Бременни майки в чужбина - 36 тема

  • 21 914
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 473
Hirsen в днешно време има толкова информация в интернет, че се съмнявам да не можеш да намериш нещо за дишането .....  търси някакво видео, не може да няма.  Peace

# 706
  • Мнения: 14
Хирсен,мерси много,дано да е към края на тази седмица,може да ми пратиш номера си,имам опция за нет на телефона,но не ми е активирана.За киселините специално,при мен всеки път различни неща ми действат,напр.студено прясно мляко,газирана вода,безалкохолна бира,а когато е нетърпимо съм стигала и до сода бикарбонат,но я избягвам,не е вредна но все пак,пробвала съм и това с лимона,но при мен лично не само не ми помага,но и ми създава к-ни.Вечер избягвам тежки храни,сладко и пържено,гледам и хляб да не ям,но то колкото и да се старае човек пак се получават,като падне бебчо по на долу,ще ти олекне,въпреки че аз си ги имам всяка вечер.
Ох вече нямам търпение да дойде бебо,вчера имах пак едни контракции...,но накрая нищо след час и половина отминаха newsm78,а през последните две седмици така ми се нацепи коремчето,че нямам думи,през цялата бременност се опазих,но накрая вече стана то каквото стана Tired,то си е до кожа,но толкова мазила и работи слагах и не се разминах.След като се роди ще пробвам с контратубекс,казаха ми че помагал за пресни белези и стрий.
Да не ви занимавам повече с моите глупости Naughty
Лека нощ на всички Hug Hug

# 707
  • Мнения: 0
Привет и от още една мрънкаща и недонаспана в напреднала бременност.  Blush

Хирсен дай ми ги тези киселини и каквито и неразположения да имаш в замяна на моето "дзен ухо", става ли  Tired Няма вече миг спокойствие, само излизане, движение и потъване в някакви проекти ме спасяват от това звънене/бръмчене...Но е още само 6 сутринта и няма как да го "игнорирам" ...

Между другото, какви предпазни мерки смятате да използвате след раждането ( за тези които мислят по този въпрос)? Дайте ми някакви препоръки/мнения моля ви, аз досега никога не съм използвала противозачатъчни средства. Има някакви пръстени, някой ползвал ли е такова нещо или спирала, кое е последния хит, някой по запознат Rolling Eyes

Иначе ние чакаме някакъв тайфун тука.  Whistling Толкова за времето от Ю.Корея.

И още един въпрос като за чужбински родилки, смята ли се за редно, там където сте, след раждането да черпите лекарския екип? В Бг знаем си е обичайна практика (букети, подаръци, бонбониери чудесии..), но в чужбина newsm78

Колкото за дишането, предполагам няма нужда от някакви специални техники, Хирсен, защото те ще изискват време и практика и незнам колко ще са ефикасни по време на раждането. Като дишането Ужаи (Ujaii) е един вид техника, която се използва в йога, или вдишване-задържане-издишване в съотношение 4-4-4 примерно за начинаещи, но според мен просто едно съзнателно дълбокоо вдишване с пълни дробове и издишане на целия въздух би било най-уместното (може би евентуално със задържане по време на контракциите Thinking). Наскоро разглеждах една много хубава книжка в една книжарница за бременност и раждане и там прочетох за това: Когато вдишваш си казваш "сат", когато издишваш "нам"- мантрата сатнам. Значението проверете сами, ако искате, да не ви занимавам повече. Peace
 

# 708
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Loren тук няма практика с цветя и подаръци - евентуално може да занесеш снимка или картичка със снимка на бебето на докторката ти. Като цяло изписването е от сестрите и ти реално не виждаш екипа, който е израждал повече. Цветя не съм виждала да подаряват на доктори. Само веднъж съм виждала да занесат малко подаръче.

Хирсен аз до сега май само тази екстра с киселините съм пропуснала и дано е така до края - но със сигурност недоспиването е много неприятно упражнение. И аз имам такива нощи дето преспивам 2-3 часа сумарно за цялата нощ - после деня ми е супер неадекватен.

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 01:43 от shemet_neveroiaten

# 709
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Чак се замислих за изпсиването.  ТО да стигнем до там да ни изпишат живи и здрави, а до тогава ще съм разбрала какво се носи в тукашните болници. 

# 710
  • Мнения: 714
 Привет,коремчета!  bouquet
Относно черпенето-тук няма такава практика и биха погледнали много странно на такава проява!
За киселините-съчувствам ви,милички-аз последните седмици имах зверски киселини дори и от чаша вода-нияо не помагаше,просто стомаха стоеше постоянно отворен,тъй като бебо беше много голям!Аз спях,доколкото можех да спя седнала!Лекът е раждане! Mr. Green
 Относно техниките на дишане-много помагат,не изискват кои знае какви умения,а добре концентрация!На мен ми бяха много полезни,както и упражненията върху топка и изпитата арника!Особено при поставена анестезия,дишането остава нещото,което всяка от нас може да контролира(за разлика от контракциите и напъните,за които усещането се променя от упойката)!
  На всички пожелавам прекрасен ден и много позитивни емоции!Погалете коремчетата,отделете време за себе си-послушайте музика,почете любима книга,вземете ароматна вана,че след появата на бебо,няма да имате време за това!До скоро,че Дани ме зове! Hug

# 711
  • Мнения: 14
Здр коремчета  bouquet.
Ако всичко си е наред,аз ще си раждам нормално и без никакви упойки,повече ме е страх от упойката,защото така нямаш никакъв контрол.Иначе и тук не се правят подаръци,само у дома така сме научини,а за мен да благодариш с подарък на някого защото си е свършил работата както трябва е глупаво,добре че ще раждам тук,че там сигурно ще ме гледат само в ръцете Laughing
Лорън и аз съм от недоспаните и мрънкащи мами  Grinning

# 712
  • Мнения: 0
 fentazi аз иначе си доспах по-късно, така че съм само мрънкаща, но ще си мрънкам вече наум , за да не се повтарям и да не досаждам на никого. Wink

Случват се и разни хубави неща. Като например това, че си имам нова карта за постоянно пребиваване, след първоначалната с  2 год. срок. и нови съседи, с които засега се разбираме  прекрасно.

На всички  Hug

# 713
  • Мнения: 30
Loren, fentazi дръжте се момичета! Мъничко остана и аз тайничко благородно ви завиждам!

Loren честити нови придобивки (ако ме чуят съседите ти как ги назовавам вече няма да се разбирате така добре)  Mr. Green

Т_е_А доколкото знам австрийците и немците те принуждават да се откажеш от българското гражданство ако искаш тяхно. Но не знаят за българина и за (културно казано) неговата комбинативна мисъл и че веднага след като получи чуждия паспорт кандидатства отново за български такъв и съвсем мигновено го получава обратно Simple Smile.

Благодаря ви за съветите за киселините, снощи внимавах повече с хапването и спах значително по-добре.
Благодаря ви и за съветите за йога-дишането, ще се постарая да потърся тук-там инфо и видео и поне  малко да съм подготвена. Аз искам обезателно епидуралка. Не търпя на болка и не искам да оставам травмирана от спомена за това събитие. То май дишането е най-важно за успокояване на болките от контракциите, но предвид че при мен ще отсъстват поради анестезията се надявам повърхностните ми познания да са достатъчни за да напъвам  Rolling Eyes

Вече сме 12 във фейс-групата, хайде и другите да не се срамуват ми да налазват! Simple Smile

# 714
  • Мнения: 14
Ох Лорън завиждам ти,аз не можах да поспя,сутринта се събудих към 4ч после,правих компания на мъжа ми до 6.30ч,легнах и станах в 8ч.,а колко пъти ставах до 00,не мога да им хвана бройката,та какво съм спала не е ясно,и малкия рита,шава,бута с глава не му се седи на едно място Mr. Green.Честито за картата Hug
Хирсен,има хора които издържат на болка и такива които не могат да я понесат,аз в общи линий съм от първите(падам си малко мазохист Mr. Green),дори когато ме боли ставам малко агресивна Joy.Но дишането наистина влияе на прага на болката.Не съм ходила на такива уроци,но преди години се занимавах сериозно с йога,а правилното дишане си остана като навик,и мисля че ще се справя с това.

# 715
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
..
Т_е_А доколкото знам австрийците и немците те принуждават да се откажеш от българското гражданство ако искаш тяхно. Но не знаят за българина и за (културно казано) неговата комбинативна мисъл и че веднага след като получи чуждия паспорт кандидатства отново за български такъв и съвсем мигновено го получава обратно Simple Smile.

Ясно. При нас не стоят така нещата.  Ами всеки да си взима решение за себе си.

# 716
  • Мнения: 3 743
Привет Hug Как сте? Ние тези дни бяхме в Монреал. Но аз доникъде не я докарах с планирания шопинг.

Оказва се, че имам големи проблеми с избора на кошара. Проблемът е, че тук контролните органи за безопасност на потребителските стоки налагат мнението, че платнените кошари не са пригодени да се използват като легло за спане на бебето и съответно не се предлагат достатъчно твърди матраци в съответния размер. А иначе си имат всичко кошарките и място за повиване и нощна лампа и електронен модул с мелодии и гриф с плюшени играчки. Само с тези матраци.  Ако взема дървена кошара, отделно от матрака, трябва да купувам обиколници, повивалник или да повивам на леглото, отделно евентуално и въртележка и т.н. Пък и като знам Диди как хубаво си спеше в платнената кошара и много ме е яд, на тези техните "мерки за безопасност"
Ей тази много ми харесва: http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=3822322
Да не говорим, че цените на всички бебешки артикули са 2 пъти по-евтини в САЩ #2gunfire, ама здраве да е, след 4-5 години като станем канадски граждани живот и здраве, ще видят те как се ходи на шопинг тур в САЩ Money hahaha   
Хайде оплаках се, извинете  Blush

# 717
  • Мнения: 2
Аз тези дни като по чудо спя като къпана,даже и до тоалетната ако стана ще е веднъж и то към 5 сутринта,после обратно в леглото и охооо до  към 11..направо не мога да повярвам,но се възползвам максимално,че ще го търсим този сън после Laughing
За киселините,аз засега се справям с тях с газирана вода и облекчава до известна степен Thinking но както каза една мама единственото лечение е раждането Laughing
А по въпроса с предпазването от евентуално забременяване след раждането и на мен ми е интересно какво мислите и кой какво има напредвид...аз съм в голямо чудене чесно казано,аз също не съм пила противозачатъчни никога до сега,но май-ще е това моят начин след раждането newsm78
За почерпката на изписването и тук няма такова нещо,и най хубавото е че и никой не очаква каквото и да било от теб, и не те гледат на кръв ако не занесеш нещо. #2gunfire Mr. Green

# 718
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Т_е_А доколкото знам австрийците и немците те принуждават да се откажеш от българското гражданство ако искаш тяхно.

не е вярно  Wink
мога да взема немско гражданство без да се отказвам от българското, защото съм от страна членка на ЕС Peace
за Австрия незнам как е.

Лорен, шумът е ухото се казва тинитус и често е на нервна почва, следствие стрес, тревожност и пр.
за жалост няма лечение, но опитай техники за релакс.

техниките за дишане са важни и не са чак толкова сложни. има значение дали се диша с гръдния кош, странично или с корема.

днес установих, че коремът ми не само е порастнал от бебо, а се е натрупала и сланинка там  Shocked
нормално ли е? чувствам се като плондер Confused

# 719
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
...

Т_е_А доколкото знам австрийците и немците те принуждават да се откажеш от българското гражданство ако искаш тяхно. Но не знаят за българина и за (културно казано) неговата комбинативна мисъл и че веднага след като получи чуждия паспорт кандидатства отново за български такъв и съвсем мигновено го получава обратно Simple Smile.

За да не стане объркване, не съм го казла аз, а го казват на мен.

Общи условия

Активация на акаунт