Когато тръгвате на почивка, "помъквате ли къщата"?

  • 26 534
  • 572
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 665
Подсещам тези, които отиват на море да си вземат омекотител, че аз уж се сетих за него, но го забравих, а там водата е много твърда и той не е излишен (айде още едно шишенце в багажа Joy)

Щото на морето не продават омекотител?
Пътувам с много малко багаж с идеята, че вече  всичко може да си купиш.

# 16
  • Мнения: X
Когато е за почивка,гледам да не се затормозявам много.....   Mr. Green
Нали все пак е почивка ,все едно ми е дали съм изгладена-измачкана,дали плажните ми чехли подхождали на чертичките на банския.....
Чак пък толкоз,айде,нема нужда.
Стига ми ,дето през останалите 350 дни в годината,например,мисля как да се обличам и кое с кое си подхождало.
Правя списък и взимам само това,без което няма да може.И няма откъде да го купя на място.....
Багаж не мога да подреждам.Съпругът ми е факира в това....   Laughing
В един и същи куфар той побира три пъти повече багаж.
Как го прави ,не знам.....

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Само момент - под почивка разбираме единствено плажа ли?

# 18
  • Мнения: 581
 Когато ходим семейно сме с много багаж. Дежурния въпрос на мъжа ми е остана ли покъщина у дома. Случвало се е съседи да ни питат изнасяме ли се.
 Когато обаче съм сама с приятелки или с детето, си събирам всичко в един средно голям куфар.

# 19
  • Мнения: 9 990
Аз не.
Където и да е.Дрехите-според сезона/мястото, където отиваме.Навсякъде живеят хора и има магазини, ако нещо ми залипсва кардинално.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Помъквам яко!
Дълги дрехи, тънки дрехи, якета, затворени обувки, токчета, сандали, джапанки, кроксове, тениски, рокли, суетшърти, джинси, клинове, бельо, сешуари, козметики в изобилни количества, мокри кърпи, сухи кърпи, лекалства една камара, бързовар за зелен чай, гарниран с чаша и чиния, 3 в 1 за рано сутрин, плажни принадлежности цяла чанта. Това само за мене.
Отделно за детето камарили.
Мъжът ми е най-скромен, 2-3 ризи, 1-2 къси гащи, бельо и толкоз.

# 21
  • Мнения: 4 806
Пътуваме със супер малко багаж, който е в известна
степен увеличен заради рожбето. Моят багаж и на
ММ се събира в един сак средна големина. Рожбето
е с една раница и една торба. Това е. Ако щете, вяр-
вайте, но ММ и на това намира да изкоментира, че
багажът е много. Когато летим със самолет, обикно-
вено сме с по един куфар по стандарта за ръчен ба-
гаж.
Събирането на багажа обикновено е около ... да ка-
жем 1 час мислене, 15 минути действие.

# 22
  • Мнения: X
Само момент - под почивка разбираме единствено плажа ли?

Не само.
Но за мен ходенето по огромни курорти ,панелни хотели-пансиони и т.е. независимо дали море,планина ,не е почивка ,а тормоз.
Там ,където ходим на почивка-море,планина,язовир,гора.....обикновено няма значение как точно съм облечена.
И нали точно това написах:през останалото време все се съобразявам как да се обличам.
Искам поне почивката ми да е 100 % почивка-да не ми пука от нищо и да не се съобразявам почти за нищо.
Ако има начин и да не мисля за нищо,ще е перфектната почивка!    Laughing

# 23
  • Мнения: 4 841
От дете скитам по планините и съм се научила да взимам минимум багаж, подреден на възможно най-малко място  Peace За кратки пътувания и командировки събирам багажа за двайсет минути, максимум.
Когато трябваше за първи път да пътуваме с детето, нещо и аз бях параноясала, едва ли не отиваме на безлюден остров някъде извън цивилизацията... Добре че мъжа ми ме спря навреме...

Ютия нося винаги, но е сгъваема, туристическа, и с тристате си грама тегло няма да ме катурне.

По отношение на плажните неща - 99% от нещата купувам на място, след края на почивката оставям на местните. Няма начин да помъкна от София надуваеми дюшеци, рогозки, пластмасови кофички и лопатки  Naughty Взимаме си банските, шапките, джапанките и плажните масла, всичко останало - на място. После - довиждане!

Сина ми тази година и за двата лагера сам си подреди багажа  bowuu  Справи се повече от отлично.

На зимните и планинарските пътувания с преходи ходим със самари - удобно и практично е, а и учи на "багажна дисциплина". На летните пътувания и ходенията в чужбина пътуваме с куфари - дрехите специално се запазват по-добре във вида, в който са сложени, но пък не се чувствам достатъчно мобилна.

Но всичко е въпрос на практика.
И на навици. Има хора, които искат да пият кафе от собствената си кафеварка, да пишкат на собствената си тоалетна чиния, да се хранят в собствените си прибори... Нашето семейство сме номади по душа, и нямаме такива проблеми(

# 24
  • Мнения: 1 417
Почивките ни, като цяло са по нетрадиционни и с времето оптимизирах багажа си до минимум - няколко потника и къси гащи/поли или тънки рокли, които заемат мин. място. Едни удобни гуменки и маска за коса Wink Носим огромно количество спортно оборудване, което заема целият допустим багаж за самолета+фотоапарати и компютри в ръчния багаж.
В следствие и на плажните почивки почнах да нося същото количество. Честно казано справям се, ако нещо пък толкова ми дотрябва купувам си го.
Всъщност в някой от случайте е по-добре да си купя на място някой неща и да ги хвърля после, отколкото да ги мъкна насам и на там Wink

# 25
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Помъкват се един голям и един малък куфар минимум. hahaha  Това се случва даже и когато ходим на море, а ние имаме ап. на морето, което предполага, че не би трябвало да се носят много неща, нали сме си у дома. hahaha
Ако почивката ни е под седмица, тогава може и в един куфар да се съберем.
Винаги ни остават неносени дрехи и се оказва, че половината багаж ни е излишен, но всеки път при нас е - катуна потегля.

# 26
  • Мнения: 4 569
Старая се да е максимално малко багажа ми. Две поли, два панталона, 5-6 блузи, дрехи за студено време - дънки, блуза с дълъг ръкав и яке, сандали, маратонки, джапанки, козметика.
Гледам зарядното да не си забравя. Crazy

Искам милия да ми подари най-големия куфар с колелцата.  Mr. Green Той все отказва.  Crossing Arms Защо ли? Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 965
Понеже пътувам много често, вече си имам изградена система какво ми е необходимо и какво не е. Мога да си приготвя багажа за минути. Единственото в повече, което нося, са блузите.
Имам си и система за сгъване, която ми спестява място.
Уроци даваш ли?

Питането ми е сериозно. Tired

За желаещи, винаги. Hug
Сгъвам дрехите на руло - така не се мачкат и не заемат много място.
Козметика нося в опаковки за път - покрай командировките си имам една козметична чанта, в която нещата си стоят постоянно - сгъваема четка за зъби, сгъваема четка за коса, малки тубички от разните шампоани, балсами и кремчета. Задължително немачкаеми дрехи. И едни олекотени джапанки.
Щом така успявам да пътувам напоследък с автобус /правим тази година с половинката автобусни екскурзии из Европата/ и да нося само една малка пътна чанта + малка чантичка за документи с мен, като се оказва, че дори връщам необличани дрехи... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 56
Дам , аз съм от тези , които "помъкват къщата".Може да отивам някъде за 2 дни , но аз нося дрехи като за 20.Обичам  да имам голям избор и затова си взимам повече дрехи и обувки и всевъзможни други глупости като ютия , преса,сешоар. Mr. Green Обичам всичко да ми е под ръка в случай , че ми потрябва. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако пътувам с група, съм с най-малкия багаж. Имаше период, в който бях непрекъснато в командировки и се прибирах 1-2 пъти в месеца. Сгъвам багажа за 20тина минути, без списък.
Пътувам с чанта, малко по-голяма от ръчен багаж, стигаща за 2-седмичен период през лятото и за седмица през зимата.

Общи условия

Активация на акаунт