Какви книжки четете на 3г. дете?

  • 13 546
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034

simplyaven, харесва ли Астрид Линдгрен, нямам търпение, мислех, че са малки още за нея ?


Моят харесва. Роня, особено. То аз направо му я изиграх, че ми е любима книга и на мен.   Heart Eyes На Пипи също се забавлява, повечето й щуротии вече ги разбира.  Grinning

# 31
  • Мнения: 2 149
Харесва всякакви книжки,любими са й на дисни,защото гледа и филмчетата Wink

# 32
  • Мнения: 265
Чета приказки, но ми прави впечатление че новите издания съдържат доста "хубави" думички, които се налага да прескачам. Tired

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592

Ами повечето са мои - т.е. от моето детство, тези, които на мен са чели, няма как да ги намериш, от новите - тези за Франклин... има издаденна "Станала рано зарана"... с илюстрациите на Лазаркевич...

Ето тази ми беше много любима, много любима е и на Малък Вряк сега...

Харесва Пипи. Поради необяснима за мен причина не проявява никакъв интерес към Емил и Румцайс. Харесва Патиланците. Разсейва се на Мечо Пух. Обича Мечо Клепоушко - но тя е от 70 и някаква година... издавана, де...
http://www.knijnomagazinche.com/knigi/displayimage.php?album=38&pos=199
http://www.stari-knigi.com/index.php?do=products&products=it … iew&view=1081

Последна редакция: чт, 07 юли 2011, 13:07 от katiABV

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Четем и препрочитаме книжките от поредицата за Франклин, приказките на Андерсен, Братя Грим и Шарл Перо, приказки за Кума Лиса, Кумчо Вълчо, Ежко Бежко.... Всички задължително с големи, цветни картинки.

 Hug

# 35
  • Мнения: 4 292
Кратки приказки четяхме на тази възраст - Дядо и ряпа, Трите мечки, Маша и мечокът, Трите прасенца, Косе босе. С книжките "Мечо Пух" лягахме и ставахме.
Такива чета в момента на почти три годишната си дъщеря. Заслушва се, но не кой знае колко внимателно и повече гледа картинките.
Забелязвам, че любимите и книжки са с животни, затова и напоследък купувам предимно такива. Абсурд да прояви интерес към приказки от сорта на Андерсен, да речем. Пробвала съм, малка е още за тях.

# 36
  • Мнения: 337
На три години започнахме да четем приказките на Андерсен, Алън Милн-Мечо Пух/особено любима и до денс/, Приказка за джунглата, тогава ни бяха интересни и някои от приказките на братя Грим/подчертавам някои, защото има и такива които не стават за малки деца/, Карло Колоди- Пинокио, има и много хубави сборници от Български народни приказки  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 5 474
За тази възраст най-подходящи са приказки в които участие имат животни

vici ,добре правиш че подбираш,действително има приказки,които не са писани изобщо за деца,но днес се приемат като детски.
За мен най-фрапираща е приказката за "Синята брада" ужасна ми е!

# 38
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Думи, които тя не разбира, стари.

Това което имаш предвид не се ли казва анахронизми?

Архаизми  Wink.

Не мога да изброя всички книжки, защото има над 100бр Wink.
Франклин, Големите книжки за Мечо Пух, Тигър, Прасчо, Слонбалон, Бамби 1 и 2, Вълшебната гора, Митовете на Езоп и др.
Книжките с твърди корици и по ред текст четяхме на 1г.

# 39
  • София
  • Мнения: 39 764
Това го уредихме на предната страница  Laughing

# 40
  • Мнения: 458
Руский словарь с картинки. Така научи и думите

# 41
  • София
  • Мнения: 23 096
Тъй като не мога да изброя всички книжки, които имаме, ще дам последните две, купени преди 3 дена.
Приказки за най-малките Книгата определено не спада в графата за най-малките, тъй като е с приказки от по 6-7 страници, плътно изписани и е оскъдна откъм илюстрации.
Приказна гора - приказки с чудесни илюстрации за Зайо Байо, Кума Лиса, Кумчо Вълчо и т.н.

Едва сега виждам, че са на едно и също издателство, при това досега не съм купувала от него книжки. Уважавам издателство "Златното пате" - имат хубави поредици с приказки, а и илюстрациите ги бива.

Прави ми впечатление, че макар и на три годинки и два месеца, дъщеричката ми вече не се впечатлява от "бебешките" книжки с малко текст и много картинки. Иска си сюжетна линия детето, че даже и разказва криво-ляво приказките после.

# 42
  • Мнения: X
Тази книжка "Приказна гора",я купих преди 1 месец ,страхотна е.
Вътре има 30-тина приказки,коя от коя по-хубави,а голяма част от тях са още от нашето детство.
Моето дете много я хареса,първите две седмици ме караше да му я чета всяка вечер цялата.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 249
Събираме поредицата Приказки незабравими в Рими на издателство Златното пате, както и Франклин...Време е и да извадя архивите от моето детство  Laughing

# 44
  • Мнения: 4
Приказна гора, Мечо Пух,Български народни приказки, Лукчо Франклин, Четем и приказки:Пепеляшка,Червената шапчица, Маша и мечокът, трите прасенца и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт