той я пребива, а никой не се меси

  • 20 719
  • 457
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 170
Веве, не е вярно това! Без да ставам груба, много филми си гледала.  Peace Никой, никога няма да ти покаже грозната действителност. Виж за съветването от мъжките роднини на момичето и аз съм съгласна, но тя трябва първо да се оплаче.

Анджък, де!!! Peace Hug

# 31
  • Мнения: 3 659
Tumba_lumba  ти се опитваш да дадеш съвет или се правиш на прекалено знаеща? Не виждам да си казала нещо оригинално и ново, само апострофираш...

# 32
  • Мнения: 170
Дреме ми, кой иска разбира и чете, кой не иска се прави на всезнаещ....ти какво искаш да ти напиша законовата уредба ли...е, няма да стане..идваш, плащаш, получаваш, иначе четеш апострофи..сори, за разбралите и за недоразбралите толкоз....Както обичам да казвам и както съфорумките са разбрали, много обичам да казвам, че консултите струват пари...Ай със здраве, чешете си езиците, ааа..клавиатурите и раздавайте вездесъщо правосъдие от домашния комп... Laughing Whistling

# 33
  • София
  • Мнения: 1 666
Пак ли спрягаме Митове и легенди за Розовия запад?

Във всяка държава семейните проблеми са... семейни, и е много трудно правораздавателните органи да се намесят адекватно и изчерпателно. Защото колкото и да са изрядни и строги, няма как да осъдят някой на доживотен затвор, задето е набил жена си, нито да назначат доживотна охрана на въпросната, нито да му отнемат личното жилище или правото да вижда децата си (освен в много крайни случаи) или по друг начин да я запазят от психопатията на такъв идиот.

# 34
  • Мнения: 537
Стига сте се карали, казуса е много деликатен. Пипина, мисля Тумба Лумба не е тръгнала да се прави на вездесъща, поне аз така разбрах. Нека поне в една тема да не хвърчи перушина и накрая ключ.

# 35
  • Мнения: 326
 Аз не се меся на съседите си. Жената не е окована във вериги, не е заложница или отвлечена, да се опълчи сама, и сама да си помогне. Щом тя самата не вика полиция, не се изнася, не търси начин да се махне от там, аз ли насила да я изкарвам.

# 36
  • Мнения: 170
Май и тука ще се надписваме....разбрали и недоразбрали и ще сблъскваме "човещината" със "закона"...хахахах....

ПП Petti, благодаря! Hug

# 37
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Горките дечица!
Не мога да кажа друго по темата- за мен жена, позволила безнаказано  да я ударят  дори един- единствен път, оттам нататък  си предопределя  качеството и продължителността на семейния живот.
Имало е някога, един  първи път, в който това момиче е било ударено и не е отреагирало  правилно.
Сега освен тя самата, никой друг  не може да й помогне.
За жалост, нейните страдания  ще са значително по- малко  от  страданията  на дечицата й, ако  останат в тази семейна среда.

# 38
  • Мнения: 2 401
Стига с тия малоумни клишета - ако тя не искала нямало как да и се помогне.
Човек, изпаднал в такава ситуация има нужда от активна (дори агресивна) външна намеса.
Тя сама не може да се справи.
Не е вярно и, че ченгетата нищо не правели. Правят, но трябва да се сигнализира 3-ти път.  

# 39
  • Мнения: 537
Горките дечица!
Не мога да кажа друго по темата- за мен жена, позволила безнаказано  да я ударят  дори един- единствен път, оттам нататък  си предопределя  качеството и продължителността на семейния живот.
Имало е някога, един  първи път, в който това момиче е било ударено и не е отреагирало  правилно.
Сега освен тя самата, никой друг  не може да й помогне.
За жалост, нейните страдания  ще са значително по- малко  от  страданията  на дечицата й, ако  останат в тази семейна среда.

Да, и аз съм съгласна, децата ще са най-наказани, съдя по себе си, сега след години. И все пак съм склонна да оправдая нейното търпение, защото понякога човек е толкова сляп, и е толкова трудно да се откъснеш от средата си, че...си е равносилно на подвиг. Възпитание, ценности...всичко е толкова свързано. Ето защо не мога да я осъдя и да кажа, че е лоша майка, просто е лошо възпитана. За мен нейните родители донякъде носят голяма вина.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 666
Какво правят, минзухар? Прибират го за 24 часа? А после?

# 41
  • Мнения: 170
Айде да кажа, да не излезна апострофираща многознаеща, с две думи - Закона за домашното насилие действа с пълна сила, но Жертвата трябва да го задейства...това е ..сега разбираемо ли е ... вярвайте ми, тоя закон действа, даже за забележка и с лъжесвидетели, само, ако Жертвата пожелае .. това стига ли от кухнята ... newsm78 Naughty Whistling Wink

ПП Минз, не си права, никой не действа...вярвай...ако няма сигнал от Жертвата...

# 42
  • Мнения: 537
Стига с тия малоумни клишета - ако тя не искала нямало как да и се помогне.
Човек, изпаднал в такава ситуация има нужда от активна (дори агресивна) външна намеса.
Тя сама не може да се справи.
Не е вярно и, че ченгетата нищо не правели. Правят, но трябва да се сигнализира 3-ти път.  

Минзухар, и пет пъти да сигнализират, те вече като ги знаят кои са не идват. За всичките изцепки, нашия човек само два пъти са го прибирали. Да изтрезнее. После никой не е и идвал.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Айде да кажа, да не излезна апострофираща многознаеща, с две думи - Закона за домашното насилие действа с пълна сила, но Жертвата трябва да го задейства...това е ..сега разбираемо ли е ... вярвайте ми, тоя закон действа, даже за забележка и с лъжесвидетели, само, ако Жертвата пожелае .. това стига ли от кухнята ... newsm78 Naughty Whistling Wink
Така си е Peace
Аз не знам вече как да пиша в такива теми.

И как, минзухар, агресивно да се намеси авторката? Да влезе с взлом в жилището и да изведе клетницата ли? Тук вече ще имаме няколко състава на престъпление, като започнем със самоуправство...

# 44
  • Мнения: 170
Кухненски истории да искаш...видяла съм две и двеста, ама съм "многознаеща пияна алкохоличка с неразбираеми, мъгляви и нечетящи се постове", цитат: "Отилия"...оооххх, и циците ми мърдат.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт