"Няма радост по-голяма, две черти да види Януарска мама"

  • 30 875
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аврора дано да е била по-късна овулацията.
Аз днес казах на двама много скъпи за мен и мъжо приятели,единия от който ни е и шеф,а другия колега.Не можех да крия от тях повече не само защото нямах търпение да им кажа,а и трябваше да им обясня защо не ходя на работа,макар,че са добрички и не питат Mr. Green И двамата много се зарадваха и казаха я марш в леглото да лежиш newsm03.

# 676
  • Мнения: 500
Бях на лекар,ама като забравих за пикочния мехур какъв да е...Пълен ли ,празен ли и взех,че го изпразних.... Mr. GreenТа на коремния ехограф сме се строили всички -доктора,сестрата,мъжо,детенце и аз и..........фал CrazyПърво се притесних,защото той си мънка нещо под носа(прегледа протече на 3 езика-английски,гръцки и малко бг,че д-ра е учил в нашенско),но после каза айде всички аут,а на мене да събувам гащите!Че на вагиналния се видя всичко,сакче,ембрион и пусна звука-чу се и сърчицето! Heart EyesНа 15-и съм пак на преглед и така.Термина ми е както и аз си го изчислих-16.01.2012.
Така отчетох се,а сега да хапваме.
Утре ще ви изчета.  bouquet

# 677
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Здравейте сърчица и сакчета!
Днес ме записаха на ЖК. Тежа 48 кг., въпреки че съм малко отслабнала, откакто забременях. Когато казах на лекарката, че не ми се яде и съм леко отслабнала, тя каза да не се притеснявам, било нормално първите месеци да има спад в теглото.
Определиха термин 01.01.2012. Има ли някоя с мен? Аз ли ще водя хорото?
И да ви кажа - най-вероятно съм "хванала" на 9 април. Точно тогава беше кръщенето на Боян. Харесва ми това съвпадение - един вид посветили сме едно дете в христовата вяра и Той ни е дарил друго. И да не си помислите, че нещо съм много набожна? Ние сме си почти атеисти, като по-голямата част от българите, на църква ходим на Великден и ако някой ни покани на кръщене или венчавка.
Днес ходих в една аптека и питах за "Мустела" - 35 лв. И останалата козметика за бременни ли е толкова скъпа. Ужас!
Имам и един сериозен въпрос. Днес ми написаха на листче, че на 5-10 юли трябва да отида на медикогенетична консултация в "Майчин дом". Питах дали трябва преди това да си взема някакво направление и ми казаха че консултацията е платена и не се изисква талон или направление. Аз обаче не се сетих да попитам тази медикогенетична консултация и БХС дали е едно и също. Някой може ли да ме ориентира? Докато ми говореха в кабинета всичко ми беше ясно уж, а сега се чудя аз ли пак нещо не разбрах? На 01 юли съм на консултация и ще попитам, но друго си е да се информирам и по-рано. Та ако знаете нещо по въпроса - ще ви прочета с удоволствие. 
Хайде стига засега, ще ви видя пак по-късно.

# 678
  • Мнения: 9 488
Честито и лека бременност от мен-мама на януарче 2010!  bouquet

Пий си ФК, спокойствие, повече четене и всичко ще е ок Wink!

# 679
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,

Аз съм нова тук и ме чака доста четене:).
В понеделник видяхме сърцебиене на 2см бебче и се чуствам доста по-бременна:)
В седма седмица съм, но доктора не ми каза термина кога ще е. Сега ще смятам, но не съм сигурна за формулата. 280 дни от зачеването ли трябва да е? Още нещо, пиенето на едно безкофеиново кафе на ден проблем ли е?

# 680
  • Мнения: 90
Аvrora, стискам палчета, за да не се притесняваш излишно до прегледа  Hug  Аз също съм с късна овулация, като гледам повечето тук сме така. 
turtle, добре дошла, няма проблем за безкофеиново кафе. Поправете ме ако греша, но формулата е първи ден от последната менструация + 9 месеца и 7 дни = термин.
Утре съм на първи преглед и се надявам да се отчета с хубави новини. Лека нощ!

# 681
  • София
  • Мнения: 2 367
Това е кръглото календарче, което използват гинеколозите. Трябва да го завъртите с мишката ,така ,че първия ден на последната менструация да съвпада с вашия, много полезна информация дава, за седмиците, месеците, размерите на бебето, кога е периода за дадени изследвания и т.н  http://www.ladypill.com/calendar.php   

# 682
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен Hug

AvrorA, стискам палци всичко да е наред.  Дано по-бързо да ти мине времето до 13.06 и да се успокоиш.

Относно килограмите - при първата си бременност стартирах от 65. В осмия месец вече бях 85 и спрях да се меря. Имам няколко снимки от тогава, но не смея да ги погледна Wink
Иначе раждането мина бързо и лесно.

Сега отново стартирам от 65 кг и се надявам това наддаване да не се повтори. Бях непрекъснато гладна. Прилошаваше ми, ако не ям.

За казването - казали сме на детето, на моите родители, и на най-близката ми приятелка. Сутрин почти нямам коремче, но до вечерта видът ми е като в четвърти месец. Това дълго едва ли ще може да се крие Grinning

Първият ми преглед е във вторник. Хем, много се притеснявам, хем нямам търпение. Детето иска също да дойде, но още се колебая дали да го взема с мен.

# 683
  • Мнения: 255
Благодаря за позитивната енергия, момичета.  Hug
Вчера забравих да пиша, че питах моя лекар за боядисването на коса. Каза, че имал доста питания и преди време специално е проучвал въпроса. Съвременните бои са безвредни, навремето в старите е имало някои вредни химикали и тогава са забранявали, но сега е по-различно. Относно подстригването - това е бабино суеверие. Аз лично не съм суеверна и си се подстригвах и предните бременности, но моите приятелки - не и на финала изглеждаха наистина странно.  Grinning

# 684
  • Мнения: 134
Честито! Лека бременност ти желая!
Хареса ми заглавието на темата ти  Wink

# 685
  • Мнения: 452
Момичета, ще ми обясните ли и на мен БХС и ФМ какво са, не са ли изследвания и преглед с видеозон  Embarassed newsm78

# 686
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Бебо БХС е изследване на кръв а ФМ е на видеозон.Правят се в 12-14 г.с. за генетичните заболявания.Мерят се някакви гънки и се оглежда как се развива бебето и после на база на двете се оценява риска.Желателно е двете да са в един ден.После в забравих кои седмици беше  Embarassed се прави пак Фетална Морфология,но този път оглеждат органите на бебето-сърчице,бъбреци,кости-всичко.Това ми го каза онзи ден док без да я питам.Каза че някои нейни колеги си го премълчавали но не било редно.Не е задължително и всеки решава дали да го прави,но тя е длъжна да ме уведоми.ФМ се прави на 4Д ехограф.

# 687
  • Мнения: 239
AvrorA, стиснати палчета и от мен, всичко ще е наред, не се притеснявай!  Hug

Mirkata, аз съм родена на 16.01. и от опит мога да кажа, че сме много готини  Wink

Аз да се отчета с първото си повръщане вчера вечерта придружено с ужасяващо главоболие... Както се притеснявах, че ми е прекалено комфортно до сега и нямам никакви неразположения, така си изкарах вечерта в тоалетната...  Tired

Относно казването, казали сме на родителите и на най-близките си приятели. Но според мен на работата вече се досещат. Преди денят ми започваше с кафе и цигара, до обяд поне още едно, а сега пия вода или фреш и от време на време безкофеиново кафе. А и честно казано, коремчето май вече е започнало да ми се закръгля малко ( или поне аз така си мисля... Simple Smile )

p.s. Благодаря на всички за топлото посрещане!

# 688
  • Мнения: 452
Поспаланчо благодаря за отговора, аз незнам с предната ми бременност док всеки месец ми правеше изследвания и ме гледаше на видеозон - на 3Д неговият беше първия в града и снимка имах даже  Heart Eyes ама като се разделих с биологичния баща на малката всичко остана някъде и сега нямам почти никакви спомени /освен в главата/  Sad
Ще го питам като отида след 2 седмици, сигурно пак ще ми пусне някакви изследвания - поне първоначалните

# 689
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Честити сърчица на всички Simple Smile
За казването...аз съм казала сигурно на поне 100 човека Embarassed Laughing Така беше и първия път..Незнам защо така #Crazy
AvrorA,стиснати палчета и от нас Simple Smile  Praynig
lovelybrud , добре дошла в клуба #2gunfire Sick... И аз съм си с главоболие от 2 седмици някаде..слава богу поне гадене и повръщане няма,но главоболието компенсира и за Sick
Аз с първата си бременност бях нещо страшно...Започнах от 60 и последното ми качване на кантара показа 85..така и не се премерих повече..Дано този път не е така..Но сега в сравнение с миналата ми бременност не ми се яде нищичко по цял ден..хапвам малко за да не припадна..Нищо не ми се яде..

Общи условия

Активация на акаунт