Добре устроен живот

  • 5 141
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 947
Ахам  Peace
И аз се надявам да имам винаги някаква цел. Плаши ме ранното "пенсиониране".

# 31
  • софия
  • Мнения: 636
Касита-това е доста добра сестра-близнак тема за стандарта ви и дали сте доволни от него:)Simple SmileSimple Smile...
С времето ни бих направила компромис за да имам по добре устроен живот.
Важното е да имаш планове,мечти,да работиш активно за тях и да не обръщаш внимание на негативни хора и случки.

Времето прекарано заедно, възможността да споделиш мечтите си, спокойствие и удовлетворени потребности поне до известна степен. Както всички знаят, няма пълно щаствие, всичко е въпрос на избор и на виждане. Аз лично съм щастлива и доволна от живота, от стандарта ни от това, че любимите ми хора са до мен!

# 32
  • Мнения: 2 185
За добре устроен живот,може да се говори
в добре уредена държава,а нашата не е такава.
На въпроса - всичко опира до индивида и до приоритети.

# 33
  • Мнения: 3 760
    Щастие и финансова сигурност, като щастието е хармоничен брак + удовлетворяваща работа  Peace
За мен хармоничен брак означава спокойствие и много смях, за друг вероятно е силни емоции и още нещо...
Под финансова сигурност нямам предвид жизнен стандарт над средния или нещо такова. Просто стабилност в долните, средните или горните граници  Laughing

# 34
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
не съм изчела мнеията след първото, но и отговорът ми е малко различен  Hug

за мен добре устроен е животът, когато обичаш себе си и приемаш другите

в този план няма значени е- къде и ка живееш, нито постогането на това "щастие" се определя от материалните неща  newsm78

ако си осигурен материално - имаш едни проблеми, ако не си имаш друг

истината е в себеусещането и възприятието на света около теб, което е повече субективно  Peace

# 35
  • Мнения: 10 547
Тъй, тъй, a.l.e.n.a, но ако събираше пари за наема в края на месеца, например, едва ли щеше да мислиш по този начив. За изпълнението на тези любови към себе си, другите, света и птичките трябва доста други неща да си ти наред.

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всичко ми е наред, когато усещам свобода - във всякакъв смисъл - свобода да се изразявам, свобода да избирам, свобода, когато нямам страхове, свобода и спокойно съзнание. Чак тогава мога да обичам спокойно и да се наслаждавам на живота.
Стремя се към свободата си доколкото ми е възможно и се противопоставям на всеки, който се пробва да ми я ограничи.

# 37
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Така е Каси  Peaceно и 5 къщи да имаш - друго няма да ти стига  Peace

нали знаеш - на един не му стига за черен хляб, на друг за черен хайвер  Hug
но това да кажем е по-филосовски погледнато  newsm78

и когато съм била под наем съм се чувствала устроена - защото съм била самостоятелна и когато съм била в собствено жилище съм искала още екстри  newsm78

сега имаме няколко жилища, фитнес у дома и се тръшкам за СПА и да се разширим още малко - та в моите очи има още за устройване - въпреки, че сме с няколко жилища, няколко коли и т.н.

# 38
  • Мнения: 8 940
Здраво и щастливо дете, любящ мъж с достатъчни доходи, собствено жилище, здраве, усещане за свобода...

Мнения от типа "зависи от нагласата, зависи от гледната точка..." не ги разбирам съвсем. Като ти е болно детето колко гледни точки може да имаш? Или ако и двамата сте без работа?

# 39
  • Мнения: 10 547
Здраво и щастливо дете, любящ мъж с достатъчни доходи, собствено жилище, здраве, усещане за свобода...

Мнения от типа "зависи от нагласата, зависи от гледната точка..." не ги разбирам съвсем. Като ти е болно детето колко гледни точки може да имаш? Или ако и двамата сте без работа?

Ей, ти пък, много черногледо го раздаваш.  Simple Smile И въпреки всичко е именно въпрос на гледна точка. Това са субективни неща. Някои например няма деца, други пък оставането без работа не ги плаши така, както нещо друго, т.е. не предизвиква съществен дискомфорт в живота им.

# 40
  • Мнения: 2 885
Добре устроеният живот е такъв, че като се събудиш сутрин да си спокойна че всичко е наред и да не се тревожиш за нищо.
Разбира се, това включва: щастлив брак, добро материално състояние, добри деца (защото има диванета чието гледане ти скъсява живота с 10г.), и т.н.
Ако има нещо което те тревожи сутрин или вечер не можеш да заспиш заради притеснения, значиживотът ти още не е добре устроен.

Много хубаво казано. Разбрах какво е добре устроен по моите представи живот е след като емигрирах. Това спокойствие, което имам сега, никога не съм го имала преди в БГ на всичкото постигнато на моята възраст - семейство, деца, дом, кариера, стандарт....
А от стрес и притеснения човек се разболява...

# 41
  • Мнения: 655
Може да евсичко, наистина. За мен когато си щастлив тогава си добре в живота, независимо дали си женен, с деца или без деца, с кариера или без кариера, с пари или без пари. Може моят живот, който за мен си е идеално устроен, за друг да е мъчение и обратното.

Парите не са всичко, днес ги имам, утре може да ги нямам. Здравето е важно, но ако утре самолетът ми се разбие, дори да съм здрава като бик, то това няма да ме спаси. Съпругът ми е идеален, но това не значи, че един ден няма да се събуди и да каже, че не иска вече да е идеалният ми съпруг. Кариерата ми върви, но... Абе схванахте! Обаче едно ще ми остане-позитивното мислене и възможността да живея и да се наслаждавам на малките мигове, защото те са тези, което устройват живота ми.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много зависи и от средата, наистина... хората около теб и доколко допускаш тяхната намеса в личния ти живот ... Аз съм се откачила, но виждам около мен хора, които би трябвало да имат добре устроен живот, но не могат едно самостоятелно решение да вземат , т.е. не им позволяват разните доброжелатели ...а това у нас е често срещано

# 43
  • Мнения: 627
Добре устроеният живот е спокойният живот. Живот, в който нямаш тревоги, свързани със здравословни проблеми, със семейни проблеми, с материални проблеми.
Е, те такова животно нема - ще река и аз като шопа. А много бих искала да има.

# 44
  • Мнения: 723
Добре устроеният живот е спокойният живот. Живот, в който нямаш тревоги, свързани със здравословни проблеми, със семейни проблеми, с материални проблеми.
Е, те такова животно нема - ще река и аз като шопа. А много бих искала да има.
О,има!И то не е само едно Животното.На всичко отгоре пребивават и в Бургас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт