Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 30!

  • 27 552
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
...само на вас се доверявам по въпросите за кърменето и захранването...
Преди няколко дни в друга тема казах точно същото...относно кърменето най- се доверявам на споделения опит на кърмили майки. Simple Smile
Тета, не помня колко трябва да са пишканите/аканите памперси на тази възраст, от това трябва да съдиш дали е нахранено добре детето.
Обаче за къмата  грамажи не ти трябват, те са за Адаптето. Не се затормозявай с такива сметки.
Ако искаш вземи някакви мерки за увеличаване на кърмата.  Първо и най- важно забрави за грамчетата, разбирай - спокйствие Simple Smile,  после разните там - течности повечко, жито, ядки( не алергенни)и т.н.

Моята щерка на 1г и10м започна да яде повечко твърда храна, до тогава си беше на кърма най-вече. С теглото никога не е имала проблем.

Ton4eto, разсмя ме с картинката, която обрисува.  Laughing 

# 691
  • Мнения: 72
Всъщност аз взех решение да продължа с кърменето както досега. Малкия изобщо не е готов дори да намали кърменията, да не говоря за отбиване. Освен това мъжът ми е на същото мнение - детето само ще се отбие. И така, спирам с главоблъскането как да го надхитря,  оставям той самия да ми покаже, когато е готов.
Приятна вечер !

# 692
  • Мнения: 2 376
Аз май е време да напусна темичката-не се кърмим от около месец,само понякога е идвал да провери "дали е дошло млякото"и като ме види гола много се радва на "дотитата"!Считам го за естествено отбиване-просто в един момент той престана да търси ,от там и кърмата ми съвсем спря и така след 3г и8 м-долу-горе-и това се случи.Пожелавам на всички кърмачки да се вслушват повече в себе си и в децата,отколкото в околните,за да са в пълна хармония!

Честито ви отбиване, liu jo! И аз май е време да се отпиша, ама и пак да се запиша Simple Smile)). Каката вече се сеща за мен веднъж в седмицата, а бебето вече не е бебе Simple Smile)).
В тази връзка нещо от днес. Споделям с мъжа ми, че ме гледаха в един магазин стреснато майки с деца, че седнах да накърмя бебето. Реакция: Ти защо не привика каката да я накърмиш да видим дали ще са все още шокирани заради кърменето на малкия Simple Smile))))))))

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Berend Botje, их ама чудно го е рекъл твоя мъж, пу, пу...   Laughing
И ние с моята щерка  сме насреща за подкрепление, та ептен ще им увиснат ченетата.

# 694
  • Мнения: 1 610
кърмих детенце 2 години -последно на 2 рождения му ден. За съжаление ми писна да ми натякват, че е голям вече...не беше зор да отвикне-ядеше всичко, а и му казах че съм яла чушки и млечкото се е развалило...сори ...той не настоява и така...може би аз страдах повече от факта...Второто дете ме направи много щастлива и истинска мама. Исках да се раздам докрай...
 Захраних си го както препоръчват лекарите. До една година си включихме всичко в менюто. След 1 година кърменето продължи горе долу в следния график. Сутрин кърма, след сън- и преди сън също. Той сам си идваше и вдигаше блузата...имаше дни когато яде пържоли и идва да ме търси Laughing..Не сме имали график- щом имаме нужда и се гушкаме, говорим си и ни е приятно...От гледна точка на приличие, не сме го правили демонстративно, намираме си спокойно кътче  breastfeeding
Детето ми расте - здраво, умно, самостоятелно, неагресивно-госпожата много го хвали, ...щото ми казваха че ще е женчо и че ще ми е до полата цял живот... по оправен е от брат си , който почти не го кърмех...ама това е друга тема...

# 695
  • При децата ми
  • Мнения: 6 194
Морена, не мога да не отбележа- много сте хубави на снимката! Hug Чудни сте! Simple Smile

График не спазвам и аз- никакъв. Кърмя я когато си поиска! Когато беше малка пак по същия начин. Никога не съм гледала грамажа на твърдата храна. Само, когато беше на шест месеца започнах да я дохранвам с  хипоалергенно адаптирано мляко, защото не и стигаше кърмата, пък и направи алергия от първият прием на твърда храна.
В службата вече и аз не казвам, че я кърмя. Последния път, когато ме попитаха и им казах, че кърмя започнаха едни приказки, че не било полезно, че много дълго съм я кърмила и т.н... Обясних им спокойно, че това не е така, но те си знаят своето... Затова сега си ги спестявам тези приказки. Stop Иначе всички близки и приятели знаят, че кърмя още. Има такива от тях, които не го приемат, но поне не правят глупави изказвания от рода на това, че вече не било полезно и прочие...

Berend Botje, много добре го е казал мъжът ти! Peace

# 696
  • Мнения: 8 995
Да намина и аз да се отчета.
Вече повече от месец сигурно сме на едно посукване на 24 часа обикновено след работа. Някак неусетно отпаднаха посукванията за заспиване. Вече заспиваме само с приказка. Даже наскоро без малко да ударим 48 часа. Та обнадеждила съм се, че му се вижда края. Вече доста ме припират близките - не че им влиза много в работата, но и на мен честно казано психологическата ми граница мина на третия рожден ден.... Въпреки че, може би, е най-удачно да си изкараме и зимата от гледна точка на имунитета.  newsm78

На всички успех - кой в кърменето, кой в отбиването!!!

# 697
  • Мнения: 234
хайде готово родихме се Simple Smile сега ще почвам с въпросите, само да се приберем вкъщи хихихихихи

 Hug

# 698
  • София
  • Мнения: 1 053
Честито   bouquet

# 699
  • Мнения: 2
Кърмя дъщеря си вече две години. Психологическата граница преминах това лято на морето, когато се надявах със смяната на обстановката да приключим с кърменето. Случи се точно обратното – паднаха някои задръжки от моя страна и съвсем спокойно продължи кърменето на поискване, където и както го поиска.
Сега обаче отново ми се появяват разни тревожни мисли. Тя тръгна на ясла и когато я вземам на обяд говори пред всички как ще се приберем вкъщи и как щяла да суче. Това ме притеснява. От друга страна преди време подпитвала баба си дали няма да й даде да суче. А днес ми каза, че искала да суче от децата в яслата…
Кърмя през деня за приспиване и вечер също, както и понякога нощем. Нямам нищо против да я оставя сама да махне нощното сукане, но просто вече ми се вижда наложително да спра да кърмя денем, за да може да й е по-лесно в яслата, когато остане за цял ден там.
Общо взето съм объркана и бих била благодарна да споделите опит в подобна ситуация.

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 14:14 от vanesay

# 700
  • Мнения: 490
хайде готово родихме се Simple Smile сега ще почвам с въпросите, само да се приберем вкъщи хихихихихи

 Hug
   Честито  bouquet

# 701
  • Мнения: 85
Lux, Честито!  bouquet Да сте живи и здрави!

# 702
  • Мнения: 614
vanesay с дъщеря ми си се кърмим все още на поискване и през деня и вечер, въпреки, че аз вече четвърти месец съм на работа, а тя от 2 месеца е на ясла. Просто когато ме няма не суче, а когато сме заедно си посуква на воля. Heart Eyes И аз много се чудех дали ще й е добре, как ще заспива без мен, как ще се успокоява, но тя се държи много добре, заспива за 2 мин(а когато сме заедно понякога й отнема и половин час) и въобще се справя много добре. Просто нещата при нас се подредиха от самосебе си.
Lux, честито и от мен! Hug

# 703
  • Варна
  • Мнения: 709
Лукс, честито!
vanesay, може да обясниш на детето, че само майките, които са родили бебета имат мляко, т.е. да и кажеш нещата такива каквито са, и че няма как нито бабите, нито децата да имат мляко. Мисля, че ще те разбере.

# 704
  • Мнения: 3 092
Лукс, честито!
vanesay, може да обясниш на детето, че само майките, които са родили бебета имат мляко, т.е. да и кажеш нещата такива каквито са, и че няма как нито бабите, нито децата да имат мляко. Мисля, че ще те разбере.
и аз това щях да напиша . Дано да те разбере .

Lux  честито и от мен !
Морена да си кажа честно и аз много ви харесах !
Още нещо щях да пиша , ама ... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт