Щъркелите пролет предвещават ,а МАЙски бебчета дали ще ни доставят!- Тема 19

  • 22 995
  • 694
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 2 817
За ходенето до тоалетна - на мен ми помага кафето.

За килограмите - elfi4ka, направо не знам къде са ти килограмите. Аз по принцип съм 58кг (преди бременността) и 165см, ама бедрата ми направо не са за гледане  Embarassed Сега съм 66кг, ама такъв целулит вадя, че ум да ти зайде.  Laughing А отделно - според данните до момента би трябвало да е момиче. И честно казано се надявам да няма изненади. А съм качила общо взето само на корем. Така че вероятно ще опровергая теорията.  Laughing

# 646
  • Мнения: 567
.......................Сега отивам да ви дочитам, че бързах да се оправдая пред набора по теми и по ЕГН Joy
Херич, кЪв набор бе, момиче! Ще ми викаш кака!  hahaha Де да бях твоя набор, ама на - годинките все напред вървят.
Все да те питам, че това секцио ми е болна тема - защо са те подготвяли за секцио първия път?  newsm78 Иначе добре ти се е получило - късметлийка такава!  Hug

Трюфел,  Hug Тоя 9ти май - много революционно звучи, а? Моят док иска тогава секциото, но аз не съм съгласна! Има ли някакъв имен ден тогава. Аз ако родя на 5 май ще уважа датата и ще кръстя девойката Ирина!  Crazy Харесва ли ви това име момичета? Аз исках българско, пА то стана гръцко!  Mr. Green Не че съм решила - това само ако се излюпи на 5 май!

Жени, [/color] ти знаеш как да бориш болестта! Хайде нокаутирай я!  Hug Егати, пак ли има грип бе? Аз тая година доста си поизпатих - не знам дали мога да преживея още едно боледуване!  Thinking
Елфи, ама как изглеждаш 2 месеца след раждане!  #Crazy Егати парчето! Е къде е стояло това бебе, бре? То няма следа от него-как се прибира тоя корем? Аз една година след раждане съм си като бременна в 5ти месец! Даже гледам, че като бутам количката и хората ме оглеждат съжалително някак-все едно си казват:"тая е с малко бебе и пак е бременна"!!!  Mr. Green
А сега като ме видят с 3 деца и корем сигурно ще се кръстят! Crazy
Нелли, твоето секцио не е ли дръпнато много рано? newsm78

# 647
  • Мнения: 12

Ти препоръчваше някаква педиатърка от 5-та поликлиника може ли пак да кажеш коя точно беше и дали има места при нея и как точно стои въпросът с уговарянето и,че моята нещо много ме изнерви-най-нахално си направи устата да и платя за първия преглед,който трябва да направи на бебето Twisted Evil

Има има места за много бебета!  Joy Мара Михайлова е в 4ти кабинет. 089 70 39 708 и е телефончето ако не ти се разкарва. Като се роди ако желаеш ще дойде ако не ти ще го заведеш кото му излезе акта за раждане с една карта като твоята за болницата! Жената е много мила с децата и винаги обръща специално внимание! Когато да и звънна винаги ми дава адекватни отговори и мерки! Не ни предписва антибиотици на поразия като повечето!
Аз в понеделник бях при нея и се разбрахме че и Б2 ще е при нея!

Мерси за инфото! Ще взема да купя още едни за всеки случай! Joy Че знам ли кво ще стане , а тати не е много компетентен в купуването! hahaha

# 648
  • Мнения: 3 459
Херко, машала !  Mr. Green Голям мъж ще да е Б2 !  Grinning

Друзи, ти във ВМИ ли ще раждаш ?  Rolling Eyes

Аре стига сте се втелясвали с тия кила вече, к'во толкоз кила са свалят се. Като ви слушам не мога да реша за вас кое е по-важно външния вид или бебето ?

# 649
  • София
  • Мнения: 293

Елфи, ама как изглеждаш 2 месеца след раждане!  #Crazy Егати парчето! Е къде е стояло това бебе, бре? То няма следа от него-как се прибира тоя корем? Аз една година след раждане съм си като бременна в 5ти месец! Даже гледам, че като бутам количката и хората ме оглеждат съжалително някак-все едно си казват:"тая е с малко бебе и пак е бременна"!!!  Mr. Green
А сега като ме видят с 3 деца и корем сигурно ще се кръстят! Crazy
Нелли, твоето секцио не е ли дръпнато много рано? newsm78

Това със съжалителния поглед ме разби  Joy Joy Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Що да ми е рано секциото термина ми е на 14 , а ще ме режат на 04  newsm78
Той лекаря ми говореше за 1 седмица по-рано т. е. на 07 ама  се пада в събота и за 09- ти , но аз давам зор . Не мога вече, имам  чувството , че съм бременна от има-няма 2 години. А  и много ме е страх да не тръгне да се ражда  нормално Rolling Eyes .

# 650
  • Мнения: 12

Друзи, ти във ВМИ ли ще раждаш ?  Rolling Eyes


Джей В бившата Окръжна - АГ Пловдив се води.

# 651
  • Мнения: 331
Не мога вече, имам  чувството , че съм бременна от има-няма 2 години. А  и много ме е страх да не тръгне да се ражда  нормално Rolling Eyes .
Това все едно аз съм го писала......  Rolling Eyes Embarassed

# 652
  • Мнения: 75
Nellyli защо те е страх да не тръгне да се ражда нормално?

# 653
  • Мнения: 2 172
Ми къде е стояло бебето.....в мен си беше,но аз откъм корем не качвам много.В смисъл там по-нетрупам сланини,всичко е по крачищата и задника  Laughing

Хоуп....търкялам се,търкалям се ,вече като се наведа да събирам играчки,после не мога да се изправя 100 часа и се подпирам като дърта баба  Laughing И като мина през хола,целият паркет се огъва и пропада  Joy

Луси...в  тези комплекти пелени има една голяма бархетна-квадрат и една правоъгълна по-малка.И два тензуха.
В малката поемат бебето ,а в голямата го повиват първоначално,поне аз така чух.
И с това се изчерпва задължението за пелени-1 комплект.
Оттам нататък ти  АКО РЕШИШ можеш да си вземеш още един такъв комплект и да използваш едната пелена за чаршафче на бебето в болницата,а другата за хавлийка след като го изкъпят.Или за каквото си прецениш.После няма да са ти излишни,по принцип са много удобни и мекички и служат за всичко.За завивки,подложки,хавлийки,за под бебето  докато спи като чаршафче......за каквото се сетиш  Peace
 

# 654
  • Мнения: 790
Tony_st - Може ли и на мен да дадеш координати на вашата педиатърка и моята лична лекарка е в същата клиника,така че ще ми е много удобно.

# 655
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
.......................Сега отивам да ви дочитам, че бързах да се оправдая пред набора по теми и по ЕГН Joy
Все да те питам, че това секцио ми е болна тема - защо са те подготвяли за секцио първия път?  newsm78 Иначе добре ти се е получило - късметлийка такава!  Hug

Ами честно казано нямах никакви показания за секцио...имам очила но диоптър много малък и ходих при очен който ми каза че нямам проблем за нормално. Но доки запъна краката, че ще е секцио защото било по щадящо за бебето Rolling Eyes а аз исках нормално...опитвах се да я договоря но не стана. И понеже бях и много спаружена по време на цялата бременност /лечение на стерилитет две години и после 9 месеца лежане, че кървих/ и накрая се предадох. В крайна сметка родих на датата определена от доки ама нормално. И тя още се базика, че от зор да е на моята съм родила 2ч. преди секциото само и само да не ме реже Joy Mr. Green
Сега като я питах как ще раждам тя каза - познавайки брат му - не смея да прогнозирам Mr. Green
Името Ирина е много хубаво.
Херко, машала !  Mr. Green Голям мъж ще да е Б2 !  Grinning

Тъй се прави душа Heart Eyes Машала я  Mr. Green Кила не боря сега...не ме притесняват хич

# 656
  • Мнения: 378
Леле май-чета, чета вече два часа и не мога да ви изчета, и естествено накрая забравих какво щях да пиша.
Жени, бързо да оздравяваш.
Правда, стискам палци всичко да е наред.
И моите килограми са много - дотук +22кг. Embarassed
Първата ми бременност с момче - качих 17кг, оставих 10 в болницата, и шест месеца след раждането бях на изходна позиция.
За тази  Thinking, ще видим, че имам още месец и половина, и не знам какъв ще е финала. ooooh!
Забравих другите обсъждани темички Embarassed ама то днес много сте изписали.
П.П. Елфичка, страхотна мацка си. Благородно ти завиждам Joy

# 657
  • Мнения: 237
ох някой ако може да ми даде инфо,че само глупости пише из нета,преди малко ми се появи червено петно на горната част на корема колкото две стотинки,по скоро е наситено розово,някакви идеи от какво е,не съм яла нищо особенно,в смисъл че и вчера хапнах същите неща както днес  newsm78

# 658
  • София
  • Мнения: 293
Nellyli защо те е страх да не тръгне да се ражда нормално?

Плацентата ми  е сраснала с белега от първото секцио. Не ми се иска да тръгва нормално за да не се получат някакви усложнения, а и защо трябва да ме боли излишно.

Спасдиди името Ирина и на мен много ми харесва  Peace

П.П.: Отивам да се къпя и си лягам , че  не мога да гледам. От няколко ден спя по 3-4 часа на денонощие и вече не издържам Tired

# 659
  • Мнения: 2 172
Включвам се с информация за Мишлена!

Току що се чух с нея.Много е преживяла милата,каза че като се почувства по-добре ще се включи!

Бебчето и се казва Мирослав и е тежал цели 3140 ,предвид,че терминът и беше за Май,а тя го роди Март  Crazy
 
Родила е в Сандански със секцио.Била е с епидурална упойка,но не е била дозирана добре,защото  е изчезнала по средата на операцията.В следствие на това Мишлена е започнала да повръща от болка и е усещала абсолютно всичко докрая  #Crazy Било е накакъв кошмар.
Шили са я,вместо да я залепят,както е била предварителната уговорка и по нейни думи е зашита "като прасе".За капак на всичко си е платила и 500 лв заради плановото секцио.

След това сестрите въобще не са си вършели работата както трябва.Връчили са и бебето веднага при нея,няма ден,няма нощ.Плътно при нея.
А тя не е била изобщо в състояние да се грижи за него.Искали са да го кърми,но кърма знаете ,че в първите дни няма,особено при секциото.Дохранване-да забрави!Само кърма,колкото има/а то няма/.Молела се е през сълзи да и дадат АМ,но не са и дали.И горкото дете ревяло неспирно и било само на вода тези дни  Tired

На 5-тия ден с 1000 уговорки и молби са я изписали,защото вече била на ръба на отчаянието.
Сега вече са си вкъщи и мъжът и и майка и и помагат.Но тя все още не се чувства никак добре и физически и психически.
Утре ще и махат шевовете  Rolling Eyes
Дано се оправи по-бързо!

Общи условия

Активация на акаунт