дете от семеен мъж - случи се и на мен

  • 21 226
  • 311
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, мили момичета! Имам нужда от вашите съвети и подкрепа, защото попаднах в трудна и тъжна ситуация. Ето историята ми:

Имам връзка с женен мъж от 11 години. От самото начало той ми е каза, че е женен не ме е лъгал. Аз винаги съм си мислила, че никога няма да имам връзка с женен мъж. Отначалото много се дърпах и бягах, но той всяка вечер ме намираше, където и да бях. След години ми призна, че е разпитвал за мен и е нагласявал нещата така че да се видим. Флиртуваше с мен, беше много нежен и мил и се появи чисто физическа химия, просто поисках секс с него. Секса взе че се оказа страхотен и започнах да се виждам с него, но продължавах да бягам от връзка. Не само, че не я исках, а си търсех друг мъж. Намирах, влюбвах се и намалявах отношенията с този мъж до един телефонен разговор на няколко дни. Но той просто не се отказваше от мен, следеше ме къде съм и с кой съм, разпитваше за мен и чакаше връзката ми да свърши, а след като свършеше - започваше нови атаки. И беше прекрасен, а секса още по-добър. Стигна се до момент, в който срещнах момче, в което се влюбих и започнахме няккави отношения, но аз ги скрих от "моето" женено гадже. Разбира се, не ги крих много дълго, защото толкова безумно се влюбих, че започнах само за него да мисля, само с него да искам да бъда, смс-и до припадък, непрекъснат контакт и... "моето" гадже ме хвана. Този път го заболя много, защото разбра, че съм много влюбена.... и ме остави. НО е проължил да ме наблюдава и да знае всичко, което се случва с мен. Аз не му се обадих нито веднъж. Тъжно ми беше, че го няма, защото това се случи след 6 години връзка, но знаех, че това е единственият правилен вариант.

Само че, историята се повтори... аз прекъснах връзката си с новото момче (не питайте защо - голяма глупост, за която още съжалявам) и "моето" женено гадже веднага се върна при мен. Този път дори не разбрах как от едно кафе, започнахме връзката отначало. Той беше приказно добър, нежен, грижовен... обаждаше ми се по 5 пъти на ден, а вечер смс-и и имейли до 2, до 3 часа, докато заспим (знам, че се чудите, но те с жена си не спят в една стая и за това той може по цяла вечер и нощ да си пише с мен). Аз се предадох и този път останах само негова. Връзката ни ставаше по-хубаве с всеки ден, привързвахме се все повече един към друг, ставахме все по-открити и честни и вече дори мислите си знаем, а желанието ни за секс ставаше все по-силно... абе всичко наобратно, вместо да си омръзваме, то ни ставаше по-хубаво. И така нови 6 години... но в един момент забременях. Казах му и той реагира ужасно - каза веднага да го махам, ако искам да продължа да съм с него, а ако го оставя да забравя за него и той няма никога да се интересува нито от мен, нито от детето. Адски се обидих от тези думи. Може би, ако не ги беше казал, щях самата а да поискам да махна детето, но след като ги чух се замислих как той има всичко - жена, две деца, парите на жена му, които му осигуряват отличен стандарт на живот (брака им е много лош  само крясъци и кофти отношения, което го знам не само от него, а от многото ни общи приятели, освен това тя е много ревнива и почти всяка вечер има скандал и по тои повод, а той най-нагло я лъже). Аз обаче съм вече на 35 и нямам нищо - нито съпруг, нито дете и с него в живота си скоро няма да ги имам, а да махна детето и да се разделя с него, означава много болка, защото ще страдам за него и чак след година-две ще съм готова да потърся нов мъж. Ами, ако не го намеря. Ако остарея твърде много преди да срещна моя мъж и вече е късно за дете? Ами ако аборта има усложнения и не мога да имам дете? След тези въпроси реших да родя детето и в същия миг го заобичах ужасно. Казах на родителите си, на всичките си близки и приятели. Те всички знаят кой е бащата и ме подкрепят напълно да го родя и да си го гледам сама. Аз колебание за това нямам, но ми е много мъчно за детето... той каза, че ако не го махна никога няма да го види. Каза че не му пука за жена му, с нея ще се разведе на мига, щом тя разбере, но тя щяла да му настрои децата срещу него и той за това нямало и мойто да вижда. Много говорих с него, с дбро, с лошо, сякак, но той е непреклонен. А аз поисках само детето да го познава, да знае, че си има татко и да го вижда няколко пъти в годината. Даже името му не поисках, само да го познава. Защото много ме боли как това детенце няма да познава баща си и колко ще ме пита с надеждата да кажа, че той ще дойде и ще го обича.

Моля ви, помогнете ми как да се справя с тази ситуация? Да обърна ли лошата страна, да го заплаша, че ще го съдя за бащинство и е по-добре да приеме варианта само да се познават, отколкото да водим дело, след което жена му със сигурно ще разбере и ще го изхвърли. Или да го забравя и да се опитам да обяснявам на детето си, че баща му не го иска. Или пък да си замълча и да изчакам дали няма да размисли...

Разберете ме правилно - той никога не ми еобещавал да остави жена си и да е с мен, а аз никога не съм го искала. но бебето е станало еднакво случайно и за него и за мен. Всеки човек има право на избор и така както аз избирам да имам това дете, така и той има право да избере да го няма. Но, това са 11 години вразка, а не 11 дни. Обидена съм как може да ме обича 11 години и да ме захвърли като че ли съм някакъв парцал. В крайна сметка всеки трябва да со носи отговорността за действията. нито съм го изнасилила, нито съм му откраднала скъпоценните сперматозоиди. Аз исках да правим секс с презерватив - той категорично отказа, не му било готино. Ами значи сега да си поеме отговорността за готиното - не към мен, аз мога без него, защото след тези реплики, как ако си убия детео всичко между нас ще е прекрасно и той много ще ме обича, аз вече не искам да го имам връзка с него. Аз ще се оправя и ще си намеря друг мъж. но детето искам да познава баща си. Детето ми може да е станало случайно, но е човешко същество и не заслужава такова отношение. Освен това е точно толкова негово дете, колкото и другите му две деца.

# 1
  • Мнения: 2 011
11 години  забавление  за него  и  връзка  за теб !  newsm78
 Шом ти е казал , че не иска  това дете , според мен не е нужно  да  го търсиш за бащинство  и изобщо  да го осведомяваш за твоето решение ! Все  пак  това е едно  много трудно решение ,което трябва да  е  обмислено добре !
 Тук ще получиш различни отговори и  съвети  -  хората  мислят различно  !
 Аз ще ти кажа : Послушай сърцето си  ! Ако толкова искаш това дете -  задръж го  !  Другото  ...времето  ще покаже ...  Hug

# 2
  • Мнения: 34
Много искам детето. А вече си го обичам. Освен това решението съм го взела - вече съм казала на всички, не мога сега да се изправя пред тях и да им кажа, благодаря ви че толкова се радвахте за бебчето, ама аз ще го махна.

# 3
  • Мнения: 1 213
Жалко за това, че толкова години си била с този човек и си влагала чувства в нещо, което в крайна сметка не може да те направи изцяло щастлива. Но едно дете може да ти донесе много щастие и това е нещо, на което ти имаш пълно право. Ако си сигурна, че го искаш, в никакъв случай не му позволявай да ти го отнема.
Аз на този етап бих изчакала и бих се въздържала от крайности. Не че мъжът си заслужава да продължаваш да си с него и да си губиш времето, а по-скоро че може да си промени мнението за детето и да се съгласи да има контакт с него. И все пак, мислено бъди подготвена да се оправяш съвсем сама. Желая ти много късмет и сили да се справиш с това, което ти предстои!  Hug

Редакция след последния пост: И разбира се, че можеш да махнеш детето, ако това е, което искаш ти. Хич и да не ти пука за другите и за това, че вече си го обявила. Тялото си е твое, бъдещият целоживотен ангажимент също. И съдбата на самотната майка не е лесна. Ако не си готова, не дължиш на никого никакви обяснения.

# 4
  • Мнения: 34
Знаех си, че това е правилното място да поискам съвет и помощ. Благодаря ви, Че толкова реално гледате на ситуацията и ми поставяте въпроси, които аз не бих могла сама да си задам или поне не на този етап. Това е от което най-вече имам нужда - някой с повече опит да погледне отстрани  на тази история и да ми каже къде бъркам и какво да очаквам във всеки от вариантите.

Cameron, много правилно ми звучи това да се въздържам от крайности засега. Аз всъщност се опитвам, ама в сърцето ми е такава буря, че ми е много трудно, а и тези хормони ... ту ми се плаче, ту съм побесняла от яд как се отнася с мен. Но за детето съм сигурна, че го искам. Сигурна съм, че ще го обичам безумно, че никога няма да ми пречи или да го обвинявам за живота си. И финансово ще се справим защото имам добра работа, а и родителите ми имат възможност много да ми помагат, така че и от това не ме е страх. Страх ме е само от болката в сърцето на детето, защото не знам как да я махна и как да се боря да бъде наистина щастливо без баща си.

# 5
  • Мнения: 1 213
nina.d, първо да ти кажа, че на твоите години и без финансови притеснения, лично аз бих постъпила като теб и бих си задържала детето.  Peace
Сега по притесненията ти за бъдещето. На всички тук децата ни повече, по-малко или на 100% са без един родител, но аз твърдо вярвам, че това не е нещо, което ще ги осакати. Поне не и докати ние, майките, даваме всичко от себе си, за да ги гледаме по възможно най-добрия начин.
Няма да те лъжа - ще ти е трудно, самотно, ще имаш моменти на безсилие, както и на яд, че си гледаш детето сама. Ще ти се къса сърцето, когато то порасне и проговори и започне да се сравнява с другите и да пита за баща си. Но, вярвай ми, хубавите моменти ще са далеч повече от лошите. А и в днешно време дете с един родител не е нещо рядко срещано, то нито ще носи някаква стигма, нито ще се гледат на него като на извънземно.
Това, че финансово си независима и че имаш родители да ти помагат е най-доброто възможно стечение на обстоятелствата. Детенцето ти нито ще е само, нито без семейство. Ще има достатъчно хора около него, които да го обичат и да му вдъхват увереност. Това е нещо, което нямат и много деца "гледани" от двама родители.
Пределено ясно ми е колко трудно е да се сложи кръст на 11 години "връзка" и на една голяма любов, но самият факт, че е връзка в кавички е достатъчна причина поне да обмислиш такъв вариант. Пък и нищо не се знае. След като се отърсиш от тази обсебваща и много нечестна (според мен) за теб асоцация с въпросния женен (за пари) мъж, може да срещнеш някой друг и детето ти да си има баща, пък бил той и не биологичният му. Simple Smile Просто бъди отворена към хубавото и не се страхувай да вървиш напред.  Hug  

# 6
  • Мнения: 34
Cameron, такова спокойно отношение към живота, кото твоето, не знаех, че е възможно да има. Много ти благодаря за всяка една дума, която си ми написала  Hug Вдъхна ми много кураж, че ще се справя и то по най-добрия начин. Няма какво да лъжа (най-вече себе си), че много ще ми е мъчно от тази раздяла и заради цялото му отношение, а после много ще ме боли заради детенцето, но се надявам да намеря верният начин да му представя ситуацията и в крайна сметка то да я приеме без болка. Пък дано и да срещна някой свестен мъж, с който заедно да продължим живота си  Praynig

# 7
  • Мнения: 937
И аз искам да ти вдъхна вяра в хубавото бъдеще, без биологичния баща. Имаш всички предпоставки да отглеждаш спокойно малката душица и вярвай, че един ден и твоя човек и баща ще ви срещне и много ще ви обича и двамата.
Поздравявам те за смелото решение, предполагам че се изисква много смелост за това, ти си силна жена и ще се справиш.  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 510
Аз съм била в такава ситуация.
Може странно да звучи, но по-добре, че стана така.
След като се роди детето, ще разбереш, че с нищо няма да го свързваш с бащата. Включително и то няма да се свързва.

# 9
  • Мнения: 91
За мъжа - 'Насила хубост не става' - пусни го да пасе.

За детето - 'Което дете не се е родило, то не е било изгледано'.

За теб - 'Ако не обичаш и уважаваш себе си, не можеш да очакваш другите да го правят'.
Сложи си цена и се дръж на нея. Избери си цел и я следвай. Като кон с капаци. Край на връзките тип 'убиване на време', 'запълване на самотата' и т.н.

Помисли!  Hug

# 10
  • Мнения: 2 175
Щом имам възможност - бих си отгледала детето.
и бих прекъснала всякаква връзка с бащата тутакси.
Останалото Камерън го е казала прекрасно.

# 11
  • Мнения: 717
пиша само, за да подкрепя всички по-горе. на същото мнение съм. нищо по-ценно няма в живота от едно детенце.  Peace

# 12
  • Мнения: 258
честито за бебчето ,придържам се и аз към по горе изказаните мнения.Щом искаш ,редно е да го задържиш,няма нищо по хубаво от това.А з не бих го съдила за бащинство.Но пък и аз не бих започнала връзка с женен мъж!Колкото и странно да звучи,но този женен мъж ,можеше да е един от нашите мъже.Не приемам подобни влюбвания,не разбирам млади момичета с женени мъже.Но .... аз съм си аз ,ти си си ти.Това е единственото което не хареса в твоята история.

# 13
  • Мнения: 892
11 години  забавление  за него  и  връзка  за теб !  newsm78
 Шом ти е казал , че не иска  това дете , според мен не е нужно  да  го търсиш за бащинство  и изобщо  да го осведомяваш за твоето решение ! Все  пак  това е едно  много трудно решение ,което трябва да  е  обмислено добре !
 Тук ще получиш различни отговори и  съвети  -  хората  мислят различно  !
 Аз ще ти кажа : Послушай сърцето си  ! Ако толкова искаш това дете -  задръж го  !  Другото  ...времето  ще покаже ...  Hug
Задръж детето и дело за бащинство,ще киха издръжка и жвна му ще беснее !!

# 14
  • Мнения: 34
Всички вие тук сте страхотни хора! Много много ви благодаря за подкрепата и съветите  Hug Като чета написаното от вас все едно ми го казва най-близък приятел, така се чувствам. Нямате представа колко сигурно, спокойно и смело ми става в сърцето и как започвам да виждам бъдещето в светли тонове, а не сиво както го виждах до снощи.

kris 71 и аз преди 11 години мислех, че никога няма да се занимавам с женен мъж. И в началото много бягах, но той много ме гонеше и просто там някъде в играта се появиха чувствата и се предадох. В крайна сметка си казах, че не аз съм обещавала вярност на жена му, а той и ако той иска да нарушава тази клетва ще го направи така или иначе (аз тогава вече знаех, че преди мен е имал три други връзки за общо 4 години). Знам, че да се успокоява по такъв начин съвестта не е правилно и че човек винаги си намира причина да направи нещо, но в крайна сметка наистина не съм се чувствала виновна спрямо жена му, защото аз не съм искала нищо от него - нито пари, нито да измисля лъжи, за да не се прибира заради мен, нито да се развежда, нищо. Давал ми е толкова колкото е преценил и аз никога не съм се сърдела, ако има време само за едно кафе с мен. Единственото условие, което съм поставила през всичкитетези години е никога да не ме лъже нито за постъпките си, нито за мислите си и и той го спазваше. Понякога ми е казвал неща, които знае, че ще ме ядосат и ще последва караница, но въпреки това ми е казвал истината.

Общи условия

Активация на акаунт