Колко време, след като останахте сами, започнахте да се срещате с други мъже?

  • 56 999
  • 965
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 146
Добре де, момичета, а как да стане така, че да е неангажираща връзка? Не за отсрещната страна, а за нас самите? Как така не се влюбвате, хлътвате, привързвате, или както там се нарича?
Не се заяждам, съвсем сериозно питам, как да го направя така, че да е само купон за мен самата, т.е. да не се привързвам емоционално?
Защото нали се предполага, че този мъж е интересен, приятен, забавен, е ако и сексът е ок, тогава?

# 946
  • Бургас
  • Мнения: 6 172
Ами как става... Според мен рецептата е да не поставяш връзката на преден план преди всичко. Когато си казах, че имам по-важни приоритети и само ще се забавлявам, така се получиха нещата. Виждаме се - ок, не се виждаме - няма драми, когато има време, тогава. Гледах си моите си интереси - работа, хобита и т.н. И със сегашния ми приятел в началото беше така. После неусетно как прерасна в съжителство...
Но съм имала и моменти, в които съм се вторачвала във връзката си и не съм обръщала внимание на нищо, ама на нищо друго. Ей тогава беше голяма драма, защото аз много исках да е сериозно и завинаги, а той - не.

# 947
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз съм на мнение, че има хора, и особено жени, които неангажираща връзка не могат да имат, просто не им се получава, защото щом са с някой връзката идва на първо място и се получава точно това вторачване. Аз също съм имала връзки, в които съм се вторачвала, имала съм такива, за които се е знаело, че не мога нищо да очаквам и съм се влюбвала, няма застраховка срещу това, и тогава е било наистина голяма драма. А неангажиращите са ми се получвали или на етап, в който съм имала нещо друго водещо в живота ми, нова работа или нещо такова, или когато съответния мъж ми е харесвал много, но до някъде, например бил е страхотен в леглото, забавен, но с прекалено желание за контрол във връзката, което аз не търпя, така че излизали сме заедно, правили сме секс, но не съм допускала нещата да станат сериозни, защото съм знаела, че няма да издържа да се опитва да ми се налага.

# 948
  • Мнения: 376
И защо лоша игра? Не разбирам.


Хм..така да го кажем – аз искам да си играя с кукла барби, но тук е парцаливка, и временно ще се задоволя с нея…аналог – искам да си играя с Мими, която е прекрасна и съм й фен, но тук сега е Лили – и от няма накъде – ще си играя с нея.  Тя знае че не съм й искрена приятелка, аз знам че не я харесвам изцяло, но сме заедно защото трябва да сме с някой….и ако играем самички ще ни е по-скучно.

Това е компромис, със себе си, и донякъде обида за човека отсреща. Мъжете при мен се обиждат ако знаят че са само за секс, не знам, но и аз бях изненадана да разбера че не им харесва тази роля, а уж те са тези които не искат обвързване…

# 949
  • Бургас
  • Мнения: 6 172
Не съм го приемала като компромис със себе си. Да, може да е било на етап - с него съм, докато се появи нещо по-добро, но категорично не е компромис. Компромисът е да се задоволиш с нещо по-кофти, отколкото си представяш, че заслужаваш или искаш. Не съм имала идеал какъв точно го искам в онзи момент, за да кажа, че се задоволявам с нещо по-кофти.
Да, определени критерии съм имала - общоприетите за чистоплътност, да е забавен, да ми е приятно с него, да. Но не съм си казала: чакам съпруг, докато дойде бъдещ съпруг, ей тоя ще ме развлича временно. Нищо не съм чакала просто.

И защо лоша игра? Не разбирам.

Мъжете при мен се обиждат ако знаят че са само за секс, не знам, но и аз бях изненадана да разбера че не им харесва тази роля, а уж те са тези които не искат обвързване…

Ти пък що им казваш и даваш обяснения?
Но съм съгласна, че се обиждат.

# 950
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И защо лоша игра? Не разбирам.


Хм..така да го кажем – аз искам да си играя с кукла барби, но тук е парцаливка, и временно ще се задоволя с нея…аналог – искам да си играя с Мими, която е прекрасна и съм й фен, но тук сега е Лили – и от няма накъде – ще си играя с нея.  Тя знае че не съм й искрена приятелка, аз знам че не я харесвам изцяло, но сме заедно защото трябва да сме с някой….и ако играем самички ще ни е по-скучно.

Това е компромис, със себе си, и донякъде обида за човека отсреща. Мъжете при мен се обиждат ако знаят че са само за секс, не знам, но и аз бях изненадана да разбера че не им харесва тази роля, а уж те са тези които не искат обвързване…


Ако така гледаш на нещата е наистина компромис, но аз не съм била с никого, защото трябва да съм с някого, а защото ми е било приятно и забавно и се е случило и отсрещната страна да се чувства така. Щом съм била с някого значи нещо в него ми е харесало, не правя компромис да съм с хора, които не харесвам, но когато някой ми харесва само в сексуално отношение би било компромис, ако имам сериозна връзка с него, въпреки, че не ми харесва за гадже, а имайки само сексуална връзка с него е просто приятно прекарване и за двамата.
Мъже, които да се обиждат защото знаят, че са само за секс, май не съм срещала, срещала съм мъже, които се учудват, че не всяка жена се влюбва на секундата във всеки, с който прави секс и това като че ли донякъде им подбива самочувствието.

# 951
  • Мнения: 376

Ако така гледаш на нещата е наистина компромис, но аз не съм била с никого, защото трябва да съм с някого, а защото ми е било приятно и забавно
да, то наистина звучи като че да трябва а пък не е, никой не те кара насила нищо...и все пак...да, приятно ми е, забавно ми е, ама не си мой тип...не че ще се женим, не, но ...

# 952
  • Мнения: 376
А пропо на критериите, Тинтина, аз съм прекалено наясно с моито критерии, и затова си давам сметка че средностатистическия българин няма как да отговаря на тях, за съжаление...затова и казвам лоша игра и шега ли е това което си правя със себе си...да определено има компромис при мен...

стой на сухо, бъди самотен, или  си играй с парцаливки...

# 953
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016

Ако така гледаш на нещата е наистина компромис, но аз не съм била с никого, защото трябва да съм с някого, а защото ми е било приятно и забавно
да, то наистина звучи като че да трябва а пък не е, никой не те кара насила нищо...и все пак...да, приятно ми е, забавно ми е, ама не си мой тип...не че ще се женим, не, но ...

 newsm78

Явно аз не мога да разбера къде е проблема. В този тип връзки рядко се стига чак до подробни обяснения, нещата просто някак си се усещат.

Ако възприемах "играенето с парцаливки"(макар че не бих го нарекла така) за голям компромис, вероятно бих се чувствала по-добре да си стоя на сухо.

# 954
  • Мнения: 54 785

Ако така гледаш на нещата е наистина компромис, но аз не съм била с никого, защото трябва да съм с някого, а защото ми е било приятно и забавно
да, то наистина звучи като че да трябва а пък не е, никой не те кара насила нищо...и все пак...да, приятно ми е, забавно ми е, ама не си мой тип...не че ще се женим, не, но ...

Не мога да разбера точно какво искаш да кажеш .  Blush
Ако става дума за чисто сексуална връзка - срещи само за секс , не , никога не съм имала такава връзка и няма и да имам .
За мен секса е свързан с любов , с чувства .
Не е казано , че с всеки с който си лягаш , ще се жениш , но лично аз трябва да съм влюбена , да харесам мъжа не само като визия , а много повече като отношение , да имам за какво да разговарям с него , абе просто да ми е приятно цялостното общуване . Peace

Това с парцаливките не може да ми се случи .
Ако ще е гарга , да е рошава ! Grinning
Иначе мога преспокойно и без мъж ! Wink

# 955
  • Мнения: 376
Не е казано , че с всеки с който си лягаш , ще се жениш , но лично аз трябва да съм влюбена , да харесам мъжа не само като визия , а много повече като отношение , да имам за какво да разговарям с него , абе просто да ми е приятно цялостното общуване . Peace

Това с парцаливките не може да ми се случи .
Ако ще е гарга , да е рошава ! Grinning
Иначе мога преспокойно и без мъж ! Wink
е това де -- да не се жените, а просто цялостното общуване, да, за това говорим...
да, така май звучи най-нормално...без мъж...

# 956
  • Бургас
  • Мнения: 6 172
Martani , може би още не си готова, не можеш да се освободиш от старата си връзка, или периодът ти е такъв.
Относно критериите - те се променят. Навремето имах един критерий мъжът да е чел същите книги, дето и аз съм ги чела. Ами впоследствие установих, че не е толкова важно.

Мога да имам връзка и без непременно да съм влюбена. Даже май по-добре ми се получава. Достатъчно е само да го харесвам мъжа, без дълбоки чувства.

# 957
  • София
  • Мнения: 1 010
За неангажирането при връзка: ако искаш да е трайна, по-добре да не те обсебва. Абсолютна рядкост са казусите, дето и двамата са толкова потънали в любов един по друг, че... ако е повече от няколко месеца това, значи е легенда, а не реалност.
Затова гледам да не губя (вече) връзка със света  Wink Има зверски интересни неща и извън мъжете/мъжа. Например развитието на собствената ти личност и всичко, което се случва като резултат.
Постави се на пиедестал, мъничък, не грандомански, но все пак - пиедестал. Другите също са на пиедестал, не го забравяй, но и ти усещай своя твърдо под краката си.
Дано се изразявам разбираемо.

Колкото до използваните и обидени мъже: те са обидени (както и ние) всеки път, когато не са категорично предпочетени, независимо дали те обожават, или си им също толкова времянка, колкото и те за теб...

# 958
  • Мнения: 7 190
Пепеляши, мисля  също като тебе, изразила си се прекрасно - точно и ясно Simple Smile  bouquet

# 959
  • Мнения: 931
Привет,

Съгласна съм с Пепеляши. Няма шанс една връзка да продължи дълго ако някой от двамата се вкопчи в нея защото рано или късно ще се изчерпа. За мен една хармонична връзка означава двама пълноценни индивиди, които са заедно защото искат, а не от необходимостта да запълват емоционална празнина чрез връзката. Имала съм връзка, в която приятелят ми бше супер обсебващ, нямаше никакви интереси извън дома и работата и е един момент започнах да го усещам като воденичен камък още повече, че живеехме заедно. Колкото и да е гадно един ден просто си натоварих багажа на едно такси и се изнесох от тях. Не можех да си представя да живея с такава лепка, който на всичко отгоре беше и ревнив.  Sick

По темата, точно 3 години след като се разделихме с мъжа ми аз се почувствах готова да започна да се виждам с други мъже и от няколко седмици се срещам с един. Хубавото е, че той е доста тактичен и уравновесен и не пришпорва нещата. Вярно, поиска да се запознае с дъщеря ми, но не направи драма, когато му отказах. Прие го съвсем спокойно, може би защото му обясних честно, че не желая да обърквам детето с поява на друг мъж освен баща му в живота й.

Хубавото при нас е, че и двамата имаме много работа и доста натоварен график, така че скоро май няма опасност да си омръзнем.  Grinning

Не, че не се чуваме по 6-7 пъти на ден, но всеки си има свой живот, свои интереси, своя работа и може би затова ни е интересно и толкова хубаво, когато успеем да се видим.

Общи условия

Активация на акаунт