Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 084
  • 730
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 8 937
Привет!
Да ви почерпя за рожденния си ден :



# 421
  • Мнения: 8 511
Утро, честит рожден ден! Много здраве, щастие и сбъднати мечти! Весело празнуване  ura!

# 422
  • Мнения: 297
Честит рожден ден Утроооооо да си  жива и здрава,много щастлива,обичана и децата да те радват всеки ден
Айде по едно кафенце   отдавна не съм ви правила кафенце  Grinning
Нещо за душата
На всички успешен ден !  Heart Eyes

# 423
  • Мнения: 77
Утро, Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава, обичана, весела, усмихната, щастлива и много слушана от дечицата!

Честит Имен Ден на всички цветенца със закъснение! ДА сте все така красиви и свежи!
Благодаря на всички за подкрепата!
Диди, бързо да се оправя РАя и да ви забравят болестите!

# 424
  • София
  • Мнения: 70
Честит Рожден Ден, Утро! Желая ти да си винаги уважавана майка и желана съпруга

Аз скоро не съм писала.....но ние пак сме си вкъщи. Вчера ми се обадиха от градината, че имала силна хрема и кашля и ходих да си я взема. Бяхме на лекар - гърло напълно спокойно, Т няма, бял дроб чист....Само сополите и оттам идва и кашлянето. Това СОПОЛИТЕ са най-ужасния мъчител на децата  #Cussing out smile3515 smile3511 Изписа й мехлем за нос, от който незнам защо се плаши. Доколкото прочетох е антибиотичен, ама ще слагаме, че вече повече от две седмици стана  smile3516

# 425
  • Мнения: 916
Утро, честит рожден ден   bouquet Да си жива и здрава, да те слушат децата и най-сетне и ти да успееш да си починеш някоя друга минута  Hug

Болните да се оправят  Praynig Ели, за сополите, тук грам внимание не им обръщат. Ако са течни и прозрачни, пръскаме Стеримар и духаме нос (от началото на зимата се усети как и че така си спестява помпата и си носи в джоба кърпички), ако станат жълти и гъсти, можем да капнем антибиотични капки, които обикновено ги пресушават за нула време. Ако не са жълти сополите, файда от антибиотичните капки няма.

# 426
  • Варна
  • Мнения: 365
Честит рижден ден Утро! Да си жива и здрава, много да те слушат и обичат!
Покрай нас няма нищо интересно, семестърът ми приключва и имам куп курсови работи, дасадно  Confused
Габи е при баба си и се подготвям психически, че в четвъртък ще се боядисват яйца, голямо мазало ще е, но предполагам и доста забавно  Laughing Като знам каква е припряна Габи и как иска ВСИЧКО тя да прави  ooooh! Crazy

# 427
  • София
  • Мнения: 70
Ели, за сополите, тук грам внимание не им обръщат. Ако са течни и прозрачни, пръскаме Стеримар и духаме нос (от началото на зимата се усети как и че така си спестява помпата и си носи в джоба кърпички), ако станат жълти и гъсти, можем да капнем антибиотични капки, които обикновено ги пресушават за нула време. Ако не са жълти сополите, файда от антибиотичните капки няма.

Шамси, и ние така процедираме...... Сега са й гъсти и жълти, затова антибиотичен е мехлема явно. Като бяха прозрачни и течни ми беше лесно с помпата, ама сега  ooooh! А и аз кашлям и като задърпам и ми иде да кашлям, а в същото време съм я приклещила с ръце, крака и каквото мога.....
Абе, да минава, че ми е ужас  Thinking

# 428
  • Мнения: 916
Ели, покажи й как да духа нослето, ще се родите направо  Hug

# 429
  • София
  • Мнения: 167
Еллее, къде са тия градини, където връщат за хрема и кашлица????? При нас може аптека да отворят от спрейовете и сиропите, които се носят сутрин от родителите за " здравите" им деца.  Калина редовно прихваща по нещо какво да правиш.... Хем се ядосвам на майките, хем ги разбирам. Майка нали е педиатър на половината квартал и ги знам предварително кой е болен и ходи на ясла, ама и тя ми казва, че няколко майки си взимали болнични заради децата и всичките уволнени или принудени да напуснат. Не им е леко и на тях така че си менкаме хремата и кашлиците   Mr. Green

А ние помпа за нос не сме ползвали, Сашо научи Калинка как да духа нослето, сега вече самичка може и учим Рая.

И да се повторя, инхалаторът върши най-добрата работа за сополките и кашлицата  Peace

# 430
  • София
  • Мнения: 70
Шамси, тя знае как, но понякога ината й е толкова голям, че се изпотявам от нерви  Twisted Evil

Валя, ами тя е в частна градина. Наистина има заповед, според която болни деца и такива, които приемат лекарства, не трябва да я посещават... На мен лично няма да ми е приятно ако срещу здравото ми дете някое друго буха и духа гъсти сополи...В нашият случай не е вирусна инфекция...просто има сополи, които водят и до кашлянето....След празниците ще ходи, няма как. Дано дотогава да сме оздравели, де....  Praynig

# 431
  • Мнения: 916
Аз много се ядосвах първата година, когато Фафи ходеше на ясла, а лекарствата, сиропите, капките и антибиотиците на другите деца наредени на масичката и разбира се няколко дена по-късно и нашият болен. Тази година лекарствата на децата не намаляха като количество, но нашето момче се разболя може би два пъти за целия зимен сезон (пу-пу-пу). Та си мисля, че първата година е винаги кофти, но след това си оправят имунитета и вече сме ок  Mr. Green

Вашите дяца чак сега тръгват на ясла, а Фафи вече е старо куче, та затова и имунитетът му е железен  Mr. Green

# 432
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте и от нас!!!
Утро да си жива и здрава!!!  bouquet
Криси пак изкара много тежко последното боледуване. За малко ни се размина болницата, наложи се и този път да си взема болничен. Мъж ми хич не го бива в гледането ooooh!. Да разкажа накратко тръгнахме от диагноза лек бронхоспазъм/това пак за около няколко часа стана/, правихме инхалации с Вентолин, и като се почна едно кашляне и до вечерта вече повръщаше от кашлица. Пак в болницата, та Слава Богу попаднахме на едни много добър лекар, човека веднага го разбра какво му е - ларингофарингит. От там почнахме инхалации с урбазон, Аб, и още куп работи. Та по-съвзе се детето, вече е по- добре. От вчера сме на село, че съм отпуска, да диша въздух. На ясла и ние ходихме малко миналата година, Криси страшно иска да ходи, ама с тези проблеми, мисля да го пробвам лятото или директно есента. Сега ще кандидатстваме за една градина, до нас, санаториална е, пише, че им правят на децата с такива проблеми физиотерапия, дано ни приемат. Лекарите пак се чудиха защо не пие Сингулар, при положение че прави тия номера. Иначе почна доста да говори, много е палав.
Шамс умрях от смях с Фафи!!! Joy Joy Joy

# 433
  • Мнения: 8 937
aleksa_sm , аз мисля, че и преди те бях питала дали сте мислили за алергия и приемали ли сте противоалергични? Така, както го описваш, много ми прилича на историята на мойта голямата дъщеря.

Голямата ми дъщеря миналата година есента нещо се алергизира - според мен към влага и мухъл, с които се борим всяка зима в северните стаи. Кашлицата й беше ама страхотно мъчителна, особено нощем, също чак до повръщане. Нещо страшно! Получи няколко такива кризи /5-6/ за 3 месеца и всеки път продължаваше да кашля по 10-14 дни да не кажа и повече. Много бавно се нормализираха нещата. Първите пъти пи и АБ, от който ефект не се видя, разбира се. Няколко месеца приема Сингулар - отново без никакъв ефект! Пръскахме и Флексотид / някакъв кортикостероид/.  Sad Чак вече на 5-тата криза, може би, се обърнахме към друг доктор и беше изписан Ериус / противоалергичен/ - проблема ни веднага се реши. Само за 2-3 дни нямаше и помен от кашлици. От тогава не е имала подобна криза - щом усетя, че алергичната кашлица се завръща, веднага давам Ериус и спира да кашля.  
Първият път, когато започна да приема Ериус, го пи 10 дни. Още първите дни имаше страхотно подобрение. Непостигнато до тогава с други препарати. Втория път като се случи да го пие още по-бързо й подейства. А сега давам инцидентно по едно хапче, като я чуя да прокашля нощем с алергичната кашлица и я пресича на секундата!  Peace Направо се родихме с този Ериус!  Praynig

Нашият доктор, който ни вкара в правия път каза, че не препоръчва Сингулар. Каза, че е за краен случай и че е ново лекарство и няма много наблюдения върху него все още.

Знаеш, че алергиите трудно се доказват - по-скоро там е въпрос на експеримент. И ние нямаме доказана алергия, но щом минава от противоалергичните и то веднага, значи е точно такова. Освен това съм забелязала какво точно я дразни.

Друго, на което искам да обърна внимание - когато веднъж се алергизира организма към нещо, започват да го дразнят и други неща. Според мен нашата алергия се провокира в началото от мухъла, който започва да се появява есента в северните ни стаи, в които спим. Постоянно го чистя, но по принцип няма спасение. Четох в нета, че спори на мухъл се откриват дори под паркет и дюшеме. Ние сме с дюшеме.... Та забелязах  също, че я дразни, когато вкарам в стаята влажно пране / почти сухо/. Минах на течни  противоалергични препарати за пране. На два пъти я подразниха изпраните килими. / Кой знае с какво са ги прали?!/.  В една хотелска стая пък започна да кашля от едно одеало...  

# 434
  • София
  • Мнения: 212
Утро те всичките са му на такава основа. Баща му е асматик, а аз съм с алерия към полени. Ейриус пие всеки път. Те си му ги пишат, че е от това, но нали е още малък, а чак след третата година се ходело на алерголог, за да го тестуват. Иначе на моя много близка приятелка голямото момиченце прави тези номера, пак така алергично кашля, и те не знаят от какво. Вкъщи нямаме мухъл, чистим с Рейнбоу и пароччистачка. Сега сме на село и е супер, въздуха много добре му действа, тук е като на Сандански и лятото е ад. Но няма на кого да го оставя да е нон стоп тук, пък ми се иска и сред децата да е, с тях трябва също да общува. Обаче в яслата си е мръсно. Като ходеше пантофките му бяха все мръсни, такива вкъщи немогат да станат дори и да не ги пера с месеци.  newsm78 Тогава след като лежахме в болницата лекарите изразиха мнение, че може би от там се е провокирало цялото заболяване. И вече не знам,  надявам се, че в новата градина ще е по-добре.  newsm78
След малко ще пусна една снимка да го видите какъв е пораснал разбойника. Майчета дай да качим в албумчето, че много пораснаха децата, ще севидим на улицата и няма да се познаем. Hug

Общи условия

Активация на акаунт