дете от семеен мъж - случи се и на мен

  • 21 237
  • 311
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 213
Никакъв смисъл няма да го съдиш и да си тровиш живота за едни 60/80 лв месечно и за да му пише името в кръщелното. Писала си, че нямаш нужда от финансова помощ, зарежи и давай напред.
Много пари струва малодушието.Имаше една мисъл,малодушие е да стоиш легнал,когато може да станеш #2gunfire
Да, sunman, всички знаем, че си много силен на думи и говорен морал. Добре, хайде сега, за да има някаква криворазбрана вселенска справедливост, да си трошим нервите и масово да се съдим. Чета историите тук за незаинтересовани бащи, които не си виждат децата с месеци и години. Но жените ги съдим и ежемесечно настояваме за издръжка не толкова в името на справедливостта или за да им бъркаме в здравето (и джобовете), а защото в повечето случаи сме финансово притиснати и тази издръжка ни трябва. А ако сме искрени, имаме ли достатъчно добри приходи, щяхме да ги зарежем да си живеят незаинтересования от деца живот и просто спокойно да продължим напред. Една самотна майка има толкова неща да върши и толкова натоварен физически и психически-емоционално живот, че изобщо не е нужно да се занимава със съдебни дела и драми, ако няма нужда.
Пък ти ме мисли за малодушна или легнала - аз си гледам спокойствието, моето и на детето ми, и не съм зарязала незащитен нито един наш интерес.

# 31
  • Мнения: 262
Чета тази история и не мога да се въздържа да кажа: според мен трябва да прекъснеш на секундата каквато и да е връзка с този човек, ама до никакво телефонно обаждане дори, да не говорим за виждане. Защо ли? Достатъчно е няколко от изложените детайли - първо начина му на реагиране за детето. След въпросните 11 години еди какво си поведение. Точка. До тук. Боже, колко сухо звучи поста ми.
И както правилно ти е казано - разни подписвания на документи при признаване на бащинство, да не можеш да пътуваш в чужбина с малкото без позволение на тоя човек...
А знаеш ли колко е прекрасно да виждаш очичките на бебче, твое, маханията на ръчичките му... И някои иска да го убие? Кой? Собствения му баща? И аз ще му се моля "да го познава"? Ох... Единственото, за което ще се моля, е да забравя, аз да забравя.
Ще отворя скоби - мисля, че не ме лъже паметта и правилно съм разбрала, че в древния Рим детето се счита за човек след навършване на една година; дотогава собствения му баща има правото да го убие, без никой да му търси отговорност. (просто не мога да повярвам, че е истина, къде да го проверя - дайте съвет?) Ако е вярно горното, кажете ми с какво се различаваме ние, цивилизованите, след като това дали "нещото" е човек зависи от възрастта, ембриона е просто по-малък...

# 32
  • Мнения: 258
нина.д -Далеч съм от мисълта да те обвинявам ,мисля ,че правилно си разбрала написаното от мен.Просто подкрепих за бебчето ,и изказах мнение по връзката ти с женен мъж.Това е.Всеки е прав за себе си.И ме мен са ме преследвали женени мъже,но не съм се предавала.Simple Smile)))

# 33
  • Мнения: 270
Нина, я ми кажи искрено. Надяваш ли се тайничко, от всичките тези хиляди потребители в този форум, темата ти да бъде прочетена от самата жена или от нейни приятелки? Wink

# 34
  • Мнения: 2 510
 simon9, тя откъде ще разбере за кой става на въпрос?
И ти откъде предполагаш реакцията и.
За мен и на авторката обяснението на мъжа за реакцията  на съпругата му е само предполагаемо.

# 35
  • Мнения: 2 175
Нина, я ми кажи искрено. Надяваш ли се тайничко, от всичките тези хиляди потребители в този форум, темата ти да бъде прочетена от самата жена или от нейни приятелки? Wink
И какво от това?
Съпругата най-вероятно отдавна е наясно, но се е примирила. Той също ясно е заявил позицията си. т.е Нина е също е наясно и го съзнава.
Какво значение има кой ще се припознае в тази история?
И ти защо така злостно ровиш?

# 36
  • Мнения: 270
Снежа63   - не е нужно авторката да разбира коя е съпругата му. А същата да прочете написаното.
magarcho - ми, явно жентата ИСТИНСКАТА все още не знае.
Абе, да не се окаже на края, някой от вашите мъже? newsm78

# 37
  • Мнения: 2 931
И как тази предполагаема жена, ще разбере че става дума за нейния съпруг?

# 38
  • Мнения: 2 175
[magarcho - ми, явно жентата ИСТИНСКАТА все още не знае.

Ама вие що ги мислите за толкова "прости" тия жени??

# 39
  • Мнения: 270
И как тази предполагаема жена, ще разбере че става дума за нейния съпруг?
Ха, ха, е тя жената трева пасе. Искренно се надявам да не е от тези хиляди потребители, за да си спести огурченията и болката, с оглед потвържадаване на подозренията и през всичките тези 11г.
Магарчо, не ги мислим за "прости", всяка една жена усеща ако има нещо.просто темата както казах по -горе потвърждава достоверноста на усещанията и.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 120
Мисля, че за едно дете е много по-добре да не познава баща си, от колкото да се стреми през целия си съзнателен живот към човек, който не го иска.
В случаи като този съм против воденето на дела за бащинство и издръжка. (Адвокатите сигурно ще ме  #2gunfire)
Аз самата направих грешката да впиша БНД като баща и не е имало ден, през който да не съм съжалила.
Със сигурност съпругата на приятеля ти знае за изневерите му, едва ли има друга причина за влошените им отношения, но изглежда й отърва да е с него. Със сигурност няма да се разведат, а и не се знае още колко любовни афери има съпругът.

Предполагам, че бащиното име на детето те притеснява. Ако е жив баща ти, би могла да го заведеш на нотариус да ти подпише една декларация, че е съгласен родените от теб деца да носят неговото име като бащино.

Почакай мъничето да се роди. Ще видиш, че няма по-голямо щастие от това да си майка. В момента малката спи до мен и само като я погледна и се разтапям.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 322
И ти защо така злостно ровиш?


Щото толкова си може.

# 42
  • Мнения: 270
И ти защо така злостно ровиш?


Щото толкова си може.
Ха, ха... търкулнало си гърнето, та си намерило похлупака

# 43
  • Мнения: 2 510
Мисля, че за едно дете е много по-добре да не познава баща си, от колкото да се стреми през целия си съзнателен живот към човек, който не го иска.
Предполагам, че бащиното име на детето те притеснява. Ако е жив баща ти, би могла да го заведеш на нотариус да ти подпише една декларация, че е съгласен родените от теб деца да носят неговото име като бащино.

Почакай мъничето да се роди. Ще видиш, че няма по-голямо щастие от това да си майка. В момента малката спи до мен и само като я погледна и се разтапям.
Моето мнение е същото.

# 44
  • Мнения: 54 635
Чета тази история и не мога да се въздържа да кажа: според мен трябва да прекъснеш на секундата каквато и да е връзка с този човек, ама до никакво телефонно обаждане дори, да не говорим за виждане. Защо ли? Достатъчно е няколко от изложените детайли - първо начина му на реагиране за детето. След въпросните 11 години еди какво си поведение. Точка. До тук. Боже, колко сухо звучи поста ми.
И както правилно ти е казано - разни подписвания на документи при признаване на бащинство, да не можеш да пътуваш в чужбина с малкото без позволение на тоя човек...

След това само ще добавя , че не бих се унижавала секунда повече с такъв човек !
Ще си родя детето и ще си го гледам , но той няма да съществува повече за мен . Peace

Общи условия

Активация на акаунт