Защитна каска

  • 3 318
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 634
дали то или родителите му ще тичат всеки път като посегне към колелото да му слагат каската newsm78

Тичам! И без друго няма вероятност да е с колелото и без мен. Освен това синът ми носи очила и каската го предпазва при падане да не ги счупи и да се нарани.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 398
Явно аз живея в някоя друга България,  и на нашата детска площадка и там, където работя не съм виждала деца в топлите дни с каски. Ние имаме но я слагахме само в началото, сега вече не я иска, защото когато е топло от него тече вода все едно излиза от басеин. А и ми е интересно малко дете, което играе навън, скача на колелото, след едно кръгче с него го хвърля настрана и продължава друга игра и така е редуването, дали то или родителите му ще тичат всеки път като посегне към колелото да му слагат каската newsm78

да, слагам му при всяко качване, опитвам се да го обеждавам ако слеза за малко да не си я маха просто, но той държи, всъщност вече ест сам си я слага като навик, преди да се качи на колелото...а каската си има достатъчно дупки за проветряване, та не е по-голяма мъка от шапката, а и ако е жега или не излизаме с колелото или кара по дълбоки сенки.

# 32
  • Мнения: 1 733
Слага каска, когато кара колело, а ролерите ги кара с пълно оборудване.

# 33
  • Мнения: 4 555
Тази година все още не е имало кой знае каква жега, по-скоро обратното.

Но аз лично повече бих наблегнала на изостреното внимание при каране и превенция на падането, отколкото на каската. Ако при последното падане каската е била смляна, ще се постарая да коригирам грешката, довела до падането, преди всичко друго.

# 34
  • Мнения: 3 929
Не слага, но това ще стане, защото аз съм против да кара без каска на главата. Иначе слага наколенки, налакътници.

# 35
  • Мнения: 509
Аз определено съм ЗА  слагането на каска ,но ...малкия е на съвсем друго мнение,Той шапка неиска да носи ...за каска да не говорим .. Rolling Eyes Laughing

# 36
  • Мнения: 758
О, при нас няма компромиси - искам, не искам.
Кара с каска и толкова. Сега особено, когато се учи да кара без помощни си е доста необходима. А и при наличие на толкова удобни модели, не виждам защо трябва да се рискува детето да е с незащитена глава. "Превенция на падането" не може да има, защото няма как да предвидиш всички възможни ситуации. А едно падане или сблъсък с друг човек, стена, кола, колело може да коства живота на детето. Предпочитам да намаля риска доколкото е възможно.
Между другото в някои страни е забранено деца да карат колело без каска. Санкционират родителите.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 335
А съдейки по следите върху каската и наблюдението на самото дете - има ли реална нужда от каска? Не се заяждам, просто питам, защото и на мен относително скоро ще ми е на дневен ред...
Понеже децата не карат маунтийн байкове на пресечен терен, а обикалят алеите на градинки случват ли се действително такива травматични падания, че да трябва каска?
Ние като малки с тайфата бяхме нон-стоп с колела, разбира се каска никой не е носел, но основно от паданията имаше разранени колене и лакти, главите бяха здрави... не че е имало и коой знае колко падания де...

# 38
  • София
  • Мнения: 39 941
Зависи как се кара.
Щерката не си е удряла главата.
Аз като малка обаче си направих цицина на челото, което и до сега си е леко деформирано. Един мой приятел пък си разби главата в стълб.
Може и по-луди да сме били.

# 39
  • Мнения: 3 634
"Превенция на падането" не може да има, защото няма как да предвидиш всички възможни ситуации.

И аз така мисля.

Stelfy, аз както казах синът ми е с очила и каската му е издължен модел, който осигурява защита на лицето. Уж са нечупливи стъклата, но предпочитам да не ги пробвам. Той кара само на вело-алеята, аз съм плътно зад него и вече няколко пъти връхлитат върху нас в гръб по-възрастни колоездачи.

Това е каската върху главата на ползвателя.

# 40
  • Мнения: 4 555
"Превенция на падането" не може да има, защото няма как да предвидиш всички възможни ситуации.
Има, разбира се. Стените не изскачат от нищото. Детето с времето се научава да заобикаля хората, самото му равновесие и способности за удържане на колелото се подобряват. Научаваш го как да спира рязко, как да се подпре, ако залитне и как да падне, че да се нарани най-малко. Да следи движещи се обекти по трасето, да може да преценява скоростта им, не да бърза напред, без да гледа около себе си. Тогава наистина стените изскачат изневиделица.
Всички тези неща са необходими за живота в града, дори и само за да пресечеш натоварена улица.
Не бих сметнала, че като сложа каската и всички проблеми са решени, мерките за сигурност за взети и готово. Макар че така е много по-лесно, вместо да си давам зор.

# 41
  • Мнения: 3 634
Елора, според теб с какви темпове се учи детето на изброените неща? За седмица? За месец? За 4-5 годишно дете е доста дълъг списък от умения, които се придобиват постепенно.

# 42
  • Мнения: 4 555
Въобще не е дълъг. Важно е всяко следващо умение да се започва, когато предходното необходимо е усвоено. Например моята дъщеря много дълго караше с помощни. Като се научи по равно, започна по неравно, после да скача през бордюри. Спускаше се по кратки стръмни надолнища, стискайки спирачката или извивайки кормилото (или и двете). При залитане няколко пъти й показах как да се подпира с крак. Отнема 15 секунди и като го повтори 30 пъти, в рамките на един единствен час е напреднала осезаемо, какво остава за седмици и месеци.
В началото вървях плътно след нея да я хвана, ако залитне и да й обяснявам какво трябва да забелязва, като аз лично й го посочвах и коментирах защо е важно да му обърне внимание. После отдалече напомнях, ако имаше нужда.
Отдавна кара колело на две гуми без помощни. Ясно, че не е успяла от първия път, но точно това е идеята на ученето. Нито да смяташ, че ще стане от първия път, нито, че не е възможно. Малко по малко.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 944
Stelfy, сина ми също кара колелото само на детската площадка, но миналата година, малко преди да махнем помощните колела, падна. При падането си удари главата в една от катерушките (тези старите от едно време), удара беше доста силен и ако не беше с каска, може би главата щеше да пострада сериозно.

# 44
  • Мнения: 1 473
Задължително е с каска ако кара колело или тротинетка, а зимата ски.
Най-добре е да се свикне детето от малко да кара с каска.
Родителите могат да бъдат добър пример за децата си, като също слагат каска когато карат колело или ски.

Общи условия

Активация на акаунт