Лято в Албена 2011 (тема 4)

  • 43 002
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Milen Panayotov
‎"Перфектна" почивка в "хотел" Орхидея, мерси! Дъщеря ми и другите 2 деца от компанията с 40 градуса температура, повръщане и диария...мерси, че нямаше сапуни в тоалетните, мерси, че т.нар. басейн е по-мръсен от селски гьол, за половината ден без ток, за стаите с размер на килер....Слава богу 3 дни преди края на планувания АД се прибрахме поживо-поздраво! Кракът ми повече няма да стъпи не само в село Албена, но и по цялото българско черноморие!

това е писано във фейсбук

От думите на този господин, и от отговора, който Албена му пише става ясно, че 20-30 деца са натръшкани от вирус.
Ами момичета, то моето в момента и без да е на Албена, както си е у дома, е тръшнато от вирус. Половината му другарчета също. Без да ходят на детска градина в момента. Просто явно сега му е момента. Естествено е кофти да те лепне на почивката, но...какво да се прави.
От отговора на Албена:
"Вчера дъждът и бурята предизвикаха спиране на тока за около 2 часа в хотела и ресторанта, което може би още повече е засилило неприятното Ви впечатление."


Имало буря и дъжд.....????Не  е ли навсякъде горещо и слънчево?
Да, вчера в Добрич и региона си повилня времето, но за час- два.

Последна редакция: сб, 16 юли 2011, 01:57 от [X]megelinka

# 706
  • Мнения: 123
Ей такива пикли като тая,които си мислят,че са голямата работа заслужава една тежка присъда в Сливенския затвор....Как може такава безотговорност,да върви да се трепи по поляните като иска да кара мотора,тя тръгнала детето да гази....направо съм потресена и бясна! #Cussing out

На мен ми е чудно толкова ли не е могла да свие мотора в друга посока и ако се трепе поне да е само тя, ами се е натресла върху хората. При това е на 26 години, не е някоя пикла на 14-15  newsm78

# 707
  • В.Търново
  • Мнения: 6 746
Ей такива пикли като тая,които си мислят,че са голямата работа заслужава една тежка присъда в Сливенския затвор....Как може такава безотговорност,да върви да се трепи по поляните като иска да кара мотора,тя тръгнала детето да гази....направо съм потресена и бясна! #Cussing out

На мен ми е чудно толкова ли не е могла да свие мотора в друга посока и ако се трепе поне да е само тя, ами се е натресла върху хората. При това е на 26 години, не е някоя пикла на 14-15  newsm78
Явно акъла й е като на 14-15 годишна.... Sad

# 708
  • Мнения: 332
Привет момичета:)
Днес се завърнах от почивката ни в КОМ-изкарахме може да се каже добре...
Като цяло никаква анимация,или аз не съм разбрала Mr. Green(то и с тия деца човек за нищо не разбира)
Храната-мааалко по-оскъдна от минали години,но на фона на тази криза-аз съм доволна,като се има предвид,че не съм от капризните.Децата караха на макаронени изделия 5 дена,което колкото и да е чудно,поне не е опасно Mr. GreenВърнахме се живи и здрави(и изгорели)
Направи ми впечатление и то неприятно засиления контрол-те може да са си прави хората,но мисълта  че на всеки ъгъл се съмняват дали съм гост на хотела....
Долу на плажа бара също предлага обяд-а там какъв контрол ее....Детето ми е с алергия и от плодовете яде само ябълка,а такива нямаше в нашия хотел...Помолих веднъж да си взема една-не беше ми разрешено Close
Но на другия ден човека направи компромис и пусна малкия с ябълката напред Stop
Ако някои иска още инфо-нека ми пише на лични,ще се радвам да съм в помощ:)
На всички заминаващи пожелавам нашето слънчево време и си вземете висок фактор слънцезащитно масло,че изгоряхме яко ние Grinning

# 709
  • Мнения: 127
Кажете ми кой е най-добрия начин за резервация за такива като мен, които все оше не са си направили. Директно в хотела или чрез тур оператор?

# 710
  • Мнения: 113
 Директно в хотела, по възможност не на рецепция , а направо на управителя Peace

# 711
  • Мнения: 514
Момичета,а някой ходи ли вече тази година във Фламинго?Какви са впечатленията ви? Peace

# 712
  • Мнения: 2 806
В петък вечер се завърнахме от почивката ни в Добротица. Прекарахме страхотно  Sunglasses Персоналът беше много любезен, стаите - чисти. При настаняването се съобразиха с молбата ни да не сме на по-високите етажи заради бебетата. Кухнята беше с леки нюанси в сравнение с миналата година, но пак добре. С вируси проблеми не сме имали, а ако в хотела ги е имало нямаше как да не ги лепнем с 10 деца в групата  Laughing
Аниматорите полагаха максимални усилия да включват всички гости в забавленията.
Миналата година имахме 1-2 по-хладни дни и се поразходихме до Ботаническата градина и Делфинариума. За тази бяхме планирали разходка до Мидената ферма и Калиакра, но така и не стигнахме  Simple Smile На това хубаво време на никой не му се мърдаше от плажа и басейна  Laughing Само вечер отскачахме за кратка разходка до лунапарка и после децата бързаха да се върнат за детската дискотека. На новата катерушка до хотела също се забавляваха доста.
Всички от компанията останаха много доволни.
Направо завиждам на тези, на които почивката в Добротица тепърва предстои  Mr. Green

# 713
  • Мнения: 133
Светлана, чудесен коментар, предстои ни почивка в същия хотел и искам да те попитам детската дискотека и въобще вечерната анимация всеки ден ли е и горе-долу от колко часа и още има ли кафе еспресо или само от автомат (че хич не го уважаваме и ако е така да си нося машинката)?
Весело лято и чудни ваканционни дни на всички Hug

# 714
  • Мнения: 1 129
Привет и от мен:)
Ние се завърнахме преди една седмица от втората ни почивка за тази година в Албена.
Този път в Сенди Бийч.
Като цяло съм доволна. Най-много ми хареса естествено стаята (след ремонта). Козметиката в банята обаче е показана на снимките като тази във Фламинго, но си е най-обикновена Албенска. Не че има каквото и да е значение, само отбелязвам.
От ресторанта сме доволни като цяло. Имаше достатъчно разнообразие, особено на риби (уцелихме някакъв период с ципури и лавраци всеки ден). Липсваха ми готвени неща. Имаше 2 пъти винен кебап и веднъж мусака, която не струваше. Останалите неща си бяха суховати (филета и пр. много добри, но все пак без сос). Супите бяха ала Албена - филето от закуската с малко зеленчуци и ориз или фиде. Кремсупите от зеленчуците за гарнитура. Само боба и лещата бяха ОК (за една седмица имаше по веднъж).  Десертите бяха най-зле. Имаше само квадратни пастички и от време на време тиква. Ако отидеш по-рано имаше и едни кремове в чаши или бутерки с локум. За 7 дни нищо друго не видях. Миналата година макар и в ресторант Амелия, който обслужва Калиопа десертите бяха много по-разнообразни.
Много дразнещо ми действаха румънците, руснаците, а веднъж дори и една българка, които се бутаха по шведската маса без никакъв ред. Докато посегнеш за прибора и някой минал пред теб и го забърсал. Постепенно свикнахме да ходим в началото и избягвахме блъсканицата.

Персонала беше учтив и внимателен. Това важи за целия персонал и на рецепция и в ресторанта и камериерките. Управителя всяка вечер и доста често и на обяд беше в ресторанта и посрещаше хората. Нямахме никакъв проблем да вземем храна за детето в стаята (защото се разсейваше много в ресторанта и отказваше да се храни).

Голямото разочарование за мен беше анимацията. Работеха като че ли заради самата си работа, а не за гостите. Детето ми гонеше детската аниматорка да си говори с нея, а тя търчеше устремена в някаква си нейна посока. Спортния аниматор не минаваше да кани гостите за активитата и освен волейбол нямаше други на плажа.
Имаше една водна гимнастика в студения басейн и това е. Нямаше програма на видно място.

Най-вече ме разочарова вечерната анимация. Шоутата бяха в болшенството си буфосинхронада изцяло на немски, и почти не включваше танци, или ако имаше, то бяха почти пародия. Аниматорите (като изключим една) бяха неартистични и се гледаха един друг. Нямаше вечер аниматор в ресторанта, който да кани за шоуто което ще правят.
Детската дискотека беше в лобито,на много сбутано място пак изцяло на немски. Те се опитваха да говорят и на други езици, но самите песнички бяха на немски.
Между другото точно в КОМ видях страхотна анимация. Наши приятели почиваха там и ходихме да гледаме вечерната анимация. Правиха някакво ориенталско шоу. Нямаше свободно място в амфитеатъра и хората пляскаха през цялото време. Шоуто беше с много танци и хубава хореография. За дневната анимация не знам, защото не сме почивали там.

И последно да кажа, че в хотела на 4 ден все още не ни бяха сменили спалното бельо и оставих бележка на камериерката. Иначе не знам дали имаше намерение изобщо да ги смени. Но това не го приемайте като мнение за целия хотел, защото свекър и свекърва ми бяха с нас на друг етаж и тя каза, че тяхното бельо още на 3 ден е сменено, без да пишат бележки, така че явно зависи от камериерката.

Още нещо много важно щях да пропусна. За плажната зона. Пробвах експериментално първия ден чичковците от плажа дали може срещу заплащане да ни пазят шезлонг на първа линия. Исках да видя какво ще стане. Отказаха ми. Явно не съм им се видяла достатъчно платежоспособна. Или не достатъчно убедителна (все пак исках да ги пробвам и явно са ме усетили). Казаха ми да ставам рано и да си слагам хавлията, защото те идвали късно в 8.30. Послушах ги и пратих свекър ми да пази чадър към 7.30.
Та той ми каза, че тия от плажа идват и почват сами да запазват чадъри на първа линия, където после се настаняваха румънци и руснаци. (Може би те са по-добри клиенти знам ли...)
Естествено имаше и хавлии, които си стояха денонощно там и хората идваха за малко около обяд.
Ние ходихме към 9 и се прибирахме към 11. А свекър ми в 7.00 7.30 успяваше да намери чадър на втора линия.
Станах дори свидетел на много некрасива сцена. Някакъв румънец беше запазил чадъри с кърпи и никакъв го нямаше. Една жена българка дойде и махна хавлията. След което румънеца се развика и даже извика момчето от чадърите да я изгони. Той се опита, но не успя, защото на практика няма основание. Така че постъпвайте както прецените. На мен не ми стигна смелост да го направя, и най-вече понеже имах свекър пазач не ми се наложи да влизам в подобни пререкания, но беше неприятно.
Миналата година нямахме такъв проблем, но тогава плажа беше за по-малко хотели (само Калиопа, Фламинго малкото и Добруджа). А сега бяха добавили Сенди и Лагуна бийч, и май само Фламинго го нямаше.
За щастие свободната зона си е там и който си има чадър може да си плажува до водата без проблем.

Последна редакция: нд, 17 юли 2011, 19:33 от танита

# 715
  • Мнения: 123
За анимацията в Ком съм напълно съгласна, спомням си, че дори когато вечер валеше пак се опитваха да забавляват всички. За през деня немога да кажа, защото през всичките дни доста валеше.

# 716
  • Мнения: 214
Момичета, понеже утре сутринта заминавам, а сме на 48ма страница, да правя ли сега новата тема?  Rolling Eyes

# 717
  • Мнения: 127
Моля за помощ! Като се рових из хотелите излиза,че има свободни места в Алтея. Някой да ми даде инфо за хотела. Благодаря.

# 718
  • Мнения: 790
Да се включа с отзиви за чудесна, макар и кратка почивка в Калиакра. Впечатленията ми са само положителни, както са били и предишните години. За късмет хванахме ясно и слънчево време, дори успяхме да направим малко тен, въпреки високия слънцезащитен фактор.
Случаят с пострадалото детенце много ме натъжи. Надявам се всичко да се оправи при детето и тази ужасна неприятност да остане бързо назад в миналото . Много се надявам на това. 
Момичета, тръгвайте с положителна нагласа, всичко ще бъде наред и ще изкарате прекрасна ваканция!

# 719
  • В.Търново
  • Мнения: 6 746
Момичета, понеже утре сутринта заминавам, а сме на 48ма страница, да правя ли сега новата тема?  Rolling Eyes
Май да,тази тема и тя беше направена след 48 страница.
Весело изкарване! sun

Общи условия

Активация на акаунт