"Няма радост по-голяма, две черти да види Януарска мама"

  • 30 876
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Аз изобщо не мога да спя по корем, още от началото. Заболява ме веднага, а толкова обичам.
Пия на Центрум. Сравнявах ги с някаква препоръчителна таблица за бременни. В общи линии имаше по 20-30 процента от всичко препоръчително. Сега свършват и се чудя дали да продължавам, а забравих да питам доктора. Пиех си ги защото зимно-пролетния сезон си пия по принцип.


Мила,когато бях бременна със сина ми пиех Центрум матерна почти през цялата бременност.Не знам дали е имало някакви странични ефекти ...като изключим килограмите отгоре. Сега,когато ходих на консултацията попитах за тези витамини дали да ги вземам и доктора каза,че са открили ГМО и във тях. Като се има предвид сезона във който сме бременни е най добре да си хапваме салатки,плодове и леки супички.

# 706
  • Западен парк
  • Мнения: 395
И аз имам същото течение. И понеже току що ми направиха изследванията, влагалищния секрет каза: "Кандида". И тъкмо бях готова да се прибера и да се направя съпруга на евнух, лекарката ми обясни, че това се дължи на промяната на киселинността на влагалището, нормално е за бременността и моят мъж се отърва от кастрацията. Обаче ми предписаха и някакви свещички с обяснението, че течението ще се сгъсти и ще започне да мирише и да сърби. Утре като си ги купя ще ви кажа как се казват, защото рецептата е написана на "докторски".
А за мазането открих начин - преварена на водна баня мас с няколко капки парфюм. Другата неделя очаквам да ми донесат прясна мас от село и щом пробвам ще ви кажа дали наистина става.

# 707
  • Мнения: 19
В жегите не е препоръчително да се мажете с мас-тя също така и загрява.
 С предишната бременност стартирах от 58кг и стигнах 75кг(ама имах имного ама много околоплодни води)-като родих станах 65.Отслабнах ама сега стартирам от 64кг-надявам се по-малко да кача,че после трудно се свалят.Понякога ми се яде,друг път не толкова.Нещо лук в кюфтетата не одобрявам този път.Засега съм си все толкова кг,но имайте впредвид,че сега се качват малко кг .Има време и апетита да дойде и после пустите кг се лепят много лесно дори да не ядеш много-аза така най-много качих в 6,8 и 9месец.
 Аврора стискам ти палци всичко да е наред!
 Нормално е сега секрецията да се увеличи.Г-жа Монк прочете упътването на глобулите,че някои не се препоръчват в начална бременност(преди 3-я месец).
За витамините-наистина от някои се качват кг-аз сега ще наблягам на плодове и зеленчуци,но после ще пийна нещо,че ниналият пъткато родих ми се караха,че съм била последните 3 месеца с тежка анемия пък нищо не съм пила(пък аз точно за витамините питах-ама не ми изписаха).Като родих се чудиха на безкръвното ми раждане.
За мазането съм ползвала и Мустела и мама Донна и Кокона и най-вече олиото бебешкото на Джонсън-същата работа върши и не е скъпо.

# 708
  • Мнения: 255
За стрии и двете бременности ползвах маслото на Икаров. Мажех редовно всеки ден корема и въпреки огромния му размер нямах нито една стрия. На всички останали места, които не мажех, имам стрии. Сега се чудя дали да не пробвам нещо друго, примерно Мустела, ама 35 лв....  Crazy
Моят корем вечер също е поне в 4-ти месец, но при мен коремната стена вече си е разтегната, а и тези череши яко подуват, но поне ме спасяват от друг проблем.  Grinning А гърдите ми са уау, вече ровя из гардероба за по-големи сутиени, а съм още в 6-та седмица.  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 29
Здравейте момичета , днес имам спазми ниско долу в корема, не е силна болката,но притеснявам се че са постоянни вече няколко часа. Най- вероятно съм се изморила много днес че цял ден тичам на някаде, а и на работа ми е доста напрегнато. Иначе с много малко хора сме споделили новината,ще изчакаме поне още 2 седмици : )   

# 710
  • Мнения: 90
*Bibi* , почини си хубаво, дано утре да изчезнат спазмите, аз бих си взела почивен ден   Hug
Да ви кажа, откакто видях 2 чертички, много много не си давам зор на работа, даже хич  Whistling
Днес ни беше много вълнуващ ден - бяхме на първи УЗ - вече сме 2 см и си имаме сърчице, тупкащо с 169 удара в мин.  Heart Eyes
За коремчето - моето определено вече се закръгля...

# 711
  • Мнения: 0
Добро утро!!!
*Bibi* - Повече почивка,дано отшумят спазмите!
Grace- Много се радвам,честито ви сърце!!
Аз все още нямам писмо с което да са ми назначили първият видеозон, явно аз по-късно ще се радвам на сърце Simple Smile
Хубав ден от мен!!!

# 712
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Добро утро мами Simple Smile
Аз съм още в леглото..хич не ми се става.Времето е гадно и докато не се пооправи няма и да излизаме с малката..Тя гледа детски и днес се чудя как се е събудила тоолкова рано Rolling Eyes
Как искам и аз скоро да съм на преглед ама няма...чак в края на месеца..
А за коремчетата...моя си се вижда доста и го отдавам на това,че не отдавна се е разтягал..Тамън бях отслабнала от Ани и сега наново Blush Flutter ..Но да сме живи и здрави пък кила се свалят...

# 713
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Привет момичета  Grinning. Мислех да изчакам със записването в темата докато чуем и сърчице /за сега видяхме само плоден сак/, ама няма с кого да споделям притесненията си и на кого да мрънкам  Mr. Green. И ето ме тук.

Казвам се Ива, на 36 г. Това ми е втора, много желана и дълго чакана бременност. Имаме един син на 6 год и 3 мес. Първата ми бременност беше перфектна и бях изключително спокойна и уверена, че всичко ще бъде наред. Сега съм кълбо от нерви /дано е от хормоните и да отмине/, май започва и да ми се гади, което не знам дали е от бременността или от нервите  Whistling.

Терминът ми по мои изчисления е 31.01. Още не сме казали новината на никой, не от суеверие, а с цел да се уверим, че всичко се развива нормално, пък и да си спестим /за сега/ репликите от сорта на "Ама, вие сте луди. Второ дете в тази криза.", " Как ще се оправяте" и подобни  Crossing Arms.  

Виждам тук няколко познати муцунки  Heart Eyes, надявам се скоро да опозная и другите мацки  Grinning.

Грейс, честито сърчице  Heart Eyes.

# 714
  • Мнения: 452
Здравейте, аз вчера си купих витамини на Прегнакеър за бременни с Омега 3 - 56 капсули 25,50, но се пият по2 на ден/1 хапче и една капсула/. За мазането, още нищо не съм си взела, не помня с какво се мазах преднат ми бременност, но нямам стрии,само2 цепнатинки отдолу на едната гърда. Моите също са напращели яката и болезнени. За гаденето,на мен почна да ми се гади, но примерно,ако видя нещо от което да ми седогади иначе нямам такова сутрешно или постоянно. Иначе и моя корем е страшно подут,но аз бях на стимуланти и го отдавам на хормонална основа, ама да вече ме питат комшийките да не би да съм беменна  Heart Eyes
Грейс честито сърчице мила  Hug
Вчера моя мъж ми сподели, че казал на един комшия, който има бебе на 2 месеца, та въпросния комшия му казал, че бебето му струвало 30лв. на ден - говоря за памперси и храна и кърпички и аз така  Shocked чак път толкова не мисля, че може на този етап да му струва, при положение че пари за дрехи не се дават

# 715
  • София
  • Мнения: 6 124
Ох, ето ме и мен, и аз имам спазми ниско долу в корема, не много силни. Аз си се притеснявам обаче, при вас така ли е. Уж и аз гледам да не си давам зор в работата, ама не ми се получава.  Sad
Аз си имам бая големичък корем, винаги съм си мислела, че ще ми проличи след 3тия месец, ама не.
Аз не пия никакви витамини, само Неофолик мета и гледам да хапвам повече плодове и зеленчуци (въпреки че ми се гади от почти всичко, освен от солетки  Rolling Eyes)
Лек и успешен ден, момичета и не се натоварвайте много.   bouquet
Ивапче, хич да не им се връзваш, ако някои ти каже така! Както казва мъжа ми, "Което не се е родило, това не се е отгледало". Теглиш им по една и тва е.

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 10:01 от Дидка-бандитка

# 716
  • Мнения: 0
bebo_sn- и аз съм с тези витамини ( за протокола)  Grinning

# 717
  • На морето!
  • Мнения: 5 777
Момичета, тези спазми звучат точно като контракции, може би е по-добре да полежите малко и да се обадите на доки.
За килограмите- много е индивидуално. Аз с първата си бременност качвах много до 6тия месец. След това просто спрях да качвам, а в 9тия дори свалих 1кг. Не съм се ограничавала, но не съм се и тъпкала с храна. Свалих ги много бързо, през първите месеци на кърмене, безсъние и т.н. Та мисълта ми беше, че тогава много ми говориха , че тепърва ще качвам, че се качвало най-много в 9тия месец, да се ограничавам, че щом още от началото съм започнала да качвам.... е, оказа се, че при мен не е така. Та общо взето всяка бременност протича строго индивидуално що се касае до напълняване, стрии, подуване и др. субективни фактори.  Wink

# 718
  • Мнения: 19
Гледам,че тези момичета които са писали за спазмите-терминът им е към края на януари,т.е са към 6 г.с. или някъде там-нормални са си са тези седмици.Е разбира се не трябва да са някакви нетърпими и остри болки.Нош-па и почивка това е лека за спазмите,а ако се появи кървене веднага налекар.С предишната ми бременност спазмите ми си бяха по-поносими и по-бързо отшумяха ама този път си бяха малко по-болезнени,но към 7-8 седмица отшумяха.като се преуморя обаче си чувствам напрежение и гледам да си почина(макар,че е малко трудно с една бандитка дето я и вдигам понякога ама няма как).

# 719
  • Мнения: 343
Честито на всички Януарки  Hug HugЖелая ви най здравите и сладки бебчета Hug
ivap стопли ми сърцето като те видях тука HugСпокойно всичко ще е наред Hug

Общи условия

Активация на акаунт