Добре устроен живот

  • 5 143
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Именно, Вилико, какво друго изначално му трябва на човек освен здраве, разбирателство и дом? Останалото са просто проекции на представите ни за щастие. При всеки различни. Да вземем за пример представата на родителите ни за това, що е то добре устроен живот, и това колко изменения е претърпял само за едно-две поколения? Което за мен иде да докаже, че стремежа към по-устроено битие, най-вече в материален аспект, е повече отражение на времето, в което живеем, отколкото на реалната ни нужда. И стремежът към материалното усещам, че отнема от духовното.

Много хора нито са здрави, нито се разбират със съпрузи/партньори и роднини, нито пък имат сигурен дом. Няма нужда да е собствен.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
е, как какво - кариера!  Peace Това е една от най-често срещаните думи и желания в днешно време. Колко пъти и тук се е писало, че домът си е дом, децата са си деца, семейството си е семейство, ама накъде без кариера и финансова независимост от съпруга!

# 17
  • Мнения: 10 547
Да, да, нея удобно я забравих, тъй като в настоящето ми е на леко заден план.  Grinning

# 18
  • Мнения: 289
Аз оставам с впечатлението, че в последните мнения се прокрадва идеята за непостижимостта на добър живот и удовлетворение  newsm78
А не мисля, че трябва да си идиот, за да нямаш проблеми  Laughing
Има периоди, в които сме здрави, децата ни са добре, работата ни удовлетворява напълно, парите също, имаме нов дом, със съпруг/съпруга отношенията са в разцвет - наистина няма какво повече да иска човек.
Не че тази идилия може да продължи вечно - но все пак не е непостижима  Peace

# 19
  • Мнения: 7 947
Мъжът ми изтласква кариерата на задно място. Не ламти за особени постижения там.
Аз имам малко повече на пъни в тая насока. Това е една съществена разлика между нас, но пък често ме успокоява именно лежерното му отношение по тоя въпрос.
Разбирателство - има, надям се да има и занапред. Променят се нещата, силата на емоциите, но за мен е важно да останат значимите.
Караници - има по някога, напрежение - има по някога, любов-има винаги- от всичко по малко.
Пари - уж ни стигат, не че бих отказала и още, ама то - кой ли би  Wink
Дом - на мое има имам, но не е постигнат с мой усилия, наследствен е. Работим в тая насока.
Но това, което пиша аз - е просто средно-статистическо семейство, нищо повече. Няма начин да претендирам за класи, за положение и тн, не ме влекат тия неща.

# 20
  • Мнения: 4 965
е, как какво - кариера!  Peace Това е една от най-често срещаните думи и желания в днешно време. Колко пъти и тук се е писало, че домът си е дом, децата са си деца, семейството си е семейство, ама накъде без кариера и финансова независимост от съпруга!

Не е задължително да става дума за някаква просперираща кариера и финансова независимост от съпруга. Достатъчно е ако работата носи удовлетворение и носи допълнителна финансова независимост на цялото семейство. Peace

# 21
  • Мнения: 2 216
Добре устроен живот е този, който ти носи спокойствие! Да имаш това, от което се нуждаеш за да се чувстваш добре, а това е различно за всеки човек! Едни искат кариера, други да са домакини, трети мечтаят за кола, за силикон...Хора разни!
Аз искам здраве, хармония, спокойствие и да мога да пътувам /по света и у нас Mr. Green/ Ама това го искам на този етап от живота....

# 22
  • Мнения: 10 547
Аз оставам с впечатлението, че в последните мнения се прокрадва идеята за непостижимостта на добър живот и удовлетворение  newsm78
А не мисля, че трябва да си идиот, за да нямаш проблеми  Laughing
Има периоди, в които сме здрави, децата ни са добре, работата ни удовлетворява напълно, парите също, имаме нов дом, със съпруг/съпруга отношенията са в разцвет - наистина няма какво повече да иска човек.
Не че тази идилия може да продължи вечно - но все пак не е непостижима  Peace

Напротив, аз искам  да кажа точно това. Просто не вярвам в еднаквостта на удовлетвореността в лично, професионално естество, в ролята на родител.... Но това важи за мен, не задължавам другите с мението си.

# 23
  • Мнения: 3 066
Напротив, аз искам  да кажа точно това. Просто не вярвам в еднаквостта на удовлетвореността в лично, професионално естество, в ролята на родител.... Но това важи за мен, не задължавам другите с мението си.
Разбирам те !
Тогава се оказва ,че само професионално още може да се желае -другото засега е на 6:)
Хайде пак се похвалих:)

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 13:49 от tanyatais

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 364
Добре устроен живот... Да не се замисляш дали имаш възможност за нещо, което ти е необходимо и желано. Да не се замисляш обича ли те съпругът ти и дали ти все още го обичаш. Да се събуждаш сутрин и да знаеш, че това е животът, който искаш да живееш. Да имаш деца, за които си сигурен, че си направил това, което трябва според собствените представи.
А отстрани може да изглежда много различно - устроеният живот за едни не е такъв за други.

# 25
  • Мнения: 4 965
Напротив, аз искам  да кажа точно това. Просто не вярвам в еднаквостта на удовлетвореността в лично, професионално естество, в ролята на родител.... Но това важи за мен, не задължавам другите с мението си.
Разбирам те !
Тогава се оказва ,че само професионално още може да се желае -другото засега е на 6:)
Хайде пак се похвалих:)

Е, трудно е постижимо всичко да е идеално, за съжаление. Няма как всичко в живота да е винаги на 6.
Ето, от изброените неща: разбираме се, децата ни са здрави и добри, имаме доста имоти, имаме добри професии и добър бизнес, нямаме финансови проблеми, пътуваме постоянно в страната и в чужбина и си угаждаме много. Но... аз имам здравословни проблеми и вече 2 г. нямаме така желаното бебе, а се налага и по болници да обикалям, защото за 6 месеца направих 2 спонтанни аборта и качих сума килограми...
Въпреки това, твърдо съм убедена, че имаме много добре устроен живот. Ако имаше и начин малко повече време сега през ваканцията на децата да сме заедно четиримата, вместо да се редуваме с отпуските или децата да ходят при бабите и да се прибират разглезени до неузнаваемост...
Може би с тези 2 неща наистина щях да смятам, че всичко е идеално - поне така беше планът - аз да съм с бебе и с децата у дома това лято. Дано поне следващите. Peace

# 26
  • Мнения: 3 066
Азаф--прекрасно казано.
 Hug  bouquet
Дано стане както си го желаете вие! Hug Hug
Така е ,на нас само още малко бизнес и имоти ни трябват и не от реална нужда ,а от алчност да имамЕ повече от родителите си и да не е всичко само от тях.  Rolling Eyes
Като се замисля сега здраве имаме , здраво дете ,домове,бизнес печеливш,доста сме добре финансово,ходим и ние по почивки  ,купуваме всичко, което си харесаме,не се ограничаваме,но още се иска.
Мисля,че човек е голям ,колкото мечтите си и затова мечтаем за още ....
Дай Боже всекиму каквото и когато пожелае!

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 14:39 от tanyatais

# 27
  • Мнения: 10 547
Азаф, желая ви от сърце сбъдване на мечта ви! Ето това е най-важното за мен- да не се вторачваш в проблема, а винаги да отсяваш доброто, което притежаваш. Много хора обаче правят точно обратното.

# 28
  • Мнения: 7 947
А аз си мисля, че дори утре да имам това, което днес искам - тогава ще изникне нещо ново.

# 29
  • Мнения: 4 965
А аз си мисля, че дори утре да имам това, което днес искам - тогава ще изникне нещо ново.

Така е. Това е човешкият живот - един постоянен стремеж. Ако не възникваше нещо ново и нямахме желание за още нещо и още нещо, къде щеше да е смисълът ни да вървим напред и да се развиваме. Сигурно просто щяхме да си живеем в някакво измислено летаргично състояние на наслада от всичко и в един момент щяхме да престанем да съществуваме.
Моля се винаги да има още нещо, което желая, за да ме стимулира да чакам всеки нов ден с нетърпение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт