Лято в Албена 2011 (тема 4)

  • 42 986
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 186
Относно Лагуните - миналата седмица няколко семейства с деца се върнахме оттам след седмична почивка - кои в Лагуна гардън, кои в бийч или маре и не чух някой да се оплака от ентеровируси по време и непосредствено след почивката, дано и занапред е така Praynig. По отношение на сатите - не са големи, напротив, но според мен с кошара няма ад е съвсем тясно - в Лагуна Гардън, а той е като Марето - в стаяте имаше едно единично легло, едно персон и половина и едно разтегателно диванче плюс бюрце-но може би кошарата трябва да е на мястото на дивачнето, за да не стане съвсем тясно - ние сме четирима - аз с малката на едното легло, таткото с баткото на другото, че даже диванчето беше свободно  Laughing не ни беше тясно. Ама ние си живеем натясно, така че не знам за други преценката да е различна.

# 736
  • Мнения: 190
Ние се върнахме в петък след седемдневна почивка в Сенди.Хотелът е много хубав,персонала се старае и е любезен.Но точно на тръгване малката вдигна температура,а вече вкъщи картинката се дооформи.Всичко свърши за 24 часа,баткото хвана същият вирус на 4-тия ден,само температура,отпадналост и болки в корема-без повръщане,на него пак му мина за 24 часа.Хората в хотела полагат доста усилия всичко да е чисто и поддържат добра хигиена,но както и по-горе други казаха румънците са кошмар.Върхът беше когато покрай басейна спря една румънка с дъщеря си на 4-5 годинки,повдигна и полата и видя,че се е наакала-явно вирусът.Жената се поогледа,потърси кърпички в чантата си,явно нямаше и за по-лесно му изми дупето в басейна.Ние съответно повече не стъпихме на басейна,но такова им е държането навсякъде-за жалост.

# 737
  • Мнения: 790
Бюти,

Какво се случи, защо изтри поста си?

# 738
  • Мнения: 3 993
И аз това се зачудих, Бюти какво беше написала?

# 739
  • Мнения: 922
В началото на юли бяхме за 9 дни в Сенди Бийч - там нямахме сушилни. Детските кошари са дървени поне тези които видях по коридорите.
Стаите се почистваха много добре всеки ден, но терасата я почистиха чак след 4 ден.
Хавлиите ги сменяха всеки ден и ги сгъваха на различни фигурки, но чаршафите само веднъж за целия престой.
Тоалетна хартия в стаята винаги слагат по една допълнителна, но сапунчета и шампоани само при настаняването.
В тоалетната в ресторанта и в лоби бара сапун имаше много рядко.
Анимацията е под всякаква критика.
Храната аз съм доволна. Имаше чудесни зеленчуци на скарата - лук, тиквички, патладжан. Десертите веднъж имаше тарталети - чудесни и винаги имаше много плодове, което за мен е по-важно от торти и сладкиши. Плодове имаше и в снек бара и на рецепцията.
Имаше и месо, риби, скара, ....
Като цяло съм доволна. Персонала е много любезен и много се старае.

# 740
  • Мнения: 841
Супер гадно е като лепнеш ентеровируса на морето. Преди години почивката ни започна с 2 дни закъснение (отидохме дни от началната дата на резервацията ни), че през нощта предхождащ заминаването ни децата не знам от къде го лепнаха и трябваше да изчакаме ден - два да премине. В интерес на истината досега не сме го хващали на морето.
Извинявам се, че не помня кой беше писал за това, че се следяло много кой с каква гривна е - в частност визирам описаният случай в бар Хавана за детето и ябълката. Доколкото разбрах и дано не бъркам съфорумката е била в хотел, който не е ползвал услугите на бар Хавана, а както тя е описала в нейният хотел ОИ не включвал ябълки. Според мен така е и редно - дете или не има си правила и трябва да се спазват като детето ти обича ябълки и в ОИ ти няма, то за мен е най - естественото нещо е да му купиш. Плодове в Албена се продават на много места - най - близкото е на крайбрежната алея на няма и 50 метра от бар Хавана, а ако цената е проблем - то в Кранево са си направо на нормални цени. Може да кажете - еми това е дете, а това е една ябълка, но за мен това си е вид просия и то за жълти стотинки - т.е. пълна излагация.  Ако случая е с пълноправно ползващ се в ОИ в бар Хавана, то тогава смятам, че няма проблем да се изнесе ябълка или там, каквото и да било за дете.

# 741
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето ме с подробности.
Хотелът - идеалното местоположение. Алея за разходки, заведения, детски забавления, лунапарк и пр. - пред хотела, но същевременно достатъчно далеч, за да не се чува толкова шумът. Плаж - на две минути път. Страхотната градина с рози и детска площадка - под терасите. Тук нямам никакви забележки, направо е супер.
Стаите, доколкото разбрах, са два вида. Тези, които гледат към розариума, повечето са с две единични легла и диванче. Място за кошара има достатъчно. Приятелите ни бяха в такава, събраха леглата, бебето в кошарата, каката на диванчето, нямаше проблеми. Внимание - кошарите са малки дървени, не са от разтегателните и не стават за по-големи дечица, само за бебета. И са крайно недостатъчно. При пристигането ни се опитаха да ни кажат, че всъщност кошара няма и се наложи да се поскараме малко, за да ни издействат кошара от друг хотел. И това, като се има предвид, че резервацията ни е от март месец!
Нашата стая беше от страната на х-л Лагуна Бийч. Нарочно не исках към розариума, защото много силно се чува анимацията на басейна на Сенди бийч. Уви, от нашата страна пък се чуваше един лунапарк Laughing Но това поне само вечер, докато анимацията е целодневна и доста активна Simple Smile Който ще ходи в Сенди  - няма да скучае Peace В стаята имаше спалня, единично легло, диванче и банята е малко по-голяма, отколкото в обикнновените двойни стаи. Ако обаче в такава стая се сложи и кошата, според мен става доста тясно. Ние не ползвахме кошара и се наместихме добре.
Хотелът няма собствен басейн и ресторант, ползва тези на Лагуна гардън, които са супер. Има страхотна детска секция, с пързалка, пръскалки, едни кранове, с които дечурлигата адски много се забавляват, сравнително чисто е. Барът до басейна предлага напитки, пица, скара, картофки, салата и сладолед. Пиците ми бяха много вкусни Blush
Храната в ресторанта мен лично ме изненада приятно. Ципура, пастърва, миди, скариди определено не са неща, които човек очаква да му сервират редовно в хотели от тази категория, но имаше. Ципурата е страхотна! Лазанята също. Супите бяха разнообразни, готвените неща не съм оглеждала много, защото налитах на рибата основно. Салатите бяха едни и същи всяка вечер, но пък са толкова много, че може всеки път да се пробва нещо различно. Ябълковият сок на Албена АД е жесток! Изпихме литри от него Simple Smile Сладкишите не струваха, но пък сладоледът е много вкусен и плодовете винаги пресни разнообразни, така че не сме стигали до тортите и кремовете. Една от вечерите имаше и карвинг Wink
Плажът - доста пренаселен. Лагуните ползват един сектор с тези хотели от парковата част, които са на ултра ол, поради което винаги е фраш. Ние си намирахме места отпред само за късния следобеден плаж, сутрин абсурд - всичко е резервирано с хавлии, плавници и т.н. Тази практика е ужасно дразнеща и смятам, че от Албена АД трябва да вземат мерки, но понеже навсякъде, където съм била, все е така, не вярвам и тук да се промени някога Confused
Анимацията е трагична. Малко гимнастика, малко тъпи игри и отва е. За децата има мини клуб, но не сме го ползвали, защото нещо не се вдъхнових от идеята, струваша ми се не особено забавно. Виж, анимацията на Сенди ме впечатли. По цял ден врякаха нещо от този басейн и всяка вечер имаше представления в малкия амфитеатър.
Май нищо не изпуснах Grinning

# 742
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
belinda, благодаря за изчерпателния отговор.  Hug Хм, на нас явно такава стая ни гласят, защото когато ги питах за изглед розариум и те взеха на увъртат. А казаха, че сме със сигурност в стая със спалня, легло и разтегателен диван. Явно нямат такива стаи откъм розариума. Абе не е болка за умиране в крайна сметка, стига да чистят редовно. Peace Дано храната се запази все така хубава и следващата седмица, когато ще сме и ние там. Grinning
По повод храната в Сенди - така описана доста се различава от миналото лято. Миналото лято беше невероятна. А сладкишите им бяха уникални просто. И анимацията им беше много добра. Но явно нещата се променят всяка година и надеждата остава да случим на добро качество. Peace

# 743
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Познати в момента почиват в Магнолия и освен, че плажът им бил далеч, нямат никакви оплаквания. Паркингът бил достатъчен. Като си дойдат ще ги питам за повече подробности.
ще съм ти благодарна ако ги разпиташ подробно , че ние заминаваме на 6.08.  Hug
оф с тия вируси така съм се притеснила и аз почнах да им давам био гая , дано помогне , че миналата година го карахме и тримата без бебето и беше кошмарно  Sick

# 744
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Разбрахме се с Калентина, че новата тема аз ще я пусна. Заповядайте

Белинда, благодаря! Успокоих се след твоите постове. А за ентеровируса, пак да кажа, без да сме на море, моето момиченце го изкара. Но тя е с добра имунна система ( да чукна на дърво) и повръща само един ден и то малко. А тази година зимата пиеше витамините на Амуей, а лятото е на ентеросан, както и аз. Дано се разминем с това, което мина.

# 745
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз за 4истенето нямам забележки. Всеки ден минаваше жената пода, ама наистина миеше, не просто да разнася космарлак по пода Laughing Е, не е като да си из4истиш вкъщи, но става Wink Кърпите сменяха всеки ден, 4аршафите - три пъти за седмица.
Това, което ме издразни много е, 4е за една седмица, в тоалетната на пул бара нито веднъж нямаше сапун! Е, как се о4аква да ядеш, с мръсните ръце от басейна или от вецето newsm78 Аз си носих душ гел от стаята в плажната 4анта, плюс дезинфектант от тези те4ните, дето са без измиване, но ето - пак ни нагази вирусът...Как да се спаси 4овек, не знам?
Лулумба, управителката на хотела не е най-милото създание на света. Подготви се за битка за стая на висок етаж, с правилния изглед и т.н. Не е сговор4ива хи4.

# 746
  • Мнения: 233
Тай, Little wingels, бях споделила първите си впечатления от хотел Калиакра (за жалост не добри  Confused ), но прецених, че е по-добре да пиша след като тръгнем от тук. Затова си изтрих поста.

Иначе, като цяло хотелът ми хареса. Макар и да е препълнен, няма блъсканица, нито хаос, доста спокойно е. Персоналът е много любезен. Храната е еднообразна, но добра. Чистотата в стаите не е хич на ниво, но затова подробности по-късно. Wink

Общи условия

Активация на акаунт