Добър имплантолог?

  • 219 039
  • 239
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6
Присъединявам се към въпроса, др. Миронов в кой град работи? В нета излиза Плевен, но пише че е от София, но за София няма никаква информация. Моля някой да каже ако знае, благодаря.

# 226
  • Мнения: 4
Здравейте! Дълго време търсех информация за поставяне на зъбни базални импланти, подходящи за моя случай. Хората, които преминават през тази интервенция забравят, особено след успешно направено имплантиране, за търсенето, през което самите те са преминали, за да попаднат на подходящия за тях стоматолог. Преди няколко месеца попаднах на пост на Nesti - потребител във форума, който беше споделил свой личен опит за имплантиране на базални импланти. Човекът беше изключително изчерпателен и беше оставил телефонен номер, на който желаещи да получат повече информация да могат да се свържат с него. След телефонния разговор, който проведох с Nesti, взех категорично решение да се доверя на лекаря, който беше поставил неговите импланти. Доктор Александър Лазаров! Обещах на Nesti, благодарение на когото взех своето решение да оставя пост, в който да опиша процедурата, през която преминах. И най-вече обещах на себе си. Simple Smile И така, през месец май 2023г. запазих час за консултация с д-р Лазаров. На консултацията ми беше направен обстоен преглед, панорамна снимка и ми беше определен час за процедура по поставяне на импланти за средата на месец септември 2023г. (първият възможен ден и час). За мое съжаление, не успях да ползвам записания ден и час, поради неотложен ангажимент и ми беше даден друга възможност - краят на месец октомври 2023г. В 13:30ч. бях в кабинета, където след направена венозна седация от лекар-анестезиолог и локална упойка е започнала процедурата по премахване на останалите корени на зъби и поставяне на базални импланти. Под влияние на направената седация не съм усетила никаква болка при проведената интервенция, а към настоящия момент не са останали никакви спомени за това. Интервенцията е продължила около 3 часа, след което с придружител се прибрах в къщи. Не съм имала болка в нито един момент след поставяне на имплантите. След като се прибрах в къщи, поставях лед, на което може би се дължи липсата на оток. На следващия ден (вторник) почивах и в сряда след обяд отново бях в кабинета за процедура по изпилване на поставените импланти, която беше проведена след поставяне на локална упойка. В четвъртък след обяд направиха, т.н. тебеширена проба, изпратиха керамиката в лабораторията за завършване и в същия ден вечерта си тръгнах от кабинета с холивудска усмивка. Simple Smile След 7 дни бях на първия контролен преглед. През първите 2 седмици се хранех с щадяща храна, предимно крем супи. Към настоящия момент вече се храня нормално с всичко, което харесвам и за което преди не можех да си помисля да консумирам. Следващият преглед е след 3 месеца и така 1,5 година, когато, ще можем да бъдем сигурни в успеха. Всичко това споделям, за да дам кураж на хора, които имат необходимост от този тип лечение. За мен това е "предай нататък". Simple Smile
От сърце благодаря на Nesti за решението, което взех след разговора с него!
От сърце благодаря на д-р Лазаров и неговия екип за професионализма, търпението, добротата и човечността!
При необходимост от допълнителна информация, с удоволствие ще отговоря.
Оставям снимки на резултата след проведената интервенция.

# 227
  • Мнения: 1
здравейте , и аз се нуждая от същата процедура , има доста страх . Може ли да споделите колко зъба се наложи да ви вадят и сега вече нормално ли се храните , или избягвате някои храни

# 228
  • Мнения: 3
ДО Aleks_A
След поставянето на импланти е почти невъзможно да няма отток ! При положение,че има прекъсване на кръвоносни съдове при слагането на импланти ,оттока е съвсем нормално явление ! Имам съмнение,че правите скрита реклама .

# 229
  • Мнения: 4 250
Не се старае много , 3 публикации

# 230
  • Мнения: 573
При моя съпруг имаше около два дни отток, той също слагаше лед, и след като отпусна упойката си имаше доста болка, но нашия лекар, каза, че това е нормално.

# 231
  • Мнения: 705
При моя съпруг имаше около два дни отток, той също слагаше лед, и след като отпусна упойката си имаше доста болка, но нашия лекар, каза, че това е нормално.
[/quot

И колко време имаше болка и къде е поставен горна или долна челюст?

# 232
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
ДО Aleks_A
След поставянето на импланти е почти невъзможно да няма отток ! При положение,че има прекъсване на кръвоносни съдове при слагането на импланти ,оттока е съвсем нормално явление ! Имам съмнение,че правите скрита реклама .
Може да е реклама,но в интерес на истината при мен не помня да е имало нещо подобно на оток.А щом не помня и не беше чак толкова отдавна,значи е нямало.С едно уточнение,моите не са базални.

# 233
  • Мнения: 853
И аз имах изключително минимален оток и всичко на всичко изпих един Аулин след като ме отпусна упойката и в следващите дни не съм пила нищо. А след вадене на зъб ми се е случвало 3-4 дни да пия по 2 на ден.

# 234
  • Мнения: 4
ДО Aleks_A
След поставянето на импланти е почти невъзможно да няма отток ! При положение,че има прекъсване на кръвоносни съдове при слагането на импланти ,оттока е съвсем нормално явление ! Имам съмнение,че правите скрита реклама .

Шегувате се, относно скритата реклама. Simple Smile
Както съм написала в поста, обещах преди всичко на себе си да  споделя информация за поставяне на базални импланти при мен. И както съм написала Simple Smile , причината за това е, че дълго търсех информация и намерих такава споделена само от един човек. С удоволствие бих прочела споделена информация от Вас за лечение с базални импланти. Бъдете здрав!

# 235
  • Мнения: 4 250
И ти бъди здрав(а) , а за рекламата не знам какво очакване имаш с два поста.

# 236
  • Мнения: 116
Някакви препоръки за района около а Бургас?

# 237
  • Мнения: 3
Здравейте,
Понеже стана въпрос за д-р Лазаров, има нещо, което тук не разбирам. В сайта пише: базални импланти на достъпни цени. На друго място в сайта пише: манипулациите по една челюст варират между 9000 и 12000 лв. Помислих, че тук се има предвид пълно обеззъбяване, но на мен ми трябват общо 8 импланта (и на двете челюсти, 7 кътника и 1 предкътник). Обадих се, д-р Лазаров ми отговори, че дори при частично обеззъбяване , което се намира зад кучешките (какъвто е моят случай), цените остават подобни. Тоест за 8 импланта, общо взето за мен важат онези цени, които се дават при пълна реконструкция. Сигурно греша, все още не съм започнал да се интересувам и образовам сериозно по темата, но наистина ли тези цени са достъпни?

Благодаря!

# 238
  • Мнения: 3 488
Базални импланти са забранени в част от Европа, САЩ, Канада…
Всъщност липсата на зъби и желанието бързо и евтино да се сдобием с такива прави бизнесът още по-успешен на лакомите лекари и гръмките реклами вършат работа.
Базални импланти - не! Четете, има огромно количество информация защо да не изберем този морално остарял вид, който може да остави сериозни последици в устата ни.

И да, качествената медицина и стоматология са скъпо удоволствие и не всеки може да си ги позволи. Но не се доверявайте на онзи, който ще Ви препоръча базален имплант. Както и на турските клиники, които нанасят също сериозни щети.

# 239
  • Мнения: 5 698
А какъв вид имплант е добре да се сложи?
Става въпрос за кътник, долна челюст.
И има ли някой отзиви за дентална клиника Нуридент?

Общи условия

Активация на акаунт