ХИПЕРИНСУЛЕНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема 8

  • 53 388
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Момичета това с БХС си е чиста статистика.Показва евентуален риск,но това не значи че при мен като е 1:2009 няма да има проблем,както и не означава,че при Инсейн ще има такъв.
Инсейн изчакай консултацията утре,но е вероятно да ти предложат да направите амниоцентеза.При нея вече е сигурно Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 673
Наде, и аз така виках ,че няма да се притеснявам и каквото такова. Затова вече ще си мълча,защото и виках,че до 30 със сигурност няма да родя (живот и здраве, ако всичко е оК) и изобщо каквото кажа, че ще е някак, не е така. Почвам да ставам суеверна.

# 62
  • Мнения: 749
Аз за втори път съм бременна и пак съм суеверна, това не се оправя с една уверение на лекаря, че всичко е ок. Но съм решила като циганките да не го мисля много много,пък те по 10 ги раждат така.

# 63
  • Мнения: 294
insane, всичко ще бъде наред, ще видиш. Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте,мили момичета! Чисто новичка съм във форума. Мотаейки се из нета,нагазих случайно в темата ви. Четох,четох и не можех да повярвам на очите си. Чак пък такова съвпадение... Да започна да изреждам:поликистозни яйчници,синдром на хашимото,високо кръвно,затлъстяване,да прибавя към това и години-49,плюс менопауза. Та мъкна си се аз по улиците като Джаба хътянина и избягвам да гледа хората в очите,защото там,когато не се чете подигравка,то има поне съжаление (някогашната ми красота все още избива през тлъстините). И за всичко това обвинявах само и единствено себе си,за това,че нямам воля,че съм лакомо прасе,че не мога да си наложа никакъв режим и диета... Макар че през годините сигурно съм свалила сумарно 200 кг. Личният ми рекорд е 50 кг през 2003...Глад в продължение на една година,и като резултат кошмарно нисък хемоглобин,срив на имунитета,взрив от гъбички и кВо ли не! И понеже съм като пияниците-без едно мога,само с едно не мога,ми е по-лесно да не хапвам никак,отколкото да ям малко и здравословно. И никога,ама никога не ми е хрумвало да си помисля,че може да има здравна причина за това,а не само лакомията ми. Сега,като се замисля,понякога така ми се прияжда сладко,че чак притрепервам. Следователно най-вероятно съм си завъдила и диабет втори тип. Имам много въпроси и ще си ги задам,но утре. Засега само се радвам,че попаднах на този форум. На всички участнички желая успешно разрешаване на проблемите им. И лека нощ на онези,които са все още онлайн.

# 65
  • Мнения: 294
detelistna.4etirilinka,
добре дошла,  Hug
Не се притеснявай да питаш за всичко, което те интересува, пък ние ще помагаме, доколкото можем, за да намериш пътя към това да се чувстваш по-добре.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 673
detelistna.4etirilinkа,
Здравей и добре дошла. Най -първото нещо, което можеш да направиш е да поискаш въпросното изследване обременяване с глюкоза + инсулин на 0, 60,120 мин за да се докаже евентуален проблем.То не се покрива от ЗК, но е хубаво да те изпрати ендокринолог. Ако не, можеш и на своя глава да го направиш, след което отиваш при някой еднокринолог да разчете резултатите и да предпише лечение. За наша радост този проблем си има решение и се нарича правилен хранителен режим, спорт,а при по-сериозен проблем и медикаменти, които да подпомогнат затлачения метаболизъм.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте, момичета! Много благодаря за бързите реакции в отговор на моите писания. Имам много въпоси,които искам да задам,но да започна с едно необходимо пояснение: не разполагам с никакви възможности да спазвам някаква системна диета. Работя по 11 часа на ден,всеки ден без неделя. Живея на квартира, с около 550 лв заплата, и сами разбирате, че възможностите ми за всякакви изследвания (а не желанията ми за такива) са крайно, даже абсолютно ограничени. Не се оплаквам изобщо, даже напротив, радостта ми, че не съм безработна, е огромна. В миналото имах период от половин година без работа и към спомена за него отказвам да се връщам просто. Това до тук - за да обясня невъзможостта си да ходя по изследвания. Нито пари мога да отделя, нито време - шефа ще се сърди, а и заплата за това йок. И сега, макар че зная каква буря от упреци ще си навлека, ще ви кажа - мисля да си "самопредпиша" метформин. Защото алтернативата е никакво лечение поради невъзможност за лекари и изследвания. Знам,че не трябва, знам, че това трябва да го реши доФтора, но ако искате да ми помогнете, по-скоро ми кажете какви са страничните ефекти, какво да  следя, и каквото се сетите,дето ще ми е от полза. Нека пак да изброя мотивите си за решението, че точно метформин ми трябва: 1.Поликистозни яйчници,операция от Щайн-Льовентал синдром на 14- годишна възраст, без видим успех. Слава на Бога, детенце си родих. 2.Високо кръвно налягане. 3.Наднормено тегло- при вис. 172  см. съм 123 кг. 4.Стеатоза на черния дроб.5.Разширени вени. 6.Гъбички, навсякъде,където може да се пръкнат, карайки ме периодично да проклинам цялата си женска същност. 7.Косата ми капе като на куче козината напролет. 8. Косми- по краката, по кръста, около ареолите, между гърдите, под брадичката,само мустаци още не си засуквам. #Crazy 9. Пъпки (на 49-годишна жена!) по краката,задника и гърба. 10. Фамилна обремененост и от двете страни за диабет. Е, ако се напъна,мога да продължа списъка, но и така си е направо учебникарски пример. А някъде във  форума прочетох, че го предписват и само при наднормено тегло и ПКЯС, за предпазване от развитие на диабет 2. Нека да кажа, че ако имах възможността да си позволя лекар, и то с платен прием, за да си гарантирам поне донякъде, че няма някой некадърник да ми предписва по таванната система (за незнаещите- лапва се химикалката, поглежда се тавана и квот' пусне) лекарства. Сега покорно навеждам руса главица и чакам вашия жупел. И, апропо, девица второ издание съм и трябва да се оглеждам за мъжове, ако не искам да си живея само с двете котета, Лолита и Бръмбо, до края на живота си (не че перспективата е безкрайно лоша де). А както знаете, мъжовете дори на 70-80 години искат стройна мацка, главно и основно. #2gunfire Така че- жизнено важно ми е да отслабна, се обезкосмя, подобря здравето си  и излекувам акнето си (на 49-год. #Crazy) Поздрави!

# 68
  • Мнения: 294
Знам, че не е за смях, но искрено се усмихнах на стила ти на писане.
Права си, че метформинът не се самопредписва, но като знам ендокринолозите как го изписват, как си определят дозите и как си творят каквито си искат диагнози, едва ли ще е толкова лошо, ако човек си спести някое посещение при тях. В крайна сметка тук всеки си работи с хапчето, както го чувства, независимо какво казват лекарите.
Важно е поне да видиш каква ти е кръвната захар, касата може да ти поеме трикратен захарен профил. Просто ще трябва да посетиш личната. Има лаборатории, които работят и през почивните дни. По този начин поне ще проследиш кривата си на кръвна захар. Както описваш ситуацията, нещата може да са в много по-задълбочена фаза, за която някаква минимална доза метформин да не даде никакъв резултат, а нещата да се изпуснат от контрол за в бъдеще.
Отиваш, даваш кръв на гладно, изпиваш 75 грама глюкоза, засичаш 1 час, отново ти взимат кръв, и на 120-та минута за трети път. Също така, може да си изследваш гликиран хемоглубин, той също се поема от здравна каса, доколкото помня. По този начин за почти минимална сума, ще получиш горе долу яснота какво е състоянието ти и какви мерки да предприемеш.
Дозата метформин много зависи от надномерните килограми, доколкото помня Jana_Ina беше публикувала някакви ориентири, но сега нямам време да ги търся назад в темите. Предвид, че имаш някакво чернодробно заболяване, е хубаво да се консултираш с лекар относно метформина, защото той не е съвсем безобиден в това отношение. Някои от момичетата си следят чернодробните ензими при по-продължителен прием.
Личното ми мнение е, че хапчето само по себе си, без диета, без физическа активност няма да промени нищо. Трябва задължително да положиш усилия да свалиш килограмите и да намалиш мазнините. Ако проблемите с хормоните са причина за качване на килограми, за съжаление килограмите се явяват пречка за тяхното вкарване в ред. Намери воля в този едничък свободен ден да отделиш час - два за някакви упражнения. Не знам каква е работата ти, но ако не е свързана с някаква динамика, нещата няма да се оправят само от хапчето.
Нещата могат да се подобрят с много воля и желание от твоя страна, но от сега ти казвам, хапчето не е спасението, то е някакъв пояс, който може и да те задържи на повърхността известно време, но ако не се научиш да "плуваш" към  излекуването си, ще се 'удавиш' в самозаблудата, че пиейки метформин, всичко ще е ок.
Успех.
(сори за метафорите, но мозъкът ми май преучи днес)

# 69
  • Мнения: 1 902
Само да поясня - глюкоза продават в аптеките, в пакетчета по 75гр, цена около 1лв. Съдържанието се разтваря в 300мл вода, може да си си приготвила предварително разтвора в една малка бутилка от минерална вода.
Сутринта на гладно се дава кръв, след това се изпива ратвора. Както ти обясниха има още 2 засичания. На 60-тата минута след 1-вото изследване и на 120-тата.
Инсулина в повечето лаборатории струва 18лв. Добре е поне този на 60-тата минута да направиш, за да даде някакъв ориентир как реагира организма ти.
Но положението е сериозно, наявам се взетите мерки да помогнат да не се стигне до диабет тип 2.
Относно заплатата ти и храненето - даже по-малко пари ще харчиш. Забравяш за сладките храни - доста финанси отиват там, белиш хляб и ориз, картофи и моркови по-рядко консумирай. Забрави и за банани, грозде, ананас, пъпеш ...
Знам, че звучи малко невъзможно. Купи си един натурален шоколад 70 % и хапвай по няколко парчета, за да задоволиш нуждите от сладко.
Относно метформина - преди изследване няма как да се прецени каква да е дозата му.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 092
Е момичета, страхотни сте просто! Такава светкавична реакция, не е за вярване! Много благодаря. И по темата: ходя пеша до работата и обратно,и то не заради ползата,а за да спестя парите за карта. Живея около хотел Плиска (за София става въпрос),а работя на Атомния център. За храненето: по-основно ям сутрин, в работата ям плодове, рядко хапвам от "забранените", повечето пъти от ония секси сливи, големи като ябълки. Тази година пъпеш например ядох точно два пъти. На връшане от работа изплюсквам един бейкролс и това е, повечето пъти, до моментите, в които озверея за нещо сладко. Все пак са редки поне. Толкова съм чела за здравословно хранене, за полезни и вредни храни, и всичко, свързано с това, а, от дръга страна, толкова пъти съм се мобилизирала и спазвала диети, че е просто грехота да съм толкова дебела въпреки всички усилия  smile3511. Явно нещата не са поправими с обикновени усилия и ще трябва да се търси по-ефикасен начин. Убедена съм, че трайно отслабване ще реши повечето от останалите ми здравни проблеми, и ще направя всичко възможно. В края на краищата, сланинките ми ми струваха и брака. То не се знае, все пак, дали човек трябв да скърби за това, или да си удари г..а в тавана... Обещавам на заплатка да направя поне това глюкозно обременяване, кълна се в честта си. Претендирам да се явявам своего рода природен феномен, т.е. имам наличие на някаква интелигентност, въпреки природното си блондинство. Е, да приключвам, че трябва да отпрашвам към работа. Лек и успешен ден на всички.                         

# 71
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Здравей detelistna.4etirilinka и добре дошла.
Аз ще дам друг съвет.Знам,че пишеш,че шефа не дава ходене по доктори и т.н.,но ендокринологиите са затова.На мен в една ендокринология ми спестиха доста парички за изследвания.Реално се плаща само потребителска такса за престоя в болница,но сравнено с парите за изследванията,които могат да ти направят там си е направо за без пари Peace
 Личен лекар няма право да ти откаже направление за болница.Друг е въпроса при кой ще попаднеш вече в самата болница ooooh!
За метформина.То ясно,че го изписват доста,но пишеш че имаш проблем с черния дроб,а метформина не му влияе много благотворно.Даже би трябвало на всеки 6 месеца при прием на метформин да се следи функцията на черния дроб.Така,че помисли за някакъв вариант,а не си предписвай сама лекарства.
П.С честит първи учебен ден на всички,които се чувстват поне малко деца Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 4 493
Да се оплача и аз. От три месеца се опитвам да съм стриктна по диетата на ПАПЕ, ходя на йога,а кг не спадат, ТСХ расте и антителата са в космоса вече. Инсулина не съм го изследвала сега. Сега се оглеждам за друга диета - можете ли да ми препоръчате? Пия си всички лекарства -  глюкофажа 3х 500 мг, аспирин протект, омега 3 форте, Идеос и да не забравя еутирокса и файда никаква - нито свалям кг, нито бебе се появява на хоризонта  Sad

# 73
  • Мнения: 749
detelistna.4etirilinka добре дошла! Не се отказвай то касата, там все нещо можеш да изкопчиш, а и варианта за постъпване в ендокринология за седмица също не е лош- там правят много повече изследвания, а и не  е скъпо, по каса цената на един леглоден е около 4,50 ако не се лъжа  newsm78

dioni аз последно бях на диета комбинация от всичко,което научих от другите диети, пиех и някои билки, защото според мен може по цял ден да си стоиш гладна и да спортуваш и хормоните пак ще дъпат обратно килата).

В 8 закусвах 2 филии хляб с кашкавал, запечени (това си е чиста Зона),
в 10 през половин час пиех чай от джоджен, вит С 1г (изчиства мазнините от корема и подобрява инсулиновата чувствителност), калкареа карбоника 3 гранули,
в 11 две лъжици картофено пюре със сминдух (билките и добавките всичките са по д-р Михайлов),
обяд в 12 протеин със салата (при протеиновата диета установих, че от свинското месо най-добре отслабвам, не знам защо),
в 15 часа пак джоджена, вит С и калкареята,
в 16 пак 2 филии с кашкавал
за вечеря протеин и салата, ако ми е много гладно и 1/2 филия хляб.

Това съчетано с ходене по час и полвина през ден (д-р Михайлов препоръчва всеки ден, но на мен така ми беше по добре). Известно време пиех и тинктурата от водорасли, която е за целулит и вени, както и другите билки за целулит. Но за мен метформина обърква много нещата с която и да е диета и ми се струва, че ако пиеш метформин, трябва да го взимаш само ако имаш въглехидрат в храната, иначе само ще те оглади допълнително и ще спре отслабването.

# 74
  • Мнения: 1 902
Аз в началото започнах с нисковъглехидратна диета, но много почнах да свалям и промених режима.

Общи условия

Активация на акаунт