КОНЦЕПЦИЯТА на МОМН

  • 5 157
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 87
Цитат
родителите ще могат да участват по един по-пълноценен начин в прякото управление на училището
Откъде  работещите родители ще намерим време да участваме в управлението?
Ако става въпрос не просто за фиктивно участие, начини ще се намерят. Примерно в сайта на училището да се пускат теми за обсъждане, да се търси мнението на родителите и др. такива.
Но пак казвам, трябва да има воля за истинско включване на родителите, а не само да се отбива номера. Така стана например с избора на униформи в 125-то миналата година. Уж се допитаха до родителите дали да има такива, после казаха, че болшинството са казали "да". Аз като родител никъде не видях официални резултати от проведената анкета. На една родителска среща изведнъж казаха, че ще ни покажат новите униформи и доведоха няколко дечица с новите дрешки. Комплектите бяха 2 в две различни разцветки - тъмно синьо/червено и сиво/червено. За всеобща изненада на родителите се оказа, че вече е избран сивия комплект. Никой не можа да обясни кой и как точно е провел избора newsm78. Сивото беше много невзрачно, а червеното (на блузите) не смятам, че въобще е подходящ цвят за ученически униформи. Да не говорим за цената, която ни съобщиха, като свършен факт. Слава богу по някаква прчина отложиха въвеждането на униформите. Пак неясно защо и до кога. #Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 1 508
Слава богу по някаква прчина отложиха въвеждането на униформите. Пак неясно защо и до кога. #Crazy

http://sou125.com/index.php?option=com_content&view=article& … -44&Itemid=53

 
Цитат
12.04.2010 г. - Без ученически униформи за новата учебна година

Уважаеми родители и ученици,


поради изключително малкото средства, които МОМН отпуска по проекти за изработване на ученически униформи, ръководството на 125 СОУ взе решение те да не бъдат въвеждани от новата учебна година. Водещият мотив е, че в условия на криза за родителите ще бъде трудно да отделят допълнителни средства за униформи на учениците. Идеята за въвеждане на униформи остава и през следващата учебна година ще бъде отново поставена на дневен ред.

# 47
  • Мнения: 87
Благодаря за разяснението Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 1 127
Аз пък си мисля че нещо не са се доразбрали с фирмата производител , с която са имали договорка.Нали казваш че са ви поставили през свършен факт с избора на униформата и ЦЕНАТА.След като е имало цена която е трябвало вие да заплатите какво общо имат средствата отпускани от МОН? newsm78

# 49
  • Мнения: 1 310
Има много общо - в училището на сина ми, половината от стойността на униформата се плаща от МОМН, а остатъкът - ние. Peace

# 50
  • Мнения: 85
Цитат
Ако става въпрос не просто за фиктивно участие, начини ще се намерят. Примерно в сайта на училището да се пускат теми за обсъждане, да се търси мнението на родителите и др. такива.
Честно не ми се вярва да ни допуснат реално да участваме в управлението.
Единствено и само ще ни допускат, когато трябва да се събират пари.

# 51
  • Мнения: 87
Има много общо - в училището на сина ми, половината от стойността на униформата се плаща от МОМН, а остатъкът - ние. Peace
И на нас казаха, че ще плащаме 50% от цената.
Пипи, а каква е цената на вашата униформа? Нашата беше 150 лв.(пълната цена) за 1 панталон, пуловер без ръкави, жилетка с дълъг ръкав, и 2 блузи от тънко трико -къс и дълъг ръкав. 150 лв. ми се виждат много за тези дрехи, дори и ако ги купувам на пазарни цени. Предполага се, че трябва да се разгледат по-голям брой оферти, които биха се конкурирали и в цените.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 127
Въвеждането на униформи е много спорен въпрос и си има и положителни и отрицателни страни.От една страна всички ще са облечени еднакво и няма да се притесняват че еди кой си има по - маркови и скъпи дрехи , от друга страна това е сериозен харч за родителите всяка учебна година.Ако е 150 лв.една униформа и ние естествено трябва да купим две , за да можем ЕВЕНТУАЛНО  да ги поизпираме...става си 300лв.разход на днешнто безумно скъпо време си е кофти работа.

# 53
  • Мнения: 1 310
Пипи, а каква е цената на вашата униформа? Нашата беше 150 лв.(пълната цена) за 1 панталон, пуловер без ръкави, жилетка с дълъг ръкав, и 2 блузи от тънко трико -къс и дълъг ръкав. 150 лв. ми се виждат много за тези дрехи, дори и ако ги купувам на пазарни цени. Предполага се, че трябва да се разгледат по-голям брой оферти, които биха се конкурирали и в цените.
Риза - 22 лв, вратовръзка - 7 лв, панталон - 23 или 27 лв /забравих колко точно беше/, пуловер - 27 лв и емблема - 6 или 7 лв. За големите има и сако, но не знам колко струва. Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 1 508
В 144-то униформата струваше 90 лева, от които родителите плащаха 30. Включваше тениска, ватирана блуза с дълъг ръкав, риза и папионка, за момичетата сукман от шотландско каре, а за момчетата - тъмнозелен панталон и елек от шотландско каре. Отделно можеха да се купят допълнителни тениски  и блузи на цена 10-12 лв. Като цяло беше изключително грозна униформа, момиченцата щяха да изглеждат като взети от сиропиталище от 18-ти век, ако не бяха толкова шарени.

# 55
  • Мнения: 85
Цитат
Въвеждането на униформи е много спорен въпрос и си има и положителни и отрицателни страни.От една страна всички ще са облечени еднакво и няма да се притесняват че еди кой си има по - маркови и скъпи дрехи , от друга страна това е сериозен харч за родителите всяка учебна година.Ако е 150 лв.една униформа и ние естествено трябва да купим две , за да можем ЕВЕНТУАЛНО  да ги поизпираме...става си 300лв.разход на днешнто безумно скъпо време си е кофти работа.
Да. Незнам защо, но съм по-склонна да въведат задължителен дрес код за униформа като например: всички трябва да са на училище с дънки и пуловери в синьо и бежово... отколкото да ни карат да плащаме за грозни и неудобни дрехи.

# 56
  • Мнения: 784
Аз съм от поколението на униформите. В трамваите се оглеждахме и ....гордеехме с униформите. Даже "се продаваха" отличителни знаци на някои елитни училища. Но бях в потрес от сините престилки. От една страна родителите не харчеха пари за дрехи, от друга....абе беше си грозно.
Чоколада , тази идея я чувам за първи път и страхотно ми харесва. Хем не се "губи личността", хем го има отличителното.

# 57
  • Мнения: 1 119
Един учител и директор какво мисли за концепцията
http://raichoradev.blogspot.com/2011/05/blog-post.html
http://bglog.net/BGLog/45226

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
Един учител и директор какво мисли за концепцията
http://raichoradev.blogspot.com/2011/05/blog-post.html
http://bglog.net/BGLog/45226



 Peace Това е мн добро!

# 59
  • Мнения: 771
 Peace Лошото е, че "горе" никой не се съобразява с такива хора-умни, начетени, от практиката.

Общи условия

Активация на акаунт