Разводът - наследствен ли е?

  • 12 287
  • 216
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 510
dodo, просто не е срещнала подходящия човек или дълбоко в себе си е вярвала, че няма да го срещне.
Детето не може да е причина за това.
Ако нямаше дете щеше да е същото или щеше да се омъжи за да има. В противен случай всички връзки щяха да се разпадат след раждането на дете.
В една друга тема, отговорих точно на такова чудене "кой ще ме иска, като съм с дете?" Лошото е когато това се обърне срещу детето или майката започва да живее само за детето.

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
dodo, просто не е срещнала подходящия човек или дълбоко в себе си е вярвала, че няма да го срещне.


Тази мисъл ми е носела утеха.

# 137
  • София
  • Мнения: 62 595
Додо, извинявай, но някак не е честно от твоя страна! Майка ти някога да ти е казвала, че заради теб не се е омъжила и да очаква нещо в замяна, например задължително да живеете заедно, или пък да ти пили на главата как си й длъжна, защото тя навремето така и така? Ако очаква ти да платиш някаква цена за нейното решение, то тогава има защо да си недоволна, но ако жената си живее мирно и кротко, има си своя живот и интереси, не виждам защо да я укоряваш. В края на краищата, така е преценила, така е направила! За нея това е била идеята за щастие - да не си търси мъж, а да те/ви отгледа. Някак нещата ми изглеждат така, сякаш ти се притесняваш за нейния избор и би предпочела да е било различно, за да не се чувстваш длъжна. Ти не можеш да знаеш какво е щяло да бъде, ако тя се беше омъжила наново. ПредставИ си, че беше попаднала на някой втори баща, който да не те харесва, а само да те търпи? Или пък, ако ммайка ти беше родила дете от втори мъж и заради това пастрокът ти да ти брои всяка хапка, че да има за неговото? Питам, защото познавам доста хора, които са изживяли лоши времена с втори баща. То, така много лесно се укорява и решава, като е минало времето! Ама, я се поставИ на нейно място, в нейното време!  Peace

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Ох, Andariel, не пропускаш да се изходиш неподготвена по всяка мернала ти се тема  Laughing
Не ти ли хрумва, че не можеш да знаеш какво точно ми е казвала майка ми? И изобщо допускаш ли, че няма как да си наясно с всички въпроси на този свят?

# 139
  • София
  • Мнения: 62 595
това за изхождането как да го разбирам? не съм забелязала тук да има заплюти теми с ограничен достъп. Ако някой не иска нещо да бъде обсъждано, не го пуска във форума, а си го обсъжда с когото намери за подходящо чрез други, по-прайвит средства за комуникация.
Защо да съм неподготвена, защото не ти ровя назад из постовете, за да разбера какво ти е казала майка ти ли? Дори се опитах да бъда доста деликатна, за да не поставям теб и майка ти в кофти положение и да представя и друга страна на втората женитба. Още повече, че съм била свидетел на проблемите на моя много близка жена, която навремето беше момиченце.
Колкото до наясното с въпросите на този свят, да, има такива, по които не съм с кой знае какви знания, но съм ученолюбива и умна по природа, та лесно вдявам ново знание.  Laughing

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 4 229

Неподготвена си, защото не си наясно с конкретния случай. Когато човек не е наясно, говори наизуст. Когато говори наизуст, нищо не казва.
Ако искаш просто да се маркираш в дискусията, ок, но това с нищо не допринася за нея. Ако искаш да допринесеш, попитай и изчакай да ти бъде отговорено или се рови назад в старите мнения. Или сподели личен опит, ако имаш.
Впечатлението ми е, че нямаш. Така, че това не става.
В архива ми нищо не пише по конкретния въпрос, така че и този вариант отпада.
Остава да попиташ или просто да замълчиш. Колкото и да ти е трудно второто.
Просто е Simple Smile

# 141
  • Мнения: 2 510
Според мен не е точно така.
Едни след развод отиват на принципа "парен каша духа" и започват да търсят и под вол теле.
Другите се хващат за детето, като удавник за сламка и личният им живот приключва. С течение на времето детето започва да става жертва. Много често за такива майки то е и несбъднати мечти.
Трети се озлобяват на детето, защото без него е можело да си устроят по-добре живата /поне така си мислят/.
Четвърти и според мен най-опасните търсят съпруг и баща по заместване.
Вероятността да срещнеш свестен човек когато си с дете, обаче е по-голяма / въпреки, че повечето хора не го вярват/, отколкото ако си с дете, защото твойте изисквания се увеличават и защото другия знае, че имаш дете и всеки един знае, че това е още един не малък проблем.
Обикновенно на неподходящ втори поподат жени които имат комплекси. Затова никак не е желателно да търсиш такъв веднага след раздяла, както и да се затваряш в себе си дълго време.
Най-добре са тези за които всичко остава в миналото като лош опит и съомеят да разграничат детето от себе си. Последните обаче са много малко и аз също не съм една от тях.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 957
А понякога не е така сложно, любовта просто се случва отново. Аз бях убедена, че животът продължава, че много радости ме чакат, как би могло да бъде иначе, та аз бях само на 32! Възможно ли е на тази възраст някой да вярва, че е изживял отредената му любов?

# 143
  • Мнения: 2 510
Ментова, за това си трябва и такива хора като теб.
Според моите наблюдения са много малко.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 957
Ами! Я ни виж кои пишем по темата - все хубави хора, белязани от тоз' кошмар Развода. Mr. Green Laughing
И Андариел.

# 145
  • София
  • Мнения: 62 595

Неподготвена си, защото не си наясно с конкретния случай. Когато човек не е наясно, говори наизуст. Когато говори наизуст, нищо не казва.
Ако искаш просто да се маркираш в дискусията, ок, но това с нищо не допринася за нея. Ако искаш да допринесеш, попитай и изчакай да ти бъде отговорено или се рови назад в старите мнения. Или сподели личен опит, ако имаш.
Впечатлението ми е, че нямаш. Така, че това не става.
В архива ми нищо не пише по конкретния въпрос, така че и този вариант отпада.
Остава да попиташ или просто да замълчиш. Колкото и да ти е трудно второто.
Просто е Simple Smile

И какво сега, с толкова много думи искаш да ми кажеш, че щом не съм разведена или защото родителите ми не са разведени, нямам право на мнение по въпроса? разводът, изпитан лично ли е пропускът за тази тема? ми, добре, тогава, ще ти го напомня в някоя тема, по която нямаш личен опит, но пишеш по нея! Щом така ще играем, хубаво!

# 146
  • Мнения: X
Ох...мечатая за момента, когато ще се грижа само за себе си. Както се кзваше в една книга "Вивотът започва тогава, когато децата отидат в колеж, а кучето ти умре." Не само съм склонна да вярвам, ами силно мечтая за този момент.   Mr. Green Mr. Green  Mr. Green

 Ох, аз съм в този период. Кучето ни почина през декември, а в неделя изпращам и втория син да учи в чужбина. Не се чувствам обаче много щастлива, даже ме е понагазила депресията.
     А по темата - съпругът ми е от семейство на разведени родители и е от тези деца, преживели тежко развода и определено дава всичко от себе си, за да не изпитат децата му неговите неволи. Но познавам други хора от такива семейства,  които явно не са почувствали развода като кой знае каква драма. Те по-често  имат нагласа, че бракът и семейството не са за цял живот. Не са склонни да правят компромиси , да пожертват и частица от личното си щастие  и незвисимост. Мисля, че и когато избират  и брачния си партньор, техните критерии са доста объркани - сякаш се опитват да пресъздадат родителското си семейство и неговите неудачи. Има даже  теория за този избор - на познатото зло.

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
 Joy
искаш ли си куклите?
Не, не искам само това да кажа.

# 148
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако имаш нещо да ми казваш, има си ЛС за тази работ!. Не че ми пречи да го кажеш и публично, няма от какво да се срамувам.

# 149
  • Мнения: 2 510
 Ох, аз съм в този период. Кучето ни почина през декември, а в неделя изпращам и втория син да учи в чужбина. Не се чувствам обаче много щастлива, даже ме е понагазила депресията.
     А по темата - съпругът ми е от семейство на разведени родители и е от тези деца, преживели тежко развода и определено дава всичко от себе си, за да не изпитат децата му неговите неволи. Но познавам други хора от такива семейства,  които явно не са почувствали развода като кой знае каква драма. Те по-често  имат нагласа, че бракът и семейството не са за цял живот.
Моите впечатления са същите, за вторите не точно нагласа, но, че няма да живеят с цената на всичко в даден брак. Дали са по-егоисти не мога да кажа, защото егоизмът може да е в различни посоки.
ananas, един човек в твоето положение имаше много добро решение- трето бебе + куче и котка.

Общи условия

Активация на акаунт