На ОКТОМВРИЙСКОТО дете, му се ходи на море!

  • 30 149
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 181
Привет  Simple Smile
MartakEly,  Hug
mama - Smehorana , много ми допада написаното от теб. Лично аз съм от родителите, възприемащи детето като равен и мисля, че всичко може да се преодолее с разговор и обяснение. Просто важното е да имаш търпение ,търпение и пак търпение. Страшно мразя като видя някоя мама истеричка да крещи "ти си лош" , понякога и с куп прилежащи епитети , а  детето да се дере #2gunfire
hailie,  Joy само като си представих, брррр
Страхотни снимки видях във Фейса, прекрасни бебоци  Heart Eyes
Хубав и усмихнат ден , а на почиващите максимален релакс  sun

# 691
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте,

От толкова разходки не ми остава време да седна пред компютъра,за да ви изчета... Crazy
Гледам Нестор максимално да е навън,а и сега съм започнала един градински проект за озеленяване, и развихрям въображение
Иначе при нас новото е,че малкият казва мноооого хубаво ''Мама'' Кара проходилката на пълни обороти и вече се е научил да отваря почти всички шкафове,дори и фурната  Crazy Mr. Green

На всички месечинковци желая здраве и весели детски мигове с много смях и усмивки!


# 692
  • Мнения: 184
Смехи, благодарности за споделеното! За солта и захарта имам същото мнение.
Нани, съвсем скоро чух една майка да крещи на дъщеря си (изцапана с нещо) пред куп непознати в парка: "как може да си такава мърла? Винаги си толкова мръсна!" и това придружено с грубо изтупване. На мен това никак не ми се струва редно.
Да припомня, че и аз нямах намерение да използвам толкова много проходилката, но нямаме бънджи, нито люлка, пък и педи смята, че за Алтай няма рискове, така че си го слагам повече време от предвиденото Blush
Мишанче, много се смях на "кара проходилкатаJoy Вашия към кухнята го влече, нашия пък ще "влезе" в двд-плейъра hahaha Успех с градинарството и да се похвалиш в .jpg формат Simple Smile

# 693
  • Мнения: 55
Момичета нямам никакво време да ви чета затова отгоре отгоре.. Да се отчета от консултацията.. Мишлето вече никак не е мишле ми си е цяло плъхче Simple Smile 10 кг и 50 гр и 72 см Simple Smile Дупе (ръце) да ми е яко Simple Smile
И аз в началото бях много скиптично настроена относно проходилките, но сега направо се разждам! Освен това Марио обожава да обикаля и само като я види и почва А-А-А и да драпа към нея.. Стои доста в нея, но ние имаме зелена светлина от педи, която каза че детето е много жилаво и супер стабилно и да не се притеснявам! Simple Smile
Благодаря на мама Смехорана, че така се включва по разни въпроси свързани с възпитанието.. Определено ще са ми от полза, че нали нямам опит Simple Smile
Искам да попитам специално Олето: Оле, страхотни снимки гледах във фейса.. С какъв фотоапарат са правени, защото като качество са наистина върха Simple Smile Да не говорим, че си отглеждаш фотомодели Simple Smile
Бързо възстановяване на болничките, особено на малката Ванеска, дано бързо я изкара тая шарка..
Тонииии, къде си.. Отдавна не си се включвала.. Как са малките куклиии?
Забравих да кажа, че аз попарата я правя вместо в 3 сухара, с 2 сухара и една бисквитка на плазмон, че напоследак взе да му омръзва.. Но така направена направо облизва купичката Simple Smile Стои през цялото време с отворена уста, а когато се забавя малко почва да ми се кара  Mr. Green Лакомника ми той  Heart Eyes

# 694
  • Мнения: 3 501
Смехиии, newsm51 newsm51

# 695
  • Мнения: 790
Смехи    bouquet  Hug

Нечовечка, апарата е Никон Д90. След обстойно проучване и разпита на мами тука и във ФБ, решихме, че той е най-доброто съотношение цена.качество за нашия джоб.

# 696
  • Мнения: 7
hailie   Hug  Hug

О, при нас проходилката е хит. Много му харесва и ме преследва из целия апартамент, ходи напред, назад, настрани, откарва по 2 часа на ден в нея.

# 697
  • София
  • Мнения: 167
аз от опит мога да кажа, че се справяме чудесно и без проходилка. Ида никога не е виждала дори такова нещо, пък камо ли да съм я слагала вътре. пълзеше и обикаляше из къщата като хлебарка. Естествено навсякъде беше достатъчно добре обезопасено. Сега малкия следва нейния ход на развитие. От момента, в който започна да се обръща и да посядва го сложихме на земята и отначалото се придвижваше с приплъзване, а вече пълзи страхотно и много бързо. Пълзи си. Изправя се, където намери упора. Разглежда разни играчки, които сме оставили на различни, достъпни за него, места. Има си една кутия, пълна само с негови играчки. Ходи и си ги вади, Разглежда. Заиграва се. Като му писне си намира друга цел и посока. Ида вече се научи да затваря вратите след себе си и така му ограничаваме периметъра, да не ходи в баните, че каналите са му любим обект на изследване, да не ходи в детската стая, че има много дребни играчки и да не ходи в спалнята, че е много далече, т.е. си кръжи в хола и на терасата и му е много гот! Единственото, с което много внимавам е да гледам Ида какви играчки изнася от детската стая, да не би нещо дребне да попадне в негови ръце, но за сега не сме имали проблем. Ида се оказа разбрано момиче и ходи и го пази от "опасностите"  Heart Eyes

# 698
  • Мнения: 415
Смехи, много благодаря за информацията!
Да ти призная, много сложно ми се видя и си мисля, че в крайна сметка всеки кара по свой начин, та затова имаме такова разнообразие  Wink
Шегата настрана, темата с лъжата ми е още интересна; не знам моят на 3г и 9 мес дали различава вече кое е лъжа и кое фантазия в смисъла който аз влагам  Mr. Green.... та затова искам да си поговорим, да разбера...
Оня ден се зачетох в една книга и попадам как на 5-6 годишни разказват 2 ситуации с 2 момченца - първото го извикали за вечеря, обаче били сложили зад вратата стъклени чаши и то като я отворило счупило 15 чаши; второто пък докато я нямало майка му решило да си вземе буркана със сладкото, което му било забранено, и докато се опитвало бутнало 1 чаша и я счупило. Питали деца кое е направило по-голяма беля и отговорът е че първото, защото е счупило 15, а другото е счупило само 1 (при това без да иска). Много ми стана странно и ги разказах на моя. И какво мислиш - отначало не ги разбра, искаше да му ги повторя и накрая толкова хареса историйките, че цял ден ме кара да му разказвам за двете момченца как трошели чаши  Laughing

# 699
  • Варна
  • Мнения: 245
Смехи  smile3501 newsm51

Мерси за поздравите за нашата месечинка, честито на останали бебоци, да са живи и здрави   bouquet

От днес сме на детска кухня.

Ние бяхме голям кеф с проходилката, но господина се усети, че тя го ограничава и сега иска да пълзи и да се катери навсякъде. Стои си прав където се покатери и даже се пуска с едната ръка само с едната се хваша и се оглежда. Почна и да прави стъпки като се държи за опора, тоест да обикаля мебелите. Батко му точно на сегашната му възраст се пусна. Дани е малко по назад, но до месец като го гледам ще се пусне и той, поне така ми се струва.

Бебз скорошмно оздравяване!

Опа шефа дойде......

# 700
  • Русе
  • Мнения: 904
Здравейте момичета  Hug
Честити месечинки на малките сладурковци  Hug живи и здрави да са и много щастливи
При нас проходилката не се радва на голямо внимание -седи най-много по 15 минути и само играе неиска да се разхожда с нея ,а иска да го придържаме и така да си ходи вече ръце не ми останаха .С играчки се заиграва но не за дълго и все трябва да има някой при него сам необича .Общо взето няма много свободно време с него човек
А като не му се обръща внимание започва да вика като Тарзан -ААААААААААААААААААААА и да се кара с пръсче  hahaha
От вчера вече и пляска с ръчички много е сладичак ,а като му се скарам нещо започва да плаче жално горкото и да се гушка в мен

# 701
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета и вече порастнали дечица!
Честити месечинки и на всички празнуващи!
Искаме да ви се похвалим по два повода - нашия батко го приеха в НПМГ и вече се записахме Simple Smile
И вчера кръстихме малката Бубуланка (любимата й кака Бубе я кръсти). Ето малко снимки да ни видите.
Утре сме на консултация и ще минем да се отчетем.
Хубав и слънчев ден за всички    Hug

# 702
  • Русе
  • Мнения: 904
Писето честито християнче   bouquet много е сладка

# 703
  • Мнения: 65
Честито християнче,Писенце Simple Smile Да е здраво и щастливо Simple Smile) Много е красива малката Бубка Simple Smile)
 
Смехи HugВинаги си толкова внимателна и интересуваща се от всички  Hug Благодаря ти,че ни мислиш  Hug  bouquet
 

Ние сме болнииииииии  smile3511 Жестока кашлица и температура,със сополи и разстройство мъчат малкото ми момиченце,уж се беше оправила за 2 дни се влоши Sad(Срискайте палци да се разминем с бронхеолита този път  Praynig

Бебз,скорошно оздравяване Simple Smile)

Колко мами по морето,много сте готини,искрено ви завиждам,аз ще пропусна.И моята Ради беше на моренце,дали се е завърнала обаче нз Simple Smile)  Hug


# 704
  • Мнения: 1 167
Здравейте маминки Hug
Бобче,много се радвам за вас,че най-накрая ще сте на родна земя.Да си изкарате много хубавко.
Болничките да оздравяват бързо
Ние с проходилката прекосяваме цялата къща,не се спира,но да лази не иска.
Зъби нямаме и въобще незнам кога ще излязат.Ми това е засега нещо нямам настроение да пиша тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт