Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 113
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 433
Диди, оправяй се и наваксвай. Майка ми тежи 47 кила и й викам "Светите Мощи"  Rolling Eyes
Утро, стискам ви палци, ако е варицела, да я изкарате леко  Peace в форума на октомврийките има една мама, която се зарази от децата си - каза, че най-гадни били пъпъките на ОНОВА МЯСТО, много сърбяли, направо боляли и не можела да си затвори краката.
а за това как се удържа едно дете да не се чеша, не знам как става - Момо от пъпките на комарите си прави адски кратери, за шарка не знам ка ще го опазя  Shocked

# 646
  • Мнения: 252
За мехурчетата на неподходящото място-отвратително е. Янулка още има големи тъмни петна. От вътрешната страна на устните имаше-на лигавицата, а казват, че можело и вътре в тялото да излязат такива. А бе ужасна работа. Лягаше на леглото и ме молеше да я пудря. Беше цялата бяла като оваляна в брашно.

# 647
  • Мнения: 8 522
Здравейте, момичета Hug! Всеки ден ви чета, но пиша рядко защото нищо интересно при мен. Алито расте- вече е без памперс, говори много, но трудно и се разбира какво Laughing и е много своенравна-обича да си сменя дрехите и мрази да я решат и всякакви фиби. Аз работя като луда (двете ми колежки заминаха за Англия) и шефа и дума не дава да спомена за отпуска  #Cussing out.А така искам да си почина малко  grinning039, вече съм преуморена. Тази седмица ще отскоча до Варна (за 24часа), но сигурно до плажа няма и да стигна Sad.

# 648
  • Мнения: 8 949
Здравейте, момичета!
Не ми остана време последните дни да пиша.
Слава Богу, не сме болни от варицела. Но пък за сметка на това се оказа някакъв упорит вирус с хрема и кашлица, от който още не се е излекувала напълно Симона. А като бонус го лепнах и аз.  Sick

И така.

Дано поне историята с варицелата да се е разминала докато се върнем на ясла, че.... поне от нея да се отървем!  ooooh!

# 649
  • Мнения: 916
Привет,

И ние в чакащите да разберем дали не сме болни от варицела - само че Фафи е ваксиниран, но аз може да съм я лепнала... Една девойка с херпес зостер си игра с Фафи и ми раздаваше  щедри целувки, та като нищо може и да цъфнем... Не се сетила, че може да е заразна, че даже и на работа отишла (работи в ясла)  Sick Дано ни размине, че вдругиден тръгваме на море.

Иначе съжалявам, че не можахме да се видим - накрая пак сума неща за ввършене се събраха и не остана време. Септември пак идваме, та поне тогава дано успеем да се съберем  Mr. Green

# 650
  • На топло...
  • Мнения: 584
Болните да оздравяват!

Шамс, дано не сте се заразили Praynig...
Отдавна искам да те питам за операцията на очите, моят мъж иска да си направи. Как минава, принципно дали се връщат проблемите и разни такива подробности (каквото ти мислиш за важно всъщност). Друго си е все пак от първа ръка да получиш информация. Дано не те затруднявам, не ми е спешно, когато можеш и ако ти остане време. Ще съм ти ужасно благодарна! Може и на лични Hug...

# 651
  • Мнения: 916
Нанунана, казвам тук, ако има и други заинтересовани (Мишле май питаше също). Аз се навих, защото Фафи ми събори очилата и като си представих как се прибирам сляпа от парка с бясно дете, ми се изправи косата. Колежка ме посъветва за мястото - тя се беше оперирала там преди 6 години, все още е с нула диоптъра от -9. Аз бях с -6 и нещо, оперирах се, с ляво око съм на нула, на дясното май ми остана някакъв астигматизъм, но така и не съм се наканила да го дооправят. Сега на 2 Юли съм на контролен преглед и ако има нещо останало ще го махнат.

Операцията (или по-скоро манипулацията) е абсолЮтно безболезнена, много бърза, за има-няма 15 минути си готов. Нищо страшно, мъжът ми гледа даже през витрината. След това обаче 3 часа беше мноооого гадно, предупреждавам да си знаете. Сърби и те заслепява всяка светлина, а си с тъмно очила. Няма как да се почешеш и ревеш за световно. Абе все едно имаш ужасно, ама ужасно много пясък в очите. Аз направо името не можех да си кажа и аха да почна да съжалявам и ми мина  Mr. Green Вечерта бях много уморена и си легнах рано, но можех спокойно да гледам ТВ без очила, ако бях решила.

Една година след операцията съжалявам само, че не я направих по-рано. Съветвам мъжа ти ако ще я прави, да я прави по-скоро, защото ставаш доста светлочувствителен за дълго време и е много трудно карането на фарове през зимата. Все още имам мнооого леки ореолчета, които си минават постепенно, ама след операцията даже се бях изплашила по едно време. Усещането смед работа ми беше за голяма умора, като след цял ден с кофти лещи, само дето няма как да ги свалиш  Mr. Green Но минава и си струва  Hug

# 652
  • На топло...
  • Мнения: 584
Много ти благодаря, Шамс. Точно тези неща ме интересуваха! 
Моят мъж е с около -2 диоптъра и астигматизъм. Проблемът е най-вече, че децата постоянно му чупят очилата и той си ходи вече с каникулит профилактично. Много се дразни, а и зрението му се влошава от година на година...
Мисля, че ще се поуспокои като му разкажа, ужасно ти благодаря пак! Дано все така са ти добре очичките! Hug

# 653
  • Мнения: 433
Много ти благодаря, Шамс. Точно тези неща ме интересуваха! 
Моят мъж е с около -2 диоптъра и астигматизъм. Проблемът е най-вече, че децата постоянно му чупят очилата и той си ходи вече с каникулит профилактично. Много се дразни, а и зрението му се влошава от година на година...
Мисля, че ще се поуспокои като му разкажа, ужасно ти благодаря пак! Дано все така са ти добре очичките! Hug

и аз благодаря! и нашият е с -2 и нещо, с два чифта полу-разпадащи се цайси....криви, едното му стъкло пукнато...
А като ПАРИ колко излиза? и се чудя, дали в бг правят такова нещо, или не си струва да се рискува  newsm78
а има ли някакви рискове все пак?

# 654
  • Мнения: 916
Като пари на мен ми излезе 3200 евро, само че имам много добра медицинска осигуровка, която покри 90 % от сумата... За България не знам, аз лично не посмях, но може и да са добри. Аз отидох там, където се беше оперирала колежката ми (в Страсбург), беше ме много страх, а то - нищо работа. Зъболекар е много, много по-страшно  Mr. Green

# 655
  • На топло...
  • Мнения: 584
Диде, ние като смятахме излезе около 2500 за него тук в Кьолн. Ама нашата студентска осигуровка май нищо няма да покрие.

# 656
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен с много закъснение как можем и ние да си добавим снимки? Laughing Laughing Laughing Laughing

# 657
  • На топло...
  • Мнения: 584
Хаха, ето коя ни е била най-първата бременелка на отбора! Laughing

Да са ти живи и здрави дечицата, мама на Стефи и Вики! Браво на теб за малката разлика, сигурно никак не ти е (било) лесно...
Добре дошла отново!

Снимки за колаж май приемаше последно Илка, не знам вече как стояха нещата, то сме и още в Бабомартенската тема... Поне не втора година Joy...

# 658
  • Мнения: 433
мама на Стефи и Виктор, добре дошла отново  Hug лелеее, каква малка разлика  #Crazy браво!!
За снимки - пиши съобщение до автора на темата. Ако не - като пуснем следващата, тогава...

Нану, Шамс, мерси за инфото. Не са малко паричките. В нашия случай, мъжа ми трябва да работи поне в един филм само за себе си, за да ги изкара  Sick на този етап май ще отложим...

Нану, готвите ли се за рожден ден  Wink вчера си спомних за раждането на Яни, понеже разказвах на една приятелка  кой как е раждал  Hug кога мина една година  newsm78

# 659
  • На топло...
  • Мнения: 584
Диде, проверете в София как стоят нещата! Със сигурност сумата е по-малка!
Тъй като са все пак очи и ако се наложи е по-добре да си наблизо, няма да му се случи на Басти в България (той има един колега, който му гарантираше за Турция също, че било супер и много евтино). В Европа се развива вече здравният туризъм, тъй че гаранцията е единствено, че тук е по-скъпо, но не и по-добро непременно!

Ние например зъби си правим само в България, излиза ни евтино, макар че сме тук здравно осигурени и някои неща биха се покрили. Но пък едното почистване на зъби не е поето да речем, а струва 75-90 евро. Обаче моите мотиви са най-вече, че не давам на друг доктор, освен моята си зъболекарка, да ми бърка в устата. Училищните така са ми взели страха, че изпитвам панически ужас и съм способна да си ходя с дупките години наред, докато не се прибера тя да ме пипне Crazy. Виждала съм как при рутинно правене на пломбичка ми изхвърча парче от зъба (2-ри клас) и ми се скараха тогава даже, "Какво си почервеняла като домат?" ме пита тая наглица, сигурно не и беше ясно, че много ме болеше. А пък в 11-ти клас младата ни дентистка си направи експеримент и на 2 здрави зъба ми сложи пломби, а всички други ги смени, едното произведение пада два пъти един след друг...

Няма да празнуваме, благодаря, че си се сетила Hug! Ще проявим солидарност с първия рожден ден на Йоши, който не празнувахме hahaha. Те така и не разбират хлапетата. Ще си изкараме четиримцата при хубаво време в градинката, ще направя една тортичка за евентуални навлеци и това е Laughing...

Общи условия

Активация на акаунт