МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 514
  • 679
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 83
Здравейте!Ехинацея и Ацерола давам 3 месеца по 1 от двете вечер.Уффф много тежи вече!А Зорито и тя е с моя термин и хич не се оплаква Embarassed

# 556
  • Тук и там
  • Мнения: 97
tara31   Hug Не бях чувала за тази Ацерола Peace Сега попрочетох Embarassed Зимата и аз давах витамин С, но лятото го спрях. Сега май пак ще го започвам с настъпването на студените месеци Rolling Eyes А относно омегата - и нея я бях спряла, изобщо всичко спрях лятото  Mr. Green И аз да си почина  Crazy
tara31 , а как е втората спрямо първата бременност ? Интересно ми е, не че съм се замислила много  Laughing

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 17:22 от Iva-1977

# 557
  • Мнения: 83
Ива,при мен е различна с това,че не ме глезят както първия път Naughty.Шегувам се...,но сега има друго детенце за обгрижване,имах страхотни киселини и гадене 5 месеца,а предния път-не.Иначе ще съм отново секцио и отново чакам да си гушна бебо с нетърпение...да мирише на "бебе" у дома.

# 558
  • Бургас
  • Мнения: 255
Привет, дами:) Hug
Какви имуностимуланти давате на дечицата сега ? От какво сте доволни ?
Само омега 3 давам. Преди давах най-различни, но явно напразно. Давам и витамин Ц за дъвчене, но не постоянно.
Ние нищо конкретно не пием,но Габи от 9 месечна е на хомеопат и определено има добър ефект на имунната и система
а омега 3 на коя фирма е?
Iva-1977,  bouquet

# 559
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Добър ден   bouquet
Защо така не ви се пише...  Crazy
Снощи нашата родителска среща мина прилично - за около 2 ч. и половина. В общи линии се повториха събитията от първата родителска миналата година. Парите, които събираме са същите, инструктажите бяха същите... Пак имаме да мислим дали да се запишем на танци, футбол и англ. език... Плуването и музиката остават, което е добре...Новите родители даваха същите предложения като нас от миналата година... Ми това е  Grinning
Дадохме по 50 лв. за учебните помагала и всичко допълнително за учебната година и закрихме срещата  Wink При вас как беше ?

# 560
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро от нас!
Мис вал, дано на Габи ръчичката бързо се оправи и да забравите за тези неприятности!А иначе в училища и градини е бяс, няма кой да пази другия.Всички тичат, блъскат се и какво ли не.По-добре да се възстанови вкъщи детето!
Иве, аз не давам никакви имуностимуланти и оня ден ми се плесна както се разхождахме по центъра с Температура, та се прибрахме скорострелно вкъщи и мен ме беше страх да не накачи и бебето.Засега няма нищо, дано да е така и занапред!
А искам да попитам има ли мами на злояди деца и давате ли им нещо, за да предизвикате апетит?

# 561
  • Мнения: 2 022
А искам да попитам има ли мами на злояди деца и давате ли им нещо, за да предизвикате апетит?

Аз имам, аз!  ooooh! Laughing Малкия ми син. Откакто се е родил, яде много малко и е адски слаб - в момента е на 10 години и тежи 25 кг. Обаче навремето и аз бях изключително злоядо дете и непрекъснато ме тъпчеха с рибено масло и всякакви други гадости, от които и до днес потръпвам като си спомня. Но така и не ме накараха да ям повече, а само увеличиха отвращението ми от храната. Дотам, че когато поотраснах и ме оставяха сама в къщи, аз изхвърлях яденето, за да си мислят нашите, че съм обядвала....  Embarassed Но въпреки всичко - ей ме на, жива съм, пораснах, деца имам на свой ред.... Но не съм забравила непрекъснатото гонене с лъжицата. Mr. Green  Затова на Коко нищо не съм му давала за апетит, не съм го насилвала по никакъв начин. Няма начин дете да остане гладно, ако в къщата има храна и му предлагаш редовно. Забелязала съм, че има дни, в които той яде като за световно. И след това цял месец похапва като врабче. Явно, че организмът му си "знае работата" и наваксва, когато е необходимо.
Опитай се да разбереш кои храни предпочита детето и по-често давай от тях. Пък то само ще си покаже кога, какво и колко му се яде.

Гледам, че коментирате за имуностимулантите. Аз питах вчера сестрата в детската градина да ми препоръча нещо. А тя отговори: Докато не се разболее детето, по-добре нищо не му давайте. Имунната система трябва да се провокира да работи сама, иначе намесата в работата й може да има много сериозни последствия. Пък и имуностимулантите са си вид лекарства, съдържащи различни химикали, колкото и да са пречистени и "био".
Ми, реших да й се доверя....

# 562
  • София
  • Мнения: 565
Пролетната Фея, хареса ми вашата сестра. Малко са такива, особено в детските градини. В нашата детска при температура 37,1 дават Нурофен. Но нашата градина не работи, още е в ремонт и не се очертава той да свърши до Нова година. Сега ни пренасочиха в друга градина и Раличка от два дни е в нова градина и то в 3-та група, с родените 2007. Добре се справя момичето, но тя си е оправна. Повече го мисля първокласника Laughing

# 563
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Наде, честит ти първокласник  Peace Бързо да се приспособи детето и с желание да ходи на училище  Hug

Аз да ви се похваля:
ИСОДЗ - Вие сте класирани по първо желание!22 септември 2012, 04:44 Joy Joy Joy
Нищо, че още от миналия април сме си в тази градина. Доколкото имам спомен пишеше, че системата автоматично ще изтрие кандидатурата на Галя за ОДЗ-та, в случай че не я запишем на градина. Сега трябва да търся откъде да я махна, защото няма нужда да участва в тези велики жребии  Wink

В петък сутрин заведох Галя напълно здрава, вечерта като кихнеше... да не коментирам. Сега овладяваме положениете - дано да няма друго и бързо да й мине. Засега уж симптомите намаляват и се чудя какво да правим утре, защото имаме и час при логопеда, но времето ще покаже  Rolling Eyes

Лек ден на всички   bouquet

# 564
  • Мнения: 263
.........
В петък сутрин заведох Галя напълно здрава, вечерта като кихнеше... да не коментирам. Сега овладяваме положениете - дано да няма друго и бързо да й мине. Засега уж симптомите намаляват и се чудя какво да правим утре, защото имаме и час при логопеда, но времето ще покаже  Rolling Eyes

Лек ден на всички   bouquet
Иве, аз може да съм споделяла ама ползвам добрата стара свинска мас Embarassed
Пример...в петък нали беше адски студено, ходихме си двамата до Ямбол и Вики естествено в събота беше със сопол до коленете...течеше като река, кихане....за половин ден му се израни носа от бърсане с кърпички...та вечерта в събота ( а това ми е и процедурата по принцип) хубаво го натоплям в банята, после яко разтривам гърба, гърдичките и стъпалцата с мас (ама хубаво, става червен като рак) обличам освен пижамата и един потник отдолу, слагам чорапи, една доза Нурофен.... изпотява се веднъж вечерта и вчера сутринта нямаше и помен от сопол!
Днес е на градина.....

# 565
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен.
Честита бременност, Тара. Нека всичко да е безпроблемно.
Мислех, че само Зорито  в момента е бременна, но съм изтървала Wink

Как са вашите дечица. Чили, това с маста знам че е доста ефикасно,с тига да имаш подръка. Правила съм я тази процедура, само че вместо мас слагах мед на каката на гърдичките и на сутринта нямаше нищо. Но тя беше толкова болнаво дете, не беше истина.

Искам да ви попитам колко парички ви искат в детската градина за помагала и др. На нас тази вечер ни взеха по 50 лв, което пък не ми се видя малко. Да не говорим и за ученичката, уж учебниците са безплатни, а всички помагала купуваме. Изобщо такъв е успех е книжния пазар, деца да имаш Wink

И за логопеда, някое дете ще ходи ли на логопед? Госпожата каза да изчакам да започне и 3 група и тогава, защото  така казала логопедката. Но все пак,ми се иска да чуя мнение. Никола от 1 година приказва, но наистина навакса "мълчаливото" време, но има още доста чистене по звуковете.

и последно да попитам: как сте с дисциплината. Защото  ние всеки ден сме наказани в градината, доста своенравен, лидер и труден характер се очертава. Как ще го  възпитаме това дете?!  Позволява си да обижда госпожите, да им се плези и.. какво да ви кажа.. по-лесно е май да имаш момиченце Wink
Лека от мен. Ше се радвам да ви чуя мнението.

# 566
  • София
  • Мнения: 1 900
Да взема да се разпиша и аз ли  newsm78

Моите тръгнаха кой на градина, кой на ясла сменихме градината големия няма проблеми малкото си реве ама ще му мине. За големия събирахме по 80лв за помагала, консумативи за групата за уч година, нови чаршафи и някакви играчки. Малкото още първия ден ни посрещнаха с исканията по 1 гърне, пластмасово столче детско ЖЪЛТО!!! не може друг цвят и още няколко неща. Гого го записахме на плуване и футбол в градината, за логопеда аз го  водих в началото на месеца на частно и казаха че за звуците е още рано да се притесняваме да наблегнем на рисуване и оцветяване, той форми цветове разпознава и нямало проблеми и затова е рано, в градината каза че можело да го запишем, ама засега остава само на спортните занимания.

# 567
  • Мнения: 0
Golqm sram za men ,no ne sam vlizala ot vekove...............edva vi otkrih  Embarassed sega 6te navaksvam s 4etene

# 568
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Оооо, драго ми е да видя някои "поскрили" се мами  Laughing
Не ви бях чела тези дни, но ей ме на  Mr. Green
radost_ina - със сигурност Дианчето може да даде ценни съвети за логопеда, но аз от моя гледна точка да си споделя  Wink При Галя имаше проблем с говоренето - речников запас има, но не се отпускаше да говори с другите деца, а само йм се усмихваше насреща. Много съм доволна от нашия логопед, защото за 6 месеца /с прекъсване от месец и половина лятото/ имаме голям напредък. Тя все още се въздържа сред деца- не е от типа директно да се впуска сред масите, а застава отстрани, оглежда и преценява ситуацията  Crazy и тогава "атакува". Но пък вече се отпуска доста по-бързо, по-спокойно си говори с дечицата, макар и елементарни разговори  Wink Преди няколко месеца не искаше да погледне пъзел, цветовете не знаеше, формите изобщо - гледаше тъпо като я попиташ за нещо такова. При логопеда се научи наистина да брои, да познава цифри /не само да ги рецитира папагалската/ и букви, което за моя изненада стана страшно бързо - сортиране, асоциации, логическо мислене, търсене на скрити предмети в картинки, свързване на фигури и ей такива неща. Казвам всичко това, защото се налага да седя при мамината глезана по време на уроците и виждам наистина нейния напредък  Blush Все още рисуването ни мъчи много, ама наистина много  ooooh!
За дисциплината - проблем има само и единствено в къщи. Имам чувството, че не говорят за моето дете като ми я хвалят от градината колко била подредена, послушна, никога не мрънкала за нищо, изпълнителна - тц, тц, тц  Joy
За градината - както писах, събирахме по 50 лв. и повече едва ли ще ни искат, освен за дребни почерпки по някои празници. Записах Галя само на танците, плуването си е от градината и там е ясно. С английския ще поизчакам - да оправим първо българския  Mr. Green

евето - радвам се, че нямате проблеми с говора  Peace
Снощи /т.е. на 01-ви  Mr. Green/ бяхме на откиването на "учебната" година в градината. Мисля, че нямаше дете, включително и от 5 и половина годишните, което да говори чисто и правилно, така че явно ситуацията със звуците е нормална  Peace Галя също има проблем с някои по-трудни думички, но засега с баща й само се забавляваме над тях. Има и звуци за чистене, но да сме живи и здрави / и заплати да дават Mr. Green/ и тях ще изчистим.

Простете за дългия пост, ама вижте кое време е и не ми се спи, а съм и на работа през деня   Crazy

# 569
  • Мнения: 263
Ей ме на , и аз да се включа с въпрос...
Миналата година наш Виктор самосиндикално се записа на Английски в градината (като около 2 месеца ходи нелегално Mr. Green, в мелето  никой не го забелЕзал Grinning) и му беше много интересно....обаче, вчера го взимам и той супер разочарован ми казва..."днес беше много скучно при Мистър Чавдар, не искам да ходя повече"......
И съм се замислила за тази система на Хелън Дорон за деца от 3 месечна възраст....доста е скъпичко, но мога да си го позволя тази година....
Та въпросът е ...имате ли ваши близки или познати които са учили по тази система и какви са им впечатленията....утре вечер сме на безплатен демо урок , да видим за какво иде реч....

Общи условия

Активация на акаунт