Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 30!

  • 27 516
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 228
На въпроса ми ЗАЩО да не е добре да я кърмя, отговорът беше: ами как защо, така! 


По същата причина всички НЕ трябва да кърмим - ЗАЩОТО ТАКА!!!
Или пък на въпроса защо кърмиш - ЗАЩОТО ТАКА!!! Grinning

# 736
  • Мнения: 7 128
Аз заради тези глупотевини на сестрата на нашата педиатърка (и не само де!) смених ДжиПи-то. Те (сестрата се само-включи) били лекували, а иначе всеки път като погледна лекето на крачето на дъщеричката ми от първата ваксина, която й постави бесните ме хващат.
Май следващата тема, която ще се пусне ще бъде последната с наше участие. Натам вървят нещата. За човек, който никога не си е поставял за цел да кърми на всяка цена, а остави нещата да се случват от само себе си, съм повече от доволна. Имах моменти, в които съм си мислила, че моето кърмаче ще го кара така цял живот, но и то премина в нормален период след като излязоха всички зъбки. Именно кърменето направи така, че зъбоникненето мина с повече нощни кърмения, но без драми. Все още не се знае дали последното й кърмене е факт или пак ще си поиска. Добро кърмаче си имам/имах, в това съм сигурна.  Grinning

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
...то детето ти за това не иска да яде, защото се лъже, че е нахранено ..
Да им заведа моята, да видят как не яде дърто кърмаче.  Crossing Arms  Тя просто обича храната, от всичко иска да пробва, току що да е яла ако някой се храни, тя е около него искайки едно или друго да хапне. Няма случай да не е била гладна като я питаш.  
И е привързана - да( аз това само като хубаво го определям), но не и несамостоятелна.  Naughty
Тц, тц, тц,... няма оправия с тия "актуално информирани" педиатри...  ooooh!  

# 738
  • Мнения: 925
Mentha,

Чела си статията и сигурно вече знаеш кои са основните помощни средства за вазоспазъм Simple Smile Едно от тях е подобрение на позата. Споменаваш, че сутрин ти е най-болезнено, защото тогава акробатиките са най-големи. Ако успееш да удържиш Бам-Бам в една поза, да е захапал добре зърното и да не го разтяга и изпробва еластичността на гърдите ти - това вероятно ще помогне.

Друго средство, което много майки използват успешно, е сухата топлина. Торбичка с ориз или черешови костилки, загрята в микровълновата, парче плат, загрято с ютия и пъхнато в сутиена, електрическа възглавничка или дори сешоар, пуснат на не-много-висока степен да духа топло към зърното са все варианти.

Една от причините за вазоспазмите е нарушено кръвообращение, така че може да е добра идея и да се консултираш с лекаря си за някакви добавки, които могат да подобрят това състояние. Такива са витамините от група Б, калций, магнезий и др.

# 739
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Евридика, мерси много! Правя си топли сухи компреси след приключване на кърменето, но самото кърмене ми е трудно. Вероятно и сезонът има значение, лошото кръвоснабдяване е наследствен проблем при мен. Смяната на позата през повечето кърмения (освен сутрешното) е невъзможна, защото ще го разсъня, а и вече е големичък, не мога много да го намествам, както като беше бебе  Confused Малко като в глуха улица се чувствам...  Rolling Eyes
Ще помисля за промяна в храната си, благодаря за съвета!  bowuu

Евридика, едно нещо ме притесняваше, а забравям да питам - този проблем може ли да повлияе кърмата (да смятам ли, че детето суче по-малко напр. и кърмата ми да намалее?) Гърдите си ги усещам мн. празни


Tani4ka_04, пробвай да разтваряш сусамовия тахан с малко вода, иначе е с мн. концентриран вкус (+лимон, чесън, магданоз става сос за салата, а с мед - сладък крем с вкус на тахан халва, ние си мажем такъв на закуска на филийка хляб)
Ей тези сладки със сусамов тахан са върхът!  Grinning
Полезните съставки от смлените зрънца се усвояват по-добре, доколкото знам  Peace

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 00:00 от Mentha

# 740
  • Мнения: 123
Момичета, стискайте палци. Момента, в който ще се разделим с цокитата дойде. Мисля, че и двете сме готови. Тази нощ  я кърмих, може би за последно. Сега още спи, но от около месец я подготвям, че на този ден на мама циците ще се разболеят, млякото ще стане мнооого горчиво и няма да е хубаво. Пробвах други начини за отбиване, но е толкова трудно с нея. За това съм приготвила цитросепта.
Дано да мине леко за нея!!!
Кърменето ужасно ще ми липсва, но имам нужда малко от почивка:)
До скоро!!!!

# 741
  • Мнения: 925
Mentha, значи те болят гърдите по време на самото кърмене, така ли? Само зърната, или усещаш и болка навътре в тъканите? И в статията, която ти цитира, а и на почти всички други места с информация за вазоспазмите пише, че те много често се бъркат с гъбична инфекция, a.k.a. млечница. Възможно ли е да има такова нещо при теб? Да се е налагало да пиеш антибиотик скоро?

Ако е вазоспазъм, обикновено след известно време прилагане на суха топлина на зърното, дискомфортът отшумява и всичко си е както преди. За намаляване на количествата мляко и вазоспазъм не съм чувала да има пряка връзка. Може да намалее млякото, ако твоят дискомфорт по време на сучене от Бам-Бам е толкова голям, че му даваш да суче по-рядко.

# 742
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Усещам болката навътре в тъканите (все едно е в самите канали, сега започвам да се чудя - да не е пък някакво запушване), често докато кърмя, но обикновено и след това. Зърното става свръхчувствително, а явно малчо засуква много силно, знам ли?! Тази вечер на 3 пъти прекъсвах кърменето заради болки, нещо, което преди не ми се е налагало  Confused
Не сме пили антибиотик (нито аз, нито детето) от много време (той лятото беше лекуван от кожно възпаление, а аз може би за последно миналата година съм взимала)

# 743
  • Мнения: 228
Опитай докато суче да дръпнеш леко долната устничка и виж къде се намира езичето ... Моето дете слагаше езичето навътре някак си, не го ползваше да суче с него. Болката е както я описваш. 8 месеца ме боля заради къса юздичка, после заради подобно цокане, а сега пък седмица преди цикъл ...  Embarassed
Така като си слага езика казвам, че цока, не го прави с цел да пие млекце, а ме ползва за бибка, като го държи правилно - пие и млекце, суче.  Laughing

# 744
  • T"A
  • Мнения: 2 515

*** Lady N ***, мерси за съвета! Днес следобяд наистина усещах езичето му и нямаше болки, а сега за вечерното кърмене нямам спомен дали езичето му беше на правилното място. Може в това да е проблемът със захапката.
Той преживява някакъв стрес, не знаем какво му е, но много се тормози нещо  Sad

# 745
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте дългокърмещи мамчета. Бих искала да ви питам дали има такива, които се потят все още през нощта от кърменето. И с двете си деца всяка нощ в продължение на месец след раждането се потих ужасно много, нетипично за мен. После нещата се нормализираха и потенето спираше. Понеже второро го кърмя вече 1г. и 9 м от известно време пак започнах да се поизпотявам през нощта. Чудя се дали е от кърменето...чак се притеснявам.

# 746
  • Мнения: 361
Песа,от около месец забелязвам,че и аз се потя на нощното кърмене.Даже не точно потене,ами ме обливат едни топли вълни,точно както в първите месеци на кърменето newsm78

# 747
  • Мнения: 789
Mentha, благодаря! Ще ги изпробвам при първа възможност и ще се похваля с резултата.
И без това готвенето ми стана хоби напоследък Wink

Преди време отбих каката, като си намазах гърдите с Даум ексол - само опита и каза "гадно". На другия ден пак опита и пак каза, че е гадно. Повече не поиска.

Яна се сдоби с хрема и кърменето стана леко кошмарно, спането пък е пълен кошмар Sad Заспах към 5 сутринта, водих ги на лекар и двете, и сега ми иде да се тръшна някъде и да не мръдна поне до утре. Ама къде ти...

# 748
  • Мнения: 123
Отбихме се, отведнъж, даже не мога да повярвам колко лесно стана...пу, пу!!!! bowuu

# 749
  • Мнения: 228
Честито отбиване!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт