Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 15

  • 36 126
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
svetl@Аз съм много доволна от Феро-фологама ,но комбинирам с подходящо меню. Жълтъка наистина е много полезен и ми казаха ,че по един на ден няма да навреди , от плодовете- смокини ,фурми ,цитрусови плодове, банани,сушени кайсии и сливи....,черен дроб ,шипков мармалад.... За по-добро усвояване на желязото обаче трябва в организма да има мед и кобалт - те се съдържат в рибата ,морските дарове ,стриди ,миди ,месото ,бъбреци ,черен дроб и яйца. А за усвояване на желязото пречат продукти богати на калции - мляко ,сирене ....и напитки като чай ,кафе и кока кола, не се приема желязо и в комбинация с магнезии.


За фолиевата киселина на мен ми беше препоръчана още преди забременяването ,а след като забременях лекарката ми изписа комбинация от витамини + фолиева киселина.





# 16
  • Мнения: 4 615
Аз ходин да диагностицират бременността ми в 4 г.с. и док каза в края на следващия месец да ида за направление.

Фолиевата не се натрупва и аз това знам. Водноразтворима е и се освобождава излишъка. Пих я до края на бременността.

# 17
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
... те се съдържат в рибата ,морските дарове ,стриди ,миди ,...,бъбреци ,черен дроб ...

Аз да попитам тези храни за бременни ли се препоръчват, защото всички лекари, а и в книгите за бременни ги забраняват.  В смисъл всякакви морски  твари живеещи по дъното на водоеми и вътрешности от животни като фробчета, бъбреци и разни от сорта.   

# 18
  • Мнения: 4 615
Желателно е да се ядат речи риби. Не са препоръчители по време на бременост изброените от теб, да. Макар аз да си позволявах морските дарове ежеседмичо в средата на бременността.

# 19
  • Мнения: 138
Относно фолиевата киселина, аз ходих преди два дни на лекар и моят гинеколог ми каза, че попринцип трябва да се приема по 0,4 милиграма на ден до 14 г.с. включително. То е ясно, че нататък във витамините за бременните се съдържа също, но просто не е в това количество, както е в началото.

# 20
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 51
T E A,по време на бременност може да хапваш от всичко НО в премерени количества,стига храната да не е сурова или полу-готова.  Grinning

# 21
  • Мнения: 172
Момичета, каня се да ви питам - тези които сме от по-малки градове, където няма специалисти на ФМ как да процедираме? Моя АГ има 4D ехограф, но не е специалист да я разчете. Задължително ли е да пътуваме до по-големи градове, за да правим ФМ.

# 22
  • Мнения: X
Лично моето мнение: ако искате да направите ФМ, отидете при наистина добър специалист. Иначе може да си спестите парите.

# 23
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
... Моя АГ има 4D ехограф, но не е специалист да я разчете...

Ето сега как да не се възхити човек  Grinning Grinning Grinning  За какво му е 4D ехограф след като не може да го рачита.  Е те това искам да знам аз.

# 24
  • Мнения: X
Мхм, а  феталната морфология така или иначе се прави на 2D.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 795
svetl@Аз съм много доволна от Феро-фологама ,но комбинирам с подходящо меню. Жълтъка наистина е много полезен и ми казаха ,че по един на ден няма да навреди , от плодовете- смокини ,фурми ,цитрусови плодове, банани,сушени кайсии и сливи....,черен дроб ,шипков мармалад.... За по-добро усвояване на желязото обаче трябва в организма да има мед и кобалт - те се съдържат в рибата ,морските дарове ,стриди ,миди ,месото ,бъбреци ,черен дроб и яйца. А за усвояване на желязото пречат продукти богати на калции - мляко ,сирене ....и напитки като чай ,кафе и кока кола, не се приема желязо и в комбинация с магнезии.


Нисък ми е хемоглобина и приемам желязо,но същевременно пия и магнезий таблетки. Пия и витамини за бременни които съдържат и двете съставки +калций.Всичко по предписание на лекаря ми.
Чудя се как така не трябва да се комбинират,защо са ми предписани заедно ,и защо ги произвеждат в комплекс витамини тогава?

Нищо не разбирам от това,питам от любопитство

# 26
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Милички пъхвам се със тиха радост при вас  Praynig дай боже всичко да е наред в следващите 8 месеца  Hug

За тези, които не ме познават накратко: ние сме в 6 г.с. след инвитро, днес чухме сърчице и видяхме второ сакче, което на предния преглед се криеше  Flutter сега се моля и двете шушулки да са в перфектно здраве до края на бременността (разбира се и след това  Wink

Успех и лека бременност на всички в темата   bouquet

# 27
  • Мнения: X

Чудя се как така не трябва да се комбинират,защо са ми предписани заедно ,и защо ги произвеждат в комплекс витамини тогава?


Нали трябва и фармацевтичните компании да печелят от нещо? Wink


medimed, честито, желая ти лека и безпроблемна бременност.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 624
Medimed,от сърце ти желая безпроблемна бременност!

# 29
  • София
  • Мнения: 35 317
Милички пъхвам се със тиха радост при вас  Praynig дай боже всичко да е наред в следващите 8 месеца  Hug

За тези, които не ме познават накратко: ние сме в 6 г.с. след инвитро, днес чухме сърчице и видяхме второ сакче, което на предния преглед се криеше  Flutter сега се моля и двете шушулки да са в перфектно здраве до края на бременността (разбира се и след това  Wink

Успех и лека бременност на всички в темата   bouquet
Честито Hug Лека и безпроблемна бременност! yes twin_neutral

Общи условия

Активация на акаунт