Шарени яйца, вкусни козунаци, да се готвят МАЙските бебета-юнаци! - Тема 22

  • 22 137
  • 694
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 622

 Хера, какви са му очите на туй дете, бе? Само не ми казвай, че и този ще бъде светлоок като батко си, че напълно ще откача от завист  Crossing Arms

От страна на майка ми всички са със светли очи- зелени, сини, пъстри. Баща ми е с кафяви, брат ми и аз също (при нас законите на генетиката са в сила).
От страна на мъжа ми май само дядо му е бил със сини очи, той е с тъмно кафяви, като мен. Габ е като нас с тъмно кафяви, шансовете това бебе да е със светли са изключително ниски, около и под 15%, обаче като гледам в някои семейства как уж от няма откъде, пък децата са светлооки..Ааа..Така не може.  Naughty  Искам и аз  Crossing Arms
Защо, питам, при някои законите на генетиката действат, а при други не?  Crossing Arms   Crossing Arms   Crossing Arms   Crossing Arms

# 676
  • Мнения: 325
 Е то още не могат да се видят какъв цвят ще са очичките, но с каквито и да е все си е страхотен!

    Камария-как така "излекувана епилепсия newsm78, моля те отговори ми ! И ако е така, защо тогава пак може да предизвикаш припадък?Знам , че това не може да се случи да кажем когато шофираш и според мен и докато раждаш не би могло да се случи!
     Страхотна спалняяяя, много удоволствие да ви носи Laughing

# 677
  • Мнения: 111
Буба за магнерота,аз го пиех около 2 седмици преди 9тия 2 по 1,и като влязох в 9тия имах още няколко хапчета и пих 3-4 дена по 1 на ден и спрях,някъде бях чела,че не трябва да се спира изведнаж

# 678
  • Мнения: 5 622
Буба за магнерота,аз го пиех около 2 седмици преди 9тия 2 по 1,и като влязох в 9тия имах още няколко хапчета и пих 3-4 дена по 1 на ден и спрях,някъде бях чела,че не трябва да се спира изведнаж

А какво е раждането- нормално или секцио? Защото аз съм за секцио. Има все пак значение..Аз без магнерича изобщо няма да дочакам даже до май месец  Rolling Eyes

Клю, ако като се роди са много светли и бистри очите, хич не вярвам да станат тъмни после.
Имам приятелка с две дечица, тя е със зелени, мъжът и е с кафяви и двете и деца са със сини очи.. Thinking Страхотни са направо.  Heart Eyes
Иначе да, не е драма кой знае каква и с кафяви да е, собственият ми син е с кафяви, ама що пък да не си помечтая за сини/зелени  Blush

# 679
  • Мнения: 111
Буба за магнерота,аз го пиех около 2 седмици преди 9тия 2 по 1,и като влязох в 9тия имах още няколко хапчета и пих 3-4 дена по 1 на ден и спрях,някъде бях чела,че не трябва да се спира изведнаж

А какво е раждането- нормално или секцио? Защото аз съм за секцио. Има все пак значение..Аз без магнерича изобщо няма да дочакам даже до май месец  Rolling Eyes

Клю, ако като се роди са много светли и бистри очите, хич не вярвам да станат тъмни после.
Имам приятелка с две дечица, тя е със зелени, мъжът и е с кафяви и двете и деца са със сини очи.. Thinking Страхотни са направо.  Heart Eyes
Иначе да, не е драма кой знае каква и с кафяви да е, собственият ми син е с кафяви, ама що пък да не си помечтая за сини/зелени  Blush

за нормално раждане се готвя..ама в интерес на истината и докато пиех магнерота имах контракции,и сега като не го пия пак си имам,даже сигурно по малко.Ама все пак и лекаря си питай де,на мен моя така ми каза от3 по 2 да намаля на 3 по 1 и после 2 по1

# 680
  • София
  • Мнения: 75
Ей, забравих да ви кажа нещо още. Някаква баба ме срещна в петък преди Великден и ми даде ценните си напътствия за лесно раждане. 3 деца била родила, второто седалищно, много лесно, без болки и т.н. и според нея това се дължи на:
1. Пускаш едно яйце през нощница или блуза, в банята, така че да се счупи - т.е. лесно да се снесе Simple Smile
Второто не го схванах в началото, но бая гадно ми се стори като го осмислих Mr. Green
2. Сипваш малко вода в дясната обувка на мъжа ти и пийваш една глътка Crazy, че да не те мисли. Та - комбинацията от двете била действащата Simple Smile)))

Жени и мен една жена не пропусна да ме осведоми пред очния кабинет миналата седмица за далаверата с яйцето. Нейната версия беше: като тръгна към родилното да стъпя първо с десния крак и тогава да пусна яйцето в пазвата да се търкулне надолу.  Mr. Green

за обувките: Аз си взех "бабешко-младежки" от Дайхман. Има ги в изобилие Simple Smile http://www.deichmann.bg/site/bg/catalog.php?brand=2&category … 00589&size=48

# 681
  • Мнения: 2 172
Хера....голям хубавец тоз Борис ,пу-пу  Heart Eyes

Моите деца си се родиха със сини очи/малко по-тъмно де/,но определено си личаха.Акушерките викаха на дъщеря ми бебето със сините очи  Laughing Такива си и останаха.Сега се надявам и номер 3 да е със сини  Laughing

Иначе мъжът ми и родата са му с кафяви и то не светли,но аз пък съм със сини и откъм мен повечето са със сини...така че съм надделяла засега ,ще видим след месец какво ще е и третото  Laughing

# 682
  • Мнения: 1 669
A_val корема ми е започна да се смъква,което било знак че до1-2 седмици ще раждам,а и една седмица преди термин...късно ми е защото е много важно да не родя нормално(голяма беля може да стане ако раждам нормално-имам излекувана епилепсия и може да си предизвикам някой пристъп).Пък и аз нямам търпение вече,но единствено на 09.05. не исках и те точно тогава ме записаха.Аз мисля да направя нещо по въпроса и до 05.05. да съм родила  Twisted Evil

Ей за това не исках секцио, понеже все си мисля че променям съдбата на бебето. При мен утре ще се разбере окончателната дата - ще е или 02.05 или 03.05 - на мен са ми абсолютно еднакви и си нямам идея кое е по-добре от нумерологична гледна точка newsm78. Иначе много ми харесва и 05.05, понеже съм родена на 08.08, сватбата ни е на 07.07 и имам слабост към такива комбинации...но няма да ме оставят дотогава ooooh!.
Иначе за очите, мечтая за зеленооко бебе с много коса, но и с друг цвят да е и плешиво да е, няма да го върна Peace
Хера, Борис е страхотен Hug

# 683
  • Мнения: 4
klukarkata епилепсията не ми е наследствена а е в следствие на удар по главата.12 години пих лекарства и от 2 години вече не пия,но дълбокото дишане може да провокира нов пристъп.А иначе не шофирам,така че няма страшно  Mr. Green .А невроложката ми просто препоръча да е секцио и докторите бяха длъжни да се съобразят.Каза ми че ако получа пристъп по време на нормално раждане за мен не е страшно,но има опасност да задуша бебето,а толкова време съм го чакала че никак не ми се рискува   Rolling Eyes
Та така.
Борис има уникални очи-Хера браво.
Бубе-братовчедка ми и мъжа и са мургави,с черни коси и тъмнокафеви очи,а дъщеря им е с прекрасни синьо-зелени очи(леля ми  и баща ми са със светли очи).Та не губи надежда-имаш шанс.И аз се надявам светлия ген да е силен и при нас,че и аз за свтли очи си мечтая.Но пък няма да го върна като е с кафяви . Laughing
Шени да ти кажа,някой път по добре да не знаеш,ама аз къде се набутах днес не знам.
Иначе 05.05 е супер.Ние сключихме брак с мъжа ми на 08.08.2008,а майка ми тогава е родена-08.08,та и аз исках да е на 05.05..Пък и сестра ми на 09.05 ще се омъжва и няма да може да види бебето Sad

# 684
  • Мнения: 8
Ей Хера, браво! Колко си сериозна да ни показваш малкият красавец. Другите мами да последват този хубав пример, моля!
Как ми се гушка моята мишка вече. Та в тази връзка, Джей, и аз съм като теб. Толкоз време стисках кълки да овладея положението, а сега всичко притихна и признаци скоро да раждам - няма!
Буба, и аз познавам тъмнооки родители на които децата са със небесно сини очи. Даже сега се сещам за още няколко двойки. Как става тоя номер,не знам.Че и къдрокоси даже. Ние пък и двамата сме със светли очи, а синковеца е със кафеви newsm78. Чудна работа значи!

# 685
  • София
  • Мнения: 293
МАЙчета утре трябва да пусна новата тема, но 2от заглавията с еднакъв брой гласове.
Моля тези които все още не са гласували да го направят  Peace

 
Хера, хубавец ти е Борис  Heart Eyes пу -пу 

# 686
  • София
  • Мнения: 2 817
За очите - по принцип има 2 алела - сини и кафяви очи. Всичко различно от чисто синьо и чисто кафяво (сиво, пъстро, зелено, кафяво със зелено, жълтеникаво и т.н., и т.н.) са т.нар. мутации - въпросните хора имат и 2-та алела - синьо и кафяво.

На всеки очите са съставени от 2 алела, възможните комбинации са:
- синьо и синьо - синьо
- синьо и кафяво (или обратното кафяво и синьо) - кафяво (или мутациите, които споменах по-горе)
- кафяво и кафяво - кафяво

Бебето взема по 1 алел от двамата родители. Т.е. може и двамата да имат кафяви очи, но да са съставени от кафяв и син алел, а детето да вземе синия и от двамата и да е със сини очи.

Тъй като и на мен и на ММ очите са ни от въпросните мутации, то аз съм сигурна, че и двамата имаме както син, така и кафяв алел. Което на практика означава, че вероятността бебка да е със сини очи е 25%.

# 687
  • Мнения: 1 130
Аз да ви се оплача, изгарят ме киселини, нищо не ми помага Sad До скоро ми помагаше прясното мляко или Талцида, но вече е нетърпимо, тази вечер дори не вечерях, само малко салатка, но пак положението е нетърпимо.

# 688
  • Мнения: 4
menyanthe ей това е обяснение.Но надеждата си остава тъй като аз не знам какви алели имаме с мъжа ми. newsm78

# 689
  • Мнения: 567
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА ДРУЗИ!!! Много да радва мама и тате и да слуша кака си!!!
Друзи, мила, има трети път!!!  Wink

И на мен ми се искаше още един бандит с дяволити очички, с къси панталонки и да върши бели, ама на - кокетка нося!!!
[/color]
Love, ЧЕСТИТО МОМЧЕНЦЕ!!! Голям мъж да стане, бързо да наддава и да се съберете скоро в къщи!!!  Hug
[/b]

Добре завърнали се на мамите с бебенцата!!!  Laughing  Laughing  Laughing Разкажете за ражданията. До тук само Хера разказа, че и показа!!!  hahaha

Ох, много сладък Борис!!! Ето, като го гледам и пак искам момченце!!! Ама на - няма време!  Mr. Green

Момичета, аз се сдухах - дребният цяла нощ се дави от суха кашлица и от днес го задържах в къщи, а имам да сварша толкова много работа за бебето.  Tired А с него няма как. Ето за това не се оставя за последния момент всичко - а аз винаги така правя!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт