Вдигни ръка и пресечи!

  • 7 794
  • 134
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 401
Аз съм на мнение, че и пешеходците трябва да минават курсове някакви, че съвсем не знаят какви ги вършат.

Курсове карат шоферите.  Щото те са въоръжените, те носят отговорност.

# 91
  • Мнения: 599
Аз съм на мнение, че и пешеходците трябва да минават курсове някакви, че съвсем не знаят какви ги вършат.
Курсове карат шоферите.  Щото те са въоръжените, те носят отговорност.

Аха, ясно  Peace И когато е блъснат неправилно пресичащ пешеходец, пак ли е отговорност на шофьора? Щото и с 40км/ч да се движиш, и някой като ти се метне на 5-10 метра, не знам как ще спреш без да го блъснеш.
Ама дай все шофьора да е виновен, защото е в колата. Да не говорим колко пострадали шофьори има, защото за да избегнат да ударят ненормален пешеходец, се блъскат в мантинелата. И тогава те са виновни, да.
Проблемът е двустранен и мерките трябва да са и в двете посоки, а не да се вменява само на шофьорите, че са длъжни. Пешеходецът също е длъжен.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 775
Докато не се промие съзнанието на голяма част от народа нищо няма да стане.
Не знаех за инициативата,но днес стоейки на пешеходната пътека с детето в количката,един полицай най-надуто си мина без да спре,последваха го още 3-4 коли (зад него).
И крак да вдигна и знаменце да развявам,все тая докато не уври в главите на повечето,че правилата не са за да се нарушават.

# 93
  • Мнения: 5 710

Аха, ясно  Peace И когато е блъснат неправилно пресичащ пешеходец, пак ли е отговорност на шофьора?

Разбира се, че не.

# 94
  • Мнения: 4 542
Как, да му се не види, са убити пешеходци на тротоар тази нощ?!?!?! Какво точно се е случило??
 Flowers Rose Flowers Rose

# 95
  • Мнения: 5 370
Как, да му се не види, са убити пешеходци на тротоар тази нощ?!?!?! Какво точно се е случило??
 Flowers Rose Flowers Rose

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/08/05/1134238_dvama_peshehod … ka_katastrofa_na/

Най-вероятно са си правели гонки.....с висока скорост.

# 96
  • Мнения: X
И после вдигай ръка,за да пресечеш....
То на тротоара няма сигурност....    Sad

# 97
  • Мнения: 5 370
И после вдигай ръка,за да пресечеш....
То на тротоара няма сигурност....    Sad
Преди години един идиот помете хора на спирка пред кино Изток....
Ей тъй, на, карал бясно, изгубил контрол, келешът/....и един ли, двама убити бяха....

# 98
  • Мнения: 4 916
И в подлеза на НДК имаше такъв случай, и на сп. Чаталджа във Варна - два пъти, изобщо не са рядкост такива случаи.

# 99
  • Мнения: 4 300

Аха, ясно  Peace И когато е блъснат неправилно пресичащ пешеходец, пак ли е отговорност на шофьора?

Разбира се, че не.
Участвала съм в такова ПТП ( бях в колата). Чак година и кусур, ако не и две, по късно получихме писмо от Прокуратурата, че няма да има обвинение. С две думи в такъв случай, въпреки че пешеходецът е на неправилното място това не оневинява водача на МПС и се правят всякакви експертизи и установяване на това дали е спазил всички правила, в т.ч. любимата ми съобразена скорост.

# 100
  • при него
  • Мнения: 1 261
Дам, там в този участък а и изобщо по Бул. "България" се кара много безразсъдно. Доколкото видях сутринта по тв еданата от колите минала през едно дърво и успяла да го изкърти... Възрастта и на двамата водачи говори недвусмислено, комбинацията млад шофьор - мощна кола - често води до ...
Предполагам че по-горе на светофара ги е хванало червеното, попилили са малко гуми  и после газ надолу "да си ги мерят".. не са взели завоя (може би, щето не знам дали точно пред завоя е станало)... снощи валя, било е мокро.. поднесли са (или поне единия) и...

Странно ми е защо журналистите казват, че загиналите хора са чакали автобус на спирката  newsm78 Станало е в 1,30 ч. а тогава автобуси няма и едва ли някой виси по спирките..

Имаме спешна нужда от ужасно по-строги санкции на тема превишена скорост, алкохол. Също така, най-накрая да вземат да осъдят някой извършил подобна постъпка (отнел живот) на доживотен. Гаранция, веднага ще се кротнат другите..

Сега по темата с пешеходците.. сутринта една пешеходка пресича в близост до спирка, не на пътека (Бул. П.Ю Тодоров, София) понеже пътя е прав и широк и я гледам отдалеч как подтичва, пресече двете платна от моята страна, обаче тия от насрещното не й спират, тя се подплаши тръгна назад, в този момент я наближи колата пред мен, която също не даваше признаци да спира.. женицата напред-назад... аз намалих отдалече и спрях. Имаше коли зад мен, дали някой е свиркал не знам (Слушах силно Бон ДЖови Simple Smile )Жената стоеше пред моята кола и чакаше тия  от насрещното да благоволят... Не че ми благодари де... но нищо...

само 10 минути по-късно, като за награда, един трамвай  ми даде път... ми аз не можах да повярвам...!!! Благодаря на ватманката на трамвай №20 на Шипченски проход тази сутрин  Hug

# 101
  • Мнения: 101
1. На този завой конкретно и друг път са удряли хора.
2. Обичам пешеходци, които пресичат пред автобус.
3. Обичам и такива, които пресичат на червено и те псуват.
4. Голяма част от пешеходците са стадо, което си прави каквото поиска на пътя.
5. Голяма част от шофьорите са същите.
6. Една жена днес си вдигна ръката на светофара на Св. Неделя, на зелен светофар. Хем си е в правото да пресече, хем вдигна ръка за всеки случай. Аз бях втора кола, но видях, че шофьорът пред мен и помаха и се зарадвах, че може да има и нормална комуникация между участниците в движението.
7. Приветствам идеята и нека като има правила, те да се спазват от всички.

# 102
  • Мнения: 7 837
Схемата е отработена и тези двамцата по-горе, вече знаят, какъв ще е завършека. На бас, че така ще стане и с последния случай на убито дете на пешеходната пътека в Бургас.

Цитат
четвъртък, 04 август 2011

Русе

Шофьор беше осъден на 16 месеца затвор условно от Окръжния съд в Русе за прегазена ученичка, съобщиха от съдебната палата.

Николай Маринов (41 г.) се лишава и за 2 г. от свидетелство за управление на автомобил. Той се призна за виновен, че е причинил смърт по непредпазливост и делото мина по съкратената процедура.

При тежка катастрофа миналия декември БМВ помете Первин Мехмедова 15 г. на пешеходната пътека край строителната гимназия в крайдунавския град. Момичето беше откарано с тежка черепно-мозъчна травма в местната болница, където издъхна за броени часове. Веднага след инцидента съученици на деветокласничката блокираха бул. "Цар Освободител" и общината спешно обезопаси мястото с мигащи знаци и "легнал полицай".


# 103
  • Мнения: 2 817
Още преди повече от две години, когато едното ми дете прохождаше, мъжът ми каза, че трябва да я научим да си вдига ръчичката на пешеходната пътека. Той е дългогодишен шофьор и сподели, че това привлича вниманието винаги и е удачно да се прави.
Сега съм с двамата и колкото и да е странно отначало, полека свикват да го правят - надявам се да има смисъл.

# 104
  • Мнения: 627
Кейси, нормално е да получи такава присъда. Престъплението е по непредпазливост, а не умишлено, затова. Колкото и да е ужасно, че е погубен един детски живот. Sad

Общи условия

Активация на акаунт