За приятелите на децата ни.

  • 5 594
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41 645
Аз не говоря за законово поемане на отговорност при престъпления (там е съвсем друга хава), а за отговорен секс например... Или отговорно готвене, гледане на малкото братче/сестриче, простиране на дебело яке само с две хлабави щипки при силен вятър и други такива уж несериозни неща, но много благодатни за овикване "ей, пак не си го свършил като хората" или "много си малък/а". Особено последното.

A, това с отговорния секс недей да го казваш. Точно сред тийновете битуват разни схващания от сорта на:
- от един път не се забременява
- при първия път (дефлорацията) не се забременява
- ако еякулацията е навън, после дори сексът да продължи всичко е ОК
- от орален секс не се хващат болести
- ако вземеш душ след секс няма да забременееш
и какви ли не още дивотии.

# 31
  • Мнения: 8 999
Да има гадже на 13 г. е нормално. Но това гадже да е на 17 г. не ми се вижда редно. Просто в този период 12-16 г. разликата е прекалено голяма и очебийна. Ако щерка ти е на 16-17 и има гадже с пет години по-голямо от нея, е приемливо. Но тя все още е дете. ДЕТЕ. Дори по закон допреди една година би следвало да я водиш и взимаш от училище и да не я оставяш сама вкъщи. А само след година - гаджета, секс... Не, не, не, непонятно е за мен. А и от друга страна да се погледне - като какъв ще да е този 17-годишен младеж, който се захласва по 13-годишно дете? Какво търси и какво намира във връзката си с нея?
Самото наличие на гадже не е толкова притеснително, но ако бяха на една възраст, или разликата да е година, две.
И изобщо не смятам, че е нормално на 13 г. момиче да води полов живот.

# 32
  • Мнения: 24 467
Ужас, половината от предния ми пост се е изтрил.
Те ходят от 1-2 седмици, доколкото разбрах и между тях е имало някакъв физически контакт вече за толкова малко време. Страх ме е да не е станало нещо повече преди да е имала време да ми каже, че нещата тръгват натам . По принцип дъщеря ми е решила да се пази до сватбата, но знаете как мислят тийнейджърите, когато хормоните в един момент им дойдат в повече - например докато са на разходка или нещо такова.  ooooh!
А вие как бихте реагирали в такава ситуация?
И колко врме трябва да мине, преди да поискам запознаство с момчето?

В началото още си помислих, че има Нещо в темата...

Първо реших, че за приятели иде реч. После разбрах, че е за гаджета, и след като установих, че момиче е решило "да се пази до сватбата си" реших да се абонирам за тук, да почерпя опит.

# 33
  • Мнения: 41 645
Да не би да сте фенки на пазенето до сватбата? Shocked Че те днес младите се женят между 25 и 30 години. До тогава ли да стои девица???? Никога не бих го пожелала на моята шерка.

# 34
  • Мнения: 24 467
Така е писала авторката, затова и съм цитирала.
Ако питаш мен- това ми е невъзможно, поне с моите деца.
Стана ми... интересно.
Днес "младите" по- скоро изобщо не се женят.

# 35
  • Мнения: 94
Не съм фенка,ама ако може поне до 18 години да е ,ще е добре.
Привърженик съм на тезата,че жената трябва да може да избира с кого да свърже живота си,
а затова трябва да има опит.За да има база за сравнение,но това е друга тема.

# 36
  • Мнения: 341
Щом майката се е притеснила,значи е сериозно.
Аз също ще хапя, но това последно изречение е доста усукано. Не знам чия е мъдрата мисъл, че работата на майката е да се притеснява. Майката може да се притеснява от много работи, аз по-скоро бих се притеснявала дали има сапун в обществените тоалетни, където ходи, че половината от "венерическите" болести се хващат и по битов път.
А за горното ти мнение - е точно, де! И аз това казвам. 13-14 години е нормалното начало на по-сериозните контакти с другия пол. Не задължително да преспят. Но по-добре да има първо гадже на 13, отколкото на 20-21 да се "сафиряса", че вече е самостоятелна и да почне подред с пороците, за да навакса.
Черна станция, да ме прощаваш, ама сексуалното образование на подрастващото народонаселение не е моя работа. Ако някой тийн си мисли такива грешни неща, проблемът е в неговите родители, а не в мен.
Ако говорим за дивотии, гъбичките и ЧПВ се прихващат от практически всичко или си го носиш в организма и избиват при отслабена имунна система, но битува схващането, че се предават само по полов път. Съответно някоя девойка, която лекува едно от тези, не се смята за особено морална... в средите на възрастните. По-добре да не коментираме какви митове се разнасят между тийнейджърите, защото родителите им са още по-зле информирани по тази част и никак не помагат на децата си. А когато (ако) се сетят да обясняват за птичките и пчеличките, е вече доста късно.

# 37
  • Мнения: 9
Да не би да сте фенки на пазенето до сватбата? Shocked Че те днес младите се женят между 25 и 30 години. До тогава ли да стои девица???? Никога не бих го пожелала на моята шерка.
Аз пък се изненадах особено приятно, когато чух да го казва (точните думи бяха "Аз няма да правя деца, докато не искам деца".) До сега сме говорели само два или три пъти за това, на коя възраст е приемливо да се стартира половия живот и се радвам, че  - дори и да не "издържи" до сватбата  - смята да не започва с това отрано.
Поне затова сега не се притеснявам  Whistling Аз на нейната възраст какви си ги мислех...  Blush
Все пак ми се иска да срещна момчето и да се убедя сама свястно ли е или не . Защото си остава въпросът какво може да търси 17годишно момче в 13 годишна.

# 38
  • Мнения: 41 645
Да не би да сте фенки на пазенето до сватбата? Shocked Че те днес младите се женят между 25 и 30 години. До тогава ли да стои девица???? Никога не бих го пожелала на моята шерка.
Аз пък се изненадах особено приятно, когато чух да го казва (точните думи бяха "Аз няма да правя деца, докато не искам деца".) До сега сме говорели само два или три пъти за това, на коя възраст е приемливо да се стартира половия живот и се радвам, че  - дори и да не "издържи" до сватбата  - смята да не започва с това отрано.
Поне затова сега не се притеснявам  Whistling Аз на нейната възраст какви си ги мислех...  Blush
Все пак ми се иска да срещна момчето и да се убедя сама свястно ли е или не . Защото си остава въпросът какво може да търси 17годишно момче в 13 годишна.

Извинявай, ама "Аз няма да правя деца, докато не искам деца" няма нищо, ама нищо общо с "Аз няма да правя секс до сватбата". Първото е много зряло разсъждение, а второто идиотия в днешно време.

# 39
  • Мнения: 1 591
.
Те ходят от 1-2 седмици, доколкото разбрах и между тях е имало някакъв физически контакт вече за толкова малко време....


И колко врме трябва да мине, преди да поискам запознаство с момчето?

За мен на 13 год. са все още деца.Да контактува с другия пол е едно,а да има физически контакт с него(както авторката писа) е нещо друго.
Естественно е да искаш да се запознаеш с момчето

# 40
  • Мнения: 411
Виж boniart не превръщай в трагедия всичко това.Не писах до сега а само ви четох -беше ми интересно как бих постъпила на ваше място.Любовта е нормално и даже възвишено чувство.Ние като родители трябва да го уважим ,ако искаме и нашите чувства да бъдат уважени.Проблемът в случая не е толкова дали ще прави секс или не.Не искам да бъда пророчица ,но ако се е стигнало до някаква интимност ,то скоро ще се стигне и до секс ,ако нещо в отношенията им не попречи на това.
Важното в случая да я убедиш ,че на тази възраст връзките са мимолетни ,изчерпват емоционалния потенциал ,губиш точна представа за приоритетите през този период.Най-важното е в случая да си поговорите сериозно и да я убедиш, че каквото и да стане с тази връзка по-важно е да постигне целите си ,които предварително сте определили.Убеди я също ,че ако ако е успешна в други области -учене или някакви занимания други-момчето ,а и бъдещите й други "любови" не само ще я обичат ,а ще я уважават и ще се възхищават от нея.
Споменаваш че не ходи на частни уроци и има време за нейната си компания.Може да я запишеш на някакъв ускорен курс по предмет, в който среща трудности математика или БЕЛ.Има още месец и полвина до изпитите -така ,че първо ще й бъде полезно,второ ще й помогне мислите й да бъдат насочени в друга насока.
Моя син ходи до преди месец на английски ,мат. и БЕЛ ,а когато намери време и китара.Уверявам те че просто не му остава време за "компанията".Сега ходи само на мат. и БЕЛ,но и това му е достатъчно за да е зает и да знае ,че даже да се влюби приоритетите на този етап са други.
Това е от мен.Надявам се да съм ти била полезна.

# 41
  • Мнения: 646
За мен също 13години е прекалено малка възраст за полов живот. Изобщо не мисля, че на тази възраст децата са осъзнати и могат да носят отговорност за последствията-дори напротив. Точно тази възраст е крайно объркана за момичетата-мислят се за големи, а реално са чисто деца. Моята дъщеря вече е на 15 и малко и мога да кажа, че едва сега забелязвам промяна в поведението и по отношение на съзряване. Приятелство с момче на 13-да, но повече от това не подкрепям.

# 42
  • Мнения: 9
На 13, познават се от 1-2 седмици и са имали нещо???!! Предполагам че не става въпрос за целувка или прегръдка. Попитай я! И друго мен лично ме притеснява - знаеш ли въобще нещо за въпросното момче?

# 43
  • Мнения: 9
Виви, официално са станали хм, гаджета, преди 2 седмици, а се познават от 4 месеца, мисля.  Thinking
Попитах я - било е само прегръдки и целувки по бузите, спомена и за някакво малко сборичкване в парка, защото са се замеряли с трева цялата им групичка. Детски неща, предполагам. Слава богу, а аз какви си ги мислех  ooooh!  Crazy
Каза, че ако държа, ще ни запознае, когато дойде да я вземе за разходка в събота.
Изглежда всичко се оправи. Още малко ме притеснява неговата възраст, но аз съм си от лесно паникьосващите се майки.  Mr. Green

Благодаря на всички за съветите.

# 44
  • Мнения: 9
Мисля че задължително трябва да се запознаеш с въпросното момче. Малко или много ще придобиеш представа какво можеш да очакваш ако връзката продължи. Но.... смятам, че е прекалено малка да излиза с момчета, въпреки че вече всичко е много субективно. Ти си познаваш детето най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт