Вдигни ръка и пресечи!

  • 7 784
  • 134
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9
Когато се канех да ставам шофьор, 2 неща ми направиха впечатление от частта с пешеходците: вдигането на ръка (беше ми странно, никога не бях виждала някой да пресича така) и това, че продълженията на тротоарите са пешеходни пътеки. От второто се възползвам често, тъй като тук маркировка се полага на 2-3 години веднъж, а се изтрива за по-малко от година. Grinning В интерес на истината, шофьорите често спират, аз пък често благодаря, общо взето културно го раздаваме.
Когато аз карам, също спирам почти винаги, изключение правя само когато съм сигурна, че мога да мина безопасно, въпреки че има някой на другия край на пътеката. А когато някой пресича по диагонал, съвсем умишлено го доближавам и свирвам. Grinning
Любимият ми случай е когато спрях на пешеходна пътека, хората си пресякоха, повечето поне, но двама дядовци, срещайки се по средата, решиха, че там е най-удачното място за разговори. Поизчаках, свирнах, пак свирнах - нищо, те си говорят. Чак когато тръгнах с колата право към тях взеха решение за посоката. Crazy

# 106
  • Мнения: X
Кейси, нормално е да получи такава присъда. Престъплението е по непредпазливост, а не умишлено, затова. Колкото и да е ужасно, че е погубен един детски живот. Sad
Не е нормално.НАй-малкото ,защото има смъртен случай.
И докато раздават само условни присъди като топъл хляб,кое точно ще стресне състезателите на пътя?
Докато няма реално осъдени ,с ефективна присъда,т.е. да полежат някоя и друга година в затвора, едва ли някой е толкова наивен да очаква ,че ей така,за черните очи на катаджиите,идиотите на пътя ще се дисциплинират.

# 107
  • Мнения: 4 586
В сега действащия закон за движение по пътищата знакът, подаден от пешеходец - "внимание, ще пресичам" е протегната напред ръка, напречно на улицата.

# 108
  • Мнения: 326
В сега действащия закон за движение по пътищата знакът, подаден от пешеходец - "внимание, ще пресичам" е протегната напред ръка, напречно на улицата.

 Като хитлеристки поздрав ли?

# 109
  • Мнения: 4 586
По-скоро като бариера през колите. Дланта е към водачите, не надолу като при хитлеристкия.
И ръката е хоризонтална.

# 110
  • Мнения: 53
На мен не ми е удобно да вдигам ръка, аз така поздравявам познати.Как ще разберат шофьорите дали махам на някого или искам да прекосявам по тая логика.  Simple Smile  В 95% от случаите човек на бордюра означава, че той иска да прекоси в останалите - чака някого или нещо...

# 111
  • Варна
  • Мнения: 25 306
На мен пък днес ми се случи обратното - пресичам пешеходна пътека, оградена от двете страни с "легнали полицаи", и като ме видя един шофьор на микробус на фирма "Нилана", па като натисна газта, за да ми мине пътя... заобиколи ме, отиде в насрещното, ама си изпълни намерението и ме накара да спра по средата на пътеката, за да мине пръв.
Това и на мен ми се случи наскоро. По средата на пътеката съм, а няк'ъв изрод ме приближава и нарочно дава газ. Ами ако се бях спънала примерно? И какво би помогнала вдигнатата ми ръка при такъв шофьорски манталитет?

# 112
  • Мнения: 4 534
И какво би помогнала вдигнатата ми ръка при такъв шофьорски манталитет?

Не би.
Можем само да се надяваме, че подобни идиоти ще са единици на пътя.  Confused

# 113
  • Мнения: 5 370
С две думи, Мак Кити, ситуацията е като на руснака от подписа ти, повече от патова....

(обаче се хилих ли, кажи ми ти Mr. Green Mr. Green)

# 114
  • Мнения: 678
Проблема е че страната ни блика от идиоти.Ако се кара с нормална скорост из града и се намаля около пешеходните пътеки,то дори и да стане нещо ще бъде повече уплаха от колкото физическа травма.Да не се правят споменатите идиоти на тарикати,на мъжкари или с една дума да спрат да бъдат идиоти.Но за съжаление е невъзможно в по-голяма степен и какво остава ами полицаи навсякъде и яки глоби,само глобите оправят държавата.Глобата трябва да се въведе навсякъде,толкова ли е трудно.В уч-щата за да не се пуши по тоалетните-да се глобяват децата,които пушат.По улиците охраните и полицаите като видят че се хвърля боклук по улиците,а не в коша-глоба(съответно може и кошовете по начесто да направят),и т.н. а такива временни ръка да вдигам,крак да премятам са празна работа

# 115
  • Мнения: 9 990
Мъжкари ли?Хахахаха, в темата за младите шОферки бликаше от нервни жени, ма нейсе...
Вдигането на ръка е чудесен вариант за сигнализация, не бързайте да го отричате от ден първи и стига сте плюли.Навсякъде има отвързани люде.Днес една жена сигнализира така на пътека, която е с лоша видимост и аз лично се уверих в Разликата.

# 116
  • Мнения: 678
Мъжкари ли?Хахахаха, в темата за младите шОферки бликаше от нервни жени, ма нейсе...
Вдигането на ръка е чудесен вариант за сигнализация, не бързайте да го отричате от ден първи и стига сте плюли.Навсякъде има отвързани люде.Днес една жена сигнализира така на пътека, която е с лоша видимост и аз лично се уверих в Разликата.
Аз не съм Шоферка,и честно казано един път досега не ми се е случвало жена неправилно да изпревари когато кара мъжа ми колата,или да не ни спре на пешеходната пътека-че ги има и там ясно е,но просто казвам че на мен не ми се е случвало,но пък най- редовно мъжете шофьори си показват простотията.И да бъдем точни-аз не плюя никого,а просто споделям моето виждане.Ами дано да има ефект наистина това с ръката

# 117
  • Мнения: 9 990
E, aз пък имам опита и от двете страни, та смятам, че мъже и жени са наравно в надпреварата по простотия, решат ли да я прилагат.

# 118
  • Мнения: X
реално се грижат да обезопасят най-рисковите райони... Там ли са? Глобяват ли?

Започнали са да глобяват пешеходци за неправилно пресичане.
Пишат фиш, посочват "модел на автомобила: пешеходец", 'щото бланките им са само за МПС.
Миналата седмица глобяваха камикадзетата дето тичат през Ботевградско шосе. Не можех да повярвам, че полицаите пишат актове на пешеходци. Има подлез, но защо трябва да се използва?! Именно там общината 100 пъти слага ограждения и камикадзетата всеки път я късат, за да могат да си тичат на воля из платната...

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 21:15 от Анонимен

# 119
  • Мнения: 9 990
Дано не е временно явление и отчитане на дейност моментна.

Общи условия

Активация на акаунт