Нова църква на мястото на парк - да се радваме ли или не?

  • 19 093
  • 385
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 465
По повод църквата до ХИТ. През септември 2007-та лично присъствах на първата копка на храма. Беше направена в присъствието на един кандидат кмет /но кой беше/ и свещенниците от дървенишкия храм.
Не помня на коя страница писах , но никой не обърна  внимание. Това беше предизборен шум на другаря Дулгеров. Ни-що няма да построят и тук. Ще видите.

Вероятно така е планирано, но дали БПЦ ще се остави да я подмятат насам натам с обещания и първи копки. Все на някоя копка ще реагират остро и ще се наложи някой да изпълнява дадени обещания. И тъй като към градинката вероятно няма големи търговски интереси, пък е и много централно място, смятам че именно там ще вдигнат църквата.

За печелившите честито, но си мисля че ако някой наистина е искал да построи църква за Младост отдавна да го е направил и то със собствен парк към нея. Както си му е редът. Къде са 6 декара, къде е петно за 210.

# 376
  • Мнения: 4 465
Единствената публикация, която намирам е http://www.dveri.bg/content/view/13407/29/. Вероятно медиите са били "помолени" да не шумят. Снимката с кръста и това отдолу - като гроб насред парк. По-голяма проява на лош вкус не бях виждала. Сигурно така се прави, но не съм присъствала на подобни мероприятия и не знам.

Кметът е бил подготвен с дръвчета  Laughing. Не знам - според мен си струва да се работи към построяване на църквата на обещания терен от 6 дка, вместо в градинката. А и си признават че ще приключат ако жителите на Младост помогнат със събирането на пари за довършване на църквата. Т.е. парите не са осигурени, но смятат да приключат с изкопните работи до края на годината. newsm78

# 377
  • Мнения: 17
Момичета,
Това се оказва трудна работа за нас. Иска се сериозно разследване, което май е непосилно за нас. От отговора, който съм пейстнала, /но вече не мога да отворя???/ става ясно, че са били отредени 6 дка...Къде са?...БПЦ и СО трябва да знаят и със сигурност ЗНАЯТ, но кои сме ние, че да ни информират Sad...За тях е важно да си плащаме данъците и да правим дарения....
СРАМУВАМ СЕ ОТ ТАКИВА ИНСТИТУЦИИ....ГНУС МЕ Е!!!

# 378
# 379
  • Мнения: 4 465
Момичета,
Това се оказва трудна работа за нас. Иска се сериозно разследване, което май е непосилно за нас. От отговора, който съм пейстнала, /но вече не мога да отворя???/ става ясно, че са били отредени 6 дка...Къде са?...БПЦ и СО трябва да знаят и със сигурност ЗНАЯТ, но кои сме ние, че да ни информират Sad...За тях е важно да си плащаме данъците и да правим дарения....
СРАМУВАМ СЕ ОТ ТАКИВА ИНСТИТУЦИИ....ГНУС МЕ Е!!!

Можете да поискате инфо със Заявление за достъп до обществена информация. Може да се пусне писмо (отворено до медиите), в което да се зададат въпросите.

Между другото се замислих - пише че материалите за строежа са осигурени, но не намирам от кого. Въпросът е дали този който ги е осигурил, го е направил защото иска църквата да се построи (само) или защото иска църквата да се построи точно на това място и да няма претенции към някое друго обещано.

# 380
  • Мнения: 4 465

Мдаа, Стандарт помагат с каквото могат. Сигурно и те не са наясно с кашата, но когато става въпрос за църква, хората по правило считат че всичко е чисто и почтено.

А за "забавачките" в района, предпочитам да не се изказвам, че драмите там са много.

# 381
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Единствената публикация, която намирам е http://www.dveri.bg/content/view/13407/29/.
"Дърветата не спасяват", изцепил се един църковен задник.
 ooooh! ooooh! ooooh!
Божичко!

Е да ви е честито "спасението" Mr. Green
Радвам се, че вече не живея в Младост.

# 382
  • Мнения: 3 695
A това "Дървета е имало и пак ще има" - на същия принцип сигурно изсичат и горите.  ooooh!
Сгради е имало и пак ще има; хора е имало и пак ще има,.....  ooooh!

# 383
  • Мнения: 21 633
   Гледам, че тука всякакви умници са се упражнявали в предложения и тълкувания на народопсихологии, архитектурни предложения, спорове и скандали, както във всяка тема.
   Ще помоля модератор да заключи темата.
   На хората от Младост предлагам да се преместим в отчетната тема на младостките майки, тъй като говорих с хора от общината и искам да ви кажа нещо важно. Строежа на църква не е единствения, който се предвижда в парка. Има и проект за бизнессграда до оградата на едно от училищата, на кучешката поляна. Може би това ще заинтересува майките на учещи в двете училища и ще можем да се организираме поне срещу това.   
Наистина нямам нерви да чета предложения и упражнения на хора, които ги правят само за спорта. Когато не познаваш проблема, по добре да не влrзаш в гадания, иначе се получават недомислици - някой беше предложил напримeр да се направи парк с пейки в градинката срещу Деница - тази земя има собственик, които от години води дела с общината, понеже тя не му позволява да промени предназначението на земята, но и самата община не може да сложи там една пейка.

Който се интересува сериозно от проблема, ще се видим в младостката тема.

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 10:46 от Iris04

# 384
  • Мнения: 17
Сега погледнах статията и снимките към нея.
Виждам се на някои от тях, а на централни места до кмета е и жена му- мама:) - с розово-пембяна блузка и сив панталон.
КЪДЕ СА 6-ТЕ ДЕКАРА???
Сигурна съм, че отговорните служби четат коментарите ни тук. Призовавам ги, вместо да клечат пред служебните си монитори, закупени с нашите пари, да потърсят "изгубените" 6 дка!
А от БПЦ, вместо да ни обявяват за провокатори, да си погледнат документите и обявят, какво правят по въпроса за построяването на храм за жителите на Младост.
АЙ, МЪТНИТЕ ГИ ВЗЕЛИ!!!
За градинката срещу "Деница"....Не съм сигурна дали Общината води дела със собственика, но той като си е купувал градинка ДА СИ Я СТОПАНИСВА КАТО ТАКАВА!!! Ако не му е необходима, да си я върне на Общината.
За врътките им погледнете тук:
МЕДИЕН МОНИТОРИНГ ПО ТЕМА:
Формат на файла: Microsoft Word - Бърз преглед
Хотел унищожава парк в Младост. Даниела МАРКОВА. Лъскав шестетажен хотел ще извиси снага на мястото на многогодишни дървета върху парцела на магазин Деница ...
old.kab.bg/press/November_2005/22%2011%2005.doc

Ей тия същите управници-УБАВЦИ, трябва да знаят и к,во стана с 6-те дка за църква.
Където и да "бръкнеш", все далавери изскачат.
НА НИКОЙ НЕ МУ ПУКА ЗА ХОРАТА!
ГНУСНИ СА!!!

# 385
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ще помоля модератор да заключи темата.
 
Който се интересува сериозно от проблема, ще се видим в младостката тема.

Общи условия

Активация на акаунт