Отговори
# 15
  • Мнения: 2 980
Личното ми мнение е, че темата трябва по възможност да е еднакво приемаща към всички. Затова си мисля, че ако на част от майките тук им харесва да има икона на първа страница - не пречи, стига да не е това единственият образ и да може да се осигурява някакво разнообразие за останалите.  Peace

Сложила съм две малки икони на Богородица и Св. Анна - и двете закрилят бременността и майчинството - реших, че са подходящи. Ако някой има други идеи (или е по-сръчен от мен) и иска да промени нещо - моля, да заповяда.

Шрифта го оставих така, защото се върза със снимката. Иначе и на мен ми е омръзнал. За пастелните цветове, обаче, някой друг да се хване - хич ме няма там.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 201

Ето да ни пази и закриля с малките ни бебчета  Praynig
Честита нова темичка и благодаря на създателката й   bouquet
А "Нурофена на нас не ни помага кой знае колко, но като се дава редовно спомага за това да не се вдига температура.А за схващането да се остави детето с температура, примерно 38-38.5 градуса е спорен въпроса.Колкото и лекари да съм питала и да съм водила малката, всички са против, за да не стане по-зле, защото и случаите с гърч не само при температура, която дори не е 39 градуса не са малко.Просто всичко е до организъм.Когато няколко пъти Мария вдигна 39 и .. и започваше да трепери да не може да диша и я караме на лекар , та там ме питат винаги какво съм дала преди да тръгна и когато чуха единия път насажданото ми, че съм я оставила сама да се справя с температурата, направо им идеше да ме изгонят, станах за смях.Просто, защото и случаите като моите бяха зачестили.Затова казвам, че експерименти с моето дете вече не.Всеки сам решава за неговото.Просто исках да кажа, че е погрешно схващането, че гърч се прави след 39 градуса, всичко е до организъм и написах всичко това като информация.Просто желая да не се случва!  Hug
Бре не се бутайте, вече втори път не успявам да публикувам Simple Smile

# 17
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 290
и аз да се запиша тук, темичката е СУПЕР.

Браво и Благодаря - аз от мое име и от името на всички, дори и от на тези, които не са доволни. Всички виждахме, че наближава време за нова тема, никакъв ентусиазъм, никакви мнения - имаше едно единствено за смяна на Богородица, и ето то е изпълнено и пак има недоволни. Айде да се разберем така.

Който не е доволен - той да прави следващат Naughty

Не влагам грам лоши мисли в поста си, но не е честно спрямо janajar, защото не си е лесна работа...

# 18
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Хайде и аз тук Simple Smile
За пола и аз исках да знам и преди и сега Simple Smile С каката всичко ни беше готово и количка и креватче и дрешки..и сега мислим пак да е така Simple Smile В началото на декември ще купим креватче и ще подготвим нещата,че по празниците да съм си спокойна и всичко да е готово Simple Smile
А относно имената нашето е измислено и решено отдавна Simple Smile Първата ни дъщеря носи име на принцеса Анастасия и втората живот и здраве ще е с име на принцеса Даяна Simple Smile
Още се чудя обаче дали ако се роди на някой от празниците няма да го кръстим с различно име..но ще видим в последствие.. Simple Smile
Ритниците при мен вече са си мога да кажа леко силни..Таткото вече няколко пъти ги усети с ръка Simple Smile
Всеки ден  рита..и съм забелязала,че си има някакъв "режим"..Около 5 пъти на ден е будна и рита активно за около 15 минути и е наистина страхотно Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 1
Проблема е, че на мен никое име не ми харесва достатъчно, а таткото изобщо не ми помага, защото всичките му предложения са в стил: Шишарка на майка си- Елица  Mr. Green

Да, и аз получавам същата "помощ" от таткото ...  Confused Да даже не само от него, ами и от приятелките. Чудничко просто. И реплики от сорта "каквото ти харесва на теб, това" .. все пак не е само мое, и той е участвал ... в началото Laughing
Забравих да се похваля, заради "предменструални" болки и аз съм на 3х2 магнерот и 3х1 Ношпа. Явно били контракции, не било нормално да боли от "разтягане на матката" както бях решила. Даже щях да забравя да спомена на доки за болките ... Така че самодиагностиката на база прочетено и съвети от приятелки - тц.

# 20
  • Мнения: 90
Здравейте и от мен в новата ни темичка, благодаря ianajar   bouquet
Въпреки че не ни е ясен още полът, в главата ми се въртят само женски имена  Thinking
И двамата с таткото харесваме Мая - еднакво лесно за произнасяне и спелуване и за Англия, и за БГ. Единствено се чудя как ще е галената форма...Майче нещо не ми допада Simple Smile Други варианти са ни Ива и Ивелина.
От мъжките таткото харесва Ясен  Crazy а аз нямам никакви идеи...
Иначе Ксени, права си, че важното е да можеш да си представиш името , което би отивало най-много на твоето дете...

# 21
  • Мнения: 2 980
Вчера видяхме бебето. Още едно момиченце. Таткото се надяваше на син и беше толкова разочарован, че чак му пролича за момент. Веднага си направи устата за трето - обаче аз съм дотук. Харесва ми да съм бременна и да се грижа за бебе, но ми изсмуква всичките сили и жизнен потенциал просто. Искам да се видя пак човек. В обозримото бъдеще, ако може.

# 22
  • Мнения: 4
Извинете,ама какви са тези лекарства?! Толкова ли не можете да остискате "предменструалните" болки?  Peace Аз съм с много тежки такива и преди да забременея.Никога не съм гълтала хапове.А съм лежала по цял ден и не съм можела да се вдигна душ да взема,да хапна камо ли на работа да се занеса...Пия много чай от мащерка и риган ,успокояват болките Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 980
Извинете,ама какви са тези лекарства?!

Кора, ако са болезнени контракции наистина, то тогава си е оправдано вземането на лекарства. Не заради болката, заради потенциалата опасност при свръхчувствителна матка.  Peace

П.П. Между другото, внимавай с ригана по време на бременност. И с билките изобщо.

# 24
  • Мнения: 239
От толкова бързане да се похваля, съвсем не обърнах внимание, че пиша в нова тема.  Crazy Чудесна e! Благодарности на майчето, което я е направило и пуснало!   bouquet

Кора, въпроса не опира до устискване. Аз нямам болки. Не усещам никакви контракции, никаква твърдост или нещо от сорта. Но на прегледа се видя, че матката ми е контрахирала. Просто изпълнявам това, което ми казва доки да правя.  Peace

До сега са три имената, които харесваме и двамата с таткото- Йоана, Дария, Далия. Има още много време разбира се, така че...

# 25
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Момичета имам един малко тъп въпрос,но все ги бъркам тези седмици..Сега като съм в 21 гс и 1 ден това 21 или 22 седмица е Thinking Ако е 22 значи  вече съм в 6-ти месец а ако не след 6 дни ще вляза в ... Whistling ooooh!

# 26
  • Мнения: X
Ееех, за женски имена питайте. Бях си намислила няколко много красиви (според мен), но ще останат неизползвани. Ако някой се чуди, ще помагам с идеи.  Hug
Дария и на мен ми харесва много. Често срещано е, но много красиво и 100 % славянско. Харесва ми и умалителното му Даша. Всъщност, така бих казвала на момиченце с име Дария.
Харесвам също Наталия, Олга, Неда, Рада, Райна. Толкова хубави женски имена има и толкова по-голямо е разнообразието при тях.

# 27
  • София
  • Мнения: 1
Те болките са мнооого по-леки от предменструалните такива, просто не е добър знак. И двете лекарства действат отпускащо на гладката мускулатура и предотвратяват стискането на бебето в менгеме. Иначе както споменах - дори не им обръщах внимание на болките. А аз също съм от типа хора които мразят да се тъпчат с хапове, но ... това е положението.

А за имената - бях си харесала и Дара, но на тати май не му допадна много. Много ми харесва умалителното на Лора - Лори. Въпреки, че ми се щеше да е трибуквено - харесва ми, пък и да спазя традицията на трибуквените имена във фамилията - аз съм Ива, сестра ми Ина (доста ни бъркаха де), братовчетка ми Яна, племенницата - Ния. За това си мислех за Ема (Ева отпадна както казах Simple Smile )
Неда също е страхотно българско име, моя приятелка се казва така.

Поиграх си малко с шрифта -ако не ви харесва веднага го връщам. Оказа се че избора на цветове далеч не е толкова голям колкото си мислех. По принцип става лесно - копирате кода в word и с файнд и риплейс функциата става за секунда.
Иначе за толкова посещаван и рекламиран форум можеше да сложат малко по-нов енджин, ама айде. И този върши работа Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 авг 2011, 16:34 от dobrata_lamia_spaska

# 28
  • Мнения: 4
Аз още не съм решила какво име да дам на моето съкровище. Ако ми потвърдят госпожица си избирам аз името и мога да си дам и българско, все пак в Словакия няма как да звучи прекалено странно. На мен много ми харесва Николета и би била на моя татко Николай (което е и красиво име за мъж). Иначе обичам Габриела, Кристина (хубав избор, Ксения). Харесвам и Бояна ама тук ще го напишат малко глупаво - Bojana. Абе цялата работа с транслитерацията е много затрудняваща. Мъжки имена не си правя труда да мисля, защото там таткото ще си блъска главата и има право да си даде словашко име (одобрено и от двамата ест). А може и както е традиционно тук да е с името на тати - Михал.  Grinning
Уф на вас не ви ли подпухват краката? От два дни тук е много топло (37) и моите мязат на понички  cry ... не знам какво да ги правя, вечер ги обливам с хладна вода и се мажа с един крем на Oriflame ама на следващия ден са същите..дори и едно кашонче си инсталирах под бюрото да ги вдигам малко ама..  Tired
А, Ламичке, ние сме почти адашки, аз съм Ивета. И забавното е, че моето име тук е много популярно Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 1
Да ви питам - това харесва ли ви, защото играчката е по-голяма, та да знам дали да си правя труда ...

г-жа Монк - Ели, 38 г., София, очаква трето дете stork-girl
Avalinda
aiki - Яна 31 г., очаква второ дете
pipo26   - Вера, Петрич, очаква първо дете
Tiffany87   - София, очаква първо дете stork-girl
ritazza   - очаква първо дете


Общи условия

Активация на акаунт