Индукционни котлони - убедете ме, че са ми нужни!

  • 132 827
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
Но нека се спомене, че в Технохит са с транспортни дефекти, както и някои втора употреба. Има големи попадения там, но и големи дървета. С един абсорбатор, така се случи, че не знаеха на колко децибела му е шума. Записах модела, за да проверя в нета и като гугълнах се оказа, че същата марка и модел абсорбатор се продава нов, без транспортен дефек, но с 10лв по- евтино - символична разлика, но здравия излизаше по- евтино от този, с транспортния дефект.

# 61
  • Мнения: X
Sta, благодаря много. Би ли ми дала линк към сайта от който са тези котлони, които ми показваш? Защото аз зная, че има, но една бърза справка в Техномаркет (сайта разбира се. Наживо не зная дали все пак няма повече избор) показва, че повечето са 4 бр, от които 2 индукционни и 2 други.
Точно пък моделите с два индукционни и два обикновенни са доста рядко предлагани. Аз исках точно такъв модел плот и ми беше адски трудно да го намеря. Повечето плотове са 4 индукционни или само 2. Успях да си намеря желания плот за 787лв - Бош. Нямам представа защо само 2 индукционни котлона излизат пак на същата цена. Предполагам има и други фактори.

# 62
  • Мнения: 11 747
Leily, впечатления от употребата на тази конфигурация - два индукция и два обикновени, стъклокерамични ще дадеш ли? Удобно ли ти е? Предимства, недостатъци? Ако можеш да върнеш времето назад би ли променила нещо? Защото, както стана ясно от темата, насочила съм се към такива - 2 индукция + 2 обикновени. Даже трябваше вече да сме ги купили, но са ни много задачите и не сме стигнали до там.

# 63
  • Мнения: X
pina, за съжаление все още не съм ги използвала. В ремонт сме и още не съм избрала кухня, където да вградя плота. Предпочетох да има и 2 обикновенни, защото имам доста хубави съдове за готвене и искам да си ги използвам. От друга страна исках и индукциони и това ми се стори оптимално решение.

# 64
  • Мнения: 11 747
Ясно, то и аз нещо такова. Хем- хем работата... има такъв виц...  Simple Smile

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 052
Здравейте, прочетох цялата тема, защото тази седмица ще взимаме свободностоящ индукционен котлон... по други форуми чета, че един от малкото недостатъци бил, че са доста по-шумни от керамичните, какви са вашите впечатления
Благодаря

# 66
  • Мнения: 3 893
Аз лично съм виждала само свободностоящ (тези дето бяха на промоция в Метро още преди година. Сонаши... или както там им беше марката.). И да, шумен е, Ket_G. Значително. Изобщо не е сравнимо с другите. Тези просто са си шумни. Но пък и аспираторите като се замислиш шумят много. Много често ползваме котлоните си с включена аспирация. Не зная в такъв случай дали на фона на онова бучене ще забележиш котлона.

Сега дали и моделите за вграждане са така... не зная. Все пак тези от Метро са хептен бау-бау марка. И аз съм се чудела дали нещо, кото върви смело към хилядарка не е по-безшумно от това дето струва стотина лева.  Thinking

Но знае ли пък човек. Ясно е, че една значителна част от сумата при скъпите марки плащаме заради името.

# 67
  • Мнения: 527
Ние имаме свободно стоящ от Метро - невероятен е! Най-добрата покупка вкъщи. Не бих го заменила! Ако трябва пак да купя, пак ще взема същия. Малко по-шумен е, но не е нещо притеснително. Малко по-шумен е от другите, но не пречи въобще. Доста по-тих е от духалка например. Можеш дори да спиш при него, въпреки, че не вярвам някой да спи в кухнята.

Моят е от най-новите. Страхотен е! Peace

# 68
  • Мнения: 11 747
Въх, какво е това сравнение с духалка бе хора  Shocked духалките си вдигат бая шум! И как така малко по- шумен от другите котлони, че моите 'други' котлони (стъклокерамика) са напълно безшумни, не издават никакъв звук! Моля да ме успокои някой, че индукциона за вграждане е безшумен - свободностоящите от Метро са доста по- нисък клас, надявам се на голяма разлика  Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 12 228
  Моите са ТЕКА за вграждане, определено на най-силна степен в началото ми правеше впечатление едно леко жужене, но по-скоро се притеснявах нещо да не им има, отколкото да ми пречеше. Вече изобщо не го усещам и не мисля за него. Реално трябва да си до него и да се заслушаш както и да е на макс включено за да се чуе, ако аспиратора работи със сигурност няма и да чуеш нещо.

Последна редакция: пн, 18 юли 2011, 09:02 от Aila

# 70
  • Мнения: 11 747
Мерси! Едва доловимо жужене ще понеса!

# 71
  • Мнения: X
Характерното за индукциона е,че отдолу си имат вентилатор !! И трябва при монтажа това да се съобрази-да се остави достатъчно място за вентилация / с отвор /. Докато при керамиката няма такива работи.
Така че - бучи си  Simple Smile Колкото сравнително шумен компютър примерно.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 228
  Мисля, че жуженето и бученето от вентилатора ги чувам по различен начин, тоест жуженето е по-скоро от начина на работа на индукционните плотове. А иначе да има си и вентилатори и при мен дълбоко подозирам, че не е оставено достатъчно място за охлаждането и не са спазени изискванията за минималните отстояния, но засега нямам проблеми слава богу...

# 73
  • Мнения: 527
Характерното за индукциона е,че отдолу си имат вентилатор !! И трябва при монтажа това да се съобрази-да се остави достатъчно място за вентилация / с отвор /. Докато при керамиката няма такива работи.
Така че - бучи си  Simple Smile Колкото сравнително шумен компютър примерно.


Затова беше и сравнението ми с вентилаторна печка Peace Но отбелязах, че е доста по-тих, не виждам къде е по-ниския клас на Метро, при положение, че технологията е една и съща.

# 74
  • Мнения: 11 747
Характерното за индукциона е,че отдолу си имат вентилатор !! И трябва при монтажа това да се съобрази-да се остави достатъчно място за вентилация / с отвор /.

Моля те, разясни ми го това? Колко място да се остави - отдолу шкафа е цял и празен? Отвор къде да има? Търсихме из нета инструкция за монтаж, намерихме, никъде няма специални, по- различни изисквания, в сравнение с обикновените стъклокерамични. Искам да ги монтираме правилно. Какво да посикам от производителя на кухнята, за да стане правилно?

Общи условия

Активация на акаунт