Добре устроен живот

  • 5 140
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 627
Еластина, вЕрно ли, душко? В семейството ви няма никакви здравословни, нито семейни, нито материални проблеми? Ни едничък проблем, тъй ли?

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Ето и моята гледна точка:Добре ще ми бъде устроен живота, ако първо сме живи и здрави всички, работим за пари, които ако се наложи по средата на месеца да плащаме лекарства ще стигнат и ще останат да изкараме и края на месеца до следващите заплати и за няколко години сме спестили такива поне за добро образование за децата и добър стандарт на живот на всички ни, осигуряващ ни спокойствие, а не постоянно напрежение как ще изкараме и този месец.
Това е моето виждане за нещата.Но всеки си гледа от собствената камбанария.

# 47
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Разходи, приходи...това любов, секс, вътрешна хармония, световен мир?

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 364
Разходи, приходи...това любов, секс, вътрешна хармония, световен мир?

Затова човек мисли, когато разходите и приходите не са му проблемни. Елементарната пирамида на Маслоу все пак има голяма връзка с реалността.

# 49
  • Мнения: 627
Маркс и Енгелс също имат принос в това отношение - "битието определя съзнанието".

# 50
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...това любов, секс, вътрешна хармония, световен мир?
Затова човек мисли, когато разходите и приходите не са му проблемни...

Да разбирам ли, че човек се влюбва само ако има прилични приходи? Или прави хубав секс само при наличието на спестявания?

А казаното от Маркс или Енгелс е точно обратното на истината, според мен.

# 51
  • Мнения: 7 947
...това любов, секс, вътрешна хармония, световен мир?
Затова човек мисли, когато разходите и приходите не са му проблемни...

Да разбирам ли, че човек се влюбва само ако има прилични приходи? Или прави хубав секс само при наличието на спестявания?

А казаното от Маркс или Енгелс е точно обратното на истината, според мен.


Знаеш ли финансовите проблеми колко любови са отровили?

# 52
  • Мнения: 627
Или прави хубав секс само при наличието на спестявания?
Точно за спестяванията като фактор не съм компетентна. Но мноооооого са факторите, които пречат на секса. Все битови такива. Поне при мен.

А пък другарите Маркс и Енгелс са прави, да знаеш. Ако не можеш да си платиш тока /примерно/, последното нещо, за което ще се сетиш е да идеш на опера или да флиртуваш /пак примерно/. Съгласен? Wink

# 53
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Имам предвид, че ценностите и менталният капацитет/процеси (да го наречем съзнание) на човекът и/или общността,  до-голяма степен предопределят начина, по който човекът или общността живеят. М/Е твърдят обратното и според мене грешат.

Не ставаш тъпак само защото риеш обори, да речем. И няма да си много духовен, само защото цял живот скулптори правиш. Я ни виж министъра културен...

 

# 54
  • Мнения: 723
Еластина, вЕрно ли, душко? В семейството ви няма никакви здравословни, нито семейни, нито материални проблеми? Ни едничък проблем, тъй ли?
Нямам представа защо реши,че визирам собственото си семейство, Simple Smile,но ,да, и аз се включвам в тази схема,НА ТОЗИ етап сме добре материално,със съпругът ми сме учили заедно в АЕГ,а после заедно и в София/различно образование/,и двамата се върнахме в Бургас,средно интелигентни хора сме,явно е от гореописаното,че имаме сходни виждания относно образование и вилает на обитаване, на всичко отгоре -гледаме и в една посока,оженихме се по любов,заедно,без чужда помощ си купихме прекрасен апартамент в супер центъра/и двамата сме живели там,не подлежеше на съмнение мястото на бъдещето жилище/,нова кола,заедно обикаляме Европа,семействата ,от които произхождаме също си приличат,следователно и възпитанието ни е горе долу същото,и трите ни деца са здрави/Слава Богу/,близките ни също Simple Smile,
ако тази моя обстоятелственост,не те удовлетворява,чувствай се свободна да питаш Simple Smile.
Държа да уточня,че семействата,които имах предвид в по-горния си пост,са далеч по-добре материално,по останалите точки,смятам,че се припокриваме......
Когато преминеш през един тунел,който ти показва,че дребнавостта е лош съветник,тогава се научаваш да харесваш Живота си Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 юли 2011, 15:07 от Еластина

# 55
  • Мнения: 627
Не ставаш тъпак само защото риеш обори, да речем. И няма да си много духовен, само защото цял живот скулптори правиш. Я ни виж министъра културен...
Жалко, че няма изследване за процента на тъпаците сред риещите обори и процента на одухотворените сред правещите скулптури. Тогава можеше да проведем един нАучно обоснован дебат по темата... Laughing
И все пак, да знаеш, че ако ми се наложи да рия обори /срамна работа няма, дет се вика, не се знае какво ни готви бъдещето.../, главните ми мисли ще се въртят около това колко ще ядат днес кравите, за да изчисля колко тор ме чака утре за риене...

Еластина, желая ти от сърце да се чувстваш така още 100 години.  Hug Аз не мога да си представя да нямам абсолютно никакви проблеми, от никакво естество.

# 56
  • Мнения: 7 947
Съвсем естествено е средата да влияе.

# 57
  • Мнения: 102
Независимо, че често не заспивам бързо вечер, защото размишлявам върху разни неща от ежедневието, които очевидно ме тревожат, оценявам живота си като добре устроен, определение, което е почти равно  на щастлив за мен.
Няма да се впускам в подробности какви точно са  критериите ми за добре устроен живот/както изглежда повечето хора имат различни такива/.
Не знам дали е заложено в природата ми, нагласи и възприятия и каквото щете още, но от няколко години ме гони една параноя, страх, че ще се случи нещо, което ще разтури така "добре устроения ми живот".И понеже, този страх е по-силен от мен, подозирам, че никога няма да съм в състояние да го елиминирам. В същото време начина на живот, за който аз се тревожа, че мога да изгубя, би се сторил на друг съвсем елементарен и непривлеканелен.Та всичко е строго индивидуално.В общия случай хората се покриваме, като цяло в едно - всички искаме здраве.

# 58
  • Мнения: 723

Еластина, желая ти от сърце да се чувстваш така още 100 години.  Hug Аз не мога да си представя да нямам абсолютно никакви проблеми, от никакво естество.
О,ще дойде и този период,ще видиш,махни професионалната деформация "дълбок анализ" и ще се случи/останала съм с впечатление,че си юрист,.......аз също Simple Smile /

Последна редакция: чт, 28 юли 2011, 15:20 от Еластина

# 59
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ех, exence, недей така. Можеш ли да потърсиш начин спреш тоя страх, да на те тормози?
temida, малко се отплеснахме в абстракции. Предлагам да оставим тая банда брадати умници настрана. Но, нека да отбележа, че риенето на тор не вреди по никакъв начин на ищяха за флирт, ама никак. Рил съм, повярвай ми...

За себе си да кажа – хубав живот е: да са здрави всички гювечоунищожители у дома, да се обичаме, подкрепяме и разбираме. С главата на семейството да имаме редовен секс, чиста комуникация и общи неща, на които се смеем. Домът винаги да има прозорец към градината. Да имаме приходи, които да не изкарваме с отвращение.

Общи условия

Активация на акаунт