Какви книжки четете на 3г. дете?

  • 13 535
  • 66
  •   1
Отговори
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
Здравейте, тези дни изчетох няколко теми тук обсъждащи какви книжки четат децата или четем на децата и дали са подходящи за възрастта им или не,  и започнах да търся какви нови книжки да купя на детето си. Разкажете вие какво четете заедно или кое смятате че е подходящо за тази възраст. Последният път преди да отпътувам от БГ накупих доста приказки (изд.Грозното пате) и няколко сборни, но понеже ги поръчах от онлайн книжарница не можех да вида нищо друго освен съдържанието и се оказа в последствие че изобщо не са подходящи за детето (сборните). Много тънка хартия, малко и грозни рисунки. Дори на мен не ми харесаха, а какво остава да привлече вниманието на 3г. дете. На тази възраст според мен трябва да имат повече картинки (или текста да е сложен върху картинката) но не от типа 2 изречения на страница, и да е достатъчно увлекателно написана. Но в интернет няма как да се разгледат, а понякога като търся в книжарниците и нищо не мога да харесам, а друг път само за приказки оставям по 60-70лв. От книжките които съдържат само една приказка (Вълкът и 7те козлета, червената шапчица, грозното пате ....... поредицата Франклин) когато ги прочетем няколко  пъти, след това само детето сяда и чете (от това което е запомнило и което вижда по картинките) което много ме радва. Ще ми се да задържи този интерес към книгите, но докато е малко детето трябва да му се дават подходящите за възрастта. И тук идва вашата намеса. Очаквам предложенията ви.
P.S. в днешно време една книга/ приказка се издава понякога от няколко издателства, та ако сте харесали някоя книжка напишете и кой я издава.

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 17:40 от ronicat

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
Чела съм приказки. От малките книжки с картинки и по една приказка до големите от поредицата "77 приказки..".
"Мечо Пух", "Тигър", "Прасчо", "Франклин".
Но често много се разсейва. Започва да сочи картинките и да пита "Това какво е?" и т.н.

# 2
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
да, права си за това че изгубва интерес. Аз затова и пуснах темата за да видим кои са подходящите книжки за възраст 2-3-4г. Аз имам "Мечо пух" на изд. Народна младеж, където са събрани различни истории, но и става скучно (8-9стр. всяка история) и ме зарязва сама да я дочета а и няма много картинки и разбрах че не е стигнала тази възраст. Трябва да са кратко разказани. Имаме Мечо пух на изд. Егмонд, но и тя идва леко дълга. Трябва да могат да се прочетат за 10-15мин макс. После губи интерес. От няколко дни иска да и чета само "дядовата ръкавичка" на изд.Златното пате и много и харесва че си преправям гласа за всеки герой.
Аз ще препоръчам някои книжки които купих наскоро и се харесват на детето ми:
- Вълшебни приказки - изд. Пух - сбито съдържание и много красиви илюстрации, само трябва да се внимава със страничките че са тънки и не са много за малките пръсчтета http://www.mobilis.bg/articles/view/51330
-Да надникнем при Седемте козлета и вълкът - изд.Златното пате - http://www.mobilis.bg/articles/view/53079
-Бамби - изд.Пан - http://booktrading.bg/53931%20Приказно%20царство:%20Бамби?keyword=бамби
Миналата година любима и беше "Моите приятели животните" на изд. Хермес - http://www.book.store.bg/p47460/govoreshta-knizhka-moite-priateli-zhivotnite.html звуците са реалистични и падаше голяма забава

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 23:29 от ronicat

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
На дъщеря ми съм купувала книжки с приказки (по една приказка) с картинки и текст. Книжката е хармоника. Четат се бързо. Сега ще видя какво издателство са. Издателството е Пан.
В шкафа намерих и "Спящата красавица", същия формат, на същото издателство.

Порових се в Хеликон
http://www.helikon.bg/books/7/153801_chervenata-shapchitca-liubi … bni-prikazki.html

Във въпросният формат имам "Животните във фермата" на Софтпрес, но специално тази е за възрастова група 1 - 3 г.

# 4
  • Мнения: X
Аз купувам книжки на изд.Посоки,има почти всички от популярните приказки-Дядовата ръкавичка,Медената питка,Маша и мечокът,Дядо вади ряпа....Освен това са написани в по-лек стил ,подходящ за 2-3 годишни деца.
Четем също приказки написани в стихотворна реч.
Взимаме и книжки с по 2-3 приказки.Преди няколко дни му купих книга-луксозно издание с 25 много хубави народни приказки,се отегчава нещо.
Имаме и Мечо Пух,прочетохме я 3-4 пъти и повече не я иска.
Въобще при моето дете забелязвам,че има предпочитания към български народни приказки.Страшно го увлича този шарен свят с Кума Лиса,Зайо-Байо и така.

# 5
  • Мнения: 27 524
На 3г четяхме едни малки, с много картинки и по два реда текст, в стихотворна форма, това му харесваше тогава. След това и досега любими са ни от поредицата Вълшебната гора  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 52
Препоръчвам ти поредицата "Приказки незабравими в рими" на изд. Златното пате
На Гого са му любими

# 7
  • София
  • Мнения: 2 049
От миналата година четем поредицата "Приказки незабравими в рими" и "Вълшебната гора". Още си ги харесва.
Напоследък търпи и немерена реч и харесва приказките от поредицата В страната на вечните приказки
Вълшебните приказки на "Пух" за мен са отвратително осакатени, много зле преразказани и единствено заради картинките съм ги купила.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 377
Ние имаме всички книжки от горе посочената поредица, но вече са ни скучни. Сега купувам на дъщеричката си книжките от поредицата на Disney и прочитам по една книжка на един дъх. От вчера имаме Ариел и снощи беше прочетена. Зависи си от детенцето. Моята дъщеричка сама си избира вече коя книжка да и прочета и опредебено с животните не са и интересни, вече.

# 9
  • Мнения: 102
Освен изброените препоръчвам и:
Малки приказки за добри деца на Кристина Бътлър и Тина Макнафтън - уникални са книжките, някои са със светещи елементи или пухкави детайли
Книжките, които в момента се продават с Труд и 24 часа - има ги и по книжарниците в малко по - различен формат
Книжки за зайчето Флопси в Ориндж са по 6лв. бройката, а не по 10.90 както в линка, който съм дала

# 10
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Чета на Леда Милева в стихотворна форма, май е от тази поредица "Приказки незабравими в рими". Сборна с Хензел и Гретел, руска народна приказка, красавицата и звяра. Книжката е богато илюстрирана с големи букви, но и редактора си е свършил работата. Щом на мен ми харесва да ги чета. Търся му приказки за цар Салтан и Конче гърбоконче на Пушкин мисля, че ще са му интересни. В старите издания имаше много рисунки и са в рими.

# 11
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
от поредицата "Приказки незабравими в рими" имаме няколко и наистина се харесват, а и на мен ми харесват. Добре илюстрирани и с дебели странички. Тази за Флопси не съм я виждала. Миналата година купих целия комплект "Зайчето питър" на Беатрикс Потър, но избягвам да я чета често, че дъщеря ми е много нетърпелива, иска сама да отгръща станичките, а това издание си е леко луксозно. Иначе историите са страхотни и идеални за възрастта и.  В интернет и ги намерих разказани и и ги пускам да ги слуша докато си играе.
Азарея книжката за която говориш (сборната) нещо не я намирам.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 283
Моята е малко по-голяма, но само на ръст. Любими са и:
1. Цялата поредица на Disney, ние я събираме от около 4 години за каката;
2. Малките поредици за Франклин и Мечо Пух;
3, Вълшебната гора;
4. Приказки, но с повече картинки;
5. Книжки с прозорчета и въртележки, напр. за мечето Виктор;
6. Шишарко, Гъбарко, Лече-буболече са ми любими, невероятни. С голямата ги знаехме наизуст, сега ги знам само аз.

# 13
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
1. Цялата поредица на Disney, ние я събираме от около 4 години за каката;
Коя е тази поредица? Аз съм купувала на изд. Егмонд, но те имат много книжки на една приказка. Само малката русалка я имат поне в 5-6 вида, а и другите са така.

# 14
  • Мнения: 51
На тази възраст не съм му чела книжки, разказвах му приказки по картинки. Съчинявах си ги сама. Примерно показвам му картинка на патица и измислях за живота на патицата и нейните патенца, за това на какво учи патенцата, добавях и някакви перипетии, за да е по-интересно. После преминавахме към друго животно и малкото му и т.н. Интересно и полезно за опознаване на всичко, което се сетиш за важно за детенцето ти.

Общи условия

Активация на акаунт