СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 09.05 - 15.05

  • 60 525
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 526
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578915.0 в тази тема пообсъдихме отдадени под наем
Мама САННЯ,
а имаш ли представа дали има някакво развитие по въпроса с тези детски градини?
"Първа частна детска градина "Подуяне" ЦДГ №20 ЧДГ-  2010
"Изгрев" ОДЗ №30 ЧОУ с РЧЕО -09.10.
ЧПГМБА "ХЕЛИОС-2000" "Изгрев" ЦДГ №70 ЧПГМБА-08.10.
"Триадица" ОДЗ №7 ДЦХФУ -07.09.
"Младост" ОДЗ 19 -2011

На първите 4 посочените договори вече са изтекли, а на 5-тата  би трябвало да изтече тази година.

Офиц иф нямам. Неофиц знам, че в Подуяне миналата год освободиха, ползвана от частна. Общината отказа да закупи оборудването дори и на символична цена.
В Изгрев също нещо е освободено, но не знам кое.

# 721
  • Мнения: 153
в една от градините ни са пуснали цели 5 места  Heart Eyes чак да не повярва човек, ама ние сме със стандартните 8т които започват след 100то място  Joy  

# 722
  • Мнения: 198
В духа на въпроса относно отдадените под наем детски заведения прегледах тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578915.0 Там видях достъпните данни за някои градини, но информация за една сграда, която живо ме интересува не открих. Означава ли това, че е купена, а не отдадена под наем? Въпреки, че от предназначението и в момента ми мирише,че най - вероятно не е купена, а е дадеда на социалните или нещо подобно.. В момента голяма и слънчева сграда е превърната в цитирам "Дневен център за лица с умствени увреждания" Лицата са на възраст по около 20 год. и са не по - повече от 10. Идват сутрин и в 5 часа си отиват. Не, че и за тях не трябва да има място, естествено, че е така, ама толкова ли няма някоя друга малка общинска сграда или пък къща или нещо друго подходящо, което да им бъде предоставено (все пак са само около 10 човека) и да бъде освободена сграда за поне около 100 дечица? А преди около 10 год. това беше една страхотна ДГ с всичките и там приспособления  Tired

Аз работя в бизнес център Сердика точно срещу тази бивша детска градина и живея наблизо, наистина повечето време стои празна, от време на време идва малка група по 5-6 човека, а наоколо сме много зле с местата, а и братята роми са повече тук и ни предреждат по социални критерии. От много време се чудя няма ли да я направят отново градина... тя е голяма, ще побере поне по 2 групи от набор, към 240 места.. Пиши ми ако разбереш нещо  Peace

Е на мен въпросната градина ми е под балкона и мога да те уверя, че всеки ден след като вляза в ИСОДГ и погледна греещите отвсякъде нули за прием и после като погледна от прозореца в главата ми се редят едни не до там лицеприятни думички в главата, които не е уместно да споделям тук...  Mr. Green Ако чуя нещо да - ще споделя, ама нещата са така закротени от мнооого отдавна и не съм сигурна, че е възможно нещо да се случи  Crossing Arms

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Аз все още не мога да разбера защо самотната майка, която не работи е пред смействата, които работят. Да си взима помощите, но какво и пречи да си гледа детето? Ако работи - да, нека е с предимство, но ако не, тогава защо... Според мен е криво разбрана социална политика, защото идеята на градините не е финансово подпомагане на социално слабите, а да осигурят възможност на работещите родители да работят и да си плащат данъците... В нашия квартал, освен горното, заради тези отделни социални опашки градините се превземат от малцинствата, които успяват да се запишат и с 6 точки ( смятатйте, не само не работят, но и нямат адресна регистрация, техния номер е, че не си припознават децата и всичките са все самотни... )... още една недомислица за мен...

# 724
  • Мнения: 10 547
Всъщност е точно социална услуга.

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Не съм съгласна. По цял свят детските градини не са предназначени за социално слаби, а за работещи, такава им е идеята още от времето когато са ги измислили.

# 726
  • Мнения: 2 280
Такъв дневен център имаше в парка на Младост 2 в една също така "бивша" ДГ..
Преди 2г започнаха ремонта на половината от "бившата ДГ  в която се помещаваха други социални  общински служби (тях ги преместиха в друга "бивша" ДГ,в Младост 1 в която пък преди това бяха Данъчната служба и НОЙ на Младост), та..миналата година започнаха да функционират 4( доколкото помня) групи в ремонтираното крило..
Тази година видях,че са преместили дневния център и в момента тече ремонт на останалата част от тази ДГ в парка на Младост 2. Мястото е чудесно и довра е направен прекрасно с много нови и хубави съоръжения за децата.. Надявам се скоро да открият там няколко групи и родителите на дечицата в района да могат да тръгнат на работа.
Вероятно..въпросния дневен център са го преместили в друга "бивша" ДГ..  ooooh! ooooh! ooooh!
..
Безкрайно местене от единия джоб в другия.. Shocked

# 727
  • around the world
  • Мнения: 651
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578915.0 в тази тема пообсъдихме отдадени под наем
Мама САННЯ,
а имаш ли представа дали има някакво развитие по въпроса с тези детски градини?
"Първа частна детска градина "Подуяне" ЦДГ №20 ЧДГ-  2010
"Изгрев" ОДЗ №30 ЧОУ с РЧЕО -09.10.
ЧПГМБА "ХЕЛИОС-2000" "Изгрев" ЦДГ №70 ЧПГМБА-08.10.
"Триадица" ОДЗ №7 ДЦХФУ -07.09.
"Младост" ОДЗ 19 -2011

На първите 4 посочените договори вече са изтекли, а на 5-тата  би трябвало да изтече тази година.

Офиц иф нямам. Неофиц знам, че в Подуяне миналата год освободиха, ползвана от частна. Общината отказа да закупи оборудването дори и на символична цена.
В Изгрев също нещо е освободено, но не знам кое.
Детската градина, която г-жа Фандъкова откри така официално вчера е всъщност ремонтирана сграда, филиал на ОДЗ №30.  Има вероятност и това да е въпросната градина  в Изгрев (от горния списък) , на която и е изтекъл договора миналата година  Laughing.

# 728
  • Мнения: 10 547
Не съм съгласна. По цял свят детските градини не са предназначени за социално слаби, а за работещи, такава им е идеята още от времето когато са ги измислили.

Така ли? Частните- да, тези субсидирани от държавата обаче- не.


Вероятно..въпросния дневен център са го преместили в друга "бивша" ДГ..  ooooh! ooooh! ooooh!
..
Безкрайно местене от единия джоб в другия.. Shocked

Не, не е в сграда на ДГ, а в някаква до социалната служба на Младост. Скоро е пуснат този център. Майки от района ми казаха, че преди там е имало и някакво частно училище, което ще рече, че може да има и там възможност за няколко групи.

# 729
  • София
  • Мнения: 125
Момичета, вижте какво намерих в съседна тема:

http://nmd.bg/news/noi-prilaga-dvoen-standart-pri-narushilite-zakona-mayki/

А това е пасажът, който ме притеснява:

Николова (юристът на НОИ) обяви също, че отпускът трябва да се прекъсне при записването на детето в детската ясла, защото тази дата се водела за приемането му. Майките обаче възроптаха, че на практика детето се записва през май, за да му се запази мястото за учебната година, която започва през септември. Това означава, че три месеца те ще останат не само без доход, но и без право на отпуск да си гледат детето.

И от форума, и от счетоводителката във фирмата знам, че трябва да си прекъсна отпуска в 3-дневен срок от тръгването на детето на ясла през септември, а не сега, когато го запишем.

Моля, нека по-запознатите да погледнат и да кажат пак как трябва да е, че ако тази юристка е права, ще стане лошо...

  bouquet   bouquet     bouquet

# 730
  • София
  • Мнения: 19 380
В "нашата" детска градина виждам вече 2-ро дете, което е прието на 1-во класиране, да стои и на 3-то класиране най-отпред на опашката, но вече с нов входящ номер. Каква е играта?

# 731
  • Мнения: 60
Момичета, вижте какво намерих в съседна тема:

http://nmd.bg/news/noi-prilaga-dvoen-standart-pri-narushilite-zakona-mayki/

А това е пасажът, който ме притеснява:

Николова (юристът на НОИ) обяви също, че отпускът трябва да се прекъсне при записването на детето в детската ясла, защото тази дата се водела за приемането му. Майките обаче възроптаха, че на практика детето се записва през май, за да му се запази мястото за учебната година, която започва през септември. Това означава, че три месеца те ще останат не само без доход, но и без право на отпуск да си гледат детето.

И от форума, и от счетоводителката във фирмата знам, че трябва да си прекъсна отпуска в 3-дневен срок от тръгването на детето на ясла през септември, а не сега, когато го запишем.

Моля, нека по-запознатите да погледнат и да кажат пак как трябва да е, че ако тази юристка е права, ще стане лошо...

  bouquet   bouquet     bouquet



Е това е направо глупост. Значи според тази юристка аз хем трябва да си гледам детето вкъщи, защото то ще почне да ходи чак септември на ясла, хем едновременно трябва да си прекъсна майчинството и да се върна на работа, така излиза  #Crazy  Просто нямам думи...

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Не съм съгласна. По цял свят детските градини не са предназначени за социално слаби, а за работещи, такава им е идеята още от времето когато са ги измислили.

Така ли? Частните- да, тези субсидирани от държавата обаче- не.


Когато държавата ги е строила тези градини, изобщо не са били за социално слаби. Частните детски градини са твърде малко, за да приемат всички деца в София, а в нашия квартал Красна поляна изобщо няма такава. За какво плащам данъци, ако всичко което финансира държавата според теб трябва да е за социално слаби. Съгласна съм, че трябва да им дават помощи, но не съм съгласна, че трябва моето дете да го гледа бавачка, а градините ни да са за безработните. Градините трябва да са преди всичко за работещите родители и после всичко останало.

# 733
  • Мнения: 10 547
Не съм съгласна. По цял свят детските градини не са предназначени за социално слаби, а за работещи, такава им е идеята още от времето когато са ги измислили.

Така ли? Частните- да, тези субсидирани от държавата обаче- не.


Когато държавата ги е строила тези градини, изобщо не са били за социално слаби. Частните детски градини са твърде малко, за да приемат всички деца в София, а в нашия квартал Красна поляна изобщо няма такава. За какво плащам данъци, ако всичко което финансира държавата според теб трябва да е за социално слаби. Съгласна съм, че трябва да им дават помощи, но не съм съгласна, че трябва моето дете да го гледа бавачка, а градините ни да са за безработните. Градините трябва да са преди всичко за работещите родители и после всичко останало.

Виж, не ми се влиза в излишна полемика, разбирам, че си афектирана.

# 734
  • Мнения: 4 393
pyari не се притеснявай, могат да си говорят каквото си искат, но на практика е така - записах си детето през месец май, започна да посещава от 8-ми септември, от тази дата се води, че посещава, от тази дата съм си пуснала и декларацията...до момента никой не ме е търсил за нищо. Освен това, директорките си ги вкарват в списъците с посещаващи точно тогава - през септември, когато постъпят.

Общи условия

Активация на акаунт