Тема Незабравима 204

  • 36 525
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
# 226
# 227
# 228
# 229
# 230
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте! Приятен уикенд ви желая. Написах едно мрачно стихче, но то няма нищо общо с нашата тема. А по въпроса как Мецана изцелила раните на Харун, много е проста рецептата:
- здрав синджир с катинар
- болногледачът не се къпе и пере поне един месец

И резултатите са впечатляващи. Организмът на болния получава много силен стимул да се възстанови бързо и напълно, за да приключи "лечението".


Финал

Пепелища в душите ни тлеят
Смрад на мърша се носи навред
За кръв жадни вампири се реят
Земята сковава се в лед

В мрака нашепват устни студени
търсят целувка, последна любов
Спира кръвта в заледените вени
Финал и над него покров

# 231
  • София
  • Мнения: 1 395
И за мен трансформацията на Ашъл е непонятна. От силна, властна, проницателна и умна жена се превърна в някакъв придатък на Бату. Бил баща на детето й и не можела да го изгони! А нима не го направи вече и то доста категорично? Интересно какво се промени, та и Ашъл така се извъртя на 180 градуса? Героинята беше много по-ярка и убедителна през първи сезон.

# 232
  • София
  • Мнения: 1 395
И още едно преди да потегля за ранчото, където ме чака любимата тъща да си обсъждаме турски сериали... Хубаво е човек да има общи интереси с тъщата.

Зов

Разпори ме с твоя остър нож
Не го направи в първата ни нощ
Разкъсай ти плътта ми увехнала
Не гледай ме, че мязам на кротала

Обичта отнета ми върни обратно
Влюбена съм в тебе безвъзвратно
Със Еда обрахте ме до шушка
Гола си останах като пушка

# 233
  • Мнения: 0
Привет и от мен.

Здравейте и от мене! Hug Hug Hug
Розовка  bowuu  bouquetблагодаря за фрагмента , Рекси bowuu  bouquet благодаря за преводите!Поздравявам Дани   bouquetи Боб   bouquetза стиховете!
Аз си мисля след края на 86 епизод ако Еда беше отвлечена и Ямур останеше сама с баща си щеше ли да го обвинява , че заради него си е тръгнала майка и или щеше да си мисли , че Еда отново ги е напуснала. newsm78 newsm78 newsm78
Според мен, нямаше да го обвинява! Харун е безспорния авторитет в семейството, имат силна и много специална връзка с Ямур, изградена и затвърдена с годините и не защото е по-добрия родител, а защото е по-убедителен и има особено влияние върху дъщеря си, щеше да успее успешно да я баламоса с нещо! Но едно е безспорно- Ямур щеше да страда не по-малко за майка си, отколкото сега за баща си!
От друга страна пък, като се има предвид, че Ямур е доста своенравна- и той щеше да има сериозни проблеми с нея! На детето му е нужно семейство- майка и баща и да бъде обичано, това е и то страда когато е нарушена хармонията! Peace
Лека нощ! smile3531
bowuu
За мен Харун стои по-убедително като баща, отколкото Еда като майка на моменти. Не че той не е имал кризи-адаптацията на Яамур, обясненията за брака му с Мелда, които Еда пое на свой гръб. Проблеми с Яамур се появяват, когато замазват някоя дългоопашата  лъжа.Детето е чувствително към лъжите/явно още не е свикнало с торбата с изненади на Тюркян/и има страх да не загуби дългомечтаното си семейство.
П.С.
Не разбирам нежеланието на някои да се коментират образите и действието във филма.
Мнението на никой не задължава другите за каквото и да е, когато се спазва добрия тон.Дори да се четат не е задължително.Същността на форума от римско време е обща дискусия за живота, вселената и всичко останало. Темата тук е Незабравима и е прекрасно, когато филмът поражда емоции, мисли и дори спорове. bowuu Свят широк и пъстър...Всеки има собствено светоусещане и цветоусещане...Форумът не е ли точното място да споделиш възприятието си от филма?
Пожелавам на всички приятен уикенд.

# 234
  • Мнения: 0
Добро утро !Желая ви приятен и релаксиращ уйкенд!
Благодаря на Вени и Елия за кафенцата.Няма нищо по -хубаво от споделеното кафе с приятели.  bouquet  bouquet
Розовка благодаря за фрагмента  bouquetРЕКСИ  bouquet за преводите и прекрасните гифчета.Поздравления за ДАНИ  bouquet ,БОБ  bouquet ,БГАНЬО   bouquet зца чудесните стихчета.
Прочетох невероятно интересни коментари.Страхотни сте.  love001 newsm51 newsm51 newsm51
Радвам се,че успях да преодолея филмирането си и вече да не се ядосвам заради глупостите на сценаристите и някои изказвания.Просто  гледам каквото ни поднасят и чакам да свърши независимо какъв ще е финала.Ако ще да е грандиозна сватба с присъствието на феновете, ако ще да е с лош край.Така или иначе за мен отдавна я няма вече магията и затова за мен са безмислени всички спорове и дразги.Мисля,че е по-добре да се забавляваме отколкото да се караме и обиждаме. Hug
 Много интересен пост на Йожи.Напълно е възможно Мелда да не е бременна.Видяхме предния път до каква степен се беше вживяла в лъжата,че накрая сама си повярва,че е бременна.Възможно е е това да беше номер за да предпази себе си  от Бату да не и направи нищо или да се опита да го накара по този начин да се откаже в името на детето и да го отдалечи,но в последствие тя напълно превъртя.

# 235
  • Мнения: 186
За мен Харун стои по-убедително като баща, отколкото Еда като майка на моменти. Не че той не е имал кризи-адаптацията на Яамур, обясненията за брака му с Мелда, които Еда пое на свой гръб. Проблеми с Яамур се появяват, когато замазват някоя дългоопашата  лъжа.Детето е чувствително към лъжите/явно още не е свикнало с торбата с изненади на Тюркян/и има страх да не загуби дългомечтаното си семейство.
П.С.
Не разбирам нежеланието на някои да се коментират образите и действието във филма.
Мнението на никой не задължава другите за каквото и да е, когато се спазва добрия тон.Дори да се четат не е задължително.Същността на форума от римско време е обща дискусия за живота, вселената и всичко останало. Темата тук е Незабравима и е прекрасно, когато филмът поражда емоции, мисли и дори спорове. bowuu Свят широк и пъстър...Всеки има собствено светоусещане и цветоусещане...Форумът не е ли точното място да споделиш възприятието си от филма?
Пожелавам на всички приятен уикенд.

[/quote]


Добро утро и хубав ден ! Hug
Златна рибка, напълно подкрепям !

# 236
  • Мнения: 7
А аз останъх с печетлението че Мелда не е бременна . Но вярно че Бату и вярва в това най сигурно е като гледаме следващата серия  Grinning  От мене лека че компа се развали на сина ми и сега иска моя до утре Лека вечер на всички   love001

това е много интересно предположение. браво, жоли ! може и да излезе истина. тя мелда е достатъчно луда, за да си въобрази и това. освен това веднъж вече я е разигравала тази бременност, вярно, знаеше, че е фалшива, но толкова й се искаше да е истинска. може и сега да не е бременна. побъркана е, напълно е възможно това. ако заприказва на лекарите за бебе , а такова няма, като се вземе предвид и поведението й след отвличането на харун, мелда наистина да я пратят в психиатрия.


Ами аз до колкото си спомням Мелда след като казала на Бату че е боли корема си личеше че го лъжи ! В болницата накараха Бату да излезе от стаята а тя веднага скочи от леглото без да е прегледа доктора но какво си говориха май нещо че Бату е даржи затворена и че е жив Поне на мен така ли ме се стори или искам да е така . Аз като че ли повечето ми клони че е лъжа нейната бременност Незнам защо но това е мое мнение

# 237
  • Мнения: 7
ха и друго се сетих Меделинка нали каза че е искала да помогне като го накара Бату да заминат че всичко се е мъчила но той не се е съгласил и продължи с отмъщението Май го каза и на Тюркян или аз нещо се бъркам не споря

# 238
  • Мнения: 7
Лелелееле забравих да кажа първо Добро утро и приятна почивка който почиват а който са и днес на работа лека работа

Доста сте коментирали и докато ви изчета изпуснах да ви поздравя

  food010  нещо все не успявам да кача снимка и затова ви предлагам това кафе

# 239
  • София
  • Мнения: 282
Добро утро и от мен!!!!! newsm03 smile3525 newsm51 newsm68 smile3503
Интересни и силни комантари сте написали за предстоящите и отминали действия и чувства на героите от Незабравима
И всичко това....продиктувано от личното усещане и разбиране на нещата от живота.
Кой е прав и кой е крив.Всеки си има различен отговор от този на другия.Разбира се ,че има и съвпадения в
емоциите и чувствата.Категорична съм обаче в желанието си ,да гледам щастлив финал.Друг не искам  no no no
Нека бъде .....награда за изстрадалата им любов ,а и за нас като корона от рози за всичките емоции и чувства пропили тези страници.......с аромат и
неповторимост.Нека възтържествува победата на доброто.Достатъчно се нагледахме на черните сенки на омразата и злото.
Вярвам в хубавия завършек на тази история..... yes yes
Усмихнат ден  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт