Десерт с компот

  • 3 522
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета преди време оттук взех рецепта за десерт,в който се използва сока и плодовете от компот,пече се блат,а отгоре се слага кисело мляко(как го обясих...) ,но сега не си спомням рецепртата и сега отново се обръщамкъм вас за помощ
Може и друга рецепта,но да сеизползваткомпотите,че така седят...

# 1
  • Мнения: 384
Сещам се за един много хубав сладкиш ,който майка ми приготвяше преди години.В тавата,която ще използваш за печене се карамелизира  1 кафяна чашка захар и след като се охлади се нареждат отцедени плодове от кайсии.Приготвяш си  пандишпаново тесто- равни части  яйца, захар и брашно.Печеш и след като изстине заливаш със сока от компота.След няколко часа обръщаш сладкиша в подходяща табла.

# 2
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Този сладкиш често правя и почти успявам сама да изям цялата тава  Laughing.Това е моята рецепта:
4яйца,1водна чаша захар,1водна чаша брашно,бакпулвер,компот,1коф.заквасена сметана,150гр.пудра захар
Яйцата и захарта се разбиват.Прибавя се брашното и бакпулвера.Пека на 170гр до суха клечка/опича се доста бързо/.След като изстине се залива със сока на компота.Нареждат се отгоре и плодовете.Сметаната се разбива с пудрата захар и със сместа се покрива сладкиша.
Да ви е сладко   chef

# 3
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
  chef Благодаря за рецептата. Довечера ще, го направя. Точно се чудех какво да направя на моите.

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 173
Почти съм съгласна с mama moni за изяждането  Mr. Green, но с малко различия в технологията .
 На дъното на тавата си карамелизирам 1ч.ч. захар и докато е горещ карамелът слагам 2/3 пакетче масло да се разтопи като омазвам и стените. Нареждам плодовете на компота и изливам тестото отгоре. Тестото е по същата рецепта, но разбивам отделно жълтъците с половината захар, отделно белтъците с другата половина. Става много пухкаво тесто.Миналата седмица ми се стори рядко тестото и бухнах още половин чаша брашно. Сложих ванилия, макар че ароматът после на карамел и масло беше неустоим...а сметаната я льопнах натурална, че да се усети сладичкото  Embarassed Правила съм го с компот от кайсии, праскови, круши, ананас. Опечен го изчаквам 10-тина минути,  обръщам го в тортен поднос и заливам със сиропа от компота.

# 5
# 6
  • Бургас
  • Мнения: 15 696
Някъде във форума бях мернала рецепта за желиран компот.

# 7
  • Мнения: 461
Някъде във форума бях мернала рецепта за желиран компот.

Много често правя желирани компоти.

Отгоре може да се украси с бита сметана, поръсена с шоколадови пръчици или ядки.
http://media.snimka.bg/6655/019565260.jpg?r=0

Ако от компота останат само плодовете -
желирам айрян http://media.snimka.bg/7888/022031501.jpg?r=0, като добавям захар и една

ванилия,а с компот от вишни се получава една фантазия ...  


На 300-400 мл. течност слагам едно пакетче желатин.

Освен това, целият компот с плодовете може да се пасира с пасатора и така да се желира.
Използвам вместо масления крем между блатовете на домашните торти, защото този крем е лек, а и не се налага отделно да сиропирам самите благове - поемат достатъчно влага преди да желира крема. Hug




Общи условия

Активация на акаунт