Възможно ли е да науча кърмено бебе да спи в креватчето си?

  • 2 751
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 908
Ако всеки си отглеждаше децата по теории-щеше да разбере ,че не всяка теория работи.  Wink Не ти пипам детето, далеко си ми. Аз мога да потвърдя за 4 мои приятелки,с  кърмени деца над година и половина, неспящи и "глезени". Може да се създаде нови подфоруми-кърмени и разбрани и кърмени и глезени. Rolling Eyes
Пожелавам на авторката по възможно най-безболезненият начин да прехвърли детенцето в креватчето му, наистина няма смисъл да се дере от рев дълго време или ако тя чувства,че не е редно по един начин, натякван от другите. И да не слуша кой какво и говори най-вече-че теории много. Mr. Green  bouquet

Последна редакция: нд, 29 май 2011, 13:49 от огнена стихия

# 46
  • Мнения: 2 992
Аз не разбирам - на какъв език да го напиша?  newsm78
Явно трябва съвсем директно да е. Обобщенията от този род, особено придружени с обидни епитети ("всички кърмени деца са глезени и неприятни") са обидни. Престани да ми обиждаш детето. Престани да обиждаш и мен като негова възпитателка. Ако смяташ, че твоето кърмено дете е по-глезено от некърменото - така го напиши. Моето и останалите, дето не ги възпитаваш ти в къщата си, не ги подвеждай под същия знаменател.

# 47
  • Мнения: 14 654
Явно при някои заедно с кърмата, изтича и чувството за хумор.

# 48
  • Мнения: 521
Малко и мислете като ги четете тия неща Simple Smile "Бебе" над една година няма да реве нощ след нощ и часове наред, защото вече е повече човек, отколкото животинче и разбира много добре кога просто не му се угажда и кога наистина е застрашено.

Стори ми се, че авторката на тази тема, сподели, че бебето/детето и (кой както го определя) плаче много и дълго и не може да се успокои. Тук говорим за едно конкретно малко дете, което очевадно страда.

огнена стихия ако бях статистик може би щях нещо да мога да ти отговоря, но не съм статистик, не съм правила проучвания и съответно не мога. Бих цитирала някое проучване но уви не съм срещала такова на тема "Кои бебета и малки деца са по-неприятни - кърмените или не кърмените".  Wink

Аз лично излизам от тази дискусия.


Мама Да, ако искаш да поговорим, ще те чакам в скайп.  HugМного целувки на прекрасната Дара с пожелание и двечките да се успокоите и да се радвате една на друга и на живота си!  Hug Hug Hug

# 49
  • Мнения: 97
Такааа, стана тя каквато стана. Не такава беше целта. Много благодаря мили мами за споделения опит. Различен е, разбира се, както са различни и малките ни човечета и ситуациите и тн. За тези няколко дни стигнах с ваша помощ  Hug до извода, че колкото малчовци, толкова начини за приучаване да спинкат самички. Както и очаквах няма шаблон, трябва си индивидуален подход според темперамента на детето. Всеки намира своя начин, с тати, люшкане, играчка за сън, ново легло и тп. Пожелавам си и ние да намерим нашия верен път към самостоятелността на Дара, когато му дойде времето, сега не е, факт. Ще помоля модератор да заключи темата. Благодаря ви за помощта!

# 50
  • Мнения: 326
Мама Да, можеш сама да заключиш темата. Някъде долу в ляво, трябва да има бутонче.
На вас късмет (като му дойде времето) и по-малко да ви се месят!  Wink
 Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 99
Mama Da, безкрайно ме натъжават такива груби вмешателства във взаимоотношенията между майката и детето. Най-добре се води от дъщеричката ти, тя ще ти покаже кога е готова да спи отделно, а точно това насилствено отделяне на детето според мен може да му нанесе големи вреди.

  202uu newsm10

Общи условия

Активация на акаунт