"Няма радост по-голяма, две черти да види Януарска мама"

  • 30 874
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
 EFP
Здравейте, момичета. Днес за пръв път получих потвърждение от доклтора за сърдечна дейност на моето бебе, след като миналата седмица минах през неописуем ужас като отидох при един т.нар лекар, който ми каза, че имам извънматочна бременност и какво ли още не. Слава богу, оказа се, че човекът просто не става за лекар и за човек!
Само едно нещо малко помрачи радостта ми: днес се видяха 2 плодни сакчета, но в едното не се вижда ембриеон, а би следвало да съм в началото на 7 г.с. Поинтересувах се и разбрах, че най-вероятно е "синдром на изчезващия близнак". Някой от вас знае ли за подобни случаи и има ли вероятност все пак и във второто сакче да се появи ембрион?
Пожелавам много щастие на всички.

# 691
  • София
  • Мнения: 865
Изчакай! Рано е! И да, синдрома на изчезващия близнак е в ранна бременност. Но това не е лошо, освен ако не си се надявала с цялото си сърце и душа да са две. Важното е да има живо и здраво бебе до края. На мен в 7-ма седмица ми казваха, че е рано за всичко, макар че ясно се виждаха две точки. А опитахте ли да пуснете пулс  на другото сакче? Наскоро четох някоя мама, при която бяха установили пулс чак в 10-та седмица.

# 692
  • Мнения: 1
AvrorA , Jeneviev дано скоро се наредят нещата и със спокойствие да се радвате на случващото се.
Аз също сутрин съм нормална, а вечер съм с няколко номера отгоре.  Не е ли рано да си личи все пак?
С по-късна овулация съм и има отместване затова не ми излизат сметките, ама си има доктори за това:)
Още не сме казали на никой и трябва да реша кога и как.

# 693
  • София
  • Мнения: 6 125
Здравейте и от мен, бъдещи януарски мами!   bouquet Аз съм с предполагаем термин 21.01, последна менструация 17.04. Нашата шушулка е зачената в някой от почивните дни около Великден (с по-ранна овулация съм). Бях на преглед на 27.05 имам си сакче 16 мм, а на 10.06 съм на втори преглед и ще чуем сърчицето.  Flutter

# 694
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте маминки  Hug turtle да ти кажа сутрин,когато стана,като че ли коремът ми изчезва,ама вечер особенно вчера,понеже аз спя по корем.и лягам си аз и ти казвам имах чувството,че коремът ми ме надига и се обърнах да спя на страни.Адски много се издувам вечер,а и отделно от това лекарствто дето ми го изписаха за хемоглобина не мога да ходя да тоалетна....и ужас имам чувството,че ми личи мнооого,а сега влизам в 3 месец и не мисля,че трябва да съм така,ама нз....

# 695
  • София
  • Мнения: 2 367
Кати, и аз спя по корем, но напоследък хич не е ми е комфортно и се налага да заспивам на страни. И аз имам чувството,че коремчето ми е пораснало и се е втвърдило, особено в долната си част, може и да си внушаваме, все пак е раничко, но може и наистина да растат тумбаците

# 696
  • На морето!
  • Мнения: 5 777
И с първата си бременност ми пролича много рано, и с тази е така. Аз вече имам дооооста заоблен корем и дори пъпът ми вече не е съвсем хлътнал. Въпрос на структура- имам приятелки, по-пълнички и с по-широка талия, на които им пролича чак към 8ми месец. Но както казах, аз освен бебе си имам и една 30-32мм. миома, която също си ме подува.

# 697
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен мили мами.
На 13-ти май си направих тест,който се оказа положителен  Grinning
Според гинеколога ми бебенцето трябва да се появи на или около 7-ми януари.
Въпреки,че ще ми е за втори път се вълнувам много.
И.. да ви се оплача.. гърдите ми са станали огромни,а е толкова рано и как зверски ме болят... Да не говоря за корема все едно съм в 4-5 месец.. newsm78 ... и това гадене...  Sick

# 698
  • Мнения: 1 406
Здравейте бъдещи мами.Вече писах,че на 25.05 видях положителен тест и днес най-накрая отидох на лекар за да потвърди бременност.Имам си плодно сакче,видях и ембриончето,мъничко колкото точка.Каза че всичко е наред засега и че съм в 5 г.с.,аз си мислех че съм в 6-та ама няма значение,вече мога да си отдъхна спокойно до следващия преглед на 16.05,когато ще чуем сърчицето ooooh! Попитах дали трябва да пия някакви витамини,засега само фолиева киселина,а вие пиете ли някакви,че се чудя дали да си взема? newsm78 Относно коремчетата-вечер като се нахраня ставам като бременна в 4-я месец Laughing

# 699
  • Мнения: 1
Аз изобщо не мога да спя по корем, още от началото. Заболява ме веднага, а толкова обичам.
Пия на Центрум. Сравнявах ги с някаква препоръчителна таблица за бременни. В общи линии имаше по 20-30 процента от всичко препоръчително. Сега свършват и се чудя дали да продължавам, а забравих да питам доктора. Пиех си ги защото зимно-пролетния сезон си пия по принцип.

# 700
  • София
  • Мнения: 865
Аз спях само по корем. В друга поза не мога да заспя. За тази цел сега си навивам юргана на малко масурче и се облягам на него, така, на една страна, но все пак по корем.  Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 1
Имам някакво воднисто белезникаво течение ... нормално ли е  Shocked

# 702
  • Мнения: 40
Имам някакво воднисто белезникаво течение ... нормално ли е  Shocked
И аз имам. Питах онзи ден - нормално е.
Да се изкажа и аз по някои от суетните въпроси. Подстригвам се без притеснения. И с първата бременност така беше, пък не забелязвам да съм отрязала патката на отрочето, каквато е страховитата заплаха на суеверието в нашия край. Mr. Green
Стрии не получих нито една по време на бременността, а качих 19 кг. Даже се отървах от целулита, вероятно защото спрях бирата и започнах да се храня по-здравословно. Мажех се с бебешко олио на Нивеа, но съвсем не редовно. Като започнах обаче да отслабвам, се нацепих зловещо, а и гърдите ми в долната част също. Отвратителна работа, но това е положението. Ще му мисля другото лято, макар че едва ли имам кой знае какъв избор.

# 703
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,леко позачезнах тези дни!!!
Не спирах да ви чета,но все не се наканвах да пиша.
Честито на всички които са видели сърчица, сакчета.
Добре дошли на всички нови мами,дано да си изкараме заедно едни прекрасни 9 месеца.
Около мен в интерес на истината е пълно затишие.Нямам никакви оплаквания,освен , стомаха ми е станал по-чувствителен когато консумирам чесън.
Относно боядисването аз мисля да изчакам до 3 месец и след това да се правя само с без амонячна.
За мазане съм се спряла на  това://uk.palmers.com/product/detail.php?ID=43&SID=2 Не знам дали го има на българския пазар,но съм сигурна че може да се поръча по Интернет от някоя страница като EBay например(чух че доставят до България). Този лосион ми беше препоръчан от няколко жени които са го ползвали.
За витамините моята лична докторка ми изписа ето тези- http://www.vitabiotics.com/Pregnacare/pregnacareplus_productinfo.aspx. Пак не съм сигурна дали ги има на българския пазар.
Това е за сега от  мен момичета спокойна вечер ви желая!!!  Hug

# 704

Общи условия

Активация на акаунт