Серклаж-всичко за тази манипулация и за ползата от нея!

  • 123 862
  • 874
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 416
Какъв кортикостероид ви слагаха за белите дробчета?

На мен още не са ми слагали, а и не знам дали ще ми слагат.

# 46
  • Мнения: 1 056
Кортикостероиди се слагат когато белия дроб на бебчето не е развит ,а се налага израждане преди термин.По принцип поне 6 венозни вливания слагат ,но да не се налага на никой Praynig krasi,ако искаш питай мами на недоносени дечица,те ще ти кажат повече Peace

# 47
  • Мнения: 4 762
Какъв кортикостероид ви слагаха за белите дробчета?

Флостерон - 4 инжекции през 12 часа. Това - след като вече ми бяха изтекли водите.

# 48
  • Мнения: 6
Zdraveite,momi4eta,az sam nova i iskam da spodelq s vas.Molq vi daite mi savet,za6toto mnogo sam obarkana.Blagodarq vi predvaritelno.Bremenna sam s bliznaci v 21 sedmica.Minaliq mesec 6iikata na matkata mi be6e mnogo dobre,no sega e zapo4nala da se skasqva 2,6 i mi predlagat serklaj drugata sedmica.Neznam kakvo da pravq tuk 4eta,4e bilo kasno i opasno.

# 49
  • Мнения: 4 416
van4etogenova честито за близнаците.
Аз лично не искам да те съветвам нищо, защото в такава късна седмица самата аз не знам как бих постъпила.
Мога само да те успокоя, че моята шийка беше 2.7см още в 14-15 седмица (когато и ми направиха серклажа). Т.е. ти си малко по-напред от мен, когато съм била със същите размери. Отделно това, че сега ти се е скъсила не означава, че този процес ще продължи. Понякога се задържа положението, понякога дори се връща в първоначално състояние.
Имам позната с близнаци, която отказа серклажа. Не знам подробности - кога са искали да й го сложат, какви са били причините. Само знам, че термина е на 7 април, а тя още не е родила.
Моя съвет към теб е повече лежане. Ако може не прави нищо, ама наистина нищо. Трудно е, но си заслужава. Ако имаш контракции пий хапчета за тях. Като лежиш си слагай възглавница под дупето, за да не тежи нищо на самата шийка.
Късмет и да се похвалиш с две страхотни бебчета  Peace

# 50
  • Мнения: 1 056
van4etogenova Hugако искаш питай и мамите с близнаци те знаят най добре.Повечето от тях са били със серклаж Peace

# 51
  • Мнения: 6
Mnogo vi blagodarq momi4eta!Mnogo mi e trudno tova re6enie,mislq da se doverq naD-R Sigridov vse pak toi po-dobre znae,no me e strah,4e e malko kasni4ko,no nqma6e kak da me za6ie po-rano,za6toto vsi4ko be6e dobre.Ako ne go naprqvq me e strah da ne sajalqvam.Neznam

# 52
  • Мнения: 4 416
van4etogenova решението, което трябва да вземеш е много трудно.  Hug Praynig
Поговори с доктора, нека да ти обясни риска и в двата случая. Аз на твое място бих взела решението заедно с мъжа ми.
Късмет и да се похвалиш накрая с хубава новина.

пп. моля те пиши на кирилица

# 53
  • Мнения: 6
Извинявайте.Естествено с мьжа ми ще вземем това решение,но той смята,че лекарите щом казват значи те знаят.А те ни обясниха,че ако не се направи риска е 80%,ако се направи шанса да се износят бебетата е троен,не са ни казали,че е кьсна седмица,това го прочетох вьв форума.
Знам,че всичко е в Божите рьце,но ме е страх.

# 54
  • Мнения: 1 056
Не се страхувай от нищо .Направи това което е най добре за децата ти.И в момента по скоро всичко е в твои ръце .Трябва да бъдем разумни, а после да се уповаваме на Господ PeaceАко ние не си помогнем ....

# 55
  • Мнения: 6
Благодаря ви.Дано всичко да е наред

# 56
  • Мнения: 54 493
По темата за кортикостероидната терапия .
На мен ми изтекоха и постъпих по спешност в болница .
Нямах болезнени контракции и целта беше бебето да се задържи максимално дълго .
Стероидната терапия ми я проведоха в продължение на  3 дни , венозно през 12 часа , точно с какъв кортикостероид , не знам .

След 6 дни се роди дъщеря ми , в 28 седмица , слава Богу изплака веднага и нямаше никакви проблеми с дишането ! Дробчето й се беше разгънало  Peace

Сърфактанта се слага на бебето след раждането , ако не диша самостоятелно .
Той е различен от кортикостероидите .
Ролята му е да държи алвеолите отворени и бебето да може да диша .

Пожелавам на всички  очакващи мами безпроблемна бременност , леко раждане и здрави бебчета ! Hug Hug Hug

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 003
van4etogenova, моето мнение е да се довериш на д-р Сигридов. За успокоение ще ти кажа, че на моя позната бременна с близнаци, той й направи серклажа в 24 г.с. и в момента вече е в 30 г.с.
Желая ти успех  Hug

# 58
  • Мнения: 1 868
Ох не знам какво да коментирам, но на мен лично д-р Сигридов ми вдъхва доверие, моят серклаж предстои да бъде направен от него и се надявам всичко да е ок, затова и ми се ще да знам ако има други негови пациентки, как е протекло всичко, ако някой иска да пише Wink
А иначе аз и по горе писах, моята шийка е 2см, вследствие на операция Sad

# 59
  • Мнения: 6
Много ви благодаря момичета за подкрепата.И ние мислим,че Д-р Сигридов знае най-добре и трябва да му се доверим просто ме притеснява кьсната седмица,но нито сьм пьрвата нито последната,щом трябва.Но ми е притеснено.

Общи условия

Активация на акаунт