Петокласници сме ние и от учене не се боиме! тема № 31

  • 46 690
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 942
Може да са им казали тези тетрадки да са за самоподготовка и те сами да си ги попълват след като е взет урокът. Да не дойде момент, когато ги прегледат и да им искат обяснение защо не са попълнени?  Защото и при нас случаят е подобен и аз се чудя кога ли ще се наложи да попълваме всичко накуп... Confused

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
И аз си го помислих и за по-сигурно попитах и няколко от съучениците му,но не са казвали нищо подобно...а доста често нямат никакво домашно,особено за почивните дни ,а би могло за тогава да им бъдат давани повече домашни от тези помагала,ама кой ли ни пита нас какво искаме,всеки си има някакви странни и неразбираеми изисквания #Cussing out

# 722
  • Мнения: 1 175
И може ли в тези атласи и контурни карти по география да няма една свястна карта на България,като имаха урока за мащаби няма откъде да си направи домашното...добре,че в някакъв стар тефтер намерих карта та си написа домашното
Да и при нас същия проблем с картата на България, а релефната(дето миналите години по нея си учеше) я скъса сестра му.. ще търся пак да купувам.
За учебните тетрадки - и по география и по ЧП са задължително за домашно всеки път при нас, дори бяха писали забележки. Те са кратки там, не е кой знае какво.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
По релефната е малко трудно да пресметнеш километри от един град до друг

# 724
  • Мнения: 266
При нас във всяка тетрадка се попълва - това им е домашното и в следващия час го проверяват  Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 1 942
Учителката по английски на сина ми от Алианс-а ни каза на една родителска среща "Не мога да проявя такова неуважение към децата и, като съм им дала домашно, да не го проверя."

Аз напълно споделям нейното мнение.

Понеже моят син не е от много пишещите, тази година се е зарекъл, че по математика поне - пише всичко. Аз не съм видяла нито един подпис след неговите старания, но не коментирам пред него, да не убия ентусиазма му.  Те нали са за първа година с тези учители, тя не го знае, че е от непишещите, та да оцени свръхусилието му  Grinning

# 726
  • Мнения: 266
А при нас по български госпожата от време на време им проверява и тетрадката за работа в клас  Peace

# 727
  • Дива Индия
  • Мнения: 624
Правят го, защото при проверка на учителката от инспектората ще проверяват тетрадките на децата! Учителката на детето по математика всеки ден им дава сериозни домашни и проверката й се състои в това да назначи дежурни, които да проверят писано ли е нещо в тетрадката или не е. Не можела, жената, да проверява домашните... нямала време... "Имам - казва- седмокласници... трябва да обръщам повече внимание на тях". Ех...

# 728
  • София
  • Мнения: 417
Аз пък започвам да се притеснявам, че по математика не им дават никакви домашни.  По английски ги затрупват с нови думи, което няма нищо лошо, но тази математика...Аз карам детето да решава допълнително задачи, за да усвои материала.

# 729
  • София
  • Мнения: 9 606
При нас обратното.
Супер много задачи по математика!
Оня ден бях преброила 20 под условия от дроби с неизвестен умалител, умаляемо, умножение и всичко с дроби и пр.
Още повече че два дена от седмицата децата са заради езика до 17ч на училище, не е нормално за следващият ден наред с разказвателни те предмети по програма и да се изисква такова количество решени задачи от децата, като 1/3 са от сборника по математика! Shocked
Започвам да придобивам впечатлението, че сме математическа паралелка, вече! ooooh!
Ама, така е, с класна математичка Mr. Green. Очакваше се... Wink
Ама, винаги има "по-голямо зло"..., така, че, решава задачите, че му пукат ушите, чак. Grinning


Нова тема?! Thinking

# 730
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
На 25.10 ще правят контролна върху дробите. Весето се е засилила да ходи в събота при леля и да се подготви. Не е лоша инициативата, досега всичко си знаеше. Май в 5ти клас порастват и се осъзнават?  Wink

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
Поне са предупредени от далеч,а при нас няма такова нещо,дават им контролни и тестове изненадващо  #Cussing out

# 732
  • София
  • Мнения: 1 942
Да, ако човек иска добро обучение за детето си трябва примерно по английски да ходи в училището на maichence, по математика - в това на kopche  #Crazy

Така е, дами, идеално няма...

maichence, радвай се, че те слуша и като даваш допълнително - ги прави. Щот' при нас и дума не може да стане за нещо допълнително Sad

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 26 676
Поредната глупост в час по БЕЛ на тест-учителката е написала две изречения,които трябва да бъдат написани в подходяща речева ситуация-,,Тия панталони много ти ТИЧАТ,,  #Crazy и ,,Днес сте много елегантна,,.Синът ми е написал някакъв диалог,но думата тичат я е заместил с отиват.Естествено го е сметнала за грешка... #Cussing out  Еми като не знае какво е тичат и никога не сме я използвали...Що за селяния! И тази същата персона им забранила в час,ако някой кихне да се казва НАЗДРАВЕ!...класната стая не била КРЪЧМА!

# 734
  • София
  • Мнения: 17 407
Доли  Shocked ooooh! Направо безмълвна ме остави  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт