Ако нямах дете/деца...

  • 24 958
  • 688
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 473
Провокирана от разни теми...и от изказване пък в други такива, реших да си сверя часовника. )
Според някой потребители, ние сме пълноценни като жени, и като семейство само когато имаме дете, деца. Иначе...изобщо не сме щастливи, даже може да се нарекат хора без деца "пълни нещастници" (пак според определени потребители) и всякакви подобни коментари от сорта.

И, съответно се замислих, а и винаги съм го правила...
А ако нямах дете? Какъв щеше да бъде животът ми тогава?
И всеки път установявам, че съм щастлива за това, че господ ме е дарил с дете, но...ако го нямаше, не бих страдала в никакъв случай.
Животът ми просто щеше да се стече по друг начин и щях да имам отговорност единствено към себе си, а не и към дете, или може би семейство.

Чудите ли се понякога какъв би бил животът ви без дете?
Съжалявате ли понякога, или си казвате - "ех, ако се беше случило по-рано, по-късно"
Щяхте ли да сте "завършени" и без дете?

# 1
  • Мнения: 25 710
Що се връзваш?
Без деца, с деца - с едно, две или повече... Ако ги докараш откъм бройка, няма пък да са достатъчно хубави... Или възпитани...
Никога няма да угодиш на ССФ, затова не се и опитвай.   Peace

# 2
  • Мнения: 22 473
Как` Сийка, ооо, хич не се връзвам...)
Ама ми стана чудно мисленето на определени хора - видиш ли на, без деца си нищо. И защо?
Сега естествено бих направила всичко за детето си....но ако го нямаше, щях да правя всичко за себе си...)

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Не е като да няма какво да правя. Винаги съм намирала и не съм скучала - и преди без тях и сега. Но щеше да ми липсва това особено усещане, щях да копнея по онзи трепет майчинския, за който само съм чувала. Може би някаква празнота от неизживяното щеше да ме пропива и тази любов в повече щеше да ми тежи.

Иначе твърде индивидуално е. Зависи от възраст, реализация, сигурност, себеусещане. При някои е дар при други бреме, при трети е точно навреме Simple Smile))

# 4
  • София
  • Мнения: 7 208
Според мене щеше да ми е кофти.

# 5
  • Мнения: 5 370
Аз на 31 години си мислех, че, ето на, оставам стара мома и поне едно дете на 35 ще си осиновя...
Тоест, детето винаги е присъствало в мислите ми.
Обаче на 35 бях изтрешял майчунгел на година и нещо голям изтребител. Laughing

# 6
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не мога да направя разликата, защото нямам деца. На 28г. съм и още не съм поискала да имам дете. Нямам майчински инстинкт, не се лигавя с чуждите деца, не сънувам деца и не си мечтая за деца.
Не се смятам за нещастница.
Пък и децата не могат да се програмират, нали.
Трябва да срещнеш човек, с когото да искате да имате дете/деца. Изключвам случайните забременявания.

На тези същето потребители, провокирали темата какъв им е келепирът да раждат на по 18г., пък се питам аз?

# 7
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Биологичният смисъл на живота е -  да се създаде поколение, но аз вярвам, че хората не сме само биология.

Никога не бих казал за хора без деца, че си пилеят живота. Какво да кажа за духовния подвиг на православния монах, в такъв случай?
Изобщо не смятам, че децата трябва единствени да осмислят живота.
Имаме и други мисии на този свят.

Що се отнася до мен - щях да съм си същия суяк. Сигурно щях и да съм с доза кахърен, щото си е норма да си с деца. И щях да си спестя поне три ремонта у дома Wink.




# 8
  • Мнения: 625
Мда,това което каза Вергилия в другата тема беше много много тъпо.  Tired

# 9
  • София
  • Мнения: 6 189
Докато нямах семейство и деца - ох що ги нямам страдание.
Като ги проимах - леле мъж, деца всички ми се качиха на главата ужас, никакво време за мен.
Преди 10 дена мъжа взе децата и ги подкара към баба-свекърва. Уж рахатясах малко, ама вчера пак ревах: "мъчно ми е за децата, без тях всичко ми е безмислено". Мъжът ми ме скастри, че съм се отпуснала, и че като се приберат за 10 мин. ще ме стегнат и знам, че е прав.
Та за такива мрънкащи като мен, все няма угодия.
Браво на хората, които приемат живота и съдбата си такива каквито са и извличат максималните ползи от житейската ситуация. А то щом нещо в този живот се случва, вероятно има защо.

# 10
  • Мнения: 5 710
Провокирана от разни теми...и от изказване пък в други такива, реших да си сверя часовника. )
Според някой потребители, ние сме пълноценни като жени, и като семейство само когато имаме дете, деца. Иначе...изобщо не сме щастливи, даже може да се нарекат хора без деца "пълни нещастници" 


но и егоисти, все пак  Grinning

Познавам жени с деца, които ако ги нямат биха били абсолютно безсмислени - разбирам защо са се захванали да раждат . И обратното го има

# 11
  • Мнения: 5 370
Е, аре сега пък вие, давайте да фъргаме заедно камъни по Вергилия, голям праз, че го е казала, мисли го - казва го.
Един рекъл нещо, пък трети си скучаел и решил и тема да заформи, че да има де да се мята кал на воля.
Ай моля ви се, не е като да не се познаваме , макар и виртуално. Stop

# 12
  • Мнения: 5 710
абе, като ти дойде нанагорно от гледане на дечица, нищо чудно да поизтрещиш.
проявявам разбиране, наскоро имахме гости с малко дете за няколко дни

# 13
  • Мнения: 22 473
Жозефина, що реши, че е само Вергилия с тез думи...може би защото последно тя го е казала...
Много хора са на подобно мнение...ама не виждам някой да мята кал на воля...
Просто се чудех, аз ли нещо не съм в ред, че не осмислям живота си единствено с детето, или има и други такива "не в ред" като мен.
И че не се превъзнасям видиш ли на, кога му пораснало първото зъбче, кога проходило, кога казало не знам какво си...

# 14
  • Мнения: 25 710
Е, аре сега пък вие, давайте да фъргаме заедно камъни по Вергилия, голям праз, че го е казала, мисли го - казва го.


Че тя не порасна ли вече? Отдавна не е на 18, би трябвало да мисли, преди да каже.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт