Лято в Албена 2011 (тема 4)

  • 43 001
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 806
Светлана, чудесен коментар, предстои ни почивка в същия хотел и искам да те попитам детската дискотека и въобще вечерната анимация всеки ден ли е и горе-долу от колко часа и още има ли кафе еспресо или само от автомат (че хич не го уважаваме и ако е така да си нося машинката)?
Весело лято и чудни ваканционни дни на всички Hug

За анимацията - сутрешна от 10 или 11 (не помня, че по това време бяхме на плажа) до 12.30, следобедна от 16 до 18.30 и вечерна - от девет без петнайсет за децата и от девет и половина за възрастните. Дневните бяха водна гимнастика, разходки с колела и влакчето, водна топка, плажен волейбол, футбол, ... и разни коктейлни игри. За децата организираха разни неща и в детския клуб. Програмата стои залепена на двата входа на ресторанта, а и аниматорите непрекъснато обикалят и канят да се включиш. Почиват само в събота.

Еспресо има на бара на басейна и на лоби бара. 

# 721
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За хавлиите е така. Даже си говорих с единия от плажа (чадърите пред Лафуните и Сенди ... май бяха за Фламинго и не знам още кой хотели). Та човекът си имаше негови хавлии и сутрин около 8ч ги слагаше на първа линия шезлонги. После идваха чужденците за които бяха запазени и си слагаха техните хавлии. Човекът ми каза, че това са гости на Албена които идват с години и са едни и същи и само на тях запазва шезлонги. Демек познават се отдавна.

# 722
  • Мнения: 24 467
Навикът да се запазват места с поставени по шезлонгите хавлии от предходен ден е разпространен по доста места у нас. Не ми допада, но не ми и пречи толкова, т.к. ние не седим на пясъка или по шезлонгите да се печем. Обаче имаме нужда да си оставим за предиобеда някъде багажа, все пак.
Има си решение, но и то е въпрос на организация на управата на комплекса- събират се хавлиите, които са поставени вечерта или рано сутрин и който когато си дойде на плаж си ги взима. Едва ли ще продължи да си ги оставя след това.
В крайна сметка най- справедливо е който- когато си дойде на плажа, тогава да си вземе и шезлонг. Другото си е чисто самоуправство- един слага, друг мята, ядосано, където му падне чуждата хавлия. И не е ясно кой е в правото си.

# 723
  • Мнения: 3 993

Има си решение, но и то е въпрос на организация на управата на комплекса- събират се хавлиите, които са поставени вечерта или рано сутрин и който когато си дойде на плаж си ги взима.

Точно така правят на плажа на Калиакра. Гледах, че румънците си оставят багаж под чадърите до вечерта, за да си ги пазят за следващия ден, но късно вечер персонала ги събира, прибират шалтетата, затварят чадърите и подреждат шезлонгите, всичко това го правят вечер, защото сутрин не са от ранобудните (като гостите на хотела). Затова ранобудниците отиваха на плажа рано-рано и пак запазваха и така до безкрай.  Laughing Мъжът ми е от ранобудните, но само веднъж успя да запази места на първия ред, защото румънците действат на принципа "един за всички", един отива и запазва няколко чадъра най-отпред и така местата на първия ред "свършват" светкавично. А някои хора ходят на плаж чак по обяд, примерно, когато ние се прибираме. Пълна простотия според мен, трябва да прекратят това самоуправство.  Naughty
Местата около басейните също се запазваха сутрин, но не толкова рано както на плажа, ами да речем към 7:30 ч. около половината вече бяха запазени.

# 724
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
В петък вечер се завърнахме от почивката ни в Добротица. Прекарахме страхотно  Sunglasses Персоналът беше много любезен, стаите - чисти. При настаняването се съобразиха с молбата ни да не сме на по-високите етажи заради бебетата. Кухнята беше с леки нюанси в сравнение с миналата година, но пак добре. С вируси проблеми не сме имали, а ако в хотела ги е имало нямаше как да не ги лепнем с 10 деца в групата  Laughing
Аниматорите полагаха максимални усилия да включват всички гости в забавленията.
Миналата година имахме 1-2 по-хладни дни и се поразходихме до Ботаническата градина и Делфинариума. За тази бяхме планирали разходка до Мидената ферма и Калиакра, но така и не стигнахме  Simple Smile На това хубаво време на никой не му се мърдаше от плажа и басейна  Laughing Само вечер отскачахме за кратка разходка до лунапарка и после децата бързаха да се върнат за детската дискотека. На новата катерушка до хотела също се забавляваха доста.
Всички от компанията останаха много доволни.
Направо завиждам на тези, на които почивката в Добротица тепърва предстои  Mr. Green

# 725
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Здравей, чудесни новини, нямам вече търпение! Ние заминаваме на 30.7 в Добротица, малко се притеснявам да не ни преместят в друг хотел, казват че понякога има дублиране на местата и те местят. Има ли досега проблем за Добротица или само някои хотели са така? Има ли начин да не приема преместване в друг хотел? Благодаря предварително

# 726
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Нещо не ми се получи, не можах да слея цитата с моя текст. Моля за извинение

# 727
  • Мнения: 24 467
Познати в момента почиват в Магнолия и освен, че плажът им бил далеч, нямат никакви оплаквания. Паркингът бил достатъчен. Като си дойдат ще ги питам за повече подробности.

# 728
  • София
  • Мнения: 18 679
Изкарахме страхотна седмица в Лагуна Маре Hug Хотелът надмина очакванията ми и считам, че за цената, която платихме получихме повече от добро качество във всяко отношение! Не ми се търгваше...
Ден след прибирането ни обаче нещета буквално се сговниха Sad И двете ми деца си донесоха чревния вирус и ми се развали хубавото усещане за чудесна отпуска.
Внимавайте много! Повръщането е зверско Cry
Не мога да обвиня за това обаче Албена. Чистеха хората, колкото може и храната беше прясна и хубава. Но някои хора, извинете, особено чужднеците, нямат никакви хигиенни навици. Такива неща видях, че е направо цяло чудо, че в курорта има само ентеровирус, а не истинска чума ooooh!
Ако някой има въпроси за хотела, ще гледам да отговоря.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 150
Мен ме интересува големината на стаите и по конкретно много ли ще е тясно, ако сложим детската кошара? Другото е - леглата за възрастните 2 отделни ли са или спалня?

Ако може и малко повече за храната да разкажеш - имаше ли разнообразие, готвени яденета, детски бюфет и т.н.?

Дано бързо се отървете от вируса Hug Мен ужасно ме е страх от това преживяване, ама все се надявам да ни се размине.

# 730
  • Мнения: 790
...
Не мога да обвиня за това обаче Албена. Чистеха хората, колкото може и храната беше прясна и хубава. Но някои хора, извинете, особено чужднеците, нямат никакви хигиенни навици. Такива неща видях, че е направо цяло чудо, че в курорта има само ентеровирус, а не истинска чума ooooh!
Ако някой има въпроси за хотела, ще гледам да отговоря.

Така е.  Виждах боси хора в ресторанта, които са били боси и в тоалетната. Лазещи и коленичещи деца по пода, които след това бъркат смело в купите и формите. И ако го правеха само децата - ок. Но и големите ходеха да бъркат с пръсти и да се пъхат там, където би трябвало да минават само готвачите, които зареждат.... Един румънец , също не дете, минавайки покрай детския басейн се наведе и си изплакна джапанките вътре.. Sick, все едно е селската чешма....

Белинда, бързо оздравяване на малчуганите и много сили за теб!

# 731
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 952
belinda, стискам палци бързо да се оправите от вируса.  Praynig За съжаление всичко най-вече от свинщината на хората. Thinking Моля те, напиши по-подробно каква е храната и ако имаш впечатления от детската анимация. Ние ще сме там в неделя и се надявам нещата да са добре. Пием всички Био Гайа, дано и този път ни спести чревните вируси. Praynig

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Олеле, Белинда, това, което пишеш е ужасно. Дано дечицата бързо се оправят.  Отвратителни са тези ентеровируси, а така хубво започна с другата информация за хотела.
И аз искам да те помоля, стига да ти се пише за повече информация за стаите, басеините, храната, плажа, но продължавам да съм силно разколебана дали да не си отменя резервацията.

# 733
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 952
elsi, по принцип чревните вируси атакуват винаги в този период. И не само на морето. Но и от хората си зависи. Дано случим на по-разбрани съхотелци. Thinking

# 734
  • Мнения: 233
  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 18 юли 2011, 16:23 от Бюти

Общи условия

Активация на акаунт