Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 30!

  • 27 515
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 401
liu jo, Berend Botje браво за хубавия завършек!
Морена, много мила снимка!
lux, честито бебенце!

# 706
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите. И аз мисля, че ще ме разбере. Говорили сме, но явно трябва още, докато премине и това.

# 707
  • Мнения: 293
Момичета помагайте, дъщеря ми (в момента на 17 месеца) изведнъж започна да отказва да се кърми на обяд и вечер за заспиване. Дефакто цока само в пулобудно състояние през ноща (което е не повече 1-2 пъти, ако и толкова се съберат), а е гладна и иска да се кърми, но захапва, цоква 2 пъти и почва да ме хапе, след което следва рев  Rolling Eyes Направо съм шах и мат, не съм яла нищо различно, не съм сменяла козметика, мляко имам, и на вкус го опитах, нищо му няма  Rolling Eyes Имам леко съмнения, че може да са зъби, защото иска да спи върху мен (сама се катери) коремче към коремче, а така се успокояваше за предишните зъбни болки...но да отказва кърмене...  Shocked
Днес се наложи да цедя, защото съм препълнена и единствената идея, която ми идва е да давам утре кърма от чашка (така и не се научи на шише).
Не ме притеснява това, че не иска повече, а това че се случва така изведнъж. Определено има някакъв проблем... някакви идеи?

# 708
  • Мнения: 228
Малеее, гадно! Обаче щом хапе и мен ме навежда на мисълта за зъби ... На моето дете в момента му расте кътник и е чудо на чудесата ... Защо не пробваш с нещо за успокояване на болката и после да дадеш да цока!? Просто предполагам ...  Peace
Аз взех камомила и май има ефект. Преди давах дентокинд, но нещо не помагаше май ...

# 709
  • Мнения: 69 137
Сега чета старите теми, за да си отговоря на някои въпроси, но да попитам пак тук....

Имате ли хранене за деня, което да е само кърма/кърмене и кое е то?

# 710
  • Мнения: 228
Тета, пуснах ти ЛС.

# 711
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Здравейте и от нас,

Много се радвам че има съмишленички с "дърти" кърмачета. Каката ние много нещастна че напоследък успява да изкара мляко само ако има много као е малко суче напразно и много нещастасна. С нея сме на 1-2 кърмения и понякога вечер ако беба не с е е вредила вече. Та ми се иска да увелича малко млякопроизводството, но организма ми така се е адаптирал че нещо не става. А и беба напоследък я мъчат зъби и е основно на гърда шнай-вече нощем разбира се Twisted Evil). Та приемам всякъкви рецепти  bouquet


lux, честито бебенце!

# 712
  • Варна
  • Мнения: 709
За увеличаване на количествата лактогонен чай, повечко течности, цедене... това се сещам аз. Освен по-честото предлагане на гърдата.
И аз да си споделя... Снощи съм си направила маска на лицето, но съм си намазала и врата е деколтето. Малкия ме вижда и ми заповядва със собственически тон: "Няма да мажеш цокотата!".
С нищо не ги мажа, но преди два дни под душа като реших да проверя има ли мляко... Цък. НЕма! До скоро гълташе и имаше... Обаче вече НЕ! Но не се отказва. Ползва ме за биба. Само така заспива. Тайничко се надявах като спре млякото, че ще спре и цокането, ама нещо...

# 713
  • Мнения: 2 376
За увеличаване на кърмата - от страна на кърмачетата - сучене.
От страна на майката - почивка, течности, хубава храна Simple Smile и за по-смелите - биричка. Безалкохолната също върши работа Simple Smile

# 714
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Благодаря за съветите. Само с почивката няма как да го докарам Simple Smile

# 715
  • Мнения: 5 531
дойде и момента в който мога да се похваля че сме сред дълго кърмените деца - моят син вече е на 1,6г, няма никакво намерение да се откава от ''титите си'', цока поне 3 пъти на ден без да броим нощтното кърмене.  Иска си да ''цока'' и това е положението.

# 716
  • Мнения: 3 056
За увеличаване на количествата лактогонен чай, повечко течности, цедене... това се сещам аз. Освен по-честото предлагане на гърдата.
И аз да си споделя... Снощи съм си направила маска на лицето, но съм си намазала и врата е деколтето. Малкия ме вижда и ми заповядва със собственически тон: "Няма да мажеш цокотата!".
С нищо не ги мажа, но преди два дни под душа като реших да проверя има ли мляко... Цък. НЕма! До скоро гълташе и имаше... Обаче вече НЕ! Но не се отказва. Ползва ме за биба. Само така заспива. Тайничко се надявах като спре млякото, че ще спре и цокането, ама нещо...

това май не е гаранция, че нямаш - може просто да не става по този начин, а малкият да знае как...Wink

# 717
  • Мнения: 425
tsankova ,при мен поне 1 месец след като окончателно спря кърмата-малкия идваше да проверява дали е "дошло млякото" Laughing!Онзи ден искаше" само да ги галям" и попита дали не е дошло млякото,но не е проверявал!

# 718
  • Мнения: 1 691
Само така заспива. Тайничко се надявах като спре млякото, че ще спре и цокането, ама нещо...
Моят батко така сука на празни обороти (поне според мен - мляко не виждах и не чувах да гълта) повече от половин година. Аз обаче нямах нищо против и не съм му давала зор да се отказва.
Имате ли хранене за деня, което да е само кърма/кърмене и кое е то?
Замислих се newsm78 Ако се брои за дневно хранене кърменето в 6-7 часа, то със сигурност е само кърма. Освен това много често (поне няколко пъти седмично) си имаме поне едно друго хранене през деня, което да мине само на кърма - понякога обед, понякога следобед, понякога вечер...

# 719
  • Мнения: 69 137
Мата Космата... Hug благодарско за споделенето относно храненето....

А колкото до кърменето в 6-7ч - брои се, брои се за хранене според мен Laughing

При нас май следобедното е само кърмене-това в 16-17ч., защото от обеда към 13ч., другото външно хранене ни е чак в 19ч. И това сутрешното в 5-6-7часа де Simple Smile, нощните май не ги броим... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт