той я пребива, а никой не се меси

  • 20 723
  • 457
  •   1
Отговори
# 45
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Стига с тия малоумни клишета - ако тя не искала нямало как да и се помогне.
Човек, изпаднал в такава ситуация има нужда от активна (дори агресивна) външна намеса.
Тя сама не може да се справи.
Не е вярно и, че ченгетата нищо не правели. Правят, но трябва да се сигнализира 3-ти път.  

Щом казваш... ooooh!
А  ти правила ли си опит за измъкнеш жертва  на домашно насилие  от  лапите на тиранина   чрез  активна/ дори агресивна/  намеса  или просто    споделяш теорията си?
Щото аз съм правила  амнайсет  опита, един път успях, но жертвата   след няма и месец  се върна обратно при насилника. Едва  пет години след това  успях да я измъкна втори път, но вече  тя го беше поискала, след като  започна да я замерва  с ножове вместо "добър вечер". И в крайна сметка, устоя  на молбите му, заплахите му, устоя на собствения си страх  и  остана на сигурното място  цели  три седмици- до смъртта му. Ако  той беше отанал жив, тя  пак щеше да се върне рано или късно.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тумбе, явно в темата не се търси адекватен съвет, а повод за тюхкане.

П.С. циците ти са хубави Simple Smile

# 47
  • Мнения: 12 697
Ясно е, че темите винаги избиват на ебем страна, но въпросът беше какво да се направи, а не че нищо не може да се направи.

# 48
  • Мнения: 2 401
Не съм чела цялата тема, може да пропускам информация.  Но съм убедена в това, че жертвите на насилие не са способни да предприемат такива "агресивни"  действия като подаване на жалба.  Могат да го направят само след продължителна работа с психолог. Преди това с тях достатъчно е работел изродът.
На такива хора просто трябва да се помогне. Лесно и угодно е да се оправдаем с "тя си го обича и няма да се оплаче", но не е правилно, не е човешко.
Аз съм викала полиция по други поводи. не знам какво са правили, но след третото им идване нещата изведнъж се промениха.  

# 49
  • Мнения: 326
 Бронте, а ти защо въобще се занимаваш? Те не са ти близки или роднини, на практика са съвсем чужди хора, които не познаваш, и с които нямаш нищо общо. Защо мислиш, че е уместно да се месиш в семейните им практики? Може да са садист и мазохистка, и да си се бият с кеф. А въпросната жертва е пълнолетна, и следва сама да се справи с агресивния съпруг, стига да не е мазохистка де. Аз мисля, че жените, които ги бият в къщи, сами са виновни за това, че търпят, и стоят с насилника съпруг.

# 50
  • Мнения: 170
Богиня Hug Hug Hug

Трещи, тя страната винаги е еbана щом е стигнала дотук...ама с писане няма да стане тая работа...нали знаеш...да не цитирам вицове и реклами....но "човещината" няма да пребори закона, а законите не се правят от теб и от мен колкото и да е жално....

PP пФУ, изтече ми "сесията" Flutter Laughing

ПП оТилия още ли съм ти мъглява или да почвам да искам пари Laughing

# 51
  • Мнения: 537
Бронте, а ти защо въобще се занимаваш? Те не са ти близки или роднини, на практика са съвсем чужди хора, които не познаваш, и с които нямаш нищо общо. Защо мислиш, че е уместно да се месиш в семейните им практики? Може да са садист и мазохистка, и да си се бият с кеф. А въпросната жертва е пълнолетна, и следва сама да се справи с агресивния съпруг, стига да не е мазохистка де. Аз мисля, че жените, които ги бият в къщи, сами са виновни за това, че търпят, и стоят с насилника съпруг.

Тъй, тъй... Ся иди на де що църква, джамия и синакога и се помоли на всички богове, че не си попадала на такъв човек, че друга песен щеше да пееш.

# 52
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Колкото и грубо да звучи,  единствения  начин да й се помогне, е близките й да организират як кютек  на  големия мъжкар , след което  да  я приберат  оттам заедно с децата.
Скромният ми опит  показва, че подобен тип насилници много омекват , когато   им се плати със същата монета. Доста време им държи влага  и  са по- ниски от тревата. И ако получат яростен отпор, ама от  равни по  физическа сила противници, даже придобиват едно такова пирятно чувство на страх.
А ако момичета  няма  близки...дано поне има приятели.

# 53
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Бронте, а ти защо въобще се занимаваш? Те не са ти близки или роднини, на практика са съвсем чужди хора, които не познаваш, и с които нямаш нищо общо. Защо мислиш, че е уместно да се месиш в семейните им практики? Може да са садист и мазохистка, и да си се бият с кеф. А въпросната жертва е пълнолетна, и следва сама да се справи с агресивния съпруг, стига да не е мазохистка де. Аз мисля, че жените, които ги бият в къщи, сами са виновни за това, че търпят, и стоят с насилника съпруг.

Щото, Отилия, ставаше въпрос за майка ми и баща ми. Затова съм се занимавала.

# 54
  • Мнения: 326
Бронте, а ти защо въобще се занимаваш? Те не са ти близки или роднини, на практика са съвсем чужди хора, които не познаваш, и с които нямаш нищо общо. Защо мислиш, че е уместно да се месиш в семейните им практики? Може да са садист и мазохистка, и да си се бият с кеф. А въпросната жертва е пълнолетна, и следва сама да се справи с агресивния съпруг, стига да не е мазохистка де. Аз мисля, че жените, които ги бият в къщи, сами са виновни за това, че търпят, и стоят с насилника съпруг.

Тъй, тъй... Ся иди на де що църква, джамия и синакога и се помоли на всички богове, че не си попадала на такъв човек, че друга песен щеше да пееш. И междудругото не Бронте пусна темата.

 Да, но Бронте писа, че е правила опити да измъква такава жена, а тя пак се връщала при "любимия". Аз имам развод зад гърба си, при това бившият ми мъж не ме е бил. Щом без да съм бита съм го изхвърлила, дали според теб ако на всичкото отгоре и ме биеше, щях да си седа с него? Която жена търпи това или онова, то ще и се случва. Ако търпи изневери ще и изневеряват, ако търпи бой ще я бият и т.н.

 п.п. Бронте, от постинга ти не ставаше ясно, че това са били родителите ти.

# 55
  • Мнения: 537
Бронте написа коя е била жената, която е измъквала. Да ти кажа нещата са много сложни. При мен лошото беше, че бях малка. И аз щях да направя същото като нея. Не искам да коментирам това, че всеки си заслужавал това, което допуска. Понякога е много лесно да ги говориш такива.

# 56
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Бронте, а ти защо въобще се занимаваш? Те не са ти близки или роднини, на практика са съвсем чужди хора, които не познаваш, и с които нямаш нищо общо. Защо мислиш, че е уместно да се месиш в семейните им практики? Може да са садист и мазохистка, и да си се бият с кеф. А въпросната жертва е пълнолетна, и следва сама да се справи с агресивния съпруг, стига да не е мазохистка де. Аз мисля, че жените, които ги бият в къщи, сами са виновни за това, че търпят, и стоят с насилника съпруг.

Тъй, тъй... Ся иди на де що църква, джамия и синакога и се помоли на всички богове, че не си попадала на такъв човек, че друга песен щеше да пееш. И междудругото не Бронте пусна темата.

 Да, но Бронте писа, че е правила опити да измъква такава жена, а тя пак се връщала при "любимия". Аз имам развод зад гърба си, при това бившият ми мъж не ме е бил. Щом без да съм бита съм го изхвърлила, дали според теб ако на всичкото отгоре и ме биеше, щях да си седа с него? Която жена търпи това или онова, то ще и се случва. Ако търпи изневери ще и изневеряват, ако търпи бой ще я бият и т.н.

Първо, прочети   последният ми пост.
Второ, браво на  моралната ти  сила.
Трето, явно не си била  жертва  на   "пълноценно" домашно насилие  и  нямаш никаква представа как това насилие променя психиката на жертвата.
Четвърто, голям залък хапни, голяма дума не казвай.
Пето, не се заяждам, просто   теорията  на един проблем е много различна от практическото му разрешаване.

# 57
  • Мнения: 170
.............Упс, вживях се Laughing

# 58
  • Мнения: 537

Нещо се обърка ли?  Laughing
Бронте, морална сила, защото никога не е била свидетел, затова.

# 59
  • Мнения: 326
Оооо и Шесто, не се обаждай там дето не ти е мястото, Отилия...искаш отношение...ми дали няма да получиш, а .... Да обиждаш е лесно, я докарай обоснована теория...

 О, не. Това тук не е научна конференция да си обосноваваме теориите, и да даваме статистики и цитираме източници. Никого не съм обиждала, изказвам мнението си, което е мое, не държа да убеждавам никого в него, и нямам намерение да се препирам.  Peace
 Сентенцията от всичко написано от мен е, че жената не трябва да търпи, а трябва сама да си помогне. Която има силата и характера да го направи, избягва от насилието. Която е слаба и лабилна, не успява, и то я прекършва. Силата и мотивацията жената трябва да намери у себе си, и за децата си, а не комшийката да решава съдбата и проблемите и. Нито е работа на комшийката, нито е допустимо една жена с деца да се оставя така на течението. Моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт