Шарени яйца, вкусни козунаци, да се готвят МАЙските бебета-юнаци! - Тема 22

  • 22 136
  • 694
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 328
Жени аз разбрах и за друго ама мноооого вкусно нещо, като започнат родилните изяждаш еднао кутия шоколадови бонбони  chef

Миленка, това вече е друго нещо. Мисля значи шоколад и яйце Simple Smile Че колко е кутия бонбони за моите възможности Simple Smile

# 661
  • Мнения: 378
Друзи, честита ти изненадка. Да е жива и здрава малката Иринка, и да ви радва много.
Камария, защо да е късно на 11.05?
Аз съм със същия термин като теб и си запазих тази дата за секциото. Доки каза че нито е рано, нито е късно. Само стискам паци да утраем до тогава.

# 662
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА ДРУЗИ! Да им е жива и здрава и много да ги радва.
Доколкото се сещам на Друзи , бебчето постоянно се криеше и не знаеха какво е имаше предположение за момче, но мисля че не беше сигурно.Друзи постоянно казваше че иска да е момче ,може и за това всички да мислим че не са познали.
jenny_b ти ме разби а това с бонбоните мога да го пробвам без проблем но надали ще помогне.

# 663
  • Мнения: 4
A_val корема ми е започна да се смъква,което било знак че до1-2 седмици ще раждам,а и една седмица преди термин...късно ми е защото е много важно да не родя нормално(голяма беля може да стане ако раждам нормално-имам излекувана епилепсия и може да си предизвикам някой пристъп).Пък и аз нямам търпение вече,но единствено на 09.05. не исках и те точно тогава ме записаха.Аз мисля да направя нещо по въпроса и до 05.05. да съм родила  Twisted Evil

# 664
  • София
  • Мнения: 75
Ето ме и мен с вечерния отчет!

Сутринта си взех обменната карта и направлението от ЖК-то по здравна каса. Даже ми даде направление за още една ПКК, че било хубаво изследванията да са максимално скорошни. Чак ме учуди този негов ентусиазъм на последната консултация.

Сега се връщам и от частния кабинет: тонове добри, води в норма, мадамата е станала 2800 гр (400 гр за 10 дни), но плацентата още не е започнала да зрее, така че според док имало време да стане 3 кг, че и отгоре. Каза, че и разрешава вече да излиза, но няма признаци за това. Болките ми били само подготвителни (но аз това и сама го предполагах).

Жени не съжалявай за изложението. Не знам какви обувки си си търсила, но като цяло беше пълна скръб (най-слабото, на което някога съм ходила).

·٠•●love●•٠· стискам палци да се подредят нещата и скоро да си гушкате малкото съкровище!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Отчетох се, сега се връщам да чета! Simple Smile

# 665
  • Мнения: 1
Сега се успокоих, бях забравила,че корема трябва да почне да ми се смъква надолу. Моя си е още толкова нависоко, че чак не мога да се изгърбвам, щото ме заболява. Покрай вълненията с толкова бебчета и мамите с признаци за раждане се бях притеснила, че и аз вече съм в кюпа. Ама си се чудя на акъла (май съвсем се е изпарил  newsm62), то още в 9тия не съм влязла.

Голяма радост ми е днес   newsm44 , сглобиха ни мебелите в спалнята и кошарката
http://www.aron.bg/catprod_94/product_4444.html
http://www.shtarkel.com/products/910-detsko-leglo-pikio-mdf.html - зеленичка
В следващите дни ще имам доста работа, но лека по лека ще пренеса и подредя багажа. Нямам търпение да се преместим.

# 666
  • Мнения: 1 328
Jira, благодаря за успокоението, разбрах и аз че този път е било пълна скръб, но си търся един определен модел, тип бабешко-младежки Simple Smile, които да стават за цял ден в парка. И една приятелка си е взела такива, та тя ме прати на определен щанд. И имало моя номер.. ама.. другия път Simple Smile
djidjonka, много са хубави, със здраве да ги ползвате и вие и бебето Simple Smile

# 667
  • Мнения: 1
честито на маичетата с бебчетата които са родили:)ако имате неразположения с бременоста или започнат да ви пада тапата и водите не се замисляите а бурзо към болницата Simple Smile ние сме добре храним се засега добре през 3 часа и постояно сме с наакани гащи,педиятърката днес доиде прегледа ни и каза че е много добре бебка и след 10-15 дни ни чака в кабинета си за консултация да ни види:)до сега спахме с татито и малката и се нахранихме та следва една баня и пак в леглото Simple Smileбях забравила какво е да гледаш бебе и се притеснявах дали ще се справя но като се роди всичко си спомних и сега съм спокоина пожелавам на всички успешно раждане и на финала здрави и красиви бебчета бързо да се възстановят майчетата и бебенцата да са живи и здрави пък после с отглеждането ще се справите  Simple Smile това е от мен стискам палци на всички и бъдете спокоини,а искам да питам понеже като съм родила през април може ли да си седя тук или трябва да се запиша и в априлската тема?

# 668
  • Мнения: 5 622
 Друзи, честита радост! Пожелавам ви да сте много щастливи с двете си момиченце! (завид, завид..  Embarassed )

Според мен няма никаква грешка при Друзи. Тя казваше, че се надява да е момче, и до колкото помня, че май някакъв доктор казал, че може би е момче..нещо такова. Обаче аз момче толкова време, чак до раждането да се крие не съм виждала  Wink

Аз пак казвам, че за мен грешки в днешно време стават изключително рядко и по-скоро е нещо като басня, която се носи от уста на уста, нещо от рода на "Една жена каза.."  Peace

П.С. Пие ли още някой Магнерич/Магнерот? Или всички сте го спряли вече? Аз за да задържа положението до след два седмици все още го взимам 2-3 на ден (по скоро два пъти, малко съм несериозна  Embarassed )

# 669
  • Мнения: 1 152
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА ДРУЗИ!
ДА РАСТЕ ЗДРАВА И БЕЗГРИЖНА МАЛКАТА ИРИНА!
bouquet

За тапата- Хера е абсИлютно права, че падането и и раждането са две различни неща. Е, при всички случаи е знак, че нещо скоро ще се случи  Wink Ама колко скоро...  newsm78
При мен при първото раждане явно беше паднала с изтичането на водите и докато не ме сложиха на системи, разкритието ми беше 1см. (от 3.20 докъм 9.30ч.)
Сега обаче тапата ми падна в неделя. Имам си контракции, но не са регулярни, макар да са доста болезнени. Обаче разкритието ми е само 2см. Та май ще има и аз да почакам още  Rolling Eyes

Стиснати палчета за всички  Hug

П.П. Някой има ли вести от Даниели?

# 670
  • Мнения: 5 622
а искам да питам понеже като съм родила през април може ли да си седя тук или трябва да се запиша и в априлската тема?

Ауу, хубава работа. Никъде няма да ходиш, разбира се  Wink  Hug

# 671
  • Мнения: 498
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ЛОВЧЕ, МАМАРИНА, ТАНПАХО, НИКИТА, МИЛИШ, ШАПЧИЦА И ДРУЗИ!

# 672
  • Мнения: 1
а искам и да питам някои за кърменето специално понеже с малкия кърмих само 4 мес и ми спря кърмата ,но сега имам доста кърма и каза док.че за бебка като е толкова малка трябва да е задължително на кърма и още в болницата тръгна кърмата но забелязах че до вчера кърмата като се изцеждах ми беше доста гъста и жълтеникава а сега като се доизцеждам ми е бяла и не толкова гъста но от едната гърда само като изцедя направо едно шише пълня,та искам да питам дали като е бяла кърмата се храни добре и я засища моита бебка защото еи сега спи добре иначе през деня се сабуждаше през час -два? newsm78 а и да питам за съхранението на кърмата че досега несъм съхранявала та като ми се наложи спешно да изляза как да я съхраня тази кърма в хладилника ли за 2-3 часа докато се прибера или как,ако може някои да ме просветли ако е удобно де? Simple Smileблагодаря предварително

# 673
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358

Бат ви Борис днесго издебнах с отворени очи Mr. Green
Абе туй за шоколадовите бонбони що не го казахте по-рано Crossing Arms моеше да сритам и аз една кутийка по пътя за АГ....ако имах време де Mr. Green
Цвети кърмата по принцип е бяла с леко син отенък...така, че не се притеснявай....всичко е наред и си е хранителна /както се притесняват повечето че като е бяла е нехранителна/ Направо ти завиждам за количеството Mr. Green
АЗ нещо изпаднах в някаква криза следродилна - краката ми подпухнаха /явно от стоенето в нас/, пръстците ме болят все едно съм бягала маратон, пулсът ми е учестен а нямам кръвно. Отделно се цедя като завод от хранително-вкуовата промишленост но едва, едва изцеждам мин.количества. Правя горещи душове...и разни други екстри Crazy Днес съм леко по-добре от количество де. Но като цяло давам Аптамил.

# 674
  • Мнения: 5 622
а искам и да питам някои за кърменето специално понеже с малкия кърмих само 4 мес и ми спря кърмата ,но сега имам доста кърма и каза док.че за бебка като е толкова малка трябва да е задължително на кърма и още в болницата тръгна кърмата но забелязах че до вчера кърмата като се изцеждах ми беше доста гъста и жълтеникава а сега като се доизцеждам ми е бяла и не толкова гъста но от едната гърда само като изцедя направо едно шише пълня,та искам да питам дали като е бяла кърмата се храни добре и я засища моита бебка защото еи сега спи добре иначе през деня се сабуждаше през час -два? newsm78 а и да питам за съхранението на кърмата че досега несъм съхранявала та като ми се наложи спешно да изляза как да я съхраня тази кърма в хладилника ли за 2-3 часа докато се прибера или как,ако може някои да ме просветли ако е удобно де? Simple Smileблагодаря предварително

Цвети, жълтото е било коластра. Сега си е кърма. Всичко е както трябва, бъди спокойна, точно така трябва да бъде, не се съмнявай в качеството на кърмата заради това, че виждаш видими разлики във вида и  Wink  Hug

За съхранението не знам, никога не съм съхранявала..

Общи условия

Активация на акаунт