Има ли вдовици/вдовци сред вас? 2

  • 373 589
  • 2 892
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 1
Аз  съм  вдовица   от  6  месеца.  Още  не  мога  да  свикна с мисълта  че  съпругът  ми  го  няма.  Децата   ми  са  големи  и  живея  сама.   Най-много   ме  мъчи самотата.

# 1 036
  • Мнения: 1 311
Даниела, моите съболезнования! И мен от самотата ме е най страх. Дъщеря ми е още малка и си е до мен, но ще дойде ден да поеме и тя по своя път. Събирай се с приятелки или съседки, не стой сама. Прегръдки от мен и кураж!

# 1 037
  • Мнения: 176
Даниела, съжалявам за загубата ти. При мен станаха 2 г. и 5 м. и самотата ме убива, въпреки, че не живея сама, а с родители и голямо дете. Дали живеем сами или с други хора, самотата е същата, защото ни ги няма нашите другарчета. С колкото и хора да си обграден, винаги ще се чувстваме самотни сред тълпата и това за мен е ужасяващо. Всичко правя по навик, живея по навик, продължавам заради детето, но просто съм като в тъмна стая и опипвам стените, за да намеря светлината, но не става. Смея се, радвам се на някакви неща, но всичко е измамно, в душата ми е тъмно, самотно и студено. Празниците са най-тежки, но всички знаем това. Няма с кого да отидеш на кино, скитам се сама като най-изпадналата /поне така се чувствам/. Въпреки думите ми, кураж момичета. Имаме деца, заради които да живеем. 

# 1 038
  • Мнения: 143
Даниела мойте съболезнования, знам колко е трудно, аз останаха вдовица преди две години и още не мога да го приема, много е скоро, но трябва да бъдеш силна и моят съвет е не се затваряй в себе си. Горе главата, стискаш зъби и продължаваш напред.

# 1 039
  • Мнения: 118
Даниела, съжалявам за загубата ти. При мен станаха 2 г. и 5 м. и самотата ме убива, въпреки, че не живея сама, а с родители и голямо дете. Дали живеем сами или с други хора, самотата е същата, защото ни ги няма нашите другарчета. С колкото и хора да си обграден, винаги ще се чувстваме самотни сред тълпата и това за мен е ужасяващо. Всичко правя по навик, живея по навик, продължавам заради детето, но просто съм като в тъмна стая и опипвам стените, за да намеря светлината, но не става. Смея се, радвам се на някакви неща, но всичко е измамно, в душата ми е тъмно, самотно и студено. Празниците са най-тежки, но всички знаем това. Няма с кого да отидеш на кино, скитам се сама като най-изпадналата /поне така се чувствам/. Въпреки думите ми, кураж момичета. Имаме деца, заради които да живеем. 
Утре се навършват 8 месеца от както моето момиче напусна този свят. И аз съм в същото положение. Живея с родители и 2 деца, на практика с деца понеже старите са вдетинени. Няма опора, аз съм опората. Това което описваш ми е до болка познато, на 100% се чуствам така и аз. Петъците вече не са това което бяха, понеделниците вече са желани - отивам на работа и се срещам с колеги. Самотата се настани трайно в живота ми въпреки хората около мен. Знам, че можеше да е и по-лошо но и така е достатъчно зле. Липсва ми човека до мен, усмивката, гласа, погледите, закачките, малките тайни и капризите, споровете, разговорите за бъдещето и децата. Често и говоря, питам я защо си тръгна така внезапно. Защо ме остави, като толкова много се обичахме.  Никой не ни е подготвил за това. Случи се толкова неочаквано и несправедливо рано. Тъкмо когато децата поотраснаха и можехме вече да си отделяме повече време и да се радваме на живота си един с друг.
Мисълта, че и други са в моето положение е може би някаква минимална и перверзна утеха. Но не стига да заглуши болката. Все още търся успокоение за душата си, все още не съм се примирил със загубата. Лутам се, но продължавам да търся. Докога?

# 1 040
  • София
  • Мнения: 570
Даниела, съжалявам за загубата ти. При мен станаха 2 г. и 5 м. и самотата ме убива, въпреки, че не живея сама, а с родители и голямо дете. Дали живеем сами или с други хора, самотата е същата, защото ни ги няма нашите другарчета. С колкото и хора да си обграден, винаги ще се чувстваме самотни сред тълпата и това за мен е ужасяващо. Всичко правя по навик, живея по навик, продължавам заради детето, но просто съм като в тъмна стая и опипвам стените, за да намеря светлината, но не става. Смея се, радвам се на някакви неща, но всичко е измамно, в душата ми е тъмно, самотно и студено. Празниците са най-тежки, но всички знаем това. Няма с кого да отидеш на кино, скитам се сама като най-изпадналата /поне така се чувствам/. Въпреки думите ми, кураж момичета. Имаме деца, заради които да живеем. 
Утре се навършват 8 месеца от както моето момиче напусна този свят. И аз съм в същото положение. Живея с родители и 2 деца, на практика с деца понеже старите са вдетинени. Няма опора, аз съм опората. Това което описваш ми е до болка познато, на 100% се чуствам така и аз. Петъците вече не са това което бяха, понеделниците вече са желани - отивам на работа и се срещам с колеги. Самотата се настани трайно в живота ми въпреки хората около мен. Знам, че можеше да е и по-лошо но и така е достатъчно зле. Липсва ми човека до мен, усмивката, гласа, погледите, закачките, малките тайни и капризите, споровете, разговорите за бъдещето и децата. Често и говоря, питам я защо си тръгна така внезапно. Защо ме остави, като толкова много се обичахме.  Никой не ни е подготвил за това. Случи се толкова неочаквано и несправедливо рано. Тъкмо когато децата поотраснаха и можехме вече да си отделяме повече време и да се радваме на живота си един с друг.
Мисълта, че и други са в моето положение е може би някаква минимална и перверзна утеха. Но не стига да заглуши болката. Все още търся успокоение за душата си, все още не съм се примирил със загубата. Лутам се, но продължавам да търся. Докога?


Много точно казано, все едно аз съм го писала. Всеки петък се прибирам от работа в къщи с нежелание и си повтарям, че все пак децата ме чакат. А събота и неделя, когато децата излязат с приятелчета, ми става много самотно и му говоря, че в този момент можеше да сме само двамата и да си говорим, да си кажем или направим това, което в присъствието на децата не успяваме.
Малкия, въпреки че е на 11 год. вече, т.е. не много малък, с нетърпение чака Коледа, а аз изобщо не искам да идва Коледа.
Аз съм от 6,5м. без съпруг - почина внезапно от инфаркт. Здрав - никакви здравословни проблеми, прав, млад /47 г./

# 1 041
  • Мнения: 176
Даниела, съжалявам за загубата ти. При мен станаха 2 г. и 5 м. и самотата ме убива, въпреки, че не живея сама, а с родители и голямо дете. Дали живеем сами или с други хора, самотата е същата, защото ни ги няма нашите другарчета. С колкото и хора да си обграден, винаги ще се чувстваме самотни сред тълпата и това за мен е ужасяващо. Всичко правя по навик, живея по навик, продължавам заради детето, но просто съм като в тъмна стая и опипвам стените, за да намеря светлината, но не става. Смея се, радвам се на някакви неща, но всичко е измамно, в душата ми е тъмно, самотно и студено. Празниците са най-тежки, но всички знаем това. Няма с кого да отидеш на кино, скитам се сама като най-изпадналата /поне така се чувствам/. Въпреки думите ми, кураж момичета. Имаме деца, заради които да живеем. 
Утре се навършват 8 месеца от както моето момиче напусна този свят. И аз съм в същото положение. Живея с родители и 2 деца, на практика с деца понеже старите са вдетинени. Няма опора, аз съм опората. Това което описваш ми е до болка познато, на 100% се чуствам така и аз. Петъците вече не са това което бяха, понеделниците вече са желани - отивам на работа и се срещам с колеги. Самотата се настани трайно в живота ми въпреки хората около мен. Знам, че можеше да е и по-лошо но и така е достатъчно зле. Липсва ми човека до мен, усмивката, гласа, погледите, закачките, малките тайни и капризите, споровете, разговорите за бъдещето и децата. Често и говоря, питам я защо си тръгна така внезапно. Защо ме остави, като толкова много се обичахме.  Никой не ни е подготвил за това. Случи се толкова неочаквано и несправедливо рано. Тъкмо когато децата поотраснаха и можехме вече да си отделяме повече време и да се радваме на живота си един с друг.
Мисълта, че и други са в моето положение е може би някаква минимална и перверзна утеха. Но не стига да заглуши болката. Все още търся успокоение за душата си, все още не съм се примирил със загубата. Лутам се, но продължавам да търся. Докога?


Много точно казано, все едно аз съм го писала. Всеки петък се прибирам от работа в къщи с нежелание и си повтарям, че все пак децата ме чакат. А събота и неделя, когато децата излязат с приятелчета, ми става много самотно и му говоря, че в този момент можеше да сме само двамата и да си говорим, да си кажем или направим това, което в присъствието на децата не успяваме.
Малкия, въпреки че е на 11 год. вече, т.е. не много малък, с нетърпение чака Коледа, а аз изобщо не искам да идва Коледа.
Аз съм от 6,5м. без съпруг - почина внезапно от инфаркт. Здрав - никакви здравословни проблеми, прав, млад /47 г./

И моят съпруг почина по същия начин - здрав, млад, спортист, без здравословни проблеми....и той беше на 47 г....

# 1 042
  • Мнения: 143
Моя съпруг почина също така неочаквано и абсурдно, а беше само на 44 .Много млади хора взеха да си отиват по нелеп начин от този свят, което не е честно, но уви....

# 1 043
  • София за сега
  • Мнения: 194
И аз съм сама. Синът ми е на 18. Родителите ми също починаха. От сега изпитвам ужас какво ще правя сама на Коледа.

# 1 044
  • Мнения: 1 311
И моят съпруг почина внезапно, а беше само на 35 г. Ужас и трагедия. По думи на майка ми преди години е нямало чак такава смъртност на толкова млади хора/мъже най вече/. Много е тежко, че детето ми не го помни, защото беше много мъничка и няма кой да нарече ТАТИ.....................

# 1 045
  • Мнения: 475
Моят съпруг също почина внезапно от инфаркт, на 43. Дъщеричката ни също не го помни, защото беше на годинка. Много млади мъже си заминават рано, може би поради забързания начин на живот или друго. Аз все още търся причината за тези бързи инфаркти ..

# 1 046
  • Мнения: 12
И аз я търся, но....9 месеца, откакто и моят съпруг си отиде внезапно, на 46г от инфаркт. Самота, празнина и черно в душата.

# 1 047
  • Мнения: 176
Не знам какво става, но инфарктите сред младите мъже е направо епидемия. Отиват си в разцвета на силите и нямам никакво обяснение за това. Във фейса членувам в 2-3 американски групи за вдовици. Ами при тях е масово, даже и на 30 и няколко години да си отиват от инфаркт, другата закономерност, която забелязвам при тях са самоубийствата сред младите мъже и рак. Масово жените овдовяват там на 30 години с по 3, 4, 5 малки деца. Направо е кошмар.

# 1 048
  • Мнения: 118
Мили дами!
За мен 2019 бе най-драматичната година, преобърнала живота ми. Загубих голямата си любов и майката на децата ми а светът загуби много светли личности.
Искам да пожелая, за всички наранени и самотни сърца, съдбата през 2020 да донесе поне малко късмет, утеха и мир в душите. Бъдете здрави и знайте, че макар никой да не разбира колко много страдате има и други като вас.

# 1 049
  • Мнения: 143
Знам колко е трудно и колко боли от загубата на човека до теб, но нека си пожелаем 2020-та да бъде по-добра, да бъдем силни за да се справяме с изпитанията които ни предоставя животът, мъката и тъгата и празнотата ще си ги носим, но ще знаем че там горе има някой който ни закриля и е с нас, нашата половинка! Бъдете силни и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт