"Няма радост по-голяма, две черти да види Януарска мама"

  • 30 911
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 452
Мирката какви са тия 40-50 кила  Shocked Shocked Shocked ама не е ли било опасно бе момиче
Аз с първата бременност като забременях бях 40 кг и в 9-тия месец 52 кг. Сега съм 54-55 кг. някъде  Sad направо немога да се гледам

# 661
  • Мнения: 500
Може и да е опасно,нз....Но слава Богу,всичко беше наред и с мен и с детето!Да е жива и здрава,вече е на 7!Да ти кажа,аз пък като падна под 50 кила(случвало се е 2 пъти,последно миналата зима-47кг),съм страшна!!!Най-добре се чувствам в 55-60 кг,за моя ръст,структура и костна система е ок. Peace

# 662
  • Мнения: 452
Да, така е
Мисълта ми за кг. е, че знам че е опасно ако се качат повече от 30 кг. по време на бременността, поне лекарски приказки, не че знам много по въпроса. Имам една приятелка, която качи 35 кг. и искаха да я вкарват в болницата, защото били много и наистина и трудно роди, т.е. накрая й направиха секцио, защото нямаше как да излезе бебето

# 663
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Момичета,привет и от мен Simple Smile Аз днес съм сравнително добре..нооо гадното главоболие си го има ако не всеки ден поне през ден... Embarassed Нооо ще се търпи..Дано след 12 г.с. да отшуми гадния главобол,че не се търпи понякога #Crazy

# 664
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Lovelybrud и  Bibi85 добре дошли.
Гледам за кг си говорите.Аз преди почти 6 месеца бях 69. В момента,когато разбрах,че съм бременна бях 60,а тази сутрин 58 Thinking Вчера се оплаках на док,че продължавам да слабея и тя каза,че няма страшно и вероятно се дължи на метфогамата,която пия за ИР.Нооо трябва много да внимавам когато ендото каже да спираме хапчетата,че тогава може рязко да кача много килограми Confused Каза още,че заради мен самата не трябва да качвам повече от 12-14кг.Да видим колко ще удържим фронта ooooh!

# 665
  • Мнения: 255
Сега се връщам от преглед, но лекаря е притеснен, каза че не харесва това, което вижда. Sad Първо видя второ сакче, но не е сигурен, защото е по-малко и неразвито. А за по-голямото - размера не отговарял на седмиците ми.... И така сега нищо сигурно не знам, на 13 пак ще ходя, надявам се тогава да се види по-ясно. Не ми се иска предварително да се притеснявам, защото това само ще влоши нещата, но ... стискайте палци всичко да е наред.

# 666
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
AvrorA, стискам палци, но не се притеснявай предварително-възможно е, ако овулацията не е била на 14-тия ден, а по-късно, да има разлика-нормално е до +-11 дни, така че изчакай, на следващия преглед ще се види как се развиват и всичко ще е наред!

# 667
  • Мнения: 452
Аврора,  не се шашкай мила, може да има малко изоставане, в ранна бременност е по-вероятно, спокойно, така ще се стресираш повече и може да влошиш нещата. Всичко ще е наред  Praynig

# 668
  • Мнения: 1 460
AvrorA стискам палци всичко да е наред Hug Ох и аз утре съм на преглед,а така ме е страх да не ми кажат нещо лошо, а по принцип съм позитивен човек Confused Ще изперкам до утре Grinning
Дано всичко да е наред и да кажа на роднините,че едвам се сдържам...днес казах на най-добрите си приятелки.А вие споделихте ли вече?

# 669
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Аврора, не се притеснявай, имаш стиснати палци и от мен!  Hug Аз съм с много късна овулация и ако смятам според първия ден на последния цикъл, терминът ми ще е през декември, но тъй като аз знам точната дата на забременяване си казвам на д-ра, че терминът ми е на 8.01 и при първия преглед се оказа, че сакчето си отговаряше точно на 6 г.с., в която бях на прегледа. Малко сложно го обясних, дано си ме разбрала.  Blush
Биби85, на най-близките казах още като видях двете чертички, на другите още не съм, въпреки че вече съм с доста подуто коремче.

# 670
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
Аз само тук споделих, с мъжа ми и майка ми. На другите ще казвам след първата ФМ, като видя, че всичко е ок, след месец и половина. Сега ме е страх повече, като имам информация какви рискове има.При първата бременност изобщо не ми е и минавало през ум такова нещо.

# 671
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, привет на новите мами спокойно бременеене на всички, честито на тези видели сърчица, много се радвам за вас. И  аз днес бях на преглед, докито каза че всичко е наред вървим си точно до ден имаме си плодно сакче с ембрионче и дори сърдечна дейност което много ме успокой, че малко се бях шашнала с болките които имам долу ниско в корема от време на време, но жената ми обясни, че всичко е наред да не се притеснявам. Посъветва ме да си взема болнични още от сега ако искам, защото работя по 12 часа права на каса, да не се натоварвам много, но на мен не ми се иска още от сега мисля да си поработя още 1 месец поне, всички колеги си ме гледат и ми треперят не ми дават много много да се натоварвам, шефа и той ме кара да ходя да почивам по често, не знам вие какво ще кажете, какво да правя? Simple Smile
AvrorA не се притеснявай мила всичко ще бъде наред, важното е да си спокойна да не се притесняваш и всичко ще се оправи. Wink

# 672
  • София
  • Мнения: 36 191
Честито!
Лека и спокойна бременност


  bouquet

# 673
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте момичета. За споделянето, ние с мъжа ми на никой още не сме казали, искаме първо да чуем сърчице на 13.06 и тогава живот и здраве Simple Smile. Мори ли ви съня? При мен става все по-зле, лягам си по-раничко за да се напивам и на работа не мога да гледам, направо заспивам на стола. Не пия и кафе вече (нещо не ми се нрави) и ситуацията е трагична. Като се прибера от работа си полягвам за 30-40 мин и заспивам веднага. Ужас, имам чувството, че това човече ш мен ми взима силичките Sad.

# 674
  • Мнения: 1 498
Честито !

Лека бременност и прекрасно бебче на финала  Hug

Общи условия

Активация на акаунт