А коя книга четат в момента децата ви? - 2

  • 53 461
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 094
Синът ми продължава с романите на Кестнер. "Антон и Точица" му харесва повече от "Хвърчащата класна стая".
Ще повторя въпроса си от другата тема. Някой преглеждал ли е по-основно "Маговетри"?

     

# 31
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Само да кажа,че има и пета част
Моето е почти на 9 години,прочете първата част(аз също  Embarassed ,но по мое мнение Хари Потър е по-добър...

# 32
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
"Незнайко"

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"The Day of The Jackal" - Frederick Forsyth
От книжките на издателство "Ера", които са уж с учебна цел. Да видим, каза, че е интересна.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 5 529
"И отново Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада". Чете я по собствено желание. Цяло лято я тормозя да чете книгите от списъка. Останаха още няколко, но след като прочете първата част за Маншон и компания, сама си поиска да прочете втората и я оставих.
Въпреки, че чете почти всеки ден цяло лято така и не и стигнаха силите за всичките 19 книги от списъка. На мен честно казано ми се видяха много.

# 35
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Преди малко големият започна тази:


А ние с малкия четем Пътешествието на Незнайко в каменния град.

# 36
  • у дома
  • Мнения: 7 141
 Joy  Joy  Joy
Оги чете същата,ама наистина,само че нашата е комбинирана с още някаква от същия автор-утре ще напиша,защото децата спят вече,а тя е в детската стая.

# 37
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хахах, ми върна се неочаквано от село, повися половин час на компютъра и като ми заяви с един-сериозно-жален тон - "А аз сега какво ще чета" - демек днес не си ми купила книга Crossing Arms...и се разровихме в дълбоките дебри на семейната библиотека / уточнявам - на съпруга ми, все още не съм я изучила докрай, нищо, че 12-та година живея тук Whistling/ и хоп - Библиотека Смехурко Party!

# 38
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Хахах, ми върна се неочаквано от село, повися половин час на компютъра и като ми заяви с един-сериозно-жален тон - "А аз сега какво ще чета" - демек днес не си ми купила книга Crossing Arms...и се разровихме в дълбоките дебри на семейната библиотека / уточнявам - на съпруга ми, все още не съм я изучила докрай, нищо, че 12-та година живея тук Whistling/ и хоп - Библиотека Смехурко Party!
Ако се разровиш и попаднеш на Училище за клоуни на Успенски ,пак от библиотека Смехурко,смело я предлагай-много се хареса,ама моето по принцип го харесва Успенски като автор.

# 39
  • Мнения: 150
А дали има нови издания на Успенски? И аз много го харесвам, но за съжаление ги нямам старите книжки...
По съвет по-горе предложих на младежа "Антон и Точица" - право в десетката! Благодаря мами!

# 40
  • Мнения: 66
Няма, само "Крокодила Гена" и "Чичо Феодор..."
На втората от сърце съм се ядосвала заради илюстрациите /карикатурите/

# 41
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тази сутрин в 7:30 вече четеше в леглото Shocked...сега ходихме по магазините за маратонки, дрехи, че всичко му е малко и не спря да мрънка да се прибираме, че да чете Grinning.

# 42
  • Мнения: 382

Започна ваканцията с първата част на Хари Потър и я завършва с последната.
От списъка много малко чете в началото на ваканцията, защото не обича митове, легенди, приказки и народни песни (5 клас). Прочете други книги, които харесва. Сега да видим със седем часа на ден в училище колко време ще има за четене...   Rolling Eyes

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Въпреки, че чете почти всеки ден цяло лято така и не и стигнаха силите за всичките 19 книги от списъка. На мен честно казано ми се видяха много.
Shocked Доста са. Ако всички са по 200-300 стр. Моята дъщеря също чете всеки ден и е прочела 10 книги.

# 44
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Въпрос на четивна техника и бързина.
Калоян е прочел всички от списъка /20/ - уточнявам - 3-4 бяха четени преди това, значи остават да речем 15 + поне още 10 допълнителни + постоянно ровене и препрочитане на старите си книги и енциклопедии...

Общи условия

Активация на акаунт